» »

Katero nForce2 plato?

Katero nForce2 plato?

WildTHink ::

Tolk sm ze prebral o tem in se vedno ne vem katero nforce2 plato bi vzel(seveda za AMDja).
Na njej pa mora biti nujno LAN in brez integrirane graficne. Vse ostalo je opcijsko.

Torej katero in zakaj ravno to?

Hvala za odogovore.

Zheegec ::

Epox 8Rda+
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mato22 ::

Ali pa Abit NF7-S rev. 1.2.

Fury ::

Abit NF7-S rev. 1.2

MI_KO ::

Asusovo deluxe varjanto! :D

domino ::

Kako pa lahko preverim, če je revision 1.2?

Fury ::

reces da odprejo in najdes eno belo nalepko in pise gor NF7-S rev1.2

kuglvinkl ::

Kje pa imajo to plato, NF7 brez S, rev. 1.2?
Your focus determines your reallity

Fury ::

=> malecky

al pa vsaka ferma k abitke prodaja sam mors pocekirat ce je res 1.2 :)

WildTHink ::

Jah verjetno bom res Abitko vzel sam se morm se pozanimat za najbolj ugodno ceno.:)
Al kdo nasportuje temu?:\

boštjan ::

ne,sploh ne:D

azeed ::

Zanima me v čem je fora nove revizije. Ali je imela prva 1.0 revizija plate pomanjklivosti? (poleg manjkajočih lukenj za cooler)?
You gotta say YES to another excess!!!

boštjan ::

če se ne motim lahko pri R1.2 v biosu štelaš voltažo čipseta za visok overclock.

azeed ::

Boštjan, ne vem če bo to držalo, namreč, plati mata identičen bios.
You gotta say YES to another excess!!!

Highlag ::

Glede Abit NF7 Rev1.0

Ne vem sicer če imajo vse te plošče probleme, vendar sem se ravno zadnji teden ukvarjal z eno, s katero sem imel grozne probleme z spominim. Dve palčki DDR333 spomina na tej plošči pri tej frekvenci enostavno ne dela. Zamenjal sem dva tipa spomina, na koncu je pomagalo samo to, da sem delilnik frekvence nastavil na 1:1 in 333MHz DDR sedaj dela na 266MHz brez problema.

Drugo: originalni bios sporoča previsoko temperaturo procesorja cca 10oC preveč, tako da moraš nadgradit bios na verzijo 1.5 ali več.

Verjetno so še kaki drugi pomisleki. Obišči malo Abit-ove forume.

boštjan ::

Boštjan, ne vem če bo to držalo, namreč, plati mata identičen bios.

pol pa ne vem čemu r1.2 ,če tega ne gre štelat.no jaz te plate nimam,naj povedo tisti keri jo majo,kakšna je razlika med r1.1 in novo ,ter med 8rda+

overman ::

Moje priporocilo je ASUS A7N8x deluxe-ima 2x Lan (3com firma!) 5.1 zvok, 6x USB 2.0, nForce 2, AGP8x, .... pa se cena je ugodna!:D zraven se dobis veliko dodatne opreme-intergrirani temperaturni senzorji, nadzorovanje in upravljanje ventilatorjev, voltaze, ...

azeed ::

Moja definitinvo nima problemov s spominom... sem poskusil že več varjant in je vse lepo delalo.

Kar se tiče biosov: od verzije 13 naprej je popravljeno "tipanje" temperature.

Kot sem bežno prebrskal po forumih je problem drugje:
1. problemi z microfone-in-om (baje da ima zelo močne interference v input signalu)
2. problemi pri overclockanju. v nekaterih primerih, ko so uporabniki šli v ekstremne FSB, jim je plata crknila in se ni več zbudila. po novem naj bi imela neke jumperje, ki omogočajo tak reset, da se bo plata zmogla ponovno zbuditi od mrtvih. nekaj sem bral tudi o boljših (višjih) voltažah, saj naj se prva revizija ne bi ravnala po nominalnih voltažah, ampak ko so jih dejansko izmerili je kazalo manj.

Zdaj se mi kot lastniku revizije 1.0 (kupljene pri nas) poraja vprašanje... ali bi šel težit za zamenjavo? morda pa bom nekoč res rabil mikrofon in vsaj ta mi ne deluje kot bi moral....

kaj menite?
You gotta say YES to another excess!!!

azeed ::

overman, cena da je ugodna? se mi ne zdi...
You gotta say YES to another excess!!!

boštjan ::

go for it.plata in njeni priključki morajo delovat brezhibno

WildTHink ::

Zdej bom mogu pocakat 1 tedn k je nimajo na zalogi sam pomojem se bo najdla kaksna se ta tedn sicer pa cene padajo dol:)

Em.. ko kups novo plato mors nov BIOS sam gor dat al je ze na plati nova verzija(recimo 14 dni stara zadnja verzija BIOS) al kako je to?!8-O

Jux ::

V bistvu ne vem zakaj bi si clovek omislil ABIT NF7 - rev 1.2.
Mislim a mate kaksne argumente za to trditev? Recimo da se bolje navija kot na epoxu? Kar sem sam bral testov sem ugotovil da je epox najboljsa za navijanje. Da je bolj stabilna od epoxa / bolj kvalitetna? Ze na forumu sem slisal mnogo pritoz cez abit nf7, cez epox pa kar ne.

Kar se mene tice je epox cenejsi, hitrejsi in boljsi. Lahko pa zavoljo Abit BX plat kupis NF7 in jo kujes v zvezde. Sam pomojem to ni racionalna odlocitev. PS: pobezejte pri Morflingu kaj bi vam on znal povedat o primerjavi teh dveh plat.

Ce bi se pa ze sel zmisljevat in se skeshirat za plato, pol pa obvezno ASUS Deluxe, ker je pa 100% najbolj opremljena!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

WildTHink ::

JUX: Kako je ASUS Delux bolj opremljena? Sam je tud DOST drazi!

Fury ::

azeed bios je ze isti, vendar ce mas 1.0 ali 1.1 in prestavis v biosu voltazo na 1.7 ni efekta ker ni hardwera za to.. na 1.2 pa je...

abitka 1.2 je KOKR JEST VEM hitrejsa od epoxke kar je logicno ker je dejansko novejsa in bolj izpiljena...

kolikor berem folku epoxke crkujejo kr dost.. sam to so OC forumi tko da je vse mogoce :P

Wox ::

Asus A7N8X Deluxe, Epox 8RDA+ in Abit NF7-S so vse odlične plate. Z nakupom katerekoli od teh treh ne moreš zgrešiti. Pri normalni uporabi vse tri delajo lepo.
Pri ekstremnem navijanju nevešćih uporabnikov pa plošče crkujejo, mar ne? Tako Abit, Asus in Epox.
Vendar kar se navijanja tiče ima Abit renome in je absolutni zmagovalec. Asus je Asus in bo vedno tudi ostal samo Asus. Epox pa je Epos:D .
Ja, ja. Abit NF7-S Rev1.2 je na Zemljo poslal sam gospod Bog. Vsak ki da kaj nase, bi moral kljub temu, da ima v compu Intela ali pa računalnika sploh nima, imeti to ploščo. Namesto Marije in Jezusa obešeno na zidu in se ji pred vsakim toplim obrokom pokloniti in prositi odpuščenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S ali EPOX 8RDA+

Oddelek: Kaj kupiti
171364 (1000) destiny
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332903 (2174) c3R4R
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930601 (17196) Jaffa
»

Vprašanja glede NF7-S in EP-8rda3+

Oddelek: Kaj kupiti
281580 (1166) GUFY
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335763 (3627) Tradewind

Več podobnih tem