» »

Hitrost siol interneta

Hitrost siol interneta

boriss ::

Problem imam z hitrostjo interneta nadgradil sem hitrost na 10/5 Mb. Problem pa je v tem,da ko preverim hitrost na speedtest.net imam hitrost 5mb/0,37kbit. Drugače imam računalnik z windows 7 priključen z utp kablom na router linksys wrt54g z tomato firmware in pa še wifi. Ali bi lahko bil za tako slabo hitrost kriv tale router. Mi lahko svetujete kaj bi lahko naredil oziroma preveril, da bi imel hitrejši internet. za predloge in odgovore se vnaprej zahvaljujem. Lep pozdrav.

Mesar ::

www.speedtest.si ? Probaš še lahko PC direkt na modem povezat pa testirat.
Your turn to burn!

PacificBlue ::

Speedtest.net ni preveč relevanten, preveri raje na:

http://ndt.arnes.si/

hojnikb ::

da ni to kaka dinamična fora, kjer ti tv odžira hitrost interneta..
#brezpodpisa

Mesar ::

Ali preprosto "Paket do 10Mbps"?
Your turn to burn!

Barbarian ::

kot prvo preveri da slučajno ni na kakšen računalniku odprt kak utorrent ki veselo uploada ali downloada kakšno reč.

nato preveri če imaš tv ugasnjeno.


nazadnje še enkrat preveri hitrost prenosa na ndt.arnes.si

V primeru da problem ne izgine, kontaktiraj siol in prosi za pomoč. Mogoče je prišlo do napake pri priklaplanju na centrali ali kaj podobnega.


dodatek.: možno je tudi da nimaš zaščitenega wirelessa na routerju in se ti je nekdo priklopil gor :P
Wirelessa imaš verjetno dva..od siol modema in od wrt54g routerja, preveri oba.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če si oddaljen več kot 1 km od centrale, lahko na bakreni parici o hitrejšem UL več kot 1 Mbps le sanjaš. Vsaj pri Telekomu...

Barbarian ::

Han je izjavil:

Če si oddaljen več kot 1 km od centrale, lahko na bakreni parici o hitrejšem UL več kot 1 Mbps le sanjaš. Vsaj pri Telekomu...



totaly true. Vseeno se mi zdi nenavadno da so mu dali višji paket, če kabel tega ne zmore. Tega ne delajo, dajo najvišji paket ki ga žica zmore.

hojnikb ::

najprej se prepričaj, na kako hitrost se ti modem sploh sinhronizira.
#brezpodpisa

Han ::

Če je možen DL >10 Mbps, pač vzameš tak paket, kljub temu, da je UL nekajkrat počasnejši. Bolj nerazumljiva je sama ponudba paketov in cenovna politika Telekoma, ki bo s 1.7. še povišal cene... T-2 npr. ponuja 10/1, 10/2, 10/4, 20/1, 20/4 Mbps za neko razumno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sočan ::

Han je izjavil:

Če si oddaljen več kot 1 km od centrale, lahko na bakreni parici o hitrejšem UL več kot 1 Mbps le sanjaš. Vsaj pri Telekomu...

Zdravo,

@boriss, kot prvo za paket 10/5 na siolu prvič slišim.

Da na več kot 1km na bakru lahko sanjaš več kot 1Mb uploada je larifari.
Je pa res da na adsl obstaja paket 10/1 in na vdsl 10/2.
Sam sem na vdsl2b ,oddaljen od centrale po kablu cca 1800m in imam maximalne sinhronizacije v downloadu cca41Mb in v uploadu cca 3Mb.
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://ww...
Tole je rezultat ,z že delujočim enim televizorjem.
Vsi pa upam da veste da pri siolu tv odžira pasovno intrenetu.

Tako da brezvezno govorjenje da na siolu nič ne velja,pač enostavno ne drži.

lp

boriss ::

Pozdravljeni,
kot prvo obstaja linija na siolu 10/5 in to pod vdsl. Kot drugo sem odaljen od centrale 300m. Probal sem povezavo samo z modemom in je bila povezava 10/5 mb.
Nato sem resetiral router in ga ponovno nastavil in sedaj je linija takšna kot mora biti. Zato je bila težava z nastavitvami routerja. Hvala vam za vse nasvete.
Lep pozdrav.

sočan ::

Potem pa imaš linijo 10/5 že kar nekaj časa. Ker sedaj že kar nekaj časa kolikor jaz vem takšne hitrosti ni v ponudbi.
Res pa je ,da v kolikor si jo naročil pred leti ti sedaj ostaja.
Vsaj do kakšne večje spremembe paketa.

lp

Han ::

@sočan: Kakšno brezvezno govorjenje neki? Pred kratkim sem šel z osnovnega SiOL interneta (2 Mbps / 384 kbps) na 4/2 Mbps. Ko sem poizvedoval za VDSL hitrosti, so mi dali na voljo zgolj 4/2, češ da vmesnih hitrosti med 4/2 in 10/5 nimajo v ponudbi. Po priklopu so mi dejansko vzpostavili 4/1. Upload niti približno ne dosega 1 Mbps. Od centrale sem oddaljen 1300 m, bakrenega kabla je še ca. 500 m več.

SiOL internet ponudba - a kdo vidi VDSL 4/2 in 10/2 ?

sočan ::

Ceniki so res različni en do drugega.

Tule imaš vse hitrosti o katerih govorim jaz :
http://www.siol.net/storitve/izbirnik_s...

V osnovi so pri Xdsl povezavah vidne hitrosti za adsl.A če se z miško pomakneš na hitrost ti v majhnm okenčku zapiše še hitrost za vdsl. (4/2 ,10/2 , 15/5 )


lp

T(he) Boss ::

Tisto so hitrosti v top trio paketih, to so pa hitrosti samo interneta:
http://www.siol.net/Internet/Tabela_hit...

kradljivci ::

POZOR!!!

Telekom mi je zaračunaval prenos 10 MB, čeprav na moji lokaciji niti teoretično to ni možno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinitev pogodbe, telekom..

Oddelek: Omrežja in internet
236684 (5678) m0LN4r
»

Telekom brezplačno povečuje hitrost DSL dostopa do interneta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22254416 (42975) Senitel
»

siol vdsl2 VS. t-2 vdsl

Oddelek: Omrežja in internet
112694 (2322) tilenn
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25136095 (20041) Bug

T-2 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
81287309 (45029) T-2 Info

Več podobnih tem