» »

Razmerje oče in sin

Razmerje oče in sin

Alien123 ::

jaz pa OPja čisto razumem. Tole podjebavanje oz prcanje s strani očeta še kako dobro poznam in sem tudi velikokrat živčnega dobo. Ko dobro veš da te med vrsticami zajebavle, sam pr mojem še je problem da je hipohonder in kao neki šef doma.
je pa res da se mu lahko zahvalim da sem zaradi njega postal bolj samostojen in ne jebem ga več 5%..

next3steps ::

Okapi je izjavil:

next3steps je izjavil:

- ima filozofijo kako vodit firmo.

Seveda ima. Za vodenje firme je najel strokovnjake. Ah ne, se pardoniram, ni. Njegov sin dela na črno. Vrhunska vizija za v prihodnost!
O kakšnem delu na črno bluziš? Če nimaš pojma, je bolje, da ne deliš nasvetov, ker samo škodo delaš.

Kako lahko nezaposleni družinski član dela fulltime v SPju na domu stranke? Do explain. Linki prosim.

Okapi ::

Kateri nezaposlen družinski član? Kar nekaj bluziš, a si sploh prebral začetek? Očitno nisi.

next3steps ::

Nisem prebral, sem kar skimal/skenal (beri skimming/scanning). Se pardoniram.
(tehnika branja, kjer na hitro prečekiraš, kaj bojevniki internetov moralizirajo mimo teme.

<blockquote>Odprl sem s.p. in domam "imam" delavnico katero je naredil oče in v njej delam..</blockquote>
Ima SP, prostori, kjer poteka delo niso njegov.

<blockquote>Stvar velikokrat pripelje do tega, da greva skupaj na montažo</blockquote>
Fotr dela za njega.


V bistvu fotr dela zanj na črno. Kar pomeni, da je sin šef in lahko njegov delavec daje samo predloge zoper način dela. Bistvo se vseeno ne spremeni. (Bistvo je, da naj bi ta stari imel neko "vizijo" o podjetju, ki ni njegovo in v njem dela na črno. Yeah, 13th ct logic.

LuiIII ::

Glede delavnice je stvar jasna: oče očitno od sina pričakuje več kot so njegove trenutne zmožnosti (realno gledano). Jaz bi se sinu zahvalil za sodelovanje in zaposlil njegovega kolega! S tem bi sebi in sinu naredil uslugo. Sam je očitno en problem ker je kot kaže oče zaposleni in sin lastnik!? Ludilo!
Glede očeta: klasična obrtniška deloholična persona, ki je bila vedno brez časa za svoje otroke in ki mu je ostala v živlenju samo delavnica. Pozna samo in edino delo in je popolnoma enodimenzionalna oseba. Dejansko je OP brez očeta!
Glede na stopnjo pikolovstva, lantentne zavisti in podjetniške iznajdljivosti sumim, da je OP-jeva družina bolj v severnem delu Slovenije, tam kjer se pogovarjajo bolj s soglasniki in kjer se vrtni palčki zavistno opazujejo skozi baročne ograje in lulajo na 4.5cm prirezano trato. Malo za hec, toliko da napetost popusti!
Napetost je ključna beseda v takem hipertenzičnem "odnosu" in jo je pač treba nekako zmanjšat. Ker sta očitno "team building" v OP-jevih otroških leti nekako zamudila, je potrebno stvari naredit sedaj. Delati to ob kakih hudih preiskušnjah (bolezen) ali boh ne daj, na smrtni postelji, je veliko prepozno. Odnos morata nekako spravit na nek najmanjši skupni imenovalec in graditi od tam naprej. Hočeš nočeš je v odnosu ključna komunikacija. Če te ni, in očitno z OP-jeve strani le te več ni, bo treba tukaj pač nekaj narest. Predlagam da OP naredi kakšen korak naprej v tej smeri in premaga samega sebe. Enostavno je treba najti primeren trenutek, definitivno ne v delavnici oz. terenu in se mirno pogovorit. Nekaj v stilu, da si očetu hvaležen, za vse kar ti je dal, za delo in znanje, a da bi pač kdaj rad tudi kaj po svoje naredil. Pa priznavat je treba svoje napake in neznanje in znat argumentirat svoje početje. Pa seveda je potrebno omenit, da če kdaj, slučajno seveda, tudi kaj dobro narediš, lahko tudi pohvališ človeka. Probaj za hec kdaj očeta pohvaliti, da je to pa res dobro naredil. Ampak tako zares, brez ščepca ironije. Starše moraš dejansko kdaj šokirat s svojo pozitivnostjo, pripravljenostjo. S tem jim boš dal morda kdaj kaj za misliti in morda se tudi oni zavejo svoje nepopolnosti, tako kot se jo upam ti že sedaj. Pa treba je bit miren in tudi mirno odreagirat (ne samo molčat!), če zadeve ne gredo v pravo smer. Če pa ostane na drugi strani zid in debata res ni možna je pa stvar jasna: "Mi gremo po svoje!" oz. ata ti boš pa sedaj delal lahko sam v svoji delavnici. To je OP tudi dolžan lepo mirno povedati očetu. OP-jev odhod je lahko dober temelj za začetek gradnje odnosa, če seveda ne bo prevladala pregovorna trma in smiljenje samemu sebi.
Aja pa še nekaj. Noben odnos ni popolnoma enakopraven, pravičen oz. uravnotežen. Je pa lahko lep, zanimiv, humoren in ljubeč. In lepega odnosa ne sestavljajo popolni ljudje, ampak njihove drobne napake in pomanjkljivosti.

Okapi ::

next3steps je izjavil:

Nisem prebral, sem kar skimal/skenal (beri skimming/scanning). Se pardoniram.
(tehnika branja, kjer na hitro prečekiraš, kaj bojevniki internetov moralizirajo mimo teme.

<blockquote>Odprl sem s.p. in domam "imam" delavnico katero je naredil oče in v njej delam..</blockquote>
Ima SP, prostori, kjer poteka delo niso njegov.

<blockquote>Stvar velikokrat pripelje do tega, da greva skupaj na montažo</blockquote>
Fotr dela za njega.


V bistvu fotr dela zanj na črno. Kar pomeni, da je sin šef in lahko njegov delavec daje samo predloge zoper način dela. Bistvo se vseeno ne spremeni. (Bistvo je, da naj bi ta stari imel neko "vizijo" o podjetju, ki ni njegovo in v njem dela na črno. Yeah, 13th ct logic.

;(( In še kar bluzi. Boš povedal, kje si prebral, da fotr nima popoldanskega sp za svojo obrt?

Unknown_001 ::

Mene resno zanima od kdaj se je na tem forumu pojavilo toliko moralnih filozofov. En kup nadimkov nikoli prej nisem videl ti gor.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jest10 ::

Prekratek čas si tu gori

Unknown_001 ::

jest10 je izjavil:

Prekratek čas si tu gori


Definiraj kratko.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

Okapi je izjavil:

next3steps je izjavil:

Nisem prebral, sem kar skimal/skenal (beri skimming/scanning). Se pardoniram.
(tehnika branja, kjer na hitro prečekiraš, kaj bojevniki internetov moralizirajo mimo teme.

<blockquote>Odprl sem s.p. in domam "imam" delavnico katero je naredil oče in v njej delam..</blockquote>
Ima SP, prostori, kjer poteka delo niso njegov.

<blockquote>Stvar velikokrat pripelje do tega, da greva skupaj na montažo</blockquote>
Fotr dela za njega.


V bistvu fotr dela zanj na črno. Kar pomeni, da je sin šef in lahko njegov delavec daje samo predloge zoper način dela. Bistvo se vseeno ne spremeni. (Bistvo je, da naj bi ta stari imel neko "vizijo" o podjetju, ki ni njegovo in v njem dela na črno. Yeah, 13th ct logic.

;(( In še kar bluzi. Boš povedal, kje si prebral, da fotr nima popoldanskega sp za svojo obrt?

Kje je torej problem (če ima stari SP)? Oba se držita pogodbenih obveznosti in je to to.

bobo smrade ::

Da se ne boste vžagli glede dela na črno :))

Oče je imel popoldanski s.p in je redno zaposlen v drugi firmi. Ko sem jaz odprl svoj s.p., je oče svojega zaprl in sedaj ga imam prijavljenega, da lahko opravlja 40 ur mesečno brezplačne družinske pomoči v mojem podjetju.

Opažam, da sta tukaj 2 vrsti oseb. Tiste ki razumete mene in ste bili v podobni situaciji in pa tiste, ki mislite da sem razvajen 23 letnik. O tem ne mislim razpravljati. Kdor me razume me razume, kdor pa ne me pa pač ne in me tudi ne bo, pa če napišem knjigo o tem.

Odkar sva se nazadnje skregala je najin odnos čisto drugačen. Ni prvič. bo pa sedaj mir nekaj mesecev. Sem že večkrat opazil, da rabiva vsake toliko časa kakšen izpad, da gre potem to naprej. Vsekakor vam hvala za nasvete, saj so bili koristni. Z očetom se bom enkrat ob priliki pogovoril in poizkušal odnos popraviti. Verjetno pa se stvari ne bodo popravile čez noč. V skrajni sili pa še vedno obstaja najenostavnejša možnost.

Se umikam iz te debate.

Hvala za nasvete.

cekr ::

Pravilno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

next3steps ::

Troll iz tega foruma, ki je navedel le delno resnične podatke.
Ah ja, pa neumen si tudi, da toleriraš nasilje nad sabo.
Tema je itak bila ustvarjena pol za šalo pol za res, nekje vmes je bil pa klic na pomoč.

OP preberi si kak učbenik na psihologijo bolnika.
PS2 OP je večletni član tega foruma, najdete ga v enem od te teme malce drugačnem topiku na tem forumu.

PS3 Spomnim se ga zaradi Massive Memory Palace System, katerega sem tudi sam nezavedno koristil. Hvala OP, ker si me prignal do novega spoznanja o sebi.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Nehaj!
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

tony1 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Kdo pa si ti, da lahko obsojaš in sodiš na podlagi enega posta razvajenega mulca?


OP ni napisal niti besede iz katere bi razumen človek lahko sklepal, da spada v množico razvajenih.

Če se ti ne da brati, se šparaj še pri pisanju >:D

Unknown_001 ::

tony1 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Kdo pa si ti, da lahko obsojaš in sodiš na podlagi enega posta razvajenega mulca?


OP ni napisal niti besede iz katere bi razumen človek lahko sklepal, da spada v množico razvajenih.

Če se ti ne da brati, se šparaj še pri pisanju >:D


A imate že od nekdaj visoko mnenje o sebi?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tony1 ::

Pa dajmo sfukati še eno temo, slej ko prej se je to moralo zgoditi 8-)

Unknown_001 ::

tony1 je izjavil:

Pa dajmo sfukati še eno temo, slej ko prej se je to moralo zgoditi 8-)


Čestitam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

primoz4p ::

bobo smrade je izjavil:

Da se ne boste vžagli glede dela na črno :))

Oče je imel popoldanski s.p in je redno zaposlen v drugi firmi. Ko sem jaz odprl svoj s.p., je oče svojega zaprl in sedaj ga imam prijavljenega, da lahko opravlja 40 ur mesečno brezplačne družinske pomoči v mojem podjetju.

Opažam, da sta tukaj 2 vrsti oseb. Tiste ki razumete mene in ste bili v podobni situaciji in pa tiste, ki mislite da sem razvajen 23 letnik. O tem ne mislim razpravljati. Kdor me razume me razume, kdor pa ne me pa pač ne in me tudi ne bo, pa če napišem knjigo o tem.

Odkar sva se nazadnje skregala je najin odnos čisto drugačen. Ni prvič. bo pa sedaj mir nekaj mesecev. Sem že večkrat opazil, da rabiva vsake toliko časa kakšen izpad, da gre potem to naprej. Vsekakor vam hvala za nasvete, saj so bili koristni. Z očetom se bom enkrat ob priliki pogovoril in poizkušal odnos popraviti. Verjetno pa se stvari ne bodo popravile čez noč. V skrajni sili pa še vedno obstaja najenostavnejša možnost.

Se umikam iz te debate.

Hvala za nasvete.



"Opažam, da sta tukaj 2 vrsti oseb. Tiste ki razumete mene in ste bili v podobni situaciji in pa tiste, ki mislite da sem razvajen 23 letnik. O tem ne mislim razpravljati. Kdor me razume me razume, kdor pa ne me pa pač ne in me tudi ne bo, pa če napišem knjigo o tem."

Jaz pa opažam še tretjo vrsto ljudi. To so tisti, ki ti na razlčne načine skušajo dopovedati, da se postavi v "očetove čevlje" (položaj; skušaj razumeti njegov pogled). To je pomoje prepogoj za konstruktiven pogovor (odnos).
Nasledni pogoj je, da postaviš meje. Npr. ne bom žalil svojega očeta, ne bom dopustil, da me oče žali, ... Meje postaviš predvsem sebi.
Pokaži in brani meje.
Polnoleten si in tako enakovreden očetu, torej ne čakaj na njegov prvi korak.

"Odkar sva se nazadnje skregala je najin odnos čisto drugačen. Ni prvič. bo pa sedaj mir nekaj mesecev. Sem že večkrat opazil, da rabiva vsake toliko časa kakšen izpad, da gre potem to naprej. Vsekakor vam hvala za nasvete, saj so bili koristni. Z očetom se bom enkrat ob priliki pogovoril in poizkušal odnos popraviti. Verjetno pa se stvari ne bodo popravile čez noč. V skrajni sili pa še vedno obstaja najenostavnejša možnost."

Iz tvojega gornjega citata je razvidno, da se meje da braniti. Oče pač mora dojeti, da si odrasla enakovredna oseba. Jaz iz zgornjega citata sklepam, da to (počasi) dojema. Daj mu čas, se pravi spoštljivo (brez žalitev ipt) brani meje (povišan glas in trde besede so dovoljene).

V kolikor pa se motim in je tvoj oče psihopatska (ali NOM, MOM) oseba ter ne moreš obraniti meje, potem pa vzemi denarnico z dokumenti in beži stran, če je treba tudi brez hlač.

GummyBear ::

Super, da niste uničili teme, bom jo še jaz izkoristil. Par stvari, ki jih opažam pri svojem fotru:

1. Kdorkoli naredi karkoli, zanj ne bo dobro: Ročno izpolnjujem neke uradne dokumente zanj in se trudim lepo, čitljivo pisati. Njegova kritika, da pišem kot v prvem razredu. Drugič se mi nekam mudi in mu na hitro napišem nek listek. Spet kritika, da ne razloči ali sem napisal I, J ali L. Potem včasih pripravljam večerjo: Enkrat mu je sir tako na tanko narezan, da vidi skoz, drugič sem mu narezal tako debele kose, da komaj odgrizne. Res, karkoli narediš, ni v redu, pa nima veze ali to naredim jaz ali nekdo drug.

2. Opazi samo negativne stvari, ne pa tudi pozitivnih: Nekaj praznujemo, pride na obisk pol žlahte, sedimo za mizo, debata teče. Vsak pohvali svoje otroke (se pravi moje bratrance in sestrične), moj najde zame takšno kritiko, da me je kar sram. Bratranec je srednješolec in bo letos ruknil letnik - njegov oče tega ne skriva, ampak pohvali ga za 100 drugih stvari. Jaz pa kot da sem totalno nesposoben za karkoli: kako naredim to, kako naredim ono... da sem prepočasen in raje dela sam... da se name ne more nič zanest itd.

3. Ni ga človeka, ki bi zanj bil v redu. Iz vsakega se zna narediti norca: Človek si vzame čas in pride fotru nekaj pomagat. Vse lepo in prav, fotr se z vsem strinja. Ko je delo končano in človek gre po svoje, fotr najde kritiko. Ali pa smo komplet familija vabljeni na kakšno slavje... te lepo postrežejo, zastonj se naješ in napiješ. Ko se vozimo domov, se fotr prav iz ljudi, ki so ga povabili, dela norca: Kako je ta pameten, pa kako je un nesposoben itd. Če ne najde drugega, se bo naredil norca na račun neke banalne stvari: videz, govorica, priimek itd.

4. Vedno mora biti v središču pozornosti in po njegovo: Spet isti primer, smo kot familija vabljeni na kakšno slavje ali pogostitev. Pa on začne pametovat, kdaj je primeren čas za prvi obrok, kdaj pridejo na vrsto darila itd. Potem začne ansambel/skupina igrat... igrajo najprej narodno-zabavno glasbo - vse lepo in prav, pa zaigrajo kakšno dalmatinsko - zanj še sprejemljivo. Potem pa pride repertoar pop/rock zvrsti in začne kritizirat, kakšna je to glasba, da tega bobnanja pa ne bo poslušal itd. Pa še en primer: Če bodo vsi rekli, da je nekaj črne barve, bo on vztrajal, da je sivo, samo da je kontra od drugih.

5. Zna kritizirat, ko človek nekaj zaj*: Vprašaš ga za neko mnenje in konkretnega odgovora ne dobiš. Svojega stališča nikoli ne izrazi jasno... ali bo rekel, da mu je vseeno ali pa bo rekel, ti se odloči. Narediš po svoje in če se slučajno zaje*, potem on postane pameten... kaj je bilo tega treba, saj je bilo prej v redu... pa zakaj nisi naredil tako... pa on bi to naredil čisto drugače itd.

6. Motijo ga stvari, ki sploh nimajo veze z njim: V kratkem času ti 5-krat zazvoni telefon pa začne godrnjat, kdo je tako nesposoben, da te toliko potrebuje. Naročim par stvari preko interneta in paketi pridejo različno... prinese poštar prvi paket, drugi dan prinese drugi paket... pa fotr spet gornja, kaj je treba toliko naračat, saj se vse dobi v trgovini.

7. Ceni samo svoje delo, drugim je nevoščljiv: Dejansko z nobeno svojo službo ni bil zadovoljen... zmeraj pravi, da ima prenizko plačo. Enako pametuje drugim. Ne bi delal nadur, ne bi delal vikendov, ne bi delal popoldanske izmene, da o nočni ne govorim... to bi moral imeti 2 jurja plače na tako delo. Potem primer, ko nekdo razlaga, koliko je s čim zaslužil (ni nujno v služni, lahko privat) in on pametuje, da on za ta denar tega ne bi šel delat. Če pa slučajno kdo zasluži ali ima več kot on, je izredno nevoščljiv... potem pametuje, da so mu drugi zrihtali tak položaj, da ima previsoko plačo za svoje delo itd. Je pa pri vsakem delu nestrpen, nima živcev, vse bi samo na hitro... če nekaj dolgo traja, se naveliča itd.

Vglavnem fotr je pravi težak in občutek imam, da je vsako leto hujši. Vse se mora vrteti okoli njega, samo on ima prav in samo njegovo delo je nekaj vredno, ostali niso nič oz. so mu bolj material za njegovo norčevanje. Jaz sem sredi 30ih, nisem v mama-hotelu, a včasih dobim občutek, da proba še mene nadzirati, kot da sem osnovnošolec. Da ne omenjam, da je totalno neprilagodljiv - ne gre v korak s časom in marsičesa ne razume, kot da živi v nekem svojem svetu in se obnaša, kot da smo leta 1980. Sploh za neko tehnologijo je anti-talent... raje bo godrnjal kaj ima avto toliko funkcij in vse preko računalnika, kot bi se prilagodil in videl kakšno prednost. Obnaša se kot da ima 100 let, pa jih še 60 nima.

Ima še kdo doma podoben primer? Je takšno obnašanje sploh normalno?

D3m ::

Tega je povsod veliko oz. povsod je enako.

Ne obremenjuj se. Lahko mu kakšno nazaj rečeš pa ga pustiš, da se skuha. :D

Drugače je pa to zame življenski preizkus in treniranje tolerance in živcev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

janezvalva ::

ljubezen med očetom in sinom imenujemo agape ljubezen. kar pomeni čisto, namerno, požrtvovalno ljubezen, katera postavlja v ospredje dobrobit družbe pred dobrobitom posameznika.

to je potem močan temelj za zdrave odnose v družbi.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

GummyBear je izjavil:

Super, da niste uničili teme, bom jo še jaz izkoristil. Par stvari, ki jih opažam pri svojem fotru:

1. Kdorkoli naredi karkoli, zanj ne bo dobro: Ročno izpolnjujem neke uradne dokumente zanj in se trudim lepo, čitljivo pisati. Njegova kritika, da pišem kot v prvem razredu. Drugič se mi nekam mudi in mu na hitro napišem nek listek. Spet kritika, da ne razloči ali sem napisal I, J ali L. Potem včasih pripravljam večerjo: Enkrat mu je sir tako na tanko narezan, da vidi skoz, drugič sem mu narezal tako debele kose, da komaj odgrizne. Res, karkoli narediš, ni v redu, pa nima veze ali to naredim jaz ali nekdo drug.

2. Opazi samo negativne stvari, ne pa tudi pozitivnih: Nekaj praznujemo, pride na obisk pol žlahte, sedimo za mizo, debata teče. Vsak pohvali svoje otroke (se pravi moje bratrance in sestrične), moj najde zame takšno kritiko, da me je kar sram. Bratranec je srednješolec in bo letos ruknil letnik - njegov oče tega ne skriva, ampak pohvali ga za 100 drugih stvari. Jaz pa kot da sem totalno nesposoben za karkoli: kako naredim to, kako naredim ono... da sem prepočasen in raje dela sam... da se name ne more nič zanest itd.

3. Ni ga človeka, ki bi zanj bil v redu. Iz vsakega se zna narediti norca: Človek si vzame čas in pride fotru nekaj pomagat. Vse lepo in prav, fotr se z vsem strinja. Ko je delo končano in človek gre po svoje, fotr najde kritiko. Ali pa smo komplet familija vabljeni na kakšno slavje... te lepo postrežejo, zastonj se naješ in napiješ. Ko se vozimo domov, se fotr prav iz ljudi, ki so ga povabili, dela norca: Kako je ta pameten, pa kako je un nesposoben itd. Če ne najde drugega, se bo naredil norca na račun neke banalne stvari: videz, govorica, priimek itd.

4. Vedno mora biti v središču pozornosti in po njegovo: Spet isti primer, smo kot familija vabljeni na kakšno slavje ali pogostitev. Pa on začne pametovat, kdaj je primeren čas za prvi obrok, kdaj pridejo na vrsto darila itd. Potem začne ansambel/skupina igrat... igrajo najprej narodno-zabavno glasbo - vse lepo in prav, pa zaigrajo kakšno dalmatinsko - zanj še sprejemljivo. Potem pa pride repertoar pop/rock zvrsti in začne kritizirat, kakšna je to glasba, da tega bobnanja pa ne bo poslušal itd. Pa še en primer: Če bodo vsi rekli, da je nekaj črne barve, bo on vztrajal, da je sivo, samo da je kontra od drugih.

5. Zna kritizirat, ko človek nekaj zaj*: Vprašaš ga za neko mnenje in konkretnega odgovora ne dobiš. Svojega stališča nikoli ne izrazi jasno... ali bo rekel, da mu je vseeno ali pa bo rekel, ti se odloči. Narediš po svoje in če se slučajno zaje*, potem on postane pameten... kaj je bilo tega treba, saj je bilo prej v redu... pa zakaj nisi naredil tako... pa on bi to naredil čisto drugače itd.

6. Motijo ga stvari, ki sploh nimajo veze z njim: V kratkem času ti 5-krat zazvoni telefon pa začne godrnjat, kdo je tako nesposoben, da te toliko potrebuje. Naročim par stvari preko interneta in paketi pridejo različno... prinese poštar prvi paket, drugi dan prinese drugi paket... pa fotr spet gornja, kaj je treba toliko naračat, saj se vse dobi v trgovini.

7. Ceni samo svoje delo, drugim je nevoščljiv: Dejansko z nobeno svojo službo ni bil zadovoljen... zmeraj pravi, da ima prenizko plačo. Enako pametuje drugim. Ne bi delal nadur, ne bi delal vikendov, ne bi delal popoldanske izmene, da o nočni ne govorim... to bi moral imeti 2 jurja plače na tako delo. Potem primer, ko nekdo razlaga, koliko je s čim zaslužil (ni nujno v služni, lahko privat) in on pametuje, da on za ta denar tega ne bi šel delat. Če pa slučajno kdo zasluži ali ima več kot on, je izredno nevoščljiv... potem pametuje, da so mu drugi zrihtali tak položaj, da ima previsoko plačo za svoje delo itd. Je pa pri vsakem delu nestrpen, nima živcev, vse bi samo na hitro... če nekaj dolgo traja, se naveliča itd.

Vglavnem fotr je pravi težak in občutek imam, da je vsako leto hujši. Vse se mora vrteti okoli njega, samo on ima prav in samo njegovo delo je nekaj vredno, ostali niso nič oz. so mu bolj material za njegovo norčevanje. Jaz sem sredi 30ih, nisem v mama-hotelu, a včasih dobim občutek, da proba še mene nadzirati, kot da sem osnovnošolec. Da ne omenjam, da je totalno neprilagodljiv - ne gre v korak s časom in marsičesa ne razume, kot da živi v nekem svojem svetu in se obnaša, kot da smo leta 1980. Sploh za neko tehnologijo je anti-talent... raje bo godrnjal kaj ima avto toliko funkcij in vse preko računalnika, kot bi se prilagodil in videl kakšno prednost. Obnaša se kot da ima 100 let, pa jih še 60 nima.

Ima še kdo doma podoben primer? Je takšno obnašanje sploh normalno?


Ne, ni. Temu bomo po gostilniško (hej, na forumu) rekli, da gre za MOM.

In rešitev za tvoj problem je samo ena: spokaj kufre in pojdi na svoje. Fotr se ne bo spremenil nikoli, ker tega ne zna in tega seveda sploh noče. Nobenih okoliščin ni, ki bi ga lahko spremenile.

Tvoja edina možnost, da boš živel kot človek (in, po možnosti ne boš nekoč imel vseh istih for kot fotr) je, da spokaš in greš. Čimprej.

P.S.: Janez, pejt ven iz teme. Tukaj ni prostora za tvoje plačano kozlanje.

IL_DIAVOLO ::

Neka zunanja oseba bo na take stvari gledala drugace ces "tip je psihopat, stran od njega", zadeva pa je taksna da se tekom zivljenja privadis na take in drugačne negativne osebnostne lastnosti.

Mislim, da si kot oseba nezrel, preobcutljiv in tudi sam neprilagodljiv na malo bolj sarfno osebo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

janezvalva ::

tony1 je izjavil:


P.S.: Janez, pejt ven iz teme. Tukaj ni prostora za tvoje plačano kozlanje.

ne, ni plačano.
samo sem hotel tipu pomagat z napotki.

ne vem, zakaj vas moje postanje tako iritira. :(
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

tilen03 ::

GummyBear je izjavil:

Ima še kdo doma podoben primer? Je takšno obnašanje sploh normalno?

Ni normalno, je pa precej običajno, sploh v razmerju oče/sin in mati/hči.

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Neka zunanja oseba bo na take stvari gledala drugace ces "tip je psihopat, stran od njega", zadeva pa je taksna da se tekom zivljenja privadis na take in drugačne negativne osebnostne lastnosti.

Mislim, da si kot oseba nezrel, preobcutljiv in tudi sam neprilagodljiv na malo bolj sarfno osebo.


Ti si gotovo Štajerec? :))

Nimaš pojma, in raje nehaj pisati neumnosti. Pejt v knjižnico in reci, da rabiš najbolj debelo Rugljevo knjigo, kar jih imajo. Ker je itak ne boš prebral, raje nehaj. Ker:
a) Najslabše, kar se lahko zgodi OP-ju je, da patologijo fotra vleče naprej s svojim vedenjem. V resnici je že zelo, zelo pozno in tudi če včeraj spoka, je velika verjetnost, da bo z istimi forami je6al v glavo vse okrog sebe, ki mu bodo to pustili.

b) Gotovo ne boš verjel, če ti nekdo pove, da normalni ljudje ne komunicirajo tako kot počne fotr OP-ja s svojo familijo.

5 let nazaj je nekdo odlično napisal, da je odnos fotra in OP-ja popolnoma enodimenzionalen, zreduciran na jebanje OP-ja v glavo. OP očeta sploh nima, ima pa neko kreaturo, ki ga mu reče foter, ta je pa tam zato, da mu razlaga, da naj lepše (če piše prehitro in grdo) ali grše (če piše lepo in počasi) piše! :-D

Takega ersatz očeta nihče ne rabi, 100x bolje bo, če ga sploh nima. Ker, v resnici ga sploh nikoli ni imel.

c) Kaj pa če se OP-ju nekega dne premakne ena žarnica v glavi in fotra porine pod traktor? Mu boš tudi takrat razložil, da bi moral biti manj "nezrel, preobcutljiv in tudi sam neprilagodljiv na malo bolj sarfno osebo" - namesto, da bi končno odrastel in šel na svoje? To bi bila seveda slabša rešitev! 8-O

d) Poznam familijo štirih otrok, vsi so danes stari že okrog 70ih. Dva sta iz tako toksičnega okolja spokala na koncu srednje šole, dva pa ne (ta dva torej po tvoje nista bila "nezrela, preobcutljiva in tudi sama neprilagodljiv na malo bolj sarfno osebo" 8-)).

Poskusi uganiti, katera dva človeka od štirih sta si uspela urediti življenje, katera dva sta pa naredila invalida iz sebe (kup duševnih bolezni in alkoholizma, in trpljenje vse življenje v okolju, v katerem nočeta biti, pa ne znata ven iz njega) in vsaj pol-invalide iz svojih partnerjev? In pridelala duševne
motnje še polovici svojih otrok? 8-) A misliš, da so ti otroci sploh opremljeni, da ne bi delali škode še svojim otrokom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Miki N ::

A je OP Solatko Jr.? Hej, vprašam - slotech je že krepko medgeneracijski!

tony1 ::

janezvalva je izjavil:

tony1 je izjavil:


P.S.: Janez, pejt ven iz teme. Tukaj ni prostora za tvoje plačano kozlanje.

ne, ni plačano.
samo sem hotel tipu pomagat z napotki.

ne vem, zakaj vas moje postanje tako iritira. :(


Ker je očitno, da si bot iz Kleti, katerega pisanje je plod 10ih avtorjev z nadarjenostjo povprečnega dijaka iz Janeza levca. Pejt na kak drug forum kozlat svoje, saj si prijavljen vsaj na 10ih. Hvala.

Miki N je izjavil:

A je OP Solatko Jr.? Hej, vprašam - slotech je že krepko medgeneracijski!


Pa boste sfukali še eno temo, čestitke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

IL_DIAVOLO ::

Ta ironija...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

Ko ti nekdo nastavi ogledalo, pa postaneš ciničen in kakor žaljiv. >:D

IL_DIAVOLO ::

Ni foter kriv, da je iz njega zelel narediti deda, pa se je odlocil biti mevza, ki se ne zna soociti s tezko osebnostjo.

Tudi v službi so. Bo vedno bezal pred težavami in ucil otroke da je bežanje pred težavami good?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

reče se kao žaljiv, ne kakor žaljiv.

sinkoti, ki so imeli fotre, s katerimi se niso pogovarjali, odrastejo v nekvalitetne osebke. jaz bom že vedu. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

GummyBear ::

Hej! Hvala za vaša mnenja.

Sam se trudim biti realist, toliko sem prizemljen. Sicer pa sem fotra že navajen. Ni to nekaj, kar se je pojavilo včeraj, to se vleče in stopnjuje že leta, desetletja. Če zdaj pogledam za nazaj v čas moje osnovne šole: Njemu je bila moja šola na prvem mestu. Ko je še preverjal moje znanje (saj se spomnite vprašanj, ki jih dobiš v šoli za pripravo na kontrolke?), je zmeraj znal izbrati takšno snov, ki meni ni šla - kot da bi to iskal. Če sem že kdaj vprašal, kako mi je šlo, je bil najboljši možen odgovor: "nekaj pa znaš" ali pa "za silo bo". Podobno se dogaja danes. Zanimivo pa je, če sem se na njegovo kritiko kdaj odzval z "pokaži mi za drugič", je zmeraj imel nek izgovor. Še danes pravim, česar se nisem naučil v šoli, sem se moral sam. Za kakšno pomoč ga raje niti ne prosim, ker rad pretirava in bi mi za eno malenkost čez par let lahko očital, kot da je zame naredil nevemkaj.

Se ga izogibam, kolikor se da, 100% odrezati iz življenja pa ga ne morem.

IL_DIAVOLO ::

Nisem se zmotil, tvoj foter je kul, ti nisi ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GummyBear ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem se zmotil, tvoj foter je kul, ti nisi ;)


Zaradi česa je kul? Ker med množico 100 ljudi najde samo enega, ki približno ustreza njegovim kriterijem, ostalih 99 pa jih je zanj nesposobnih? Morda zato, ker je v vsaki službi "najboljši"? Ni še imel sodelavca, ki bi bil zanj primeren... vsi so zanj levaki in lenuhi. A ti je to morda kul?

Če ti 99% ljudi ni OK, se ne bi bilo smiselno vprašati, ali morda ni problem v tebi? Daj razloži svoje razmišljanje, da ga še ostali razumemo.

m0LN4r ::

GummyBear je izjavil:

Super, da niste uničili teme, bom jo še jaz izkoristil. Par stvari, ki jih opažam pri svojem fotru:
...
...
...
Berem pa sem, razen 7. tocke, mislil da si od moje punce brat, ampak ona nima brata ima sestro. Hahahaha. Ja pac, poznam situacijo, po nekaj obiskih, sem ugotovil, da je tast v 99% enak tezak, podzavestno isce priliko, da lahko pametuje, kritizira. Okuzil je ze sestro od punce, ki se zdaj na stara leta obnasa podobno, ampak tega seveda ne opazi. To so ljudje, ki bi rabili terapijo ze 20 let nazaj.
Midva sva na svojem in je vedno fenomen opazovati, kako se nic ne spremeni. Dodaj se spricer, dva, tri, osamljenost na vikendici in vuala, neustavljivo. Jaz imam po 1-2 dnevih obiska tok polno glavo, pa samo poslusam kako se med sabo prckajo in zdirajo en preko drugega, da po tistem rabim en dan, da si spocijem.

Tako kot je Tony napisal, bo 100% drzalo:

d) Poznam familijo štirih otrok, vsi so danes stari že okrog 70ih. Dva sta iz tako toksičnega okolja spokala na koncu srednje šole, dva pa ne (ta dva torej po tvoje nista bila "nezrela, preobcutljiva in tudi sama neprilagodljiv na malo bolj sarfno osebo" 8-)).

Poskusi uganiti, katera dva človeka od štirih sta si uspela urediti življenje, katera dva sta pa naredila invalida iz sebe (kup duševnih bolezni in alkoholizma, in trpljenje vse življenje v okolju, v katerem nočeta biti, pa ne znata ven iz njega) in vsaj pol-invalide iz svojih partnerjev? In pridelala duševne
motnje še polovici svojih otrok? 8-) A misliš, da so ti otroci sploh opremljeni, da ne bi delali škode še svojim otrokom?

Midva sva sla dalec dalec, mir, milina. Ni druge, probas enkrat, dvakrat, potem pa vidis, da ni resitve, ni to zavestno pocetje, to je pac taksna toksicna, trmasta osebnost in to pocne podzavestno in se sploh ne zaveda, dopovedati pa mu ne mores nic, tako da se pogovoriti tudi ne mores nic.
Meni je vedno fascinantno, ko smo na obisku pa za hrbtom simfa sestro punce oz. njenega moza, pa zivijo loceno, ampak vseeno ima tok za povedat cez njih, tudi o stvareh, ki se njega nic ne ticejo, da je to neverjetno. Seveda, kot receno z leti, pocasi je to osebnost oz. navado prevzela hci, sprckajo se v 2-3 minutah, prakticno okoli banalnih stvari.
Ko zacne, je edina resitev, da se odmaknes, vcasih niti do besede ne prides, tak da je vseeno.

Toksicnost je jeba, ampak tega se prej ljudje niso zavedali, so pac pozirali in pozirali oz. so bili vzgojeni v strahu in si poziral vse, drugace se je ze zacelo z groznjami.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

murrieta ::

bobo smrade je izjavil:

Imam "en" "problem" in sicer:

Trenutno živim doma. Star sem 23 let in sem pred kratkim zaključil s faksom. Odprl sem s.p. in domam "imam" delavnico katero je naredil oče in v njej delam..

Ne vem kje je problem ampak z očetom praktično ne govorim. Če že govorim z njem pa se moram dejansko prisiliti da mu sploh kaj povem, pa še to mi je zelo nelagodno. Običajno se stvari dotikajo delavnice. Pride v delavnico.. zakaj je to tako, to ni uredu, to moraš popravit, kaj si to naredu.. blablabla. Pove na zelo provokativen način, jaz pa sem ponavadi tiho. Za napake vem in jih naslednjič ne bo več in ampak se na končnem produktu nič ne vidijo in jih ni smiselno popraviti. Še dobro, da on vse naredi popolno /s

Če nisem tiho pride večinokrat do prepira. Vtakne se v vsak drek. Dobesedno. Danes sem peljal okrog hiše z avtom in povozil gnoj od katerega se sedaj malo pozna po dvorišču. Prej pride v mojo sobo zakaj si peljal pod hišo, a nič ne pomisliš in spet kup njegovih pripomb. Mu kratko odvrnem: "bom jutri pospravil." Ker z odgovorim ni bil zadovoljen se je vtaknil še v to, da bo avto ves umazan in mu spet mirno odvrnem, da avto ni bil njegov, da se mu ni treba utaknit v vsako stvar in da se naj kdaj malo zadrži. Potem se je začel prepir.

Stvar velikokrat pripelje do tega, da greva skupaj na montažo. prinesi tisto, prinesi tisto, daj tisto sem, in seveda stvari ki so običajne. Jaz sem tiho in mu brez besed ustrežem, si pa včasih mislim sam pri sebi "pjd iskat sam". Seveda tega ne rečem ker... Razkurijo pa me stvari, ko začne komplicirat pri stvareh ki se ne vidijo niti podrazno. Nazadnje sva bila na montaži in je bil stranski del ograje na enem metru postrani za en centimeter. Ni se videlo od nikjer in ko prisloni na ograjo vase vago in to opazi začne komplicirat. Mu rečem da se nikjer nič ne vidi.. seveda se vidi to je treba popravit in spet kup njegovega godrnjanja. Meni je takrat prekipelo in bi ga najraje poslal nekam, ampak sem se zadržal in rekel, da pospraviva robo in naj pride jutri sam popravit. Po 5ih minutah ogledovanja iz vseh možnih kotov je res ugotovil, da se stvar res ne vidi nikjer in potem je bilo ok.

izpit imam 5 let. Od začetka ko se je kdaj peljal z mano so iz njegove stvari stalno bili komentarji kako vozim (ne vozim slabo) Zakaj si zapeljal na bankino, ne vozi mu tko za ritjo, počasi okrog ovinka, pazi avto spredaj, ne vozi toliko na obratih, pazi na robo zadaj v kombiju, zakaj tko grdo zaviraš in seveda še kaj... Večina teh stvari sem delal z razlogom oziroma sem se zavedal da se je to zgodilo. Je pa pri vsaki vožnji zagotovo prišlo do kakega komentarja. Kaki dve leti nazaj mi je prekipelo in sem mu povedal, da se naj ne komentira več moje vožnje. Ali naj gre peljat sam ali pa naj bo tiho. Seveda je spet prišlo do prepira. Od takrat je mir.

Doma imamo kmetijo. Vozim traktor, nekaj naredim drugače kot je nameraval on in spet... Pove na provokativen način in seveda je zgolj njegov način pravilen in ima on vse prav. Čisto drugače bi bilo, če bi rekel zakaj si šel tam tako, zakaj ne greš drugače in pove kako. Ne. On pride ZAKAJ SI TAM TAKO PELJAL, A NIČ NE MISLIŠ GLEJ KAJ SI NAREDIL... Ja ok. Priznam bi se dalo drugače naredit in bi bil njegov način boljši ampak ja.. a moraš sedaj zaradi tega delat šunder.. Seveda sem tiho, ker bi se drugače spet skregala.

Me vpraša: "ali boš šel kosit?". Mu rečem da ne in da naj gre on. "Zakaj ne?" in mu rečem: "Pojdi ti in bo mir" (ker bi bili spet komentarji podobni zgornjemu odstavku). In spet par ostrih besed in je šel in me še cel dan grdo gledal.

Običajno sprašuje takšna vprašanja kot je zgornje. Večinokrat naredim brez besed, če pa že kaj rečem - se ne strinjam z njemu je pa takoj slaba volja... Na montaži recimo stalno sprašuje.. "a bi to naredil tako" jaz sem tiho, če pa slučajno kaj rečem drugače kot misli on pa takoj povzdigne glas oziroma mi da kontro. Ja kaj potem sprašuješ, če veš...

Pred kratkim sem vzel na prakso vajenca (kolega) in seveda je začelo it očetu v nos, da naj ne dela več tukaj, da bom ostal brez dela, da naj prvo poskrbim za to, da bom imel sam delo, nato pa naj plačujem drugim. Tega pa ni opazil, da mi je zrihtal v tistem tednu prakse 500EUR prometa oziroma tudi malo manj dobička. Prav tako da mi bo čez poletje zrihtal 10.000EUR vreden projekt in pa v prihodnosti še kaj. Stvar je takšna, da sem v tem času jaz mnogo bolj produktiven, ob 15:00 imam narejenih 8 ur šihta in sem teoretočno "frej", med delom pa je sproščeno vzdušje. Ko pride oče domov iz svoje službe mi razpoloženje pade na njivo pogreba.

2 meseca nazaj pride do mene.. a bova zamenjala nek stroj v delavnici. Mu rečem da ne, ker ne bo nič boljši, stran bo pa vrgel 5.000EUR. Seveda mu povem, da ga lahku kupi s svojim denarjem, jaz pa pač ne bom dal nič zraven, ker se mi menjava ne zdi potrebna. in me je spet grdo gledal, povzdigoval glas in razkurjen odšel iz delavnice.

Druga stvar pa je takšna. Oče je deloholik, mati pa verski fanatik.
Seveda smo se prepirali zaradi tega, ker sem se jaz odločil, da ne bom več hodil k maši. Krivdo sta seveda iskala pri punci, katera ima podobno mnenje o veri kot jaz in večina vas tukaj, in torej je ona kriva za to, ker sem bil dovolj samostojen, da sem se odločil, da ne želim imeti ničesar skupnega z verskimi obredi. Oče pa seveda pride ob 15:00 oziroma malo prej domov iz službe in doma naredi še en šiht oziroma dela dokler le lahko. V nos mu seveda neizmerno gre to, da psa peljem na sprehod takrat ko on dela, in pa bog ne daj, da bi se po koncu šihta šel ukvarjat s hobiji, medtem ko on gara cel dan kot živina. Potem se pa sam sebi smili, ker mora toliko delat. Seveda imamo okrog nekaj sosedov o katerih veselo opravljata skupaj. Pri dveh sosedih čisto nič ne delajo popoldne. Pridejo iz službe in jih popoldne nikjer ni, pri tretjem sosedu imajo 90 glav živine, 5 otrok in gospodinja nič ne dela..[LOL], četrti sosed je pa siten, zato ker hoče, da so stvari takšne kot morajo biti. Recimo je na občini težil toliko časa, da so popravili zanič cesto, Postavili nam bodo nov transformator, ker imamo tri sosednje hiše skupen vod elektrike in zaradi naše delavnice vsem utripa luč... četrtemu sosedu je seveda prav, da se dela in nima čisto nič proti delavnici.

Z vsemi sosedi se dobro razumemo in nihče ni nič skregan med sabo v okolici.

S temi njegovimi problemi sem se pred kratkim nehal obremenjevat in lahko rečem, da živim bolje :D sem tiho, živim svoje življenje, vsake toliko časa se skregava, je pa večinoma odvisno od mene oziroma moje volje ali sem pripravljen biti tiho.

Zakaj je prišlo do takšne situacije? Z domačimi se praktično nič ne pogovarjam, ne čutim nobene potrebe po tem in mislim, da je tako bolje zame. Od staršev vsake toliko časa slišim da sem čuden ker nič ne govorim, da se bomo morali malo pogovarjati, da tako bo težko šlo naprej... Sam pa se sprašujem kaj naj se sploh pogovarjam z njimi in zakaj je prišlo do tega? Ugotovil sem, da vzrok verjetno izhaja iz mladosti... Karkoli sem jim povedal so mi začeli moralizirati. Bog ne daj, da je kdo naredil kakšno "pizdarijo" je bilo takoj na vrsti moraliziranje, smejali se nismo nikoli, prav tako sta oba starša deloholika, tako da kakšne pretirane pozornosti otroci nismo dobili. Razen pri delu so nam bili stalno na voljo "komplimenti". Ostala dva brata tudi bolj malo govorita, če ne zaradi drugega pa zato, ker jih ni veliko doma.

Drugače sem v družbi sproščen, rad govorim, se smejem in cenim prijatelje in punco. Z njimi nimam težav, prav tako imam občutek da so oni z mano iskreni. Vedno jim lahko vse povem in me razumejo, povejo svoje mnenje in se nikoli ne prepiramo. Seveda gremo na kakšen fantovski četrtek ali petek v gostilno na pivo. Enkrat ko smo šli 4x zapored v četrtek ven, sem bil od doma deležen pohvale, da bom postal alkoholik kot moj stric, kam je to podobno, da sredi tedna hodim v gostilno, da je vseeno če se ne družim s prijatelji, ker so prijatelji samo sedaj ko smo mladi, ko bomo pa starejši ali pa se komu kaj naredi pa ne bo nikogar več nikjer razen žlahte...

Bog ne daj, da bi vedeli da sem bil celo 17-to leto vsak vikend pijan, ko smo hodili z bratom po žurkah in veselicah, bolje da ne vedo da se ga 1x na leto napijem da kozlam, da spijem celo 3 piva v gostilni in da sem na morju v enem tednu popil sam plato piva :O Da ne boste mislili da sem res alkoholik. Kratkih pijač ne pijem, napijem pa se ga mogoče 4x na leto v mejah normale. V enem mesecu recimo da v povprečju popijem 4-6 pirov.

drama pa se začne šele, ko vam povem, da imam nad delavnico prazno stanovanje, katerega imam namen opremit in se v roku dveh let odselit na drugo stran dvorišča... Vem, da ni mogoče najbolj pametna odločitev, ampak trenutno mi ne kaže drugače. Službo imam doma, čeprav bi si z lahkoto našel kakšno drugje, prihrankov nimam, imam pa veliko željo imeti podjetje z nekaj zaposlenimi delavci in trenutno lahko rečem, da je to izvedljivo.

Na izbiro pa imam dve stravi. Se odselim in živim v miru ampak ne v takšnem poslovnem svetu kot se si zamislil sam, ali pa živim nasproti zgoraj opisanih dveh deloholikov, katera me bosta stalno iz dvorišča klicala, da naj pridem delat in želela imeti kontrolo nad mojim življenjem. V podjetništvu pa bom živel svoje sanje... še 8 let, nato bo imel oče dovolj delovne dobe in mi bo verjetno polepšal delovni vsakdan navsezgodaj zjutraj.

Se opravičujem za zgoraj napisano črevo. Upam da se da razbrati kakšna situacija vlada pri hiši in kaj sem želel povedat. No to je zgolj ena stran zgodbe, kakšna bi bila druga ne vem in lahko, da je problem tudi v meni ampak sodeč po besedah punce in bratrancev ki poznajo očeta bolj podrobno bi bila zgodba podobna.

Kaj bi storili vi v mojem primeru? Kakšne odnose imate v družini vi? Je takšne odnose sploh še možno kako popraviti?


Ti bom povedal iz svojega primera, otresal sem gobec, bil najbolj pameten (in sem dejansko bil). Pri 19 sem se odselil od doma, v najemnisko stanovanje, za pol moje place, dobil dobro sluzbo, si kupil prvi sekret od stanovanja in nikoli nisva imela vec konfliktov. Vsi njegovi strahovi, da bom "propalica" so se pomirili in ugotovil je, da ni nic narobe z mano. Ter povratno, da ni nic narobe z njim.

Enako je s tvojim ocetom in vecino drugih ocetov. Kar si razlagate kot podjebavanje je prepricanje, da so zajebali vaso vzgojo, da mu gre otrok med idiote in vse skupaj jim pritisne na psiho. Dalec od tega, da vas ne bi imeli radi, bolj je problem, da se jim zdi, da so zajebali svojega otroka in to jih mori iz dneva v dan. Da so fail od oceta, ipd. Takoj, ko jim boste dokazali nasprotno, bojo izginili njihovi strahovi in olajsanje bo prineslo odlicne odnose. Tudi, ce to niso vase vrednote (in seveda niso, seveda ste "propalice", goljufi, pizde od ljudi - drugace ne znate, ker so vas socializirali ameriski filmi, kjer je to vrednota), dokler jim boste dostavili taksno dojemanje, cetudi kot fikcijo, bojo odnosi odlicni.

Z druge strani, dojamite, da so vasi ocetje in matere tudi samo ljudje. Ne superheroji. Socializacija jih sili v to, da definirajo svojo vrednost preko sposobnosti vzgojiti dobrega, pametnega in postenega potomca. Ce jim to ne uspe, najprej zrejo sebe, nato pa kot samoobrambno funkcijo potegnejo ven, da je z vami nekaj narobe.

Podjetnistvo nima popolnoma nobene veze z vsem skupaj, je samo precenjeno sranje. Pomembno je, da "fotrom" dokazete, da ste sposobni sami skrbeti zase (kar vecina razvajenih snezink ni, ampak cast izjemam).

Samo dokazite "fotrom", da niste splosen gnoj, ki se bo prilepil na njihovo penzijo in jih izkoriscal dokler ne umrejo. Saj bi vas podpirali tudi tako. Je pa hud udarec za psiho. In dalec najboljsi nacin je, da niste kot ostali brezvezniki, ki vztrajate doma na v mama hotelu. Osamosvojite se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

m0LN4r ::

In rešitev za tvoj problem je samo ena: spokaj kufre in pojdi na svoje. Fotr se ne bo spremenil nikoli, ker tega ne zna in tega seveda sploh noče. Nobenih okoliščin ni, ki bi ga lahko spremenile.
Exactly. To se takoj vidi, ce je to samo ena muha ali pa je pac oseba taksna in ni pomoci. Najboljse je it, da ne potegne se druge v to.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

murrieta ::

m0LN4r je izjavil:

In rešitev za tvoj problem je samo ena: spokaj kufre in pojdi na svoje. Fotr se ne bo spremenil nikoli, ker tega ne zna in tega seveda sploh noče. Nobenih okoliščin ni, ki bi ga lahko spremenile.
Exactly. To se takoj vidi, ce je to samo ena muha ali pa je pac oseba taksna in ni pomoci. Najboljse je it, da ne potegne se druge v to.


Ja, sociopati, ki nimajo nobene empatije do starsev, kaj sele, da bi se probali vziveti v njihovo vlogo, razmisljajo na tak nacin. Beri zgoraj moj odgovor, ker mislim, da imas enak problem. Zivis z macki, drkas na avtomobile in verjetno zivis pri starsih, pa treniras misice. To niso vrednote tvojih starsev. Se jaz bi se te sramoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

IL_DIAVOLO ::

Ima visoke standarde in na nek nacin motivira tebe kot "naslednika", da si boljsi od povprecja. Zakaj to jemljes tako negativno, ne vem.

Saj to ni nic novega, da je tisti ki ostane doma ,vedno manj vreden. Ce ti je to tako moteče, se pac odseli. Morda foter to dejansko od tebe zeli.

Morda pa si pač to, kar si foter predstavlja. Manj sposoben od ostalih.

Dokazi mu nasprotno. Res nic posebnega no.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni foter kriv, da je iz njega zelel narediti deda, pa se je odlocil biti mevza, ki se ne zna soociti s tezko osebnostjo.

Tudi v službi so. Bo vedno bezal pred težavami in ucil otroke da je bežanje pred težavami good?

Seveda, potem pa beres druge primere, ko je postal "deda" oz. je prekipelo in nalomil, povozil, ustrelil fotra. V vecini primerov je za to kriv redni vnos alkohola skozi desetletja. Pa to ne, da se ga 1x al 2x napijes, ampak da ga na samem, vsak vecer pocasi sam pijes, nato pa na kavcu pred TVjem in v postelji zacne delat domisljija in zamegli mejo med realnostjo in prividi. Jaz sem poslusal ze zgodbe, ki se sploh niso zgodile, ampak so proizvod zamegljenega uma.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

murrieta ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dokazi mu nasprotno. Res nic posebnega no.

Tocno tako.

m0LN4r je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni foter kriv, da je iz njega zelel narediti deda, pa se je odlocil biti mevza, ki se ne zna soociti s tezko osebnostjo.

Tudi v službi so. Bo vedno bezal pred težavami in ucil otroke da je bežanje pred težavami good?

Seveda, potem pa beres druge primere, ko je postal "deda" oz. je prekipelo in nalomil, povozil, ustrelil fotra. V vecini primerov je za to kriv redni vnos alkohola skozi desetletja. Pa to ne, da se ga 1x al 2x napijes, ampak da ga na samem, vsak vecer pocasi sam pijes, nato pa na kavcu pred TVjem in v postelji zacne delat domisljija in zamegli mejo med realnostjo in prividi. Jaz sem poslusal ze zgodbe, ki se sploh niso zgodile, ampak so proizvod zamegljenega uma.


Ja, pil ga je pa zaradi tebe. Oz. zaradi sebe, ker se je pocutil, da je v zivljenju failal na polno. Dokler nimas otroka, ne razumes. In najboljsa fora, nimajo nerealnih pricakovanj od vas, to je vas film. Imajo samo pricakovanje, da boste sami sposobni preziveti. Da so vas VSAJ to naucili, ce ze nic drugega. In taksnih je iz dneva v dan manj, ko pa das, ajde recimo mene, ki sem se pri 19 letih osamosvojil zraven, hkrati pa njegov sin zivi do 30+ pri starsih, se pocutis kot najvecji nesposobnez vzgojiti normalnega otroka. In seveda je "fotr" razocaran. Kako reagira na to (pravilno bi bilo, da ga postavi na cesto) je pa odvisna od starsa do starsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

GummyBear ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Saj to ni nic novega, da je tisti ki ostane doma ,vedno manj vreden. Ce ti je to tako moteče, se pac odseli. Morda foter to dejansko od tebe zeli.


Nisi prebral celotnega mojega posta, kaj? Nisem v mama hotelu, sem pri 19. spakiral kufre in šel študirat - od takrat naprej sem v najemu. Domov se vračam samo še občasno. Prvič: zaradi tega, ker imam tam še prijavljen stalni naslov (na svojem še nisem - kot tudi večina moje generacije ne). In drugič: ker je na kmetiji vedno dela in probam fotru prihranit kakšno minuto, pa tudi kakšen korak.

m0LN4r ::

murrieta je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

In rešitev za tvoj problem je samo ena: spokaj kufre in pojdi na svoje. Fotr se ne bo spremenil nikoli, ker tega ne zna in tega seveda sploh noče. Nobenih okoliščin ni, ki bi ga lahko spremenile.
Exactly. To se takoj vidi, ce je to samo ena muha ali pa je pac oseba taksna in ni pomoci. Najboljse je it, da ne potegne se druge v to.


Ja, sociopati, ki nimajo nobene empatije do starsev, kaj sele, da bi se probali vziveti v njihovo vlogo, razmisljajo na tak nacin. Beri zgoraj, ker mislim, da imas enak problem. Zivis z macki, drkas na avtomobile in verjetno zivis pri starsih.

Narobe mislis, ampak okej, vsak se zmoti. Kaksno empatijo pa imas ti do agresivnih alkoholikov, ki izvajajo nad _vsemi_ ne samo otroci psihicno nasilje? Ha?
Torej je tebi normalno, da se vsak dan z nekom sprckas? Sprckas s policajem, kelnarjem, dohtarjem, zeno, sestro, hcero, z nakljucnim clovekom na parkiriscu? Pametujes vsem po vrsti, ko je prilika ali pa si v elementu.
Se mi zdi, da se ti ne zavedas o cem je tu sploh govora. To je kot nek epilepticni napad, ko zagrabi potem ne neha. Sej oseba zna biti normalna, ampak ko v glavi preklopi stikalo, je game over za tistega, ki je slucajno blizu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

murrieta ::

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Saj to ni nic novega, da je tisti ki ostane doma ,vedno manj vreden. Ce ti je to tako moteče, se pac odseli. Morda foter to dejansko od tebe zeli.


Nisi prebral celotnega mojega posta, kaj? Nisem v mama hotelu, sem pri 19. spakiral kufre in šel študirat - od takrat naprej sem v najemu. Domov se vračam samo še občasno. Prvič: zaradi tega, ker imam tam še prijavljen stalni naslov (na svojem še nisem - kot tudi večina moje generacije ne). In drugič: ker je na kmetiji vedno dela in probam fotru prihranit kakšno minuto, pa tudi kakšen korak.


Samo najdi, kaj so ocetove vrednote. Ko jim bos ustrezal, ne bos imel z njim nobenih tezav vec in odlicno se bosta razumela. In obicajno so precej nizje, kot si sami "filmate", ne nocejo miljarderjev, v njihovi mladosti so bile druge vrednote, da pomagas drugim, da si posten, da POSTENO zasluzis za prezivetje,...

Postekaj, da te bo vedno imel rad. Pri celi zgodbi, nisi problem ti. Problem je njegova lastna samopodoba, ker si ti kakrsen si. Razocaran je nad samim sabo, ker ne ustreza lastnim kriterijem, kaj naj bi bil dober "oce".

In to se vali nazaj do dedka, ki mu je vzor oceta, kakor bo tebi "fotr", ko bos imel lastne otroke. Mogoce vprasaj njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

m0LN4r ::

murrieta je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dokazi mu nasprotno. Res nic posebnega no.

Tocno tako.

m0LN4r je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni foter kriv, da je iz njega zelel narediti deda, pa se je odlocil biti mevza, ki se ne zna soociti s tezko osebnostjo.

Tudi v službi so. Bo vedno bezal pred težavami in ucil otroke da je bežanje pred težavami good?

Seveda, potem pa beres druge primere, ko je postal "deda" oz. je prekipelo in nalomil, povozil, ustrelil fotra. V vecini primerov je za to kriv redni vnos alkohola skozi desetletja. Pa to ne, da se ga 1x al 2x napijes, ampak da ga na samem, vsak vecer pocasi sam pijes, nato pa na kavcu pred TVjem in v postelji zacne delat domisljija in zamegli mejo med realnostjo in prividi. Jaz sem poslusal ze zgodbe, ki se sploh niso zgodile, ampak so proizvod zamegljenega uma.


Ja, pil ga je pa zaradi tebe. Oz. zaradi sebe, ker se je pocutil, da je v zivljenju failal na polno. Dokler nimas otroka, ne razumes. In najboljsa fora, nimajo nerealnih pricakovanj od vas, to je vas film. Imajo samo pricakovanje, da boste sami sposobni preziveti. Da so vas VSAJ to naucili, ce ze nic drugega. In taksnih je iz dneva v dan manj, ko pa das, ajde recimo mene, ki sem se pri 19 letih osamosvojil zraven, hkrati pa njegov sin zivi do 30+ pri starsih, se pocutis kot najvecji nesposobnez vzgojiti normalnega otroka. In seveda je "fotr" razocaran. Kako reagira na to (pravilno bi bilo, da ga postavi na cesto) je pa odvisna od starsa do starsa.
O cem ti sploh govoris? Jaz govorim o tastu, ki je brezposeln in ima tezave sam s sabo in s celim svetom okoli sebe se preden je sploh imel otroke. Skregan z celo zlahto boljkone, ker za hrtbom govori stvari... itn. ampak bos ti ze boljse vedel, tako kot on.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

murrieta ::

m0LN4r je izjavil:

O cem ti sploh govoris? Jaz govorim o tastu, ki je brezposeln in ima tezave sam s sabo in s celim svetom okoli sebe se preden je sploh imel otroke. Skregan z celo zlahto boljkone, ker za hrtbom govori stvari... itn. ampak bos ti ze boljse vedel, tako kot on.

Govorim o temi. O cem pa govoris ti?

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni foter kriv, da je iz njega zelel narediti deda, pa se je odlocil biti mevza, ki se ne zna soociti s tezko osebnostjo.


:))

Žal si se popolnoma izgubil. Obenem si tudi popolnoma filmsko neizobražen, obstaja Hollywoodska uspešnica, kjer v mladinskem zaporu pazniki otroke več let posiljujejo. No, mulce od tam enkrat izpustijo, desetletja kasneje pa mulci enega od njih srečajo... in mu odbijejo glavo.

Filmski Diavolo ob srečanju z odraslimi mulci dejansko v opravičilo za leta in leta zlorab uporabi tvoje besede: "I was tryin to make you boys men!"

Bilo bi smešno za crknit, če ne bi bilo tako tragikomično.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tudi v službi so. Bo vedno bezal pred težavami in ucil otroke da je bežanje pred težavami good?


(Take ljudi v službi je treba postaviti na svoje mesto že prvi dan. Ker pa jim običajno že vse življenje ljudje samo kimajo, se ne bo spremenilo nič. Nato lahko kakšnega tudi nalomiš - kaj bo ostalo od tvoje službe, poročaj - veliko bolj razumna rešitev kot fizično nasilje pa je druga služba, kjer se takšnim MOM ne tolerira. Obstajajo, poskusi kdaj.)

Tako dobro si ponotranjil MOM, da jo prakticiraš že sam. Kar je čisto običajna preživetvena strategija. Nič posebnega nisi pogruntal.

Jasno pa je treba povedati, da je tvoja preživetvena strategija oblika bežanja pred problemom, ker ga nisi zmožen rešiti. Tvoje percipiranje problema je napačno: tvoja rešitev je strahopetna in predstavlja bežanje pred težavami. Če bi se bil zmožen z njimi soočiti, bi zase zrihtal rešitev, kjer ti takšne psihične zlorabe ne bi bilo treba več - dnevno - prenašati.

Tega nisi zmožen in zato si izmišljuješ razloge, kjer iz sebe delaš papirnega supermena. Ki ga fotr dnevno je6e v glavo, ti to počneš še s svojo familijo (Kot to delaš s soforumaši, ki so prosili za nasvet. Sprevrženo!)... To je škodljivo za vso družbo.

Če bo OP spokal stran od patologij svojega fotra, pa bo težavo rešil. In to bo zahtevalo več poguma kot tvoje kimanje dan za dnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

m0LN4r ::

Beri zgoraj, ker mislim, da imas enak problem. Zivis z macki, drkas na avtomobile in verjetno zivis pri starsih.
Vec kot ocitno ne. Obstajajo ljudje, ki po naravi iscejo prepir z vsemi. Saj je gummy lepo napisal, da kurca _vse_ - ampak vidim, da imas ti ze tezavo s tem, da odgovarjas na post iz 2017 in ne na aktualnega. Psst.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741754 (35775) St235

Več podobnih tem