» »

Motorji, skuterji

Motorji, skuterji

««
3 / 14
»»

3L33T ::

Ja to bo, 100 po ravnini :) :)
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

R0K ::

Ja, Apriliinih 100km/h :)

Torej ti leti 85km/h kar je pa vseeno kar precej za skuter, ki ima sam blokade ven in nou auspuh.

Ki izpuh pa je to gor? K ne vidm točno? Gianelli ane?

jRk0 ::

mislim da je gianelli black swan. nisem preprican.

pocakte da slikam mojega speedfgihta custom made:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Klemenn ::

v bistvu, hm, ne vem kaj b reku, k ma frend speedfighta x-race, pa njemu gre največ 90-95 po ravnini, pa ga šišnem :\

Klemenn ::

ja gianelli je :)

Tomi ::

Slike bi dal lahko malo boljše kvalitete, ker se ful slabo vidijo.
metrodusa.blogspot.com

R0K ::

Jeba si ziher? Močno dvomimi v tole trditev, da ga šišneš po ravnini. Ne vem. Možno, lahko da njemu števc laže še bolj kot tebi :)

Sam naj ne bi, ker Speedfajti naj bi imeli najbolj natančne števce med vsemi skuterji. Lažejo nekje oko 5km/h več od realne hitrosti, Aprilia pa kr okol 15km/h. Seveda je pa to posledica tega, ker se števci narjeni 'na polžu', ki se nahaja u sprednji feltni. Kar je ful bad. Jest zdej iščem en kvalitetn števec (vrjetn bo kr sigma sport 1600), pa si ga bom dal gor na armaturko, ker bom lepo vidu povprečje, kak dolgo se vozim pa še skor točno hitrost.

Edino malo sm skeptičen, ker ne vem če bo to delalo na skuterju (velikost platišča...ker moje ima samo 13' kolesa pa so 18+') pa ne vem če se bo dalo to urihtat? Že kdo probal kaj tekega?

Tomi ::

ROK: to misliš števec za kolesa, ki jo tudi Sigmini (sam imam Sigmo 1200 brezžično). Ker ti števci merijo samo do 120 km/h, in so recimo od 108 naprej že kar nezanesljivi.
metrodusa.blogspot.com

Klemenn ::

ja če ti pravim, da ga šišnem, sm ona ma original auspuh gor :\

drgač pa ja ne vem no, sej jzst sem tut to že premišljeval za števc, sm najprej moram nekje pogruntat, kje bi lahk preveru natančnost števca :\

OrkAA ::

Prosi policaja, da te izmeri z radarjem :D :D :D :D :D :D :D :D

R0K ::

Ne vem ktir števc potem ona gleda :))

V življenju še nism vidu speedfajte, ki bi bil samo odlokiran in bi šol več kot 85. To lohk potrdi tut jrk0, ki ga sam ima...

3L33T ::

Skratka števc 100% laže.

Preizkus pa ne vemm kako bi naredu. Pel se pred avtom al pa kej. Al pa resno prehitr prpel čez radar.

Iskreno povedan, nism še vidu 50 kubov it 100 po ravnini. Razni 70ccm kompleti v to ne štejejo.

PEACE
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Klemenn ::

jah, jzst vam NE LAŽEM, lahk tut nardim screenshot:D , sm skuter gre tm okoli +95 po ravnin, resno :\

Jok3r ::

dej pls da vidmo kok to zgleda :P

Klemenn ::

ja, v vodoravnem položaju ;D

MI_KO ::

Kaj nimate nikjer blizu onga radarja ki samo opozorilno meri?

Drugač pa štoparco pa meter v roke! Je najbolj zanesljivo.

R0K ::

Kaj nimate nikjer blizu onga radarja ki samo opozorilno meri?

Če te dobijo, da ti gre motor več kot 45km/h, zaprejo tebe fotra mamo, vzamejo ti skuter pa ti ga na tvoje stroške odvlečejo in nazaj zablokirajo, nabijejo kazen ker nisi mel pravilno registriranega, dajo kazen ker si se vozu brez izpita (za nad 45km/h rabš 125ccm izpit) alpa imaš mal sreče pa te naprej spusti alpa dobiš sam ukor sodišča (ker si mladoletn).

Odvisn na kakega škifa naletiš - če na mladega, ki se mora ša 'izkazat', si u [neki kar majo samo ženske].

DrSergioDJ ::

R0K: hum..človk je reku, da če nimajo kje bliz unga, k informativno meri...tist te pa ne more ustavt...in te za**bat..kvečjemu ti njega, k se v štango, kjer je gor tabla, zabiješ >:D
...

R0K ::

Aja, sori to sm pa spregledal :)

Sicer pa tega še nism jest nikjer vidu? Sm mislu da se zajebavate :))

In je že kdo probaval? Hehe :)

Nekje na mobisuxu sm vidu eno fotko, k sta ena dva tipsona sprobavala kuk ma kočno honda crx sam sta pozabla, da pa zdej ni blo informativno merjenje >:D :D

Klemenn ::

se bom jzst raj kr držal tega števca ;D

ej, zakaj je že bolj če valjčke zamenjaš? k sem bil včeri pr šol, pa pride en z yamaxo aerox, pa sva šla mal dirkat, pa me je v hrib (in po ravnin..) šišnu kot za šalo, ko sem šel jzst 70 je šeu on 90 :\

fRiK0 ::

Jaz sm šu mim te informativne table z Colibrijem (vse original) sklonjen noge na sredin (čim manjši upor) pa sm šu 48km/h (po števcu skor 70km/h) tko da bi reku da uno kr realno kaže ker recimo avtu kaže od 5 - 10 km/h manj
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

SkIDiver ::

ROK omejitev za 50ccm je 50km/h. Kar je vec se vozi z A kategorijo. Ce ne ves poglej v izpit kakega novopecenega voznika, ki ima potrjeno A kategorijo z omejitvijo do 50km/h.

Jebediah stevc ti bi znal zmert pri AMZS-ju na Otoccu, pozanimi se(poklic), drugac pa mislm, da ne bos vozil svoje makine kam dlje na merjenje. To ni ravo zastojn pa tud neki stane prevoz samega motorja.

Klemenn ::

xbite, kam nej pa polj hodim na servis?? :D

jRk0 ::

moj speedfight je so najvec 90 kmh odblokiran, ampak to v ZELO ugodnih razmerah, pa sem pico vse skutere ki so bli odblokirani samo.
z leovincijom pa je so spet malo cez 90 vcasih pa boljse pospeske mel in sem pico vse:)

no, zaj mam pa predelanega in gre do 115 ob ugodnih razmerah (brez vetra pa to, toplo pa tak...) navadno gre 110, najvec pa je so 120 s kulskim vetrom v hrbet:) in aprilio sr sem do zdaj vsako spico brez problema:) in ja, stevec sr-om laze kar precej:)

seveda govorim ves cas o hitrostih na ravnini, iz brega moje 70ke se nikol nisem tiro, skoda masine pa vsega.
You fuck up once, you loose two teeth.

rok12 ::

Jebediah:
isti skuter mas kt jst :)) ista barva, isti auspuh .... hhehe
Pihnem pa dol use 50ccm skuterje ... na stevcu sicer kaze 98kmh, ampak po avtomobilskem je to 75kmh....

Drgac pa, prejsn tedn sm dal nazaj original auspuh nazaj in ti morm povedat da nism zgubu nc na pospeskih na koncni pa tud ne... motor je pa tisji.

Kurbla na nogi nimas zato, ker mas elektronski fergazer ....
Dolge luci se pa da naknadno ugradit, ... kratke znajo bit za voznjo zuni mesta problem.

Klemenn ::

kurbla vem zakaj nimam ; tut če bi bil, ne bi prišel v poštev, ker bi bat samo preskočil, ampak ne bi dobil bencina za vžig, saj v tem primeru za to skrbi pumpa, katero pa je treba pognati prek akumulatorja 8-)

kolk pridejo luči?

dvomim da je to samo 75kmh :\

kot pravim, s sošolcem z x-race,om sva dirkala, pa sem njega prehitu, tolk da me on ni mogu prehitet, pa je njemu tut okol 90 kazalo :\

jRk0 ::

ja decki, treba bo kaj na ptuj prit, da vidimo mi te masince.

Ce mas di-techa pol gre kar fajn verjetno ja, ampak avspuh na di-techu ne pomaga NIC! kolko ti zdaj gre ti bo tudi so naprej, kar je totalno brezveze, ker ne mores nic predelat. sux.
You fuck up once, you loose two teeth.

Klemenn ::

ej, zakaj je že bolj če valjčke zamenjaš

R0K ::

z valčki se bo na tvoji mašini poznalo kvečjemu za kak km pa mogoč čisto malo boljše pospeške (zdej odvisno kire valčke boš dal notri). Pač je struktura motorja taka da friziranje ni lih mogoče...

rok12 ::

Menjava auspuha na ditechu je stran metanje dnarja. Mogoce edin mal bl "kul" zgleda :)
Original auspuh nima blokade, oz ne dusi motorja, ... je dost odprt.

K je motor nov mas obrocek na variomatu pa elekronsko blokado... pr odstranitvi blokad ti zamenjajo program vbrizga goriva ... to pa zgleda tkole:


Lahk ga sicer nafriziras kolkr te je pac volja ... po mojem mnenju bi lahk dal clo 70 kit gor, ... sam bi mel probleme pr vbrizgavanju goriva ... nevem kok je original fergazer velek. Ce je dost velk mors dobit kaseto pa kabl za gameboy, pol se pa igrej z nastavitvami fergazerja ...
Ce je pa original premejhn, ... pol pa nimas kej, razn ce si dobr na podrocju elektronike.

Pa po aprilinih stevcih je 90kmh - 70kmh (zmerjeno z avtom, digitalnim stevcom in radarjem), stevc laze tocno 20%, zdej pa racuni. Merl smo pa vec ljudi z SR50, pr useh rezultat isti ...
Tud k sm mel se blokade notr je sou 58kmh po stevcu ... na radarju je blo pa to 49kmh.
Tko da ce kdo prav da 50ccm skuter leti 100, se mal mot. Realne hitrosti nenapiljenih motorjev so od 60-75kmh.

Aja valjcki nimajo kej dost veze pr koncni hitrosti ... razn ce das ful pretezke al pa prelahke ...
Z njimi reguliras pr kaksnih obratih se bi rd vozu ... k ujames vrtenje v obmocju najvecjiga navora (k je pa pr usakem motorju mal drgacn, zarad prenosov) takrt mas najboljsi pospesek - najboljs izkorists moc motorja ...



Klemenn ::

elektronska blokada je omejevalnik obratov previdevam? in kak nej vem, če so men to odblkirali :\

x_darc ::

Verjami da so ti ker drugače nebi dosegal s svojim ditechom takih hitrosti. ;)
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x_darc ()

rok12 ::

Elektronska blokada ... s tem sem mislu nastavlitev vbrizga bencina na fergazerju. Niso ti je "odstranl" ampak nastavl.
Ce ti gre vec kot 50, pol nimas vec zablokiran, ane ....

d0rK ::

Jebediah...Tis iz Nouga mesta? :-)

Bom reku bratrancu nej od zdej mal pazi na cest, k je en norc dubu moped :-P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Klemenn ::

ja prov ;D, in kot sem že enmu prjatlu omenu, to NI moped!!! :D

heh, vidim da ta tema le nekam PELJE :D

x_darc ::

Mene pa zanima kaka je razlika med aprilijo SR 50 Ditech Sport
in SR 50 Ditech Racing.
Tehnični podatki so isti samo barva je drugačna pa SR 50 Ditech Racing več stane :))
Al se motim??

Klemenn ::

struktura motorja po moje :\

R0K ::

Stvar je popolnoma ista le da so barve druge. Racing je v barvah Apriliinih motorjev, ki so dirkali v MotoGP 2002.

Druga je pa vse isto :)

Klemenn ::

hmm,dans sem ugotovu neki velizga :D

k sem bil na loki (pač en place) sem srečal enga tipota, k ma istega skuterja kot jast™
tut on je mel isto težavo kot jzst, in to da ta motor gre v hirb zelo hitro NE!

kot sva oba že vedela, je problem v tem, da motor dobi več obratov šele ko po števcu doseže hitrost 70 ; le to je opaženo po glasnosti in delovanju motorja

kak bi to popravu? rad bi ,da motor dobi obrate že tm okoli 50 :\

MI_KO ::

Daj vzemi rajši eno knjigo v roke in si malo tehnike preberi.

Tvoj variator premore neko končno prestavno razmerje. Ko doseže minimum lahko pospešuješ edino še z motorjem.

Aja,
samo 90 ti leti? To te že vsak malo bolj sfriziran APN stegne!!:D Tolk o dirkalnem skuterju.:D

Klemenn ::

me now needs books :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

jRk0 ::

jaz pravim, kaj to neki ajnspric, das ist doch ein witz! fergazer pa tako naprej, to so pravi deli za skuterja sportnega...
You fuck up once, you loose two teeth.

Klemenn ::

ej, al veš kaj je ajnšpric? da je v bistvu frgazor elektronsko nadzorovan :\

kot si že vidu, se da to navit, že da spremeniš elektroniko v frgazarju, preprosto z gameboyem :\

jRk0 ::

ja je ja, ampak to vseeno ni to:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Klemenn ::

ampak gre pa :D

nov problem: stvar je počasna v hrib in nasploh švoh!v hrib če pridem z zaletom nad 80..potem se hitrost ne zmanjšuje..če pa grem v hrib z manj kot 80 in s tem tudi manj obrati,...se vse skupi hitr zmanjša in pade tut celo na 50 odvisno od hriba

fora pa je v tm..da sem predkratkim govoru s še enmu tipu, k ma isti motor kot jzst..pa je tut on reku, da njemu ne gre velik v hrib oz da je švoh..

kaj lahk naredim, da bo v hrib močnejši..razen kita novga?

Jok3r ::

Daj si ene lažje uteži v variomatik. 5:D gramske

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jok3r ()

Klemenn ::

z valčki se bo na tvoji mašini poznalo kvečjemu za kak km pa mogoč čisto malo boljše pospeške (zdej odvisno kire valčke boš dal notri). Pač je struktura motorja taka da friziranje ni lih mogoče...


hmm?


Aja, enega moderatorja bi prosu če temi spremeni ime ; Vse o motorjih, skuterjih

rok12 ::

isti problem mas kt sm ga mel jst ... ce sm pospesvou v hrib mi je prlezu do 50, 60 mogoce ... ce sm pa mel hitrost mi je pa padla na ene 75-85 ... odvisn od klanca. No, problem resis tko, da najprej ugotovis kolk mas tezke valcke notr, pol pa probavas z minimalno lazjimi ... ce bos dal pa prelahke notr bos pa na koncni hitrosti zgubu. Idealno tezo mors ujet. Men zdej ce spelem u klanc potegne do 80 al pa 85 brez problema

Klemenn ::

kje pa v bistvu so ti valčki?? mislim glede na engine kje so?

aja, kolk pa stanejo?

rok12 ::

pejt na
http://www.sr50.de
pa klikn na levi na variomatik pa mas use narisan.

Stanejo pa od 2000-3000 nekje
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417775 (9661) tech level
»

mf power (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9710315 (5587) Blinder
»

4-taktni, 2-taktni?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5132185 (3824) gapLLL
»

Je bil že kdo na celjskem sejmu?, neki me zanima

Oddelek: Loža
281634 (1154) Tomi
»

Motor

Oddelek: Loža
184374 (4125) BlazP

Več podobnih tem