» »

Drog za dvigovanje trupa

Drog za dvigovanje trupa

Dajarra ::

Lp.

Kakšen drog za dvigovanje trupa priporočate?
Lahko je tisti, ki se pritrdi na strop ali je boljši tisti, ki ga daš med podboje vrat?

Če ima kdo kakšnega s katerim je zadovoljen se priporočam...

Vice ::

Home made... ta med poboji je za froce ti bo žal vsakega centa, stropni odvisno od kvalitete.

BALAST ::

Imam takega med podbojem in res zgleda zelo šibak, ampak za mojih 80kg in 3x50 dvigov dnevno prenese čisto brez problema.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

kixs ::

Boljsi je tisti za na strop, vendar ni tako prakticen (vecinoma, morda pri tebi ne bo problem s prostorom). Dobis pa tudi kar dobre stange za med podboja - le najti jo moras ;)

lp

Velki ::

Jz ti odsvetujem karkoli vratnega, najboljše je če ga znaš sam naredit za na strop ali da ti ga naredi kak za par deset evrov (seveda če imaš temu namenjeno sobo).

Aston_11 ::

Kupiš v gradbeni trgovini stojko (železna cev, ki se iztegne kot teleskop in se rabi za podporo gradbenih opažev) in jo vpneš v stene svoje sobe, na konceh pa v steno privijačiš par vijakov cca 15 cm dolgih za v beton, s čimer jo fiksiraš. Skupen strošek cca 15 EUR.

Dajarra ::

Pa verjetno je to ena najboljših zadev iz domačega fitnesa, kjer dela cela kopica mišic in to učinkovito?
Od bicepsov, hrbta, ramen..

martincek1 ::

Jaz bi v primeru domačega fitnesa kupil samo eno stvar: barbell

Poglejte čim več videov tega modela. recimo

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

BALAST je izjavil:

Imam takega med podbojem in res zgleda zelo šibak, ampak za mojih 80kg in 3x50 dvigov dnevno prenese čisto brez problema.


In zdaj boš rekel, da se 50× zapored dvigneš z 80kg? :P
Line secured.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Mam doma drog za podboje. Kar vredu zadeva, nobenih problemov do sedaj. Imam 72kg in se lahko normalno dvigam.

Se pa dvignem tja do 10x v šusu. Še to mogoče ne. Je kar jeba :D

Apofis ::

STU-III je izjavil:

BALAST je izjavil:

Imam takega med podbojem in res zgleda zelo šibak, ampak za mojih 80kg in 3x50 dvigov dnevno prenese čisto brez problema.


In zdaj boš rekel, da se 50× zapored dvigneš z 80kg? :P

najbrž je mislu 3x5x2x5...

STU-III ::

shadeX je izjavil:

Mam doma drog za podboje. Kar vredu zadeva, nobenih problemov do sedaj. Imam 72kg in se lahko normalno dvigam.

Se pa dvignem tja do 10x v šusu. Še to mogoče ne. Je kar jeba :D


Haha, potem sva izenačena, jaz imam 72-74kg pa se tudi 10× v šusu dvignem, včasih se spomnim, ko mi 25× ni bilo problema ampak ti časi so že dolgo nazaj.

Je pa odvisno, ali delaš chin-upse ali pull-upse
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

blackbfm ::

problem pri tem za med vrata je v tem da je premalo prostora..fino je da se vržš na drog in potegneš v pozicijo, ne pa da že od začetka delaš ves pokrčen..stran metanje denarja..razen če maš ogromna snobovska vrata pol mogoče :)

STU-III ::

očitno še ne poznate vseh drogov za na štok:
Line secured.

detroit ::

kakšen pa zgleda ta drog za podboje ker če gledam tega zadnjega mi deluje da jaz tega ne morem namontirat ker imam še malo okence nad vrati
Skero

Gokeiken ::

Tudi sam si ogledujem drog, na katerega bi lahko obesil še boksarsko vrečo. Našel sem tole zadevo. Ima kdo kaj izkušnje s tem, če je takšna zadeva kaj vzdržna?

Pithlit ::

Zakaj se sploh matrat s temi 'profi' zadevami? Precenjeno do amena.


Cena? cca. 30€.

Rabiš na zid? Ni problema, tam kjer se pritrdi našraufaš zraven še dve cevi pod pravim kotom. Se cena poveča na 40€. Pa še to samo zato ker so slepe spojke (one okrogle stvari ki se na steno oz. dilo našraufajo) 'svinjsko drage' (4,5€/kom OBI). Zdrži pa pracej več kot zgleda na prvi pogled.
Life is as complicated as we make it...

k--p ::

Nazadnje sem imel tistega, ki se obesi nad vrata. Sem delal tudi z 30 kg dodatne obtežitve (piše, da drži min 110 kg), pa je pustil sledi na okviru vrat, tako da not good. Na koncu se je zlomil, ko mi je slučajno padel z okvirja na tla.

Če imaš možnost je super omenjeni, ki se pritrdi na zid/strop ali pa power tower.

Alternativa je tudi, da obesiš gimnastične kroge na strop, kjer lahko nastvaljaš višino za različne vajek.

c3p0 ::

Jaz imam stenskega, kupljen na ebay za nekje 40€, pa še lično izgleda.

tiran2000 ::

če ne smeš vrtat in imaš platc je rešitev tudi power tower. lahko še druge zadeve delaš nanj.

Gokeiken ::

Zadevo bom pritrdil v stransko steno, za kar je primeren izdelek v linku, ki sem da dal v prejšnjem postu. Sam znanja in opreme, da bi sestavljal nekaj svojega nimam, tako da rajši kupim nekaj konkretnega.

Pithlit ::

Kakšno znanje pa rabiš za skup šraufat pocinkane cevi? Na steno šraufat boš moral v vsakem primeru.
Life is as complicated as we make it...

Gokeiken ::

poleg tega bi potreboval še nanj zvariti zatič za boksarsko vrečo in na koncu še barvo ter pobarvati, da bi vsaj mal solidno tudi izgledalo in sem po vloženem času že na dražji varianti kot to, da kupim že sestavljeno.

Pithlit ::

Saj se hecaš...

Res je, hitreje je vzet kupljeno. Lepše? Se lahko debatira še pa še, ampak ajde. Ceneje oz ekvivalentno? Ne no...

Kupljeno: 120-130€

Narjeno: 40€ za železnino, 5€ stane en mat črn sprej (pa lahko vzameš tisto barvo k ti srce poželi, ne sam svetlečo črno ki ti jo trgovina ponuja). Cajt? 2-3 ure (večina tega je čakanje da se lak posuši).

Sicer, nihče ti ne brani kupit... jaz ti le alternativo predstavljam. Me pa res malo pogreje ko si folk začne kar izmišljevat neke razloge zakaj ne/ja. Pač, ti ne sede sestavljat... ti je grdo, whatever... sam ne bluzit da je komplicirano/drago.
Life is as complicated as we make it...

Gokeiken ::

Samo drog tudi v trgovini pride ceneje kakor 50€, tako da so že s tega vidika DIY stvari dražje. Želim z dodatno kljuko in strukturo, ki omogoča tudi pritrditev boksarske vreče. Nima veze, vsak lahko zagovarja svoje.

Pithlit ::

To seveda ni res (da so diy stvari dražje). Samo drog (diy izvedba) stane enih 12€.
Life is as complicated as we make it...

Vajenc ::

Pithlit je izjavil:



Cena? cca. 30€.

Všeč. Jaz že nekaj časa razmišljam o čem takem, ampak ne vem, če bi monta strop, star cca 90 let zdržal. Mogoče, če bi tram/dilo montiral čez celo dolžino sobe (5m)?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mere vrat in oken, montaža

Oddelek: Loža
1611246 (10610) TheBlueOne
»

"Pregrada"

Oddelek: Loža
192020 (1399) SumTingWong
»

Drog za dvigovanje telesa

Oddelek: Loža
3313051 (11525) _Enterprise_
»

drog za zgibe (pull-up bar)

Oddelek: Loža
118573 (8290) Steinkauz
»

v steni skrita vrata - mizar in $$

Oddelek: Loža
164627 (3890) Highlag

Več podobnih tem