» »

Adobe Premiere DivX plug-in

Adobe Premiere DivX plug-in

Simulacrum ::

Woohoho...zanima me, ce obstaja kaksen plug-in za Premiere, s katerim bi lahko obdeloval tudi filme kodirane v divxu in jih tudi v istem formatu izpljunil.
Google ni bil prevec uspesen pri iskanju, tako da se obracam na vas. Ze v naprej se vam zahvaljujem.

lp
Riplix

Simulacrum ::

Hm, no se mogoce komu sanja kaksen plugin rabim, da izvozim obdelan video iz Premiera v divx oz. xvid format?8-O

lp
Riplix

DMouse ::

Nobenega posebnega plugina ne rabiš, samo divx codec. Ko daš file>export timeline>movie>settings>video izbereš divx codec in nastaviš kar se nastavit da.

lp, Klemen

pivmik ::

Ja imeti moraš XviD ali DivX kodek inštaliran na računalniku.

Za exportiranje v DivXviD format greš:
File -> Export Timeline -> Movie -> Settings -> File Type -> Microsoft AVI. Pol pa v istem oknu kjer piše General spremeniš na Video nakar spodaj si izbereš željen kodek. Kodeka za zvok pa ne moreš izbirati.

Menda pa ima Premiere probleme z DivXviD videom pri urejanju, neki časa nazaj sem poskušaval neki urejat pa je mel probleme pri seek-anju(premikanju drsnika).

(JUHU končno lahko v novi Operi 7.10 pišem nova sporočila!!! :D )
LP, Gregor GRE^

Simulacrum ::

Hvala za odgovore.
Se eno vprasanje. A lahko editiram v Premieru video, ki je zakodiran z divx/xvid codecom? Ko sem poskusal importirati film zakodiran z divxom je Premiere javil:
Unable to open that file.
File uses an unsuported compression format.

Torej ne zna delat z divxi. Obstaja kaksna resitev?

LP
Riplix

CaqKa ::

beri zgornje odgovore... rešitev je namreč ista.

kihc ::

No jaz imam pa isti problem, namreč sem zrippal en dvd in zdaj bi pač rad dodal začetno in končno sekvenco, vendar mi tega v xvidu kodiranega videa za nobeno ceno ne importa v program. Sicer ne javi nebene napake, temveč se pojavi okno kjer piše "importing files..." in tole kar v nedogled (dokler ne dam 'cancel')

xvid codece mislim da imam (sem probal v nekem powercolor editorju in dela lepo, vendar je tist editor vreden za en k***, pa tudi rippan je bil na isti mašini).

Ima kdo kakšen nasvet kaj naj naredim da bom lahko odprl ta film?

.. oz. če ne gre drugače pozna kdo kakšen drug editor za filme, ne rabim nič posebnega le toliko da zna vstavit na konec in začetek malo crawl texta.


Hvala za pomoč
x

CaqKa ::

tisti crawl text naredi pač z čimer pač misliš naredit...
nato pa ofnaj ti dve animaciji v virtual dubu.
prekodiraj jih na isti kodek, isti frame rate in isto resolucijo in isti bitrate (približno)
isti pomeni takšen kot je tisti katerega maš film ki mu misliš dodat in in out
nato ofnaj prekodirano in animacijo
nekje v meniju file imaš opcijo "append..." pokaži mu na tvoj film
daj save as pred tem pa še v menuju video nastavi na "direct stream copy"
tale novi avi ki ti ga je naredo spet odpri ter idi na opcijo append
sedaj pokaži na zadnji del oziroma intro out (tisti na novo prekodiran z isto resolucijo...)
spet idi v menu video in nastavi na direct stream copy, nato pa daj save as...
končni produkt bi moral bit tvoj željen video...
aja intro out pa intro in dodaj tišino. tak da ti nebo prišlo do zamika zvoka za dolžino intro ina.

lp

pivmik ::

kihc

Prešaltaj na Sony Vegas - najboljši profesionalni program za editiranje videoposnetkov.
Brez problemov podpira XviD, in bilokatere druge formate/kodeke.
Je stabilen, hiter in dela na praktično vseh računalnikih.
Je enostaven za uporabo, prijazen do začetnikov - čeprav je namenjen tudi profesionalcem.

Download Sony Vegas 4 Demo


LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

CaqKa ::

hmm.. kaj se meni samo zdi al je sony kupil tole neko firmo...
sicer pa.. tega še nisem sprobal tak da če picnik pravi da je nekaj podobnega kot ulead media studio bo to verjetno držalo...
sicer pa če hočeš da ti delajo divx pač morš met kodek inštalira.. to je čist simpl stvar.

/edit
po krajšem ogledu strani zgleda da res.. a se ni tole podjetje včasih imenovali sonic foundry?
vem da je njihov program sound forge bil eden izmed najboljših wave editorjev.. pa če so drugi še nevem kak opevali cool edit.
sicer pa zgleda da ima zadeva podporo za prostorski zvok glede na ta SS

fino.. sam imam še vedno nekje skrito inštalacijo softencode 5.1 za take primere :>

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: CaqKa ()

pivmik ::

Ja v bistvu je Soinc Foundry napisal odlična programe kot so SoundForge, Acid, Vegas... z neverjetno dobrim, hitrim in intuitivnim uporabniškim vmesnikom.
Pol pa ga je Sony pred par meseci kupil, tega nisem hotel omenjati ker bi kakšne uporabnike samo zmešalo :)

Ja Sony Vegas je edini video editor(pki stane pod nekaj MIO SIT), ki ima urejevalnik prostorskega zvoka (AC3 5.1).
Mislim da je tudi ediki ki podpiral Skriptni jezik, tak da se da ponovljive postopke urejanja avtomatizirat(na en klik) ali pa naredit neverjetne video efekte(za to pa rabiš že izkušnje in znanje).


Tudi če imaš ne vem kakšen DivX kodek intaliran v Premiere NE BO deloval. Je pač lesen program.
LP, Gregor GRE^

kihc ::

uuu, PicNiK thnx za tale programček bom malo probal zadevo...

CaqKa, sem pol učeri naredu tak kot si reku in se da čist lepo skupi zlimat samo sem imel en drug problem -- v AP mi nikakor ni ratal nardit enga uredu clipa z textom, zmeraj, ko sem dal v zakodirat v xvid se je potem text mazal in podbne fore.

Tak da sem vse skup odinštalirav. :D
x

CaqKa ::

tisti tekst ki si ga naredil bi moral kompresirat na kar visoki resoluciji pa kar do konca bitrejt bi moral dat.. pol pa ga v vdubu konvertirat na željen format pa bi delalo.
sicer pa za napis pa "kranclanje" probaj po netu poiskat hollywoodFX plugin ali pa samostojni program.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814702 (8108) Revenant
»

Kako "narediti" arhiv video posnetkov?

Oddelek: Zvok in slika
202474 (2133) #000000
»

Premiere 1.5 in Movie export problem

Oddelek: Zvok in slika
5985 (940) marS
»

DV v Divx

Oddelek: Zvok in slika
101655 (1553) pivmik
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61505 (1425) waters

Več podobnih tem