» »

kaj ce crkne kab. modem ?

kaj ce crkne kab. modem ?

Cokolesnik ::

Imate kabelski modem in net prek kabla. modem ki ni vec v garanciji vam crkne in nadaljna uporaba je mozna le ce kupite nov modem za 35 jurjev.

kaj bi storili? kupili pac nov modem in se naprej uporabljali kabel.

ali pa sli na adsl, kjer modem sicer ni vas, vendar ga ob okvari (tudi po enem letu uporabe) menja telekom, ce je to potrebno. ta informacija je preverjena na siolu.

kaj se po vasem mnenju bolj splaca ali kaj bi mogoce se vi ubrali kot tretjo pot?

Ahiles ::

Ce mas ze isdn pol je sam en odgovor ADSl za 32k.

roCkY ::

Kolikor stvari poznam je trenutno ADSL veliko boljša varjanta. Sicer pa sam veš kakšne si mel prenose prek kabla na svoji lokaciji v zadnjem času.

Cokolesnik ::

ja imam isdn. pri adsl-ju je namrec tako da je modem last telekoma, torej je del njegove infrastrukture ki jo sam vzdrzuje, torej opremo menja v primeru okvare pri cemer ne bremeni narocnika. tudi o tem sem se pozanimal sam pri siolu.

prek kabla nimam nobenih problemov, ampak zagotovo je strosek vzdrzevanja teminalne opreme zelo pomemben, ce bi teoreticno moral vsako leto in en dan kupovati modem za slabih 40 tisocakov.

nekatere statistike da crkne 98-99% kab. modemov, pravzaprav nic ne koristi, ker sem jaz dokaz, da je cisto mogoce, da ste ravno del tistih 1-2%, ki veselo kupuje sorazmerno drag modem po sorazmerno kratkem casu uporabe.

Zgodovina sprememb…

kerga dika? ::

Če maš ISDN je edini odgovor ADSL. Jaz sem pred kratkim šel s Telemacha na Siol in razlika je očitna.

MitjaM. ::

Ne vem če se ti izplača za ADSL metat 30K sit, če že imaš kabel napeljan... POglej mal na amis al pa voljo, preftech, k2net pa se mal pozanimi, ker sem sigurn da ni treba pri vseh kupiti modema ampak ti ga dajo v najem...

0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO
http://mitjam.4ever.cc
0oO0oO0oO0oO0oO0oO0oO

Blisk ::

Velik jih je prešaltalo iz kabla na ADSL, pa majo zdej doma modeme.
Daš oglas, da kupiš rabljenega, pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543419 (18959) imallears
»

SiOL ali Arnes (oz. drug kabelski ponudnik) v naslednjih letih ?

Oddelek: Omrežja in internet
181560 (1203) pivmik
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049644 (7326) flipflop
»

iz tele-tv kabla na adsl

Oddelek: Omrežja in internet
131642 (1141) SLOWWWeb.net
»

kablski modem

Oddelek: Omrežja in internet
291611 (1134) Laplace

Več podobnih tem