» »

preprost in dober firewall?

preprost in dober firewall?

spucek ::

Ta v win Xp mi ni všeč,ker ne blokira odhodnega prometa.pa še nastavit ne morem kateri programi lahko dostopajo ven(irc,dc++,mula..).Rad bi se pa počutil varnega.Slišal sem za nortonov firewall in pa še za zonealarma.Sta oba ok?kateri je boljši?in da požre manj sistemskih sredstev?In pa seveda,da je preprost-da lepo naklikam kateri programi naj delajo normalno.
Ali pa je vgrajeni dovolj dober,sam da jst tega ne vem?prosim svetujte.
Previdnost je mati modrosti.

Cokolesnik ::

Požarni zid v XP-jih precej spominja na politiko programskih dodatkov v operacijskih sistemih Microsofta, torej na osnovni nivo rabe. Nima možnosti blokade odh. prometa, kot navajaš in je precej tog pri nastavljanju dodatnih omejitev. Rešitev je kajpak v alternativi, ki jo k sreči ne primanjkuje. Ker je o izbiri pravega požarnega zidu veliko napisanega, ti svetujem da pobrskaš po forumu, saj tem gotovo ne manjka.

Meni osebno se zdi pri primerjavi med nortonom in zonealarmom pro boljši (učinkovitejši) prvi. Oba sicer ponujata skoraj enak princip dela in enako stopnjo zaščite. Glede porabe sist. sredstev pa ne morem dati odgovora, saj nisem še delal primerjave na tem področju.

100 odstotne varnosti ti ne zagotovlja nihče niti jo ne dosega nihče. To veš, če spremljaš dogodke o vdorih v najbolj zaščitena področja podatkov na svetu. Če želiš potemtakem mirno spati, boš moral računalnik fizično odklopiti iz komunikacijskega omrežja.:) No, z nekoliko manj vneme bo zate kot sorazmerno nepomembno tarčo hekerjev dovolj tudi, če tvoj računalnik zaščitiš z enim od pož. zidov (norton, zonealarm pro in ostali). In da seveda veš, kaj pomeni skupna raba datotek v oper. sistemu Windows, previdnost pri odpiranju datotek v e-pošti ali kakršnihkoli datotek po drugih kontaktnih omrežjih, pa varovanje gesel in podobno. Ne smem še pozabiti na priporočeno uporabo kakšnega protivirusnega programa, kjer recimo norton ponuja praktičen paket Norton Internet Security (zadnji je 2003), v katerem je na voljo tako pož. zid kot tudi protivirusni program z možnostjo nadgrajevanja baze virusev z najnovejšimi zlodeji.:\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

spucek ::

Hvala,tvoj slog pisanja in podajanja pomoči mi je zelo všeč.
NAV 2003 ze mam.Zdej bom pa še mal počakal,pol si bom pa snel enga izmed teh 2 FW.
Previdnost je mati modrosti.

Predator ::

Veiztex ::

Mah najbolsi firewall je za mene Tiny Personal Firewall
Dodam k vsakemu postu v forumu.

BaRtMaN ::

Ali pa Kerio Personal Firewall. Isti kot Tiny.

spucek ::

Ma sploh ne bom mel FW,še unga sm dizejblu k je u XPjih.Sj me itaq nben en bo napadu:P.na ircu pa mam tak skrit ip...
Previdnost je mati modrosti.

globoko grlo ::

bit brez fajerwola je tko k fuqat brez kondoma

pol se pa sam odloč

jjohny ::

To je pa ja najboljše. S kondomom je tako, kot bi lizal sladoled skozi 10 mm debelo šipo.:D :D :D 8-O

jurre ::

jz uporablam Sygate Personal Firewall (al pa PRO verzija je se bols) pa se mi zdi zlo dobr

Tero ::

Meni se najbolj dopade Zone Alarm pro ampak verija 2.6 Novejse mi nekako niso pregledne poleg tega pa imajo ze po defaultu nastavitve "cudne".
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

sash ::

še en glas za ZoneAlarm Pro :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130201 (19688) Qushaak
»

Mreza in firewall?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61055 (957) Roadkill
»

Pož. zid diskonekta pri zagonu (Norton)

Oddelek: Programska oprema
61657 (1604) Cokolesnik
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272460 (1931) ferjan
»

AntiVirus in FireWall

Oddelek: Omrežja in internet
262183 (1738) Predator

Več podobnih tem