» »

Problemi s povezavo

Problemi s povezavo

He-Man ::

Doma smo na internet vezani preko T-2 in zadnje čase so problemi res zelo pogosti. Prej se mi je zgodilo, da se nisem mogel povezati niti na router:



V primeru, ko se ne da povezati niti na router - to pomeni, da je problem lokalen (naš router, PC, kabel itd.) ali ISP-jev?

Mislim, da je problem ISP-jev ampak me potem čudi, da imam težave se povezati z routerjem. Očitno potrebujemo za dostop do routreja povezavo z internetom?

Priznam, da ne vem kako je s tem - zato pa sprašujem vas.

Hvala.

SeMiNeSanja ::

Če se na router ne moreš povezati, je definitivno tvoj lokalni problem.

V kolikšni meri ta problem potem vpliva naprej, kadar se pa vendarle uspešno povežeš, pa je teško reči.

Mislim, da je bilo zadnje čase malo preveč pljuvanja (ne bom se spuščal v to ali upravičeno ali ne) čez stabilnost T-2 povezav (jamrali so predvsem igričarji), pa zdaj kar avtomatično vsak pomisli, da je vzrok njegovih težav na strani T-2.
V primeru, da se ne uspeš povezati na router, ti lahko zagotovim, da T-2 zagotovo ni ničesar kriv.

P.S.: za dostop do routerja iz internega domačega omrežja NE potrebuješ delujoče internetne povezave.

Zgodovina sprememb…

He-Man ::

Ja, saj to mi zveni logično. Ampak kaj je potem res problem? Prej sem bil skoraj eno uro brez interneta, resetiral router, resetiral modem, se skušal povezati, nič ni delalo. Čez nekaj časa pa je povezava začela spet delati (sama od sebe). Res nenavadno.

SeMiNeSanja ::

Še če bi imel dostop do tvojega routerja in računalnika ne vem, če bi uspel ugotoviti, zakaj tvoj router zavrača povezave. Morda ga počasi pobira, morda se mu je kaj 'sfižilo' in bi pomagala že osvežitev firmware-a. Teško reči.

Lahko pa je problem tudi na strani računalnika, če je ta edina naprava, ki uporablja internet in ne moreš primerjati, če se isto dogaja tudi na kateri drugi napravi ali ne.

GTX970 ::

Starost/model routerja ?
Preko kabla imaš povezavo do njega ?

Mi ti ne beremo misli.

He-Man ::

Za starost ne vem, nekaj let. Model je razviden iz slike zgoraj (TL-WR741N, zadnji firmware), povezavo imam preko kabla za en PC in wireless za drugi - ko ne dela ne dela na nobenem (torej ni kriv PC). Tudi jaz vam ne berem misli. :)

dukedl ::

He-Man je izjavil:

Tudi jaz vam ne berem misli. :)


že, ampak če bi res želel, da ti pomagamo, bi podal VSE informacije, ki bi nam pomagale pri ugotovitvi rešitve...ne pa, da jih skrivaš kot kača noge.
lp dukedl

Gapi ::

In kaj pričakuješ od routerja za 15€
No person is rich enough,to buy back his past.

blackbfm ::

Če se na router ne moreš povezati, je definitivno tvoj lokalni problem.


Ni nujno.. router lahko čaka na podatke dokler ne pride do nekega timeouta, tačas pa je slabo odziven ali pa celo neodziven.

Najlažje je da pokliče t2 pa naj izmerijo signal. Lahko se pa direkt priklopi na modem pa bo videl ali dela normalno ali ne.

He-Man ::

Sem se priklopil na modem in nisem imel dostopa do interneta, se pravi je verjetno krivda T-2. Sem jih klical in jih nisem dobil ampak trenutno je internet nazaj... Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782553267 (1536) Kroos
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372331783 (32239) ignats
»

Dostop do routerja preko modema

Oddelek: Omrežja in internet
93668 (3328) [ecstazy]
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152783 (2556) theBill
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912616 (12148) iro

Več podobnih tem