» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
32 / 34
»»

Utk ::

Čudno vprašanje si postavil. Če bi imeli na bančnem računu tolk da nas bi skrbelo, je menda očitno da te povsod drugje mora skrbet še bolj.
Na bančnem računu je vsaj v teoriji do 100 jurjev "varno", drugje še to ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Lonsarg ::

Brokerski racuni so tipa custody ponavad (je dobro pazit da imas takega), kar pomeni da so za zneske nad 100k se bolj varni od bank, ker tvoje imetje ni na brokerja vezano. Se toliko bolj ce imas v skladu/delnici, ker s tem propad brokerja nima nic, se vedno ostanes lastnik sklada/delnice, samo na drugega brokerja preneses.

user4683 ::

Utk je izjavil:

Čudno vprašanje si postavil. Če bi imeli na bančnem računu tolk da nas bi skrbelo, je menda očitno da te povsod drugje mora skrbet še bolj.
Na bančnem računu je vsaj v teoriji do 100 jurjev "varno", drugje še to ne.

Kako čudno? Vprašal sem, ali imate na bančnih računih več 100k, da vas skrbi. Nad 100k še nekako razumem, čeprav bi bila inflacija moj večji "strah". Če ima kdo nekaj 10k razpršeno med 3 banke bi bilo moje vprašanje - zakaj? Denar z bančnih računov namreč ne izginja kar tako.

elektronorc ::

Ne izginja, imaš pa dandanes probleme dvigniti gotovino...

qwertyy ::

Mene pa zanima kako bi se vlaganja, če sploh, lotili v mojem primeru. Sem v drugi polovici 20ih, namen je, da v nekje 5 letih ali še kaj prej našparam za polog kredita za nakup nepremičnine. Trenutno dajem na stran cca 700€ na mesec in vse kopičim na TRR. Večkrat sem se že spogledoval s skladi in delnicami, vendar glede na to, da bi denar potreboval v kar se investiranja tiče relativno kratkem času, nekako nikoli nisem šel v to.

Opcija je, da bi mesečno dajal recimo 200€ v sklade in ostalih 500€ še naprej kopičil na TRR, vendar bom ob nakupu nepremičnine seveda potreboval vsaj cent. Opcija je verjetno tudi, da ves denar za polog šparam v skladih in ga pač dvignem po 5 letih s tistih nekaj malega profita?

Vesel bom vseh nasvetov, tistih ki se bolj spoznate na zadeve:)

Mato989 ::

Če rabiš denar čez 5 let se ne splača vlagat v sklade... ampak požri inflacijo na TRR... KVEČJEMU probaj dobit 1 letno vezano vlogo z 2%+ obrestmi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Ja za 5 let je zelo tvegano dat v sklade ali delnice, ker boš rabil na koncu vsak cent. Povsem se pa lahko zgodi, da boš ravno takrat celo v minusu. Izjema bi bila ob izjemno močnem padcu, torej da bi kupil dip.
Morda bo res bolje, da poiščeš kak dober deal za depozit na par let.
Sem bil na istem ko sem varčeval za bajto 2007-2013, nisem si upal vržt v delniške sklade in takrat izgubil konkretne količine potencialnega dobička...
Semnpa imel vsaj obrestne mere za depozite tam 4-5% ves čas.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Spura ::

Mato989 je izjavil:

Če rabiš denar čez 5 let se ne splača vlagat v sklade... ampak požri inflacijo na TRR... KVEČJEMU probaj dobit 1 letno vezano vlogo z 2%+ obrestmi.

In kje imajo banke v Sloveniji take obrestne mere? Pri 10% inflaciji se ti bolj splaca avto kupit na kredit kot pa imet denar na TRR.

redtech ::

Zlato, mogoče boš podvojil do 2028. Bolj kot pa +2% na -10% letno, boš imel čez 5 let samo še polovico kupne moči.

Mato989 ::

Spura je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če rabiš denar čez 5 let se ne splača vlagat v sklade... ampak požri inflacijo na TRR... KVEČJEMU probaj dobit 1 letno vezano vlogo z 2%+ obrestmi.

In kje imajo banke v Sloveniji take obrestne mere? Pri 10% inflaciji se ti bolj splaca avto kupit na kredit kot pa imet denar na TRR.


A niso v drugi temi glih dejali da je za nove komitente 2 al 3% obrestna mera za vezavo 1 leto... poišči temo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

elektronorc ::

qwertyy je izjavil:

Mene pa zanima kako bi se vlaganja, če sploh, lotili v mojem primeru. Sem v drugi polovici 20ih, namen je, da v nekje 5 letih ali še kaj prej našparam za polog kredita za nakup nepremičnine. Trenutno dajem na stran cca 700€ na mesec in vse kopičim na TRR. Večkrat sem se že spogledoval s skladi in delnicami, vendar glede na to, da bi denar potreboval v kar se investiranja tiče relativno kratkem času, nekako nikoli nisem šel v to.

Opcija je, da bi mesečno dajal recimo 200€ v sklade in ostalih 500€ še naprej kopičil na TRR, vendar bom ob nakupu nepremičnine seveda potreboval vsaj cent. Opcija je verjetno tudi, da ves denar za polog šparam v skladih in ga pač dvignem po 5 letih s tistih nekaj malega profita?

Vesel bom vseh nasvetov, tistih ki se bolj spoznate na zadeve:)


Bitcoin in ethereum

Malidelničar ::

Kaj pa ETF-i, v enih debatah na drugih forumih so med mladimi zelo popularni?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

Velja povsem enako kot pri vzajemcih če bo rabil najkasneje v 5 letih jemati ven VSE, se lahko močno zafrkne. V tej situaciji sicer jaz akumuliram, ampak jaz dajem notri kar vsaj do penzije ne bom rabil. To je velika razlika če lahko prodaš ko je na višku, ali pa potrebuješ nujno čez par let.
vires in numeris

Sparkxl ::

Edino kar je "garantiran" donos so razne p2p zadeve. So pa tu drugi riziki. Da se recimo krediti ne vračajo, ali pa gre platforma po gobe.
Vse ostalo lahko gre gor, ali pa tudi dol.

redtech ::

Tukaj boš dobil 5-6%, kritje 160-200% zneska v (zlato-srebro, platina, nikelj)

https://www.silverbullion.com.sg/P2P-Ma...

BHawk ::

Zdravo,

vprašanje kako je z dividendami za iwda in vwce. Oba sta acc samo ne vem kdaj se to pozna na portfelju.
Račun imam na IBKR-ju.

Hvala za odgovore.

GizmoX ::

IWDA zato, ker je acc, hitreje raste. Sicer bi počasneje, a bi ti izplačevali dividende. Tako se to pozna na portfejlu.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

gruntfürmich ::

1 leto prepozen za lep dip na finančnih trgih...

ampak vedno pa bi folk investiral ko je vse v vrhu :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Midway ::

Po tej temi sodeč se priporoča investirati v globalni in ne v S&P 500 index, vendar ne razumem zakaj. SPDR MSCI World UCITS ETF že vsebuje 67% US trga, toda ali ni (glede na preteklo dogajanje) iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) donosnejši? Gre tu samo za predpostavko, da bo v prihodnje S&P 500 manj donosen ali za kaj druga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Midway ()

Sparkxl ::

Ne gre za nobeno predpostavko...en je to rekel, drugi pobral in potem to trobijo vsi. In bodi prepričan, da jih 99% ne ve, da so ti "world" skladi v resnici 2/3 usa + nekaj priveskov

Steinkauz ::

World pač tracka največje na svetu, ne samo USA.
2/3 največjih podjetij je pa v USA.

Donosi so trenutno manjši kot samo USA.
Načeloma je večji risk = večji gain, torej bi mogl bit tudi padci manjši, je pa seveda odvisno od tega, zakaj je sp500 šel dol.
Povečin se sicer problemi amerike preslikajo na svet, ni pa nujno.


Torej world je manjši risk, ker nimaš samo ene države, so pa pričakovani donosi nižji.

Torej, če ti je kul imeti samo ZDA, pol vzameš sp500.
Osebno sem raje na world.

Midway ::

Hvala za razlago. Bolj planiran, da bi imel oboje. Mi deluje boljši kombo kot SPDR (IWDA) + EM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Midway ()

cashy ::

Vidim, da se je v tem temi že omenjala investicijska firma Ginmon, ki jo reviewi precej hvalijo, hvalijo pa tudi njihovo aplikacijo. Ko se poskušam registrirati, mi piše, da Sloveniji še ne omogočajo registracije.
Je kdo tule že klient Ginmona?

Malidelničar ::

Eno vprašanje: Ali obstajajo kakšni podatki, koliko imamo Slovenci v vzajemnih skladih vs. koliko imamo v ETF-ih?

Ok za vzajemce sem nekaj našel:

https://cekin.si/finance/investicije/vz...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

Povprečna številka iz tvojega linka je 12800/vzajemca.

Mislim, da večina tega odpade na boomerje, pri mladih prednjačijo drugi instrumenti. Že na tem forumu nas je nekaj padalcev, verjetno veliko višje od povprečja, pa noben ne omenja skladov :)

Skull_ ::

Steinkauz je izjavil:

World pač tracka največje na svetu, ne samo USA.
2/3 največjih podjetij je pa v USA.

Donosi so trenutno manjši kot samo USA.
Načeloma je večji risk = večji gain, torej bi mogl bit tudi padci manjši, je pa seveda odvisno od tega, zakaj je sp500 šel dol.
Povečin se sicer problemi amerike preslikajo na svet, ni pa nujno.


Torej world je manjši risk, ker nimaš samo ene države, so pa pričakovani donosi nižji.

Torej, če ti je kul imeti samo ZDA, pol vzameš sp500.
Osebno sem raje na world.


Kot si napisal je World nasplošno manjši risk z vidika vlagatelja, zaradi večje diverzifikacije. Ne pomeni pa to nujno nižjih pričakovanih donosov, zaradi višjih vrednotenj so kvečjemu v ZDA nižji pričakovani donosi za prihodnje. IWDA + 10-15% EMIM se mi zdi precej boljša izbira, kot pa samo nek SP500 sklad. Itak je še vedno ogromno ZDA tudi v IWDA, cca 2/3.

Sam imam 45% IWDA, 15% EMIM (bom malo zmanjšal, ker je delež glede kapitalizacije bolj okrog 11%), 10% IWVL (world value), 20% ZPRV (USA small cap value), 10% ZPRX (Europe small cap value). Torej geografska diverzifikacija + diferzifikacija po faktorjih (market, small cap, value, profitability..).

Čewap ::

Zdravo, sem vprašal že v eni drugi temi, ampak mi ta deluje bolja aktivna.

Odprt imam že račun na eToro zase, sedaj bi pa želel odpreti še enega na Trading212 z namenom, da bi "varčeval" za otroka. Sem gledal že varčevanje na bankah in ostalo, ampak se mi zdi, da bi bilo dolgoročno bolj donosno varčevati na trgovalnem računu. Nekaj denarja zanj smo že nabrali, sedaj bi ga pa rad nekam vložil in potem sproti še dodajal. Prodajal verjetno ne bi nič, bi pa želel tako varčevati cca 15-20 let. Kupoval bi ETFe, ne bi se hecal z nakupom posameznih delnic, ker nimam niti dovolj časa za analize, pa še dolgoročno so ETFi manj rizični.

Ima že kdo izkušnje s tem, kakšni so plusi/minusi takega načina varčevanja?

Hvala za odgovore!

pingme ::

Davke boš itak plačeval ti, tako da ti priporočam, da imaš vse skupaj na IBKR in pač interno pri sebi vodiš kaj je "tvoje" in kaj za otroka. Druga opcija je Trade Republic, če že hočeš bolj "user friendly".

Gregor P ::

Trading212 naj bi tudi bila ok aplikacija za v te namene. Na splošno si izbereš želeni ETF (preberi npr. predloge v forumu) in paziš na to, da piše ACC (accumulated), kar pomeni, da se dividende avtomatično re-investirajo v vloženi kapital. V nasprotnem primeru boš moral namreč letno poročati davčni o dividendah. Pa vsekakor je dobro, da vodiš jasno evidenco, tako kot pravi pingme. Potem pa zaradi davka na kapitalski dobiček le gledaš na to, kdaj boš dvignil celoten vložek (do pet let: 25%, od pet do deset let: 20%, od deset do petnajst let: 15%, nad 15 let: 0%).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Nehite komplicirat z ločenimi računi za otroka. Pismo en excel pa že znate odpret da notri napišete koliko je za otroka koliko zase (ali pa še bolje, se to koliko je za otroka odločiš takrat ko dejansko otrok rabi, zakaj bi se vnaprej jao).

Kar se brokerja tiče ima IBKR vseeno zadaj večje finančno zaledje in ugled kot nek Trading212.

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Nehite komplicirat z ločenimi računi za otroka. Pismo en excel pa že znate odpret da notri napišete koliko je za otroka koliko zase (ali pa še bolje, se to koliko je za otroka odločiš takrat ko dejansko otrok rabi, zakaj bi se vnaprej jao).
Točno tako, tudi za TRR eni komplicirajo. Jaz imam lepo tabelco za oba otroka, denar pa na mojem TRR. Ko rabita, zapišemo in jima dam.
vires in numeris

Malidelničar ::

Na Redditu še vedno udrihajo po vzajemcih in promovirajo ETF-e na polno. Ne samo na r/SlovenijaFIRE ampak tudi na r/Slovenia .....
Če je trenutno 10.000 Slovencev v ETF-ih in se bo to nadaljevalo bi bilo zanimivo videti, ali bo to vplivalo na industrijo vzajemnih skladov v Sloveniji in ali jih bo prisililo, da ponudijo bolj ugodne opcije ETF-ov ali investicije v delnice z manjšimi stroški ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Gregor P ::

Lonsarg je izjavil:

Nehite komplicirat z ločenimi računi za otroka. Pismo en excel pa že znate odpret da notri napišete koliko je za otroka koliko zase (ali pa še bolje, se to koliko je za otroka odločiš takrat ko dejansko otrok rabi, zakaj bi se vnaprej jao).

Kar se brokerja tiče ima IBKR vseeno zadaj večje finančno zaledje in ugled kot nek Trading212.
Sam ne morem reči, kateri je bolj finančno zanesljiv, ampak mislim pa, da so razlike v provizijah oz. stroških trgovanja. Morda kdo ve?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Malidelničar je izjavil:

Na Redditu še vedno udrihajo po vzajemcih in promovirajo ETF-e na polno. Ne samo na r/SlovenijaFIRE ampak tudi na r/Slovenia .....
Če je trenutno 10.000 Slovencev v ETF-ih in se bo to nadaljevalo bi bilo zanimivo videti, ali bo to vplivalo na industrijo vzajemnih skladov v Sloveniji in ali jih bo prisililo, da ponudijo bolj ugodne opcije ETF-ov ali investicije v delnice z manjšimi stroški ...
Ja če pomisliš koliko ljudi gre v ETF kljub temu da je malo birokratska komplikacija odpirat brokerski račun. Koliko jih bi šele šlo v to, če bi neka Slovenska firma ponujala poenostavljen brokerski vmesnik, ki ima na izbiro recimo samo 10 ETFjev ampak je v zameno res enostaven, z avtomatskimi izpisi za edavke itd.

energetik ::

Prednost vzajemcev še vedno ostaja krovni sklad. Kjer brez katerekoli birokracije in davka lahko prestopaš iz panoge v panogo, ali pa v denarni sklad. Za tiste, ki bodo DCA-jali do penzije to ni ugodno, za tiste, ki redno menjamo panoge, pa je.
vires in numeris

Malidelničar ::

Lonsarg: Joc Pečečnik je kupil Primorske sklade, morda bo pa on malce prevetril slovensko industrijo vzajemcev? ;);)
V bistvu vse samo čaka na disruptorja.
Tako kot ko so Hofer ter nizkocenovniki razsul slovenski model v trgovini.
Ali pa kako neobanke sesuvajo model slovenskemu bančništvu.

Je pa res, da Evropa je nenaklonjena ETF-om in je problem red-tape na nivoju Bruslja.

Če kdo špreha Dojč (imate seveda tudi avtomatske podnapise) lahko pogledate ta video:

ETF-Sparpläne bald richtig TEUER?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Lonsarg ::

Morda je rešitev za Slovenijo da nekdo zapakira rešitev pravno gledano kot vzajemni sklad, ampak v ozadju ponudi dejansko ETF in dovoli med temi ETFji prehajanje in neko nizko transparentno fiksno upravljalsko provizijo na ta krovni vzajemni sklad(recimo 0.2%). Obični vzajemci imajo namreč ponavadi okoli 1% provizije (in to skrite v same točke sklada kar je ful grdo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Tu jaz samo ne razumem zakaj SPET kompliciramo.

1. kaj bi morala država narediti je to da VSAK državljan ko je 18 dobi račun na LJ borzi kjer lahko brez provizij in vsega kupi in drži delnice SLO firm... ne pa nekega brokerja na banki ki krade procente pa to... Že to bi marsikoga prepričalo da morda kaj vloži in pogleda

2. LJ Borza bi morala spravit na borzo več SLO podjetij... dejansko bi trdil da bi moral vsak d.o.o. kotirat na borzi kjer bi lahko lastniki prodajali in kupovali lastniške deleže... Tudi če je lastnik 100% naj bo gor in lahko da kadarkoli na prodaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Groot ::

Mato989 je izjavil:


2. LJ Borza bi morala spravit na borzo več SLO podjetij... dejansko bi trdil da bi moral vsak d.o.o. kotirat na borzi kjer bi lahko lastniki prodajali in kupovali lastniške deleže... Tudi če je lastnik 100% naj bo gor in lahko da kadarkoli na prodaj


Ok tole pa moram komentirati. Ti pa res res nimaš pojma o razlikah med d.d. in d.o.o. a? Pa tudi funkcija borze in tega zaradi katerih razlogov se družba dejansko umesti na borzo, ti več kot očitno ni niti malo jasna. Ni čudno, da potem vsak finančni nateg v Sloveniji z lahkoto uspe, če večini še osnove korporacijskega upravljanja in finančnih trgov niso jasne.

Mato989 ::

Groot je izjavil:

Mato989 je izjavil:


2. LJ Borza bi morala spravit na borzo več SLO podjetij... dejansko bi trdil da bi moral vsak d.o.o. kotirat na borzi kjer bi lahko lastniki prodajali in kupovali lastniške deleže... Tudi če je lastnik 100% naj bo gor in lahko da kadarkoli na prodaj


Ok tole pa moram komentirati. Ti pa res res nimaš pojma o razlikah med d.d. in d.o.o. a? Pa tudi funkcija borze in tega zaradi katerih razlogov se družba dejansko umesti na borzo, ti več kot očitno ni niti malo jasna. Ni čudno, da potem vsak finančni nateg v Sloveniji z lahkoto uspe, če večini še osnove korporacijskega upravljanja in finančnih trgov niso jasne.


Saj nima veze lahko združimo da bi se lažje trgovalo, d.o.o. ima tudi lastništvo lahko simpl prenesemo v 1% = 100 delnic in lahko na 2 decimalki trguješ...

Bi bilo za razmislit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bellzmet ::

Hehe kire bučke:)

Mato989 ::

Bučke mate vi v glavi ja... ni čudno da ima LJ Borza nikakav promet ker je nedostopna ljudem z debilnimi brokerji in brez ponudbe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

Tista dva o-ja pri d.o.o. dejansko nekaj pomenita;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Morda je rešitev za Slovenijo da nekdo zapakira rešitev pravno gledano kot vzajemni sklad, ampak v ozadju ponudi dejansko ETF in dovoli med temi ETFji prehajanje in neko nizko transparentno fiksno upravljalsko provizijo na ta krovni vzajemni sklad(recimo 0.2%). Obični vzajemci imajo namreč ponavadi okoli 1% provizije (in to skrite v same točke sklada kar je ful grdo).
Ja, to bi bilo OK. Ampak potem bi investitorji hitro videli, da aktivno uporabljani skladi niso na koncu nič boljši, in bi večina prešli na ETF, upravljalci pa izgubili večji del provizij.
Vsekakor pa bi bilo super, da bi imeli ETF-je na način krovnega sklada, kot vzajemce.
vires in numeris

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Tista dva o-ja pri d.o.o. dejansko nekaj pomenita;)


Pomenita omejeno odgovornost saj to vsak razume ki je dal osnove gospodarskega prava skozi in malo logike...

Ampak v SLO bi lahko z unikatnim pristomo prišli do več trgovanja in večjega zanimanja... predstavljaj si da bi vsak d.o.o. in vsak d.d. bil na LJ borzi in bi lahko vsak d.o.o. brez nekih drkanj notarjev itd. prodajal neke svoje deleže za neko ceno itd... hkrati pa bi vsak državljan lahko na borzi kupil še delnice slo firm in jih tam držal free of charge, brez brokerjev itd...

To bi bil velik plus
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pingme ::

Mato989 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Tista dva o-ja pri d.o.o. dejansko nekaj pomenita;)


Pomenita omejeno odgovornost saj to vsak razume ki je dal osnove gospodarskega prava skozi in malo logike...

Ampak v SLO bi lahko z unikatnim pristomo prišli do več trgovanja in večjega zanimanja... predstavljaj si da bi vsak d.o.o. in vsak d.d. bil na LJ borzi in bi lahko vsak d.o.o. brez nekih drkanj notarjev itd. prodajal neke svoje deleže za neko ceno itd... hkrati pa bi vsak državljan lahko na borzi kupil še delnice slo firm in jih tam držal free of charge, brez brokerjev itd...

To bi bil velik plus

dd prinese ogromno birokracije in stroškov, še razna srednje velika slo podjetja, ki so bila na borzi, so se preoblikovala nazaj v doo, ker ni bilo likvidnosti in tega s količino bzv podjetij tudi ne boš povečal. Na LJSE se praktično trguje z manj kot desetimi podjetji, pa še celo za CICG, LKPG, TLSG, POSR se marsikdaj zgodi, da v celem dnevu ni niti enega nakupa/prodaje!
V prvi kotaciji je 9 podjetij, v standardni 14 in razen KRKG in NLBR je vse ostalo dobesedno drobiž kar se likvidnosti tiče.
Zakaj ne predlagaš še, da se tudi sp ukine, naj ostane samo dd.

Recimo TLSG (za slo razmere ogromno podjetje): danes do 12:15 so bili štirje posli v skupni vrednosti 3.853,00 €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

Sparkxl ::

d.o.o na borzo...kotam se od smeha prisežem :))) mato v polni formi :))

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

d.o.o na borzo...kotam se od smeha prisežem :))) mato v polni formi :))


Ti se kr kotaj ampak kaj je to tako napačnega? Zakaj ne bi mogel nekdo ki si lasti d.o.o. delež tega online prodati nekemu državljanu RS ne da morata k notarju itd... To da bi vse spadalo POD del ljubljanske borze (svoj zavihek) ni nič ekstremno smešnega

Moj kolega ima d.o.o. če jaz hočem v njega vložit morava zdaj oba hodit k notarju bla bla bla... zakaj ne bi mogel imeti na spletu pod svojo davčno 100% lastništva in bi ga enostavno po plačilu prenesel 20% na mene? Kaj je tu napačnega? Pustimo zdaj neumne zakone in birokracijo, ti meni konceptualno pvoej kaj je tu neprimernega da bi olajšali takšne prenose lastništva?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Poglej, v srednji ekonomski šoli učijo razlike med pravnimi oblikami. Izposodi si učbenik, preberi, potem pa se slišimo. Ok?

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Poglej, v srednji ekonomski šoli učijo razlike med pravnimi oblikami. Izposodi si učbenik, preberi, potem pa se slišimo. Ok?


Fak, jaz jih vem v nulo samo ti meni povej konceptualno zakaj ne bi prenosov olajšali ljudem...

Jaz govorim o olajšanju in debirokratizaciji ti pa o pravnih oblikah... pravne oblike ostanejo enake
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
32 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752182459 (5678) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547145290 (9993) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222517 (1258) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513802 (9654) zelenizmaj

Več podobnih tem