» »

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

WhiteWolf ::

- Ohisje: CHIEFTEC DRAGON,
- Napajalnik: CHIEFTEC HPC420,
- Osnovna plošča: ABIT NF7-S REV 2.0 bios 1.7,
- Ram: 2*512 TWINMOS/WINBOND CH-5 DDR (5,3,2,2 in 2.7V ramov},
- Procesor: AMD BARTON 2500+(@2300Mhz) {11.5*200 pri 1.725V, ostale kode v bazi steppingov}!
- Hlajenje: VOLCANO 7+ z FAN MATOM nastavljen na skoraj najtisjo vrednost,
ter 4 dodatni ventilatorji na ohisju ZALMAN F1 z upori,
- Graficna: INNP GF4 TI4200 64MB 4*AGP,
- CDRW: LITEON 40125S z najnovejsim uradnim biosem,
- DVD: LG GDR 8161B z najnovejsim uradnim biosem,{sovrazim to firmo, sam sm ga dobil za darilo}
- MOdem: Neki Lucent Winmodem.

Aja, v biosu imam izklopljeno vse cesar ne rabim (SATA, IEEE 1394, SERIAL 1,2, LPT,...),
nalozeni vsi najnovejsi driverji,tudi SP1,..

1. Zanimiv problem: Poskušal sem ze z vsemi bios od 1.0 do 1.7 pa FSB ni nikoli stabilen,
tudi ce zvišam voltažo ramov na 2.9V. 200FSB pa deluje stabilno na 11.5*200 in 5,3,2,2 ter
voltazi ramov le 2.6V! Npr. hocem dati na 11*210 in timinge znižam celo na 11,3,3,2.5 ter
dam voltazo ramov na 2.9V (ali 2.7V,2.8V) prime95 po dolocenem casu nekje v uri ali dveh uri vrze error!
Nikakor mi ne rata spravit ramov na 210, kaj se le na 220FSB! Aja, tudi z voltazo chipseta
sem poskusal (1.7V) in ne pomaga!

- Na forumih sem bral, da je neka nekompatibilnost z 512CH5 cipi in NF7-S rev 2.0?
- Spet drugi pravijo, da je treba nardit na bartonu L12 mod (da procesor prepricas, da je po
defaultu 133), obenem pa drugi trdijo, da tega na rev 2.0 ni potrebno naredit! WTF?

- Je pa se eh velik hec: Ce npr. nastavim FSB na 11*210, testiram, vrze prime95 error, si recem
OK, bom pac dal nazaj tako kot prej in bo delalo(11.5*200)! Nak, ne dela! Sem pa uporabil
navodila od enega osebka iz tujega foruma: Je potrebno iti v bios,dati LOAD OPTIMIZE DEFAULT
in vse skupaj shraniti! Nato grem se enkrat v BIOS, tam racunalnik ugasnemin izklopim se
napajalnik! Nato mi procesor spozna kot 1100Mhz(torej se bios lepo ponastavi), sedaj ponovno
vse nastavim nazaj (11.5*200) in Prime95 je zopet stabilen! WTF?????

- Jaz mislim, da je res neka nekompatibilnost z rami, ker ce delajo nonstop stabilno v Prim95 pri 2.7V in 5,3,2,2, mi ni jasno
zakaj ne bi delali na 210FSB pri povisani voltazi ramov, chipseta in se z zrelaksiranimi timingi?!
Ceprav bi naj bil bios 1.0 najboljsi mi tudi ta vze eror na 210, ceprav malce kasneje kot npr. na 1.7 biosu!


2. - Se eno vprasanje! Npr ce procesor nastavim na 2400Mhz in voltazo 1.825V prime deluje kaksne pol ure, potem pa cela kista ugasne
(gorijo pa lucke na ohisju). Ce pa npr. nastavim ventilator na vec, je prime se kaksne pol urce dlje stabilen! Zanima me, ali
to pomeni, da rabim boljse hlajenje (vodno), ali pa, da procesor ne mara visokih voltaz? V biosu, sem nastavil dovolj velike omejitve,
kdaj se naj racunalnik izklopi ipd.,...

Ima kdo kaksno razlago? Bom poskusil timinge zategnit kot mi je predlagal TribesMan na 2,2,2,3!

mato22 ::

Popolnoma enak problem imam sam. Vendar mam sam Corsair rame PC3200XMS in tud ne pridem stabilno čez 200 FSB-ja.
Naredil sem wire trick in mi bios procesor prepozna kot 3200+, vendar mi ne pomaga kaj dosti pri dviganju FSB.
Stabilno mi deluje na 11*200, na timingih 6,4,3,2 na 2,7V, proc na 1,75V in chipset na 1,7V.
Torej kaj storiti?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

WhiteWolf ::

Torej le nisem edini? Tebe verjetno se bolj jezi, ko si dal celo premozenje za CORSAIR! Kaj res nihce ne ve?

mato22 ::

Ja res me jezi, čeprav sem dal za 2 komada 30.000 sit, ampak sigurno bi moral Corsair delat nad 200FSB.
Probal sem najrazličnejše timinge in voltaže. Ugotovil sem, da ram ne mara visokih voltaž. Kar je nad 2,7V , ponavadi tud do winsow ne pridem.
Torej v čem je problem??? Probal sem asinhrono delovanje in pridem v winse tud pri 230FSB, tko da zgleda je res kriv ram.
Kaj storiti?? Ali naj zamenjam ram, al bi se ga dal spravt čez 200???

pele-on ::

Dej probita ram še na kakšni drugi plati.Mogoče bo delal.Corsair mara velike voltaže.Jaz dam komot na 2.9 pa se zbudi.

WhiteWolf ::

Men se tud zbudi npr na 220! Ampak potem Prime ni stabilen, ne glede na timinge, voltaze in ne vem kaksne kombinacije vse se,..

pele-on ::

220 je kr velik za corsair 3200 ne (le!!) to so baje ful slapši čipi gor.Probej z 215.A ni to dost??

mato22 ::

Sej men se zbusi pri 2,9V sam ne pridem v windowse pri 220FSB pa se sistem ne zbudi.

MALJUTKA ::

Fantje, pa kaj vam je?

A res mislite da se vse navije samo od sebe? Imate najboljse plate, best RAM-e in proce z odlicnimi stepingi in ne prebijete niti 200 FSB? Pa ce vidite, da ste nekje hit on the wall, probajte it skoz PRI DRUGIH VRATIH !

Evo, vam povem kaj se je men dogajal:

Imam isto NF7-S 2.0, Enermaxa 465, ful tower Chieftec, dva 256/3200 C2 Corsaira XMS v DC.
Evo, prej sem imel proc TB b 1700+ @ 2300 MhZ(SLK 900U in V9) in NIKAKOR, tudi z voltmodom chipseta (Vdd) nisem prisel cez 217 FSB stabilno. In to je bilo vseeno pri katerih tajmingih. Lahko sem nastavil tut na 3-2-2-2 pa je blo rock stable. Kakor sem FSB povecal samo na 218 pa je bilo gotovo. Ni pomagalo niti VDDR na 3,02V , niti Vcore na 2,15V , niti tajmingi na 10-3-3-3, niti chipset Vdd na 2,1 V, niti 18 sistemskih ventov. Pa sem lahko z glavo butal v steno in tut ni pomagalo.
Dalje; Potem sem dal na vse mosfete in na vse pomembnejse cipe alu hladilnike ki so mi jih na zicni eroziji narezali v sluzbi (skupaj nekje 20 kulerckov). Dalje; zamenjal sem proc za Bartona 2500+ , ki ga sedaj lahko gonim na 2600 MhZ pri nekje 1,8 V (odvisno od tega, kako vroc je tisti dan). In eto: Plato lahko sedaj gonim na 242 FSB sinhrono z procom; medtem ko mi RAM-i laufajo pri 2,9 (dejansko 3,02V) - ja Corsair RAM-i MARAJO velike voltaze, tajmingi so lahko tut na 4-2-2-2 , vendar imam vecji izkoristek pri 10-2-2-2 kar je cudno, vendar Morphling 1 pravi, da pri DC zategnjeni tajmingi NE igrajo vloge. In ima presneto prav. Chipsetu je tut dovolj 1,8 V za 242 FSB, tako da pri tej plati vsaj za FSB do nekje 240 NI POTREBEN Vdd mod, je pa res, da se plate ena od druge razlikujejo.
In to je to. Ce slucajno kdo dvomi, vam z veseljem napopam kaksen WCPUID ali Sandrin Bendwith, samo moram nekoga nafehtat da mi slikce prilepi sem.
Evo, jaz sem vam razkril kaj je bilo pri meni potrebno za 242 FSB, ampak dejstvo ostaja, dajte pri hudicu probat se kaj druga izboljsat in ne samo RAM-ov menjavat in kritizirat.

Ce koga se karkoli zanima, mu z veseljem pojasnim, namrec res mi je skoda da vlozite toliko denarja za best robo, pa ne prebijete niti dobrih 200 FSB. Sam ne obupat.

Pa se nekaj sem pozabil; namrec 242 FSB mi laufa z prav VSEMI BIOS-i, ki so jih do sedaj izdali za NF7-S 2.0

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

WhiteWolf ::

Ej Maljutka pa verjemi, da enostavno ne gre,... Prej sem imel 8rda+ voltmodano pa sem prisel na 218FSB, pri ABITKI enostavno ne gre! Ne vem no, sam po forumih ima zelo velik ljudi enake probleme kot jaz (vsaj tisti ki imajo 2*512 CH5)! Enostavno cez 200 ne gre! No ne vem za 201..209, ker naslednje kar sem poizkusal je bilo 210! Je pa res, da se nisem poizkusil prilimati hladilnikov na mofsete.

Torej pri tebi je problem resilo to, da si nalimal hladilnike ne mofsete?

Aja pa se to, ti mias 2*256, s katerimi ni problemov, problem je baje pri 2*512! A se lahko kdo drug potrdi, da ne more priti na 210 z 2*512 Twinmos/Winbond CH5 cipi na NF7-S rev 2.0?

Oblivion ::

Lahko potrdim. Cez 200 ne gre stabilno.

mato22 ::

Če jaz primem mosfete so samo mlačni, tko da tu po moje ni problem, je pa south bridge dosti bolj vroč.
Jest mam Corsair 3200 XMS in mislim, da so spodaj tud CH5 čipi če se ne motim.
Sam sigurno obstaja rešitev. Ne vem al rabim res 3V na ramih sam se mi čudn zdi ker če dam na 2,7V mi dela stabilno če dam pa na 2,9 pa še v winse ne morem ne glede na timinge.
Al rabm res kakšen mod??

Fury ::

jest mam pa kinston valueram pc2700 512mb modul in dela na 210fsb na 2.9v :D

morte cheap ram kupt fantje... :)) 8-)

kuglvinkl ::

Z El Cheapo RAMom ne prideš na 242. ;)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Fury ::

z el fancy cez 200 tu ne :D 8-)

kuglvinkl ::

Samo, da ni keč v pregrešno dragih RAMih.
Your focus determines your reallity

MALJUTKA ::

Seveda ne;) !

Sej pravim; ne samo na mosfete, ampak na vse pomembnejse cipe: od tistega regulatorcka napetosti za DDR levo od RAM slotov, pa do tistih dveh mal vecjih cipov pri mosfetih; en je levo zgoraj od soketa, en pa je levo spodaj pod soketom. Potem so se nizje od grafe neki cipi; skratka prilimal sem kulercke na VSE pomembnejse (po moji presoji) cipe in mosfete.
Aja, pa dajte malo probat RAM-e ajnfarat oz. BURN-IN-at. Mogoce bo to pomagalo, predvsem pri novih palckah. Pa malo po slotih RAM-e premetat, pa BIOS konkretno nastavit; lahko komu posljem tut kopijo vseh nastavitev v BIOS-u, ceprav potem vec skoraj ni tistega cara, ko sam nekaj pogruntas, a ne?
Ja, pa proc sem zamenjal, tako sedaj res nisem ziher kaj je pr men odgnalo tisti hit on the wall. Pac, probavajte cim vec, pa saj v tem je smisel, a ne? Odkrito receno, mi je sedaj dolgcas, ker vem, da sem s temi RAM-i in procom, pa tut verjetno s plato res dosegel limit in ze razmisljam o prehodu na nasprotni tabor:D
Pomagam pa rade volje.

Fury ::

em.. upam da nimate LL serije rama ampak C2, ker ce je to to - evo vas problem.

WhiteWolf ::

Heheh, sem menda preizkusil cisto vse mozne variante! Prestavljal slote, ne vem koliko timingov in napetosti, skratka vse kar je menda mozno,... Sem ze obupal, tudi folk po forumih ima te probleme, limal pa ne bom nic na mofsete in podobno, ker nocem garancije izgubit! Moram dobit od koga se kaksne druge rame! Sicer pa bi naj v torek dobil nov Ti4200 (to je se edina stvar, ki jo imam staro)! Proc pa rami so novi, tut plata,...

e-marko ::

Mah, jaz še nisem vgradil plate (čakam ohišje), pa so že na mosfetih in na južnem mostu hladilniki... V primeru garancije bom že spraskal tisto kapljico sekundnega lepila proč... upam. ;)

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

pele-on ::

MALJUTKA:A lahko kakšno sliko od tvojega računalnika da vidim kam si vse dal rebra.

MALJUTKA ::

Lahko se pripeljes v MB in ga vidis v zivo, drgac za fotke pa bo treba mal pocakat-tastarega digitalca sm prodal.
Ej, to velja za vse; kdor hoce, se lahko pr men oglasi, bova kaksno racunalnisko rekla pa mal podebatirala; saj v tem je smisel, a ne?

morphling1 ::

Problem ni v rebrih in hlajenju (to sicer pomaga, ni pa faktor pri premagovanju 200 MHz) Problem je v samih platah z nforce2 ultra čipsetom, sem prečekiral več forumov in testov ter ugotovil da se ta NF7S rev2.0 enostavno ne navija konstantno, podoben problem ima tudi nova Epox 8rda3+. Ni problem v ramih, ker če en ram na eni nf7s plati pride čez 230 z lahkoto pri drugi pa z enakimi rami komaj čez 200 ni fora rama in biosa. VDD tudi ne pomaga, v nekaterih primerih celo poslabša zadevo. Če potegnem črto bi rekel da so stari dobri A3 revizion spp čipi še vedno najboljši, tako da NF7 rev 1.2 ima dosti manj problemov (tudi sam sem ravno zaradi težav s 210+ fsbjem na 2.0 plati zadevo prodal in ostal samo na rev 1.2 kjer teh problemov ni. Tudi stara dobra Epox 8rda niti slučajno ni imela podobnih težav saj sem z njo brez težav dosegal 230+ DC.
Od nforce2 ultra vsaj po prvih testih sodeč je Gigabyte platka res zakon tudi za zelo visoke fsb-je. Asuska pa že tako in tako ni mela nikol kakih posebnosti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

morphling1: Prisel si do tega zakljucka ki sem ti ga omenil ze skoraj ob izidu 2.0 plate:8) Tko da si mal pozno ovrgel pregrevanje vseh delov na plošči. Se mi zdi pa banalno da limate ene kulerje na celo plato ce to nima veze.

WhiteWolf ::

Hm zdaj vsaj vem kaj je narobe! Samo poglej to foro: Nekdo ima isto plato kot jaz, iste rame, ce pa da en Twinmos modul ven in doda en Corssair (ne vem vec tocno ker model je bil), pa lahko stabilno poganja na 220! WTF?

Torej je resitev taksna, da resitve ni: Pac dokoncno bom moral ostati na 200FSB, ko pa to enkrat crkne pa preidem nazaj na INTEL, ker mam POLN KURAC LOTERIJE pri AMDJU, pa neke nezdruzljivost,...

morphling1 ::

:D Jaz nisem nikol krivil pregrevanje komponent, za dosego FSB-ja (seveda pomaga hlajenje spp-ja, samo s to plato se razen zelo dobrega default delovanja (200 FSB) nisem nikol kaj veliko ukvarjal. Edino hlajenje mosfetov se splača, samo ne vpliva na FSB pač pa na končno frekvenco in njeno stabilno delovanje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

->Torej je resitev taksna, da resitve ni: Pac dokoncno bom moral ostati na 200FSB, ko pa to enkrat crkne pa preidem nazaj na INTEL, ker mam POLN KURAC LOTERIJE pri AMDJU, pa neke nezdruzljivost,...

No, jaz nisem cakal niti tolk casa da crkne ...>:D

V glavnem, jaz imam tudi take izkusnje, da dela plata kakor se ji zljubi. Malo casa mi je delal celo cez 240MHz, potem sem tolk usposobil, da mi je delal na 233MHz rock solid, frekvenca proca pa sam 2.2GHz ...
http://blog.stegnar.com

TribesMan ::

Ja Intel je DA MAN! Sam jebiga za ta denar pač nekako ni ljubezni z moje strani. Jutr dobim pumpo tako da bom prvič zalaufal vodno na mojem Athlončku pol bomo pa vidl kako zadeve stojijo, jest sem razmišljal da bi kasneje ubodu en ~30W peltier in ga namontiral na SPP, sam se mi zdi da ni problem visokih FSBjev zaradi pregrevanja chipseta ali premale Vdd napetosti ampak preprosto v slabi zasnovi matične plošče in mogoče v uporabi manjkvalitetnega materiala. Konc koncev če primerjaš NF7-S in IC7 je razlika v ceni očitna, za to razliko pa more bit neki efekta a ne? Pa tud men se zdi da so tanovi chipseti NF2 400 Ultra slabši kot uni prejšnji, sej so z čipov odstranili uno kovinsko ploščico, kar definitivno ne pomaga kaj dosti k navijanju, kvečjemu k nižji ceni SPPja. Amd je pač low budget varianta.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Clemento ::

Tist shim so odstranili zato ker je nf2 ultra baje ne grejejo tok....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

TribesMan ::

Tist shim so odstranili zato ker je nf2 ultra baje ne grejejo tok....


Me že kr mal skrbi, zakaj se pa ne bi grel toliko, sej je narejen z isto tehnologijo, ima isto napajalno napetost, ima iste funkcije. Zaradi malo dodelav v jedru pa ne verjamem da so prišparal 1% pri oddani temp. Razlog za odstanitev shima je definitivno v nižji ceni, konc koncev poglej mal kako so se cene gibale ob izidu nove verzije, čist vse plate so se pocenile za jurja al pa dva, na račun nižjih dobavnih cen chipsetov...

No vsaj tako se men zdi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Itak, da gre samo za nižjo ceno izdelave, kdaj pa je bilo že kaj drugega v igri. Tehnologija izdelave se ni spremenila, samo toliko so izboljšali par malenkosti, da je lahko zadeva 100% kompatibilna z 200 MHz Bartoni to je bila glavna sprememba, tako in talo so 200 MHz že vsi, ki niso imeli ultra nizke vdd napetosti že prej brez težav dosegali.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MALJUTKA ::

Ze, ze, sam jaz sem se osebno preprical, da se ultra cip greje bolj kot ne-ultra.
NF7-S 2.0 -moja plata: orig.kuler in vent na NB; kulercek je pri 1,85Vdd mlacen

NF7-S-1.1 -plata ki sm jo zmontiru kolegu;orig. kuler in vent na NB (isti in enak kot na rev.2.0);kulercek je pri 1,7Vdd vroc


A to ni zadosten dokaz?

Konc koncev je ultra cip tut malo vecji povrsinsko kot ne-ultra;mislim, da tut to pripomore k boljsemu oddajanju toplote na kuler

Ne vem, z veseljem verjamem nasprotno ce kdo lahko dokaze. Men dela na 242 FSB rock solid z orig. kulerckom na NB-ju pri 1,85 V in je kulercek mlacen. Ni potrebe ne po boljsem hlajenju ne po vecji voltazi...

BaRtMaN ::

Katere ramčke pa maš?

MALJUTKA ::

Sam mal visje poglej; ni mi za smetit; sm ze X krat povedal

WhiteWolf ::

Morphling1 se se spomnis ko si mi v eni temi dejal, da si preprican do bos te rame, ki sem jih imel se jaz takrat in jih imas se ti (KINGSTON HYPERY PC3500) spravil vsaj na 235.>:D

morphling1 ::

Saj sem jih. samo ne na NF7s 2.0 :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

@MALJUTKA: lahko da pride do razlike v "občuteni" temperaturi zaradi razlike v kvaliteti stika med hladilnikom in SPPjem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Fantje dons sem mel na šihtu mal cajta pa sem mal forume prebiral. Na tujih forumih se na veliko oglašuje modifikacija z L12 mostičkom, kar naj bi pripomoglo k visokim FSBjem, kako je kaj s tem?? Nevem če se mi da probavat, ker sem glih učeri zmontiral vodno, pa mi je škoda spet vse razdirat (no sej ne da bi blo tolk dela sam...). Eni pišejo o norih pospeških ponavadi nekje +20MHz na FSBju, kar ni tako švoh, drugi (zelo malo jih je) pa pravijo da se po modifikaciji ne zbudi/ni nič bolje/je slabše. In mi ni popolnoma nič jasno kaj naj bi to zdaj pomenilo. Se splača al ne?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WhiteWolf ::

Morphling1: Hehe, v tisti temi, kjer smo se pogovarjali o teh ramih in tej plati, si dejal da jih bos na tej plosci spravi csaj toliko! Pa saj ni vazn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382677 (1613) DimmniBurek
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308782 (6510) WhiteWolf
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421638 (1130) WhiteWolf
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457255 (4937) pele-on
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329056 (5519) AtaStrumf

Več podobnih tem