» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
56 / 59
»»

Utk ::

Ti mater. Kaj so že verigo menjali? To ne more bit "redni" servis. Vsaj malo izredni pa že mora bit.

Sparkxl ::

Bo kar redni. Svakinjo so za polota tsi opalili 600€ za redni servis. ne spomnim se za katerega, 45 ali 60k km

Utk ::

LOL. Pa pravijo, da imajo toyote drage servise (in seveda jih imajo), ampak vseeno so tam okoli 250. Zdaj imam nekaj čez 80, pa ni bil noben servis niti blizu 600. Na naslednjem bom menjal olje v menjalniku najbrž, pa tudi ne bo tolk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

J.McLane ::

Prius pri 120k km 14 dni nazaj, menjava olja v menjalniku, vsi filtri, olje: 480 €
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

na KIA ceed je bil redni servis 267 EUR v MB na KIA Center... pa se mi je to zdelo nateg.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Cela kia (z uvoznikom vred) je nateg, tako da servis je še najmanjši problem.

deco16 ::

Najbolš da vam še plačajo, da pridete servis nardit ;)

Pri kiji je najbolj problem uvoznik...


DasWeltAuto je pač potrebno preplačat :D

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

na KIA ceed je bil redni servis 267 EUR v MB na KIA Center... pa se mi je to zdelo nateg.


Na Ptuju nimaš servisa? Tam so ponavadi precej cenejši kot v MB

Leo II ::

Mal bla bla, VW polo redni servis na 45 ali 60k nikoli ni 600. Tudi za druge modele ne. Je moralo že kaj zraven biti...

Sparkxl ::

Ne ni bilo. Ti pa povem iz prve roke iz davnega leta 2019. Octavia tsi redni servis na 60k km na porsche MB 520€. Po inflaciji zadnjih let je to zdaj verjetno že 650€. VW servisi so zlatarji. Isti servis je potem opravil pooblaščeni škoda servis na ptuju za 250€. Od takrat me VW cigani več niso videli.

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

na KIA ceed je bil redni servis 267 EUR v MB na KIA Center... pa se mi je to zdelo nateg.


Na Ptuju nimaš servisa? Tam so ponavadi precej cenejši kot v MB


Ni ga več, samo Ljutomer ali MB ali SLO. Bistrica... sicer grem v ljutomer zdaj je baje veliko bolje in profesionalno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Lol jaz dam pri lokalcu servis za BMW star skoraj 20 let 150 eura.. ma kaki pooblaščenec...

Sparkxl ::

Uff ti pa si bister kot gosti sok. Kdo pri zdravi pameti bi 20 let staro kripo peljal k pooblaščenemu? In kdo pri zdravi pameti bi avto v garanciji peljal k lokalcu?

Blinder ::

Če te vsako leto nategnejo za 500 € pri pooblaščenem je zame že dovolj, da se premisli o alternativi, čeprav se zgubi garancija
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatjek ::

miha98 je izjavil:

Lol jaz dam pri lokalcu servis za BMW star skoraj 20 let 150 eura.. ma kaki pooblaščenec...

Če je z računom je OK, če je kar tak, je preveč tudi za lokalca.

denabiker ::

servis je čisto odvisen kaj daš za en material noter, ali boš kupil cenene klumpaste dele ali kvalitetne v v višjem convnem razredu. Tu je že ogromna razlika. ZAdnje čase je vse več modelov,ki kupujejo cenena olja, zadnjič je bil model, ki je kupil v Lidlu olje za novejšega TDI passata in je hotel to noter dat pri kolegu, kateri ima servis. Kolega ima sedaj tak rešeno, da stranka podpiše izjavo, da izrecno na željo stranke se ...in ne odgovarjamo za škodo...bla bla ...pač da se zaščiti. In pol modeli rečejo, saj ga ne bom imel dolgo, bom menjal....

Gregor P ::

Sparkxl je izjavil:

Uff ti pa si bister kot gosti sok. Kdo pri zdravi pameti bi 20 let staro kripo peljal k pooblaščenemu? In kdo pri zdravi pameti bi avto v garanciji peljal k lokalcu?

Dejansko so tudi sicer pooblaščeni servisi, kjer razumejo, da imaš 20 let star avto in ti pač vgrajujejo generične rezerve dele in ne ta najdražje originalne oz. pokusijo najti alternativno rešitev (po dogovoru seveda, ker če hočeš imeti vse originalno bodo pač vgradili vse originalno; oni v vsakem primeru zaslužijo s svojo storitvijo, delom ipd.). Ne vem pa kakšna je praksa na splošno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gambino ::

Utk je izjavil:

Ti mater. Kaj so že verigo menjali? To ne more bit "redni" servis. Vsaj malo izredni pa že mora bit.



Redni servis, redni.

Twixz ::

Gambino je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti mater. Kaj so že verigo menjali? To ne more bit "redni" servis. Vsaj malo izredni pa že mora bit.



Redni servis, redni.


A je vsaj letnik 2024?

Gambino ::

Twixz je izjavil:

Gambino je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti mater. Kaj so že verigo menjali? To ne more bit "redni" servis. Vsaj malo izredni pa že mora bit.



Redni servis, redni.


A je vsaj letnik 2024?


NE

Leo II ::

Mal si poste tegale Gambinota poglejte kjer omenja VW. Naklada tole. VW se mu je nekaj fejst zameril :)))

Utk ::

Dokler ne morem prevoziti z EVjem več kot 1000Km, me takšen avto ne zanima! Da se vmes ustavljam in upam, da je polnilnica delujoča oz frej oz, da sploh je tam (Hrvaška), ne hvala! Stroški me niti ne ganejo, bistvo je funkcionalnost, ki jo pri EVjih NI!!!


Problem rešen, stroški te ne zanimajo, ti rabiš funkcionalnost...v čem je potem problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Sparkxl je izjavil:

Bo kar redni. Svakinjo so za polota tsi opalili 600€ za redni servis. ne spomnim se za katerega, 45 ali 60k km

To ne more bit res.

Jaz sem dal za Polota veliki servis 90kkm v nemciji toliko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sparkxl ::

Bi prilepil sem ponudbo če forum nebi bil 1995 style. April 19, 1.2 tsi servis 60k km 492€.

In svakinji so zdaj za isti servis na 1.0 tsi 5 let kasneje zaračunali 600€

Oboje porsche mb

Utk ::

Dobro, pa kaj delajo na tem servisu?

Gambino ::

Leo II je izjavil:

Mal si poste tegale Gambinota poglejte kjer omenja VW. Naklada tole. VW se mu je nekaj fejst zameril :)))


Če dobim račun oz predračun prilepim. Potem bomo pa videli kdo naklada!

Kolegu je par dni nazaj na A3 letnik 2016 razgnal visoko tlačno črpalko, motor bo potrebno odpreti, strošek bo pa ogromen. Motor: 2.0, 150HP, čeprav je VW dejal, da so te probleme rešili že nekaj let prej!
V glavnem šrot od motorjev!

Meizu ::

Utk je izjavil:

LOL. Pa pravijo, da imajo toyote drage servise (in seveda jih imajo), ampak vseeno so tam okoli 250. Zdaj imam nekaj čez 80, pa ni bil noben servis niti blizu 600. Na naslednjem bom menjal olje v menjalniku najbrž, pa tudi ne bo tolk.


Čaki čaki. A tile ki so ti podali informacije pa niso krivi tega, da se niso pozanimali koliko servis stane?

A misliš da so pri ostalih firmah servisi kaj cenejši? Jaz sem že 10+ let nazaj za Opel Astro pri pooblaščencu plačeval okrog 240€ za redni servis.

Ravno zaradi teh klošarjev se splača kupovat par let rabljen avto, glih izven garancije. Pelješ lepo avto na diagnostiko in če vse štima, avto kupiš, in pri nepooblaščencih na dolgi rok prišparaš toliko denarja, da celo v primeru strojeloma brez izgube menjaš cel motor. Sploh če delaš dovolj kilometrov, da takšne servise delaš 2x+ letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Utk ::

Seveda bi se morali prej pozanimat, ampak vseeno je smešno. Čeprav ni pa nič takega. Enkrat je treba menjat tudi zavorne ploščice, kar ne spada v "redni" servis, na uradnem je drago, ampak malokdo bo reku, če ga pokličejo iz servisa, da ima fuč bremze, naj kar pustijo, ni panike.

Meizu ::

Pa sploh ni v tem debata no. Govorimo o enormni razliki med pooblaščenim ter nepooblaščenim servisom. Za diske menjat in ostala opravila okrog motorja, dokler ne rabiš batov ven stavit ne rabiš AMG strokovnjaka s pooblaščeno super licenco. Torej ni dobesedno nobenega razloga za takšno colanje.

Utk ::

Dokler ne rabiš garancije, je vseeno, je bilo pa tudi tu že odprtih par tem, ko so jim 5 let stari avti zaružili, in morda se bi še dalo kaj zmenit izven garancije, če bi hodili na uradne servise, en bi pa še bil tudi v garanciji, če bi vozil na uradne. Mislim, 5 jurjev pa tudi ne prišparaš kar tako na servisih, kar traja en čas. Res je pa tudi da se da tudi z uradnimi prišparat. Bremz ni potrebno tam menjat, filter kabine in podobno ti lahk vsak, če že ne sam, brisalce itd. Oni naj samo tisto kar je nujno da oni.

Meizu ::

No pa dajmo izračunat. Servis, ki mi ga VW zacola 500€ pri svojem specializiranem mehaniku za VAG vozila naredim za cca. 130-150€. To je torej 350€ na servis razlike. Redni servis delam na 10kkm, delam cca 20kkm na leto, torej 2x letno najmanj redni servis - to je že 700€ na leto.

Že samo na račun rednega servisa (bohnedaj da dam pooblaščencu kakšno ketno al pa vodno pumpo menjavat) si 5000€ pripeljem noter v 7ih letih, kar je razumljiva doba. Seveda še dosti prej, na račun dragih servisnih ur pri pooblaščencu za vsa malo večja opravila. Realno lahko rečemo da s takšnim letnim režimom vožnje 5000€ prineseš noter v cca. dobrih 5ih letih.

Kaj za ta denar v primerjavi s pooblaščencem narediš takorekoč "zastonj"? Ketna + vsi diski in ploščice + nova OEM vodna pumpa + rednja menjava svečk + obnova turbine, če je potrebno (oziroma s takšnim budgetom jo lahko kar zamenjaš za novo) --- pa še ti na koncu ostane denarja. Zdaj mi pa ti povej, kako je to mogoče.

Utk ::

Osnovna težava tu je da imaš nek sekret, ki zahteva 500 evrov servisa na 10,000 km. Tudi če je to "samo" 150, je to več na 100,000 km kot pri ostalih na uradnem servisu.
Več kot 3 leta garancije pri vagu pa tako nimaš.

Zakaj kupujete sploh take avte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Meizu ::

Ker je njihovo vzdrževanje precej poceni, če ne hodiš na pooblaščenca.

Utk ::

Dobrih 200 evrov na 15,000 km kot imajo ostali ni nič kaj strašno poceni niti za uradni servis.

Meizu ::

To kar tam delajo za 200€ je spet pri lokalnem mehaniku max 80€. Kakorkoli obrneš.

Utk ::

Ampak 100, pa naj bo 150, evrov na leto bom dal, če bom imel zarad tega 7 ali pa 10 let garancije. Avta, ki ima servis 500 evrov na 10,000 km, se pa ne bi niti s palico dotaknil.
Če ima 3 leta garancije je pa itak brez veze, tolk še večina vagov zdrži brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Gambino je izjavil:

Leo II je izjavil:

Mal si poste tegale Gambinota poglejte kjer omenja VW. Naklada tole. VW se mu je nekaj fejst zameril :)))


Če dobim račun oz predračun prilepim. Potem bomo pa videli kdo naklada!

Kolegu je par dni nazaj na A3 letnik 2016 razgnal visoko tlačno črpalko, motor bo potrebno odpreti, strošek bo pa ogromen. Motor: 2.0, 150HP, čeprav je VW dejal, da so te probleme rešili že nekaj let prej!
V glavnem šrot od motorjev!

Jaz vem za tri Hyundaje 2020+ da je razgnal crpalko.
Jaz zmagam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Zmagas zato, ker nisi rabil soociti Nemce z dejstvom da ne znajo delat avtov?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

miha98 ::

Sparkxl je izjavil:

Uff ti pa si bister kot gosti sok. Kdo pri zdravi pameti bi 20 let staro kripo peljal k pooblaščenemu? In kdo pri zdravi pameti bi avto v garanciji peljal k lokalcu?


Dobro da imam tebe, da mi poveš kaj je prav in kaj ni... :0

Mato989 je izjavil:

kixs je izjavil:

Bolj kot gledam oglase, nekajkrat tedensko, manj me mika dati okoli 20K€ za 4-6 let staro kanto. Ocitno trenutna polnoletna kanta se ne bo sla v penzijo :lol:


Kupovati rabljen avto za 15,20k je neumnost... jaz sem zagovornik ali kupiš novega in ga imaš vsaj 14-18 let ali pa kupiš rabljenega 10+ let starega za pod 5k... in ga imaš dokelr popravila in servisi ne presežejo 80% nakupne vrednosti...


evo še en cvetko bizgec... Ta je še moj someščan....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Twixz ::

Sam sem peljal VW Golf 4 na pooblaščen servis, ker mi je šlo tesnilo na glavi in nisem takrat imel druge izbire.
Po 9.000 km od popravila (takrat je še velik servis naredil) mi je jermen preskočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

feryz ::

Če kupiš nov avto danes, dobiš zraven Service inclusive plus.
5 let ali 200 000 km vsi servisi gratis.
Vključno z bremzami, brisalci, bla, bla.

kixs ::

Da si ne bodo premislili, ko jim bos vozil bremze menjat vsakih nekaj mesecev :lol:

koyotee ::

feryz je izjavil:

Če kupiš nov avto danes, dobiš zraven Service inclusive plus.
5 let ali 200 000 km vsi servisi gratis.
Vključno z bremzami, brisalci, bla, bla.


Dej ne nakladaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

feryz ::

A bejž no!
Če ti praviš, da je to nakladanje, potem bo pa že držalo.
S tistim, kar na računu piše, si verjetno lahko pa le rit obrišem, mar ne?

Buggy ::

@feryz: Za ta all-inclusive tretma tud placas primerno in pri cenovnih kvotah, ki jih dajes svojim nacinom voznje na servisih za zafire, je to zate tudi dejansko edina racionalna izbira, sploh ker to pripises v stroske podjetja. Nisi ti glup, samo tvoje finte so prikrojene tvojemu denarnemu toku in pac niso za slehernika, kar nas je kle vecina.

Sicer pa, ce se le malce pomujas in naredis ustrezno razskavo, se da tudi pri mid range avtu priti s servisi cez za bagatelo.
Konkretno amortizerji, ki jim vecina ne posveca pozornosti ali pa niti ne vejo da imajo zjebane je en tak lep primer.
Dejansko je amortizer potrosna roba kot zavorni diski in bi bil po 100Kkm ze smiselen menjave. Tovarniski, elektronsko uravnavani so na pooblascencu 500EUR+, ze na specifikaciji amortizerja ti pa pise da jih proizvaja neka firma, ki do pred par let tega ni smela prodajat na aftermarket, so pa sedaj na voljo pod isto kodo in to po 3x nizji ceni.

Akumumaltor je pri nas 120EUR+, amortizerji na pooblascenci x3



Aja pa se glede genija zgoraj. Raje dam za 2 leti star avto, ki je se v garanciji 20K (seveda iz tujine, ker pri nas je trg rabljenih absurden glede cen), pa dobim nekaj konkretnega kot pa danes 20K za nova jajca, ki se dalec niso vredna tega denarja.

Moj zadnji avto je prisel iz Berlina...naslednji rabljen sigurno ne bo iz Slovenije, nov pa tudi ne...razen ce bo Tesla :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

feryz ::

Ni treba nič doplačati.
Jaz sem dobil gratis 5 let ali 100k. Za 200k bi pa moral doplačati, ja.

Buggy ::

pri avtu za 200K+ bi se celo zgledal :D

Kle se pogovarjamo normiji, ki ne skrivamo stroskov prek firm

Sicer si pa v mojih oceh failal, ker nisi vzel Bentleya za naslednjo zafiro ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Buggy je izjavil:

pri avtu za 200K+ bi se celo zgledal :D

Kle se pogovarjamo normiji, ki ne skrivamo stroskov prek firm

Sicer si pa v mojih oceh failal, ker nisi vzel Bentleya za naslednjo zafiro ;)


sej ves da ga hoces met no :)


Se v jebeni situli jih vidim pa ne bos imel ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

feryz ::

Se mi ne dopade.
Mogoče ga fejsliftajo, ko bo moj ostaral, torej čez leto ali dve in si takrat enega ubodem.

Buggy ::

To je klasika skrita v anonimnosti neukih in hvaljenju tistih, ki vejo za kaj se gre. Poslovneze bos impresionirial s prezenco, z V12 pa bos dobil svojo osebno zadoscenje na dolgih poteh. Sleherniku se pa ne bo niti sanjalo kaj imas. win-win-win!

sem polagal vecje upe vate :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
««
56 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22124329 (1833) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17418171 (12948) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017682 (14536) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15823033 (17458) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328906 (24133) Heavy

Več podobnih tem