» »

Razmerje oče in sin

Razmerje oče in sin

IL_DIAVOLO ::

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Saj to ni nic novega, da je tisti ki ostane doma ,vedno manj vreden. Ce ti je to tako moteče, se pac odseli. Morda foter to dejansko od tebe zeli.


Nisi prebral celotnega mojega posta, kaj? Nisem v mama hotelu, sem pri 19. spakiral kufre in šel študirat - od takrat naprej sem v najemu. Domov se vračam samo še občasno. Prvič: zaradi tega, ker imam tam še prijavljen stalni naslov (na svojem še nisem - kot tudi večina moje generacije ne). In drugič: ker je na kmetiji vedno dela in probam fotru prihranit kakšno minuto, pa tudi kakšen korak.


Zakaj pa si spakiral? Vidim da ne omenjas mame. A je morda tukaj vzrok? Samota je huda stvar in to da si se odselil in pustil oceta samega, ne pomaga nobenemu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

murrieta ::

m0LN4r je izjavil:

Beri zgoraj, ker mislim, da imas enak problem. Zivis z macki, drkas na avtomobile in verjetno zivis pri starsih.
Vec kot ocitno ne. Obstajajo ljudje, ki po naravi iscejo prepir z vsemi. Saj je gummy lepo napisal, da kurca _vse_ - ampak vidim, da imas ti ze tezavo s tem, da odgovarjas na post iz 2017 in ne na aktualnega. Psst.


So v veliki manjsini. Bi se zacudil, ce bi me poznal v realnosti, tukaj samo izrazam razocaranje nad kreteni s katerimi zivim v druzbi. In vecina vas je popolnih kretenov, tako, da nimam nobenih tezav se poistovetiti z OPovim ocetom. Pa se let sem verjetno istih.

Vse kar si zelim za svoje hcerke je, da ne bojo taksne kot ste sociopati na slo-techu. Vse, samo to ne. Zaradi mene so lahko prostitutke, samo, da niso cloveske pizde, ki zajedajo druzbo. Kar je danes vrednota v druzbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

IL_DIAVOLO ::

Niso si sami krivi, da so čustveni debili.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

GummyBear je izjavil:

Hej! Hvala za vaša mnenja.

Sam se trudim biti realist, toliko sem prizemljen. Sicer pa sem fotra že navajen. Ni to nekaj, kar se je pojavilo včeraj, to se vleče in stopnjuje že leta, desetletja. Če zdaj pogledam za nazaj v čas moje osnovne šole: Njemu je bila moja šola na prvem mestu. Ko je še preverjal moje znanje (saj se spomnite vprašanj, ki jih dobiš v šoli za pripravo na kontrolke?), je zmeraj znal izbrati takšno snov, ki meni ni šla - kot da bi to iskal. Če sem že kdaj vprašal, kako mi je šlo, je bil najboljši možen odgovor: "nekaj pa znaš" ali pa "za silo bo". Podobno se dogaja danes. Zanimivo pa je, če sem se na njegovo kritiko kdaj odzval z "pokaži mi za drugič", je zmeraj imel nek izgovor. Še danes pravim, česar se nisem naučil v šoli, sem se moral sam. Za kakšno pomoč ga raje niti ne prosim, ker rad pretirava in bi mi za eno malenkost čez par let lahko očital, kot da je zame naredil nevemkaj.

Se ga izogibam, kolikor se da, 100% odrezati iz življenja pa ga ne morem.


Tvoja napaka je, da poskušaš racionalno razložiti vedenje duševnega bolnika, ki po sami definiciji ni in ne more biti racionalno.

Šparaj živce in prekini komunikacijo s takimi ljudmi. Druge rešitve zate ni.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Niso si sami krivi, da so čustveni debili.


Tega nihče ne zanika. Problem je, da takšna postane tudi njihova okolica, to pa je slabo za vso družbo.

Tudi rakavega melanoma ne gledaš na koži, pač pa ga izrežeš stranm brez milosti. Ni tle prostora za "ubogi melanom bo umrl brez gostitelja, ki ga ubija na obroke!".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

IL_DIAVOLO ::

Mislim čustveni debili ste tisti, ki ne prepoznate stiske, v kateri so se znasli.

Za to ne krivim zrtve, ampak okolico ki taksne ljudi obsoja in jih izolira, kar se poslabša psihološko stanje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mislim čustveni debili ste tisti, ki ne prepoznate stiske, v kateri so se znasli.


Sami so si krivi. Zanič so jih vzgojili starši in enak manko vsake vzgoje so prenesli na otroke. Kako pa naj bo kaj drugače? Kar so sejali bodo tudi želi.

Zabaven je še tale navedek od nekje zgoraj:
"Ja, pil ga je pa zaradi tebe. Oz. zaradi sebe, ker se je pocutil, da je v zivljenju failal na polno."

Če za trenutek dam ob stran zavržen poskus kriviti otroka za luzerja od očeta - jasno je treba povedati, da otroci po dfiniciji ne morejo biti krivi za neuspehe svojih staršev - saj so jih ti sami spravili na svet, se bom še malo pohecal iz neverjetnih besed, ki jih beremo tle gor...

Pil ga je torej, ker je sam luzer, ki se ni znal spraviti v red in sedaj teši tesnobo z alkoholom? Pije, ker ga je strah, da bo njegov otrok točno tak kot on, in zato še otroka tlači v drek, v katerega je sam spravil sebe? A jaz to prav berem? :))

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za to ne krivim zrtve, ampak okolico ki taksne ljudi obsoja in jih izolira, kar se poslabša psihološko stanje.


Ukvarjanje s takimi osebnostmi daleč presega kapacitete povprečnega človeka in je delo za profesionalce, zahteva sodelovanje bolnika, vključenost v terapevtsko skupnost in pripravljenost na vse potrebne oblika zdravljenja.

Pogosto pa se zatekne že samo pri zdravljenju alkoholizma. Skratka: nič se ne da narediti. Poskušati je izguba časa in živcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

GummyBear ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Saj to ni nic novega, da je tisti ki ostane doma ,vedno manj vreden. Ce ti je to tako moteče, se pac odseli. Morda foter to dejansko od tebe zeli.


Nisi prebral celotnega mojega posta, kaj? Nisem v mama hotelu, sem pri 19. spakiral kufre in šel študirat - od takrat naprej sem v najemu. Domov se vračam samo še občasno. Prvič: zaradi tega, ker imam tam še prijavljen stalni naslov (na svojem še nisem - kot tudi večina moje generacije ne). In drugič: ker je na kmetiji vedno dela in probam fotru prihranit kakšno minuto, pa tudi kakšen korak.


Zakaj pa si spakiral? Vidim da ne omenjas mame. A je morda tukaj vzrok? Samota je huda stvar in to da si se odselil in pustil oceta samega, ne pomaga nobenemu.


Zakaj sem spakiral? Zato, ker sem šel študirat. Moja izbrana fakulteta je bila 100 km stran od mojega domačega kraja. Mame nisem omenjal, ker se cela tema vrti okoli fotra - ni sam, nista ločena ali karkoli.

m0LN4r ::

Ja in kaj bos, se pustil dolpotegnit, in da se tvojo druzino zjebe taksna toksicna oseba?
Ni vredno.
Primeri, kjer en del potomcev ostane v blizini taksne toksicne osebe, lepo kaze, kako se potem ta dusevna motnja prenese na njih. Se mi zdi, da smo dovolj stari in imamo dovolj sorodnikov, da smo vidli, kako lahko en tecen praded zjebe cel rod, ki ostane pri hisi, ki se je odlocil za empatijo, poziranje, kimanje in placala s svojim zivljenjem na dolgi rok, nonstop prepiri, vsi zivcni, nestrpni, depresivni. Cena je previsoka.

Taksne osebe, o katerih jaz govorim, ne samo druzina, ampak celotna druzba pozna kot "problematicna" oseba. Oseba je bila problematicna ze prej, se preden je sploh ustvarila druzino, ampak takrat v 1980 se pojma toksicnosti niso poznali.

Sami so si krivi. Zanič so jih vzgojili starši in enak manko vsake vzgoje so prenesli na otroke. Kako pa naj bo kaj drugače? Kar so sejali bodo tudi želi.
Zacaran krog. Stvar se ne da prekiniti, drugace, kot it na svoje in prekiniti direkten kontakt, dokler se ni prepozno in potomec ni prevzel te lastnosti oz. motnjo starsa.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

tony1 ::

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Saj to ni nic novega, da je tisti ki ostane doma ,vedno manj vreden. Ce ti je to tako moteče, se pac odseli. Morda foter to dejansko od tebe zeli.


Nisi prebral celotnega mojega posta, kaj? Nisem v mama hotelu, sem pri 19. spakiral kufre in šel študirat - od takrat naprej sem v najemu. Domov se vračam samo še občasno. Prvič: zaradi tega, ker imam tam še prijavljen stalni naslov (na svojem še nisem - kot tudi večina moje generacije ne). In drugič: ker je na kmetiji vedno dela in probam fotru prihranit kakšno minuto, pa tudi kakšen korak.


Zakaj pa si spakiral? Vidim da ne omenjas mame. A je morda tukaj vzrok? Samota je huda stvar in to da si se odselil in pustil oceta samega, ne pomaga nobenemu.


Zakaj sem spakiral? Zato, ker sem šel študirat. Moja izbrana fakulteta je bila 100 km stran od mojega domačega kraja. Mame nisem omenjal, ker se cela tema vrti okoli fotra - ni sam, nista ločena ali karkoli.


Če se ti je uspelo rešiti tega pekla, ti lahko samo čestitam.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mislim čustveni debili ste tisti, ki ne prepoznate stiske, v kateri so se znasli.


A je stiska otroka, v katerega ga spravlja starš, kaj manj pomembna? To je grozno falirana logika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

m0LN4r ::

Zakaj sem spakiral? Zato, ker sem šel študirat. Moja izbrana fakulteta je bila 100 km stran od mojega domačega kraja. Mame nisem omenjal, ker se cela tema vrti okoli fotra - ni sam, nista ločena ali karkoli.
Upam, da mama ne trpi. Ker ponavadi je tako, da potem mama tudi trpi za psihicnim teroriziranjem, oditi pa ne upa, ker se pac ne spodobi, ampak se smatra za "normalno" da je treba vse prenasati in trpeti, po moznosti se tudi v javnosti ponizati in opravicevati za partnerjevo toksicno obnasanje.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

GummyBear ::

tony1 je izjavil:

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Saj to ni nic novega, da je tisti ki ostane doma ,vedno manj vreden. Ce ti je to tako moteče, se pac odseli. Morda foter to dejansko od tebe zeli.


Nisi prebral celotnega mojega posta, kaj? Nisem v mama hotelu, sem pri 19. spakiral kufre in šel študirat - od takrat naprej sem v najemu. Domov se vračam samo še občasno. Prvič: zaradi tega, ker imam tam še prijavljen stalni naslov (na svojem še nisem - kot tudi večina moje generacije ne). In drugič: ker je na kmetiji vedno dela in probam fotru prihranit kakšno minuto, pa tudi kakšen korak.


Zakaj pa si spakiral? Vidim da ne omenjas mame. A je morda tukaj vzrok? Samota je huda stvar in to da si se odselil in pustil oceta samega, ne pomaga nobenemu.


Zakaj sem spakiral? Zato, ker sem šel študirat. Moja izbrana fakulteta je bila 100 km stran od mojega domačega kraja. Mame nisem omenjal, ker se cela tema vrti okoli fotra - ni sam, nista ločena ali karkoli.


Če se ti je uspelo rešiti tega pekla, ti lahko samo čestitam.


Dejansko prvo napako zanj naredim že ko avto parkiram pred hišo. Tipično vprašanje je: Zakaj si parkiral tu in ne tam? Tudi kadar nekdo pride na obisk, se on špila mestnega redarja in kaže, kje naj kdo parkira. Po parih spitih kozarčkih pa se njegovi že itak nenormalni kriteriji samo še podvojijo. Prav vesel sem, da sem na svojem in take izpade prenašam samo občasno, ko pridem na obisk.

tony1 ::

Nehaj hodit na obisk. Če te hoče videti kdo drug od fotrove familije pa naj se potrudi ta priti na obisk k tebi.

IL_DIAVOLO ::

Si presenetljivo veliko doma, glede na to da si 100km dalec na svojem. Ta zgodba ima luknje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj sem spakiral? Zato, ker sem šel študirat. Moja izbrana fakulteta je bila 100 km stran od mojega domačega kraja. Mame nisem omenjal, ker se cela tema vrti okoli fotra - ni sam, nista ločena ali karkoli.
Upam, da mama ne trpi. Ker ponavadi je tako, da potem mama tudi trpi za psihicnim teroriziranjem, oditi pa ne upa, ker se pac ne spodobi, ampak se smatra za "normalno" da je treba vse prenasati in trpeti, po moznosti se tudi v javnosti ponizati in opravicevati za partnerjevo toksicno obnasanje.


Brez potrebe pritiskaš nanj. Več kot je naredil ni bilo človeško možno in to je, da je sebe rešil. Mama je odrasla oseba, spremeniti pa se ne more, ker je z leti tudi ona zbolela od fotrove patologije. Če ne bo prekinil vseh stikov, bo šel tudi sam po tej poti.

To se vse že zdavnaj popisana in raziskana ravnanja, ne mislite, da je to kaj novega. Staro ko svet.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si presenetljivo veliko doma, glede na to da si 100km dalec na svojem. Ta zgodba ima luknje.


Victim shaming 101. Te ni nič sram?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

IL_DIAVOLO ::

Samo sprašujem se, kako je možno da si toliko v stiku z osebo, s katero ne zivis.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si presenetljivo veliko doma, glede na to da si 100km dalec na svojem. Ta zgodba ima luknje.

Zakaj ze? Verjetno ima polek fotra se enega starsa, ki ga obisce pod isto streho. Ali mora zaradi napake enega starsa prekiniti stik tudi z drugim?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

GummyBear ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si presenetljivo veliko doma, glede na to da si 100km dalec na svojem. Ta zgodba ima luknje.


Si pozabil, da sem napisal, da imam tam še prijavljen stalni naslov? Ali tega nisi prebral? Posledično imam v domačem kraju kdaj tudi kakšne opravke in se spotoma oglasim. Koliko časa tam ostanem pa je druga stvar. Če računaš, da imam kar veliko žlahto, s katero smo kar dobro povezani in se zmeraj kaj dogaja, imam razlogov za vračanje v domači kraj kar veliko. Ni pa mi tam treba biti med tednom ali prav vsak vikend, ker stanujem na svojem.

Morda ti ne iščeš lukenj, ampak luknjice. Si prepričan, da nisi podoben mojemu fotru?

m0LN4r ::

Mama je odrasla oseba, spremeniti pa se ne more, ker je z leti tudi ona zbolela od fotrove patologije. Če ne bo prekinil vseh stikov, bo šel tudi sam po tej poti.
Hvala. Dejansko sem jaz to rabil, da nekdo napise tocno tako, da posredujem naprej. //offtopic se gre za en drug primer v zlahti.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

IL_DIAVOLO ::

Ja, ampak so ti dogodki tako narazen, da bi jih normalna oseba sposobna sfiltrirat, da se jih vecino niti ne bi spomnila.

Da bi se jaz zdaj sel spominjat nekega brezveznega konflikta, da sem parkiral pri greznici, ki se pogreza namesto normalno na cesti. Zakaj in kako je to mozno, da take stvari drzis nekje globoko mozganih?

S tako močnim spominom bos imel velike tezave v zivljenju, razen ce bos imel popolno partnerico.

Hint: Je ni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

kuall ::

najhuj je un scenarij, ko fotra ni nikjer potem pa ko je mulc 10 let star se mu fotr načara pred oči in prijavi: zdaj bo treba začet pa delat! :))

m0LN4r ::

Da bi se jaz zdaj sel spominjat nekega brezveznega konflikta, da sem parkiral pri greznici, ki se pogreza namesto normalno na cesti. Zakaj in kako je to mozno, da take stvari drzis nekje globoko mozganih?
Travma, povzrocena od starsa. Simple. Ampak zdaj ko je na samem, se bo lahko koncno posvetil samemu sebi in pozabil na vse to. Sicer v podzavesti lahko ostane za vecno, ampak bo lazje ziveti.
To so samo koscki vecje sestavljanke. Pac ne razumes, ni panike.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

IL_DIAVOLO ::

OP ne razume, da bo potrebno nekaj debele koze, ne pa jokcat, ker je parkiral naprej namesto v rikverc.

Takšna občutljivost preprosto ni normalna! Lmao :O:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mr_chai ::

@Bobo Smrade:

Nisem šel čez vse komentarje, a grem stavit, da ti vsi dajejo neke "sila preproste" nasvete v stilu "Odseli se!"
Noben ti pa še ni povedal tega kar ti bom jaz sedajle. Nisi ti kriv! Nisi ti kriv, da imaš tak odnos z očetom in mamo, pika! Tudi tvoj oče ni kriv in tudi tvoja mama ni kriva, pika! Problem je v ljubezni. Tvoj oče v svoji mladosti ni prejemal kaj prida ljubezni in se torej ni naučil kako se ljubezen daje. Pozna samo en način kako vspostaviti stik s tabo, verjetno je to način, ki se ga je naučil od svojega očeta ali mame. Morda celo od obeh. In ta način je skozi neprestano kritiko in grajo. To je začaran krog, ki se ga pa da prekiniti. Moraš postati bolj čuječ in to čuječnost deliti z okolico. Je pa težko. Tudi sam sem imel podobna starša, ki nista znala vspostaviti stika pristne ljubezni in se tudi sam včasih zalotim, ko v določenih momentih moj odziv otroku ni pristno ljubeč. Včasih se moram malo prisiliti in potem to otrok čuti, da ni odziv pristen.

Veš, človeka nikoli zares ne poznaš. Kdo ve kaj vse ima tvoj oče potlačeno v sebi. Poizkusi iti preko sebe in mu reci, da ga imaš rad. Ko te bo spet začel grajati, mu preprosto odvrni : "Veš oče, jaz te imam rad, ampak tukaj se pa ne morem strinjati s tabo.." Recimo, da tako začneš. Pa ko ti bo pojamral, da mora skoz delati, pa mu pomahaj z vikend karto za kopanje v toplicah za dve osebi in reci "Na dragi očka, da se boš šel malo odpočiti od vsega tega garanja.."


Če še potem ne najdeš nekega stika, potem pa je mogoče res bolje, da se odesliš in se priučiš za kakšnega keramika, oziroma za nek poklic, po katerem je potreba in ne potrebuješ dragih strojev. Grem stavit, da nimaš dveh levih rok in se boš hitro naučil in služil lep denar preko s.p-ja. Srečno.

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

OP ne razume, da bo potrebno nekaj debele koze, ne pa jokcat, ker je parkiral naprej namesto v rikverc.

Takšna občutljivost preprosto ni normalna! Lmao :O:))


OPjev fotr ne razume, da bo potrebno nekaj debele koze, ne pa jokcat, ker je OP parkiral naprej namesto v rikverc. :))

Takšna občutljivost preprosto ni normalna! Lmao :O:))

Prozoren poskus victim blaminga. Nehaj se smešiti.

mr_chai je izjavil:

@Bobo Smrade:

Nisem šel čez vse komentarje, a grem stavit, da ti vsi dajejo neke "sila preproste" nasvete v stilu "Odseli se!"
Noben ti pa še ni povedal tega kar ti bom jaz sedajle. Nisi ti kriv! Nisi ti kriv, da imaš tak odnos z očetom in mamo, pika! Tudi tvoj oče ni kriv in tudi tvoja mama ni kriva, pika! Problem je v ljubezni. Tvoj oče v svoji mladosti ni prejemal kaj prida ljubezni in se torej ni naučil kako se ljubezen daje. Pozna samo en način kako vspostaviti stik s tabo, verjetno je to način, ki se ga je naučil od svojega očeta ali mame. Morda celo od obeh. In ta način je skozi neprestano kritiko in grajo. To je začaran krog, ki se ga pa da prekiniti. Moraš postati bolj čuječ in to čuječnost deliti z okolico. Je pa težko. Tudi sam sem imel podobna starša, ki nista znala vspostaviti stika pristne ljubezni in se tudi sam včasih zalotim, ko v določenih momentih moj odziv otroku ni pristno ljubeč. Včasih se moram malo prisiliti in potem to otrok čuti, da ni odziv pristen.

Veš, človeka nikoli zares ne poznaš. Kdo ve kaj vse ima tvoj oče potlačeno v sebi. Poizkusi iti preko sebe in mu reci, da ga imaš rad. Ko te bo spet začel grajati, mu preprosto odvrni : "Veš oče, jaz te imam rad, ampak tukaj se pa ne morem strinjati s tabo.." Recimo, da tako začneš. Pa ko ti bo pojamral, da mora skoz delati, pa mu pomahaj z vikend karto za kopanje v toplicah za dve osebi in reci "Na dragi očka, da se boš šel malo odpočiti od vsega tega garanja.."


Če še potem ne najdeš nekega stika, potem pa je mogoče res bolje, da se odesliš in se priučiš za kakšnega keramika, oziroma za nek poklic, po katerem je potreba in ne potrebuješ dragih strojev. Grem stavit, da nimaš dveh levih rok in se boš hitro naučil in služil lep denar preko s.p-ja. Srečno.


Optimizem je sicer pohvalna stvar. Žal si pa očitno popolnoma neizkušen: osebnostnih motenj se ne da obravnavati z vikendom v toplicah in bombonjerami, ker ni od tega nič koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

IL_DIAVOLO ::

3 mesce vojske in je zadeva resena.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GummyBear ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

OP ne razume, da bo potrebno nekaj debele koze, ne pa jokcat, ker je parkiral naprej namesto v rikverc.

Takšna občutljivost preprosto ni normalna! Lmao :O:))


Glej, to je samo eden od primerov. Pa "problemov" s parkiranjem očitno nimam samo jaz, ampak večina žlahte očitno potrebuje usmerjanje pri parkiranju.

Bognedaj, da sva zmenjena za kakšno delo in me mora 1 minuto čakati. Če moram jaz njega čakati 5 minut pa je vse v redu - pa še takrat je krivo vse drugo, samo on ni nič kriv.

Potem so še drugi primeri, ki sem jih omenil. Recimo to, da fotra moti, kako nekdo govori (se zna norčevat na račun narečja ali govora, ki je značilen za posameznika), potem kakšen priimek ima nekdo (se zna norčevat, da se to sliši skoraj tako kot...), da ne omenjam videza (un ima pa nos kot Ostržek, un je debel kot 3-delna omara, tisti se bo pa zaradi velikosti prelomil ipd.). Potem je še cel kup stvari, ki so njemu "čudne", recimo: kako nekdo hodi, kako nekdo nekaj dela, kakšne navade ima kdo itd.

To je bistvo problema. Dejansko zanj ni nihče primeren - našel ti bo neko pomanjkljivost, ki jo sploh ne pričakuješ. Pa nima veze ali gre za člana družine, sorodnika ali nekoga tretjega.

Nisem občutljiv, zmorem prenesti marsikaj, ampak tak odnos do ljudi (da nihče ni po tvojih merilih) zame ni normalen. Če mi ne bi bil fotr, bi ga že zdavnaj jasno-glasno poslal v mačko piterno. Očitno pa ti bistva ne vidiš - nič zato.

hbgqzR ::

Ker menda moraš izkazovati očetu dolžno spoštovanje, pač reči (na lastno odgovornost), da nihče ni tako popoln kot on, k sreči pa zakoni tega se ne zapovedujejo.

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

3 mesce vojske in je zadeva resena.


to so neke romanticne predstave brez resne podlage.

vsi tile fotri so dali vojascino skozi pa jim ni nic nucala.

nekoc je drzava folk posiljala tudi na Goli otok, pa ni bilo haska.

ginekk ::

GummyBear je izjavil:

Hej! Hvala za vaša mnenja.

Sam se trudim biti realist, toliko sem prizemljen. Sicer pa sem fotra že navajen. Ni to nekaj, kar se je pojavilo včeraj, to se vleče in stopnjuje že leta, desetletja.


Ne izgleda zgolj MoM, ampak tudi narcisistične lastnosti. Te pa se razvijejo že v odraščanju kot obrambni mehanizem pred čustveno stisko. Raje kot se soočit notranje z lastno težavo, je lažje zvaliti krivdo na drugega in okolico, samokritike ni.

Na koncu so v očeh take osebe vsi ostali neumni in nikoli ni ničesar dovolj dobro - razen tisto kar sam naredi in pove.

To reši edino psihoterapija, pa še to če se je človek pripravljen odpret in sodelovat.

IMHO tako obnašanje ni nič nenavadnega za starce, ker so vsi živeli v mnogo bolj stresnem okolju. Doma so jih tepli za kaznovanje, razmerja so bila tudi bolj ekonomska (delat za familijo od otroštva), nasilje ni bilo nič neobičajnega, preživetje je bilo negotovo, umirali so sorojenci, itd.

PrihajaNodi ::

GummyBear je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem se zmotil, tvoj foter je kul, ti nisi ;)


Zaradi česa je kul? Ker med množico 100 ljudi najde samo enega, ki približno ustreza njegovim kriterijem, ostalih 99 pa jih je zanj nesposobnih? Morda zato, ker je v vsaki službi "najboljši"? Ni še imel sodelavca, ki bi bil zanj primeren... vsi so zanj levaki in lenuhi. A ti je to morda kul?

Če ti 99% ljudi ni OK, se ne bi bilo smiselno vprašati, ali morda ni problem v tebi? Daj razloži svoje razmišljanje, da ga še ostali razumemo.


Ne, ker se je dejansko trudil. Problem si ti
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

GummyBear ::

Lahko že zdaj povem, da fotr ni pripravljen na nobeno psihoterapijo... ga ne rabim niti spraševat niti prepričevati. Ne verjame on v take stvari, prej bi koga drugega poslal k psihiatru. Pomoje on sploh ne vidi nobenega problema v sebi. Še sam zase včasih pravi, da se redkokdaj zmoti ali naredi kaj narobe, da tako je in da ima prav... se pravi, sam sebe vidi kot idealnega.

klemenSLO ::

GummyBear je izjavil:

Lahko že zdaj povem, da fotr ni pripravljen na nobeno psihoterapijo... ga ne rabim niti spraševat niti prepričevati. Ne verjame on v take stvari, prej bi koga drugega poslal k psihiatru. Pomoje on sploh ne vidi nobenega problema v sebi. Še sam zase včasih pravi, da se redkokdaj zmoti ali naredi kaj narobe, da tako je in da ima prav... se pravi, sam sebe vidi kot idealnega.

Ti si svoje naredil. Prepoznal si problem, poskušaš pomagati. Vendar to ni na tebi, ampak na tvojemu očetu.
Dokler si on ne prizna da ima težave kot prvo, ne bo nič. Potem jih pa mora začeti reševati. TO so tipi ljudi ki so nadvse pametni, nič ni ok, oni bi znali bolje...
Žal je to tvoj oče. Tam ne moreš kar tako pretrgati vse vezi. Če bi bil kdo drug pošlješ v 3pm / ignoriraš in življenje teže dalje.
Bl je problem če je mati z njim in njo maltretira.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Utk ::

In vecina vas je popolnih kretenov, tako, da nimam nobenih tezav se poistovetiti z OPovim ocetom. Pa se let sem verjetno istih.

Verjamem, sej ti si isti.

Vse kar si zelim za svoje hcerke je, da ne bojo taksne kot ste sociopati na slo-techu. Vse, samo to ne. Zaradi mene so lahko prostitutke, samo, da niso cloveske pizde, ki zajedajo druzbo. Kar je danes vrednota v druzbi.

Lahko bi bile tudi kaj slabšega od prostitutk ali slo-tech sociapotov. Lahko bi bile kot ti ali pa OP-ov foter. Samo pizdakanje nad vsem, svoje neumnosti pa ne vidite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

NiDobraCena ::

@GummyBear a je tvoj oče mogoče kuall?

gruntfürmich ::

NiDobraCena je izjavil:

@GummyBear a je tvoj oče mogoče kuall?

:))

morda pa invictus...

IL_DIAVOLO je izjavil:

Si presenetljivo veliko doma, glede na to da si 100km dalec na svojem. Ta zgodba ima luknje.

nima lukenj, pač pa prave brezjajčne slovenčke ki izgleda kar visijo doma, čeprav ne marajo staršev.
ampak takih je itq 99% slovenčkov; se šinfajo na polno in se ne marajo, ampak vedno pa skupaj tičijo, hodijo skupaj na kavice ipd. to je tipičen primer brezjajčnikov, ki ne upajo odjebati ljudi in iti na svojo pot. slovenska klasika.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Bolt ::

Jao jao. Kakšna tema. Ravno pravšnja za vse forumske paciente, da lahko sprostijo svoje frustracije. Zanimivo kdo se oglaša v temi in kdo je najpametnejši. Eni in isti doktorji, ki so strokovnjaki čisto na vsakem področju, obvladajo VSE. Sami taki, ki imajo največ problemov sami s sabo. Najbolj žalostno pa je, da se tega ne zavedajo.
So psihoterapevti, kripto miljarderji, avtomehaniki, vodovodarji, štromarji, ni da ni. ROLF
Mal ste zabluzili in vse pomešali. Že to vse pove, ker nekateri odgovarjate enemu pacientu izpred 5 let drugi pa drugemu pacientu in povsem druga zgodba.
Je kdo pomislil, da z nobenim ni nič narobe, ne s fotrom in ne s sinom.
NE! zakaj bi se foter moral spreminjat, pa si ja nor. To sta pač dve različni generaciji in vedno je tako bilo in vedno tako bo. Pač stari in mladi ne gredo skupaj in fertik. Če nočete takih problemov pojdite na svoje in konec debate.
Ne vem zakaj ste potem sploh še prijavljeni na istem naslovu. Še tam se odjavi!
Bolj boste poskušali spreminjat eden drugega slabše bo.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

tony1 ::

Pozabil si še: strokovnjaki za mikrobiologijo, imunologijo, infektologijo in javno zdravstvo... :))

Sicer pa se s tvojim stališčem ne strinjam povsem: ja, lahko gre stran zdaj ko je že odrasel.

Bi pa moralo biti vsakega odraslega človeka groza, da s svojo patološko osebnostjo dela škodo svojim otrokom, ko so ti še otroci in ne morejo kar odkorakati stran od njegove patologije. Kakšen kup luzerjev, prezabitih, da bi si dali prevezati semenovode in vsaj svojih otrok ne bi zajebavali s svojimi nezdravljenimi težavami... :D

"preživetje je bilo negotovo, umirali so sorojenci"

Zelo dobro si opisal zadevo. Kapo dol. Zadnja polovica navedka pa me navaja na vprašanje: si se cepil proti covidu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

ginekk ::

Bolt je izjavil:

Jao jao. Kakšna tema. Ravno pravšnja za vse forumske paciente, da lahko sprostijo svoje frustracije. Zanimivo kdo se oglaša v temi in kdo je najpametnejši. Eni in isti doktorji, ki so strokovnjaki čisto na vsakem področju, obvladajo VSE. Sami taki, ki imajo največ problemov sami s sabo. Najbolj žalostno pa je, da se tega ne zavedajo.
So psihoterapevti, kripto miljarderji, avtomehaniki, vodovodarji, štromarji, ni da ni. ROLF
Mal ste zabluzili in vse pomešali. Že to vse pove, ker nekateri odgovarjate enemu pacientu izpred 5 let drugi pa drugemu pacientu in povsem druga zgodba.
Je kdo pomislil, da z nobenim ni nič narobe, ne s fotrom in ne s sinom.
NE! zakaj bi se foter moral spreminjat, pa si ja nor. To sta pač dve različni generaciji in vedno je tako bilo in vedno tako bo. Pač stari in mladi ne gredo skupaj in fertik. Če nočete takih problemov pojdite na svoje in konec debate.
Ne vem zakaj ste potem sploh še prijavljeni na istem naslovu. Še tam se odjavi!
Bolj boste poskušali spreminjat eden drugega slabše bo.


Pa ravno največji pacient se je javil.

GummyBear je izjavil:

Lahko že zdaj povem, da fotr ni pripravljen na nobeno psihoterapijo... ga ne rabim niti spraševat niti prepričevati. Ne verjame on v take stvari, prej bi koga drugega poslal k psihiatru. Pomoje on sploh ne vidi nobenega problema v sebi. Še sam zase včasih pravi, da se redkokdaj zmoti ali naredi kaj narobe, da tako je in da ima prav... se pravi, sam sebe vidi kot idealnega.


Ja valjda, ti si ga itak sprejel kot je. Enkrat ko si neodvisen, je tudi odnos lažje vozit, ker ti ni treba vsega trpet. Mnogo nas se sprijazni s takimi starši. Povem mu odkrito tudi nazaj kar si mislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

IL_DIAVOLO ::

GummyBear je izjavil:

Lahko že zdaj povem, da fotr ni pripravljen na nobeno psihoterapijo... ga ne rabim niti spraševat niti prepričevati. Ne verjame on v take stvari, prej bi koga drugega poslal k psihiatru. Pomoje on sploh ne vidi nobenega problema v sebi. Še sam zase včasih pravi, da se redkokdaj zmoti ali naredi kaj narobe, da tako je in da ima prav... se pravi, sam sebe vidi kot idealnega.


Prej bi jo ti rabil.

On je po svoje perfekten in ga bk za mnenja ostalih. Ti si tisti, ki se na polno obremenjuje z njegovim obnašanjem.

Sploh pa 60-letni jugo ded, da bi mu froc psihiatrijo predlagal. Jaz bi ga isti dan izselil.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Da ne bo nihče nikogar spremenil, je menda vsem jasno. Tudi da je edina rešitev odselitev je menda vsem jasno. To pa ne pomeni, da se ne sme nič rečt o tem, ali pa se zavedat, da je to kar delajo ti stari pač enostavno narobe.

janezvalva ::

Bolt je izjavil:

Jao jao... Zanimivo kdo se oglaša v temi in kdo je najpametnejši. Eni in isti doktorji, ki so strokovnjaki čisto na vsakem področju, obvladajo VSE. Sami taki, ki imajo največ problemov sami s sabo...

jaz sem samo nekaj rekel, par besed. priznam, sem strokovnjak.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

tony1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Lahko že zdaj povem, da fotr ni pripravljen na nobeno psihoterapijo... ga ne rabim niti spraševat niti prepričevati. Ne verjame on v take stvari, prej bi koga drugega poslal k psihiatru. Pomoje on sploh ne vidi nobenega problema v sebi. Še sam zase včasih pravi, da se redkokdaj zmoti ali naredi kaj narobe, da tako je in da ima prav... se pravi, sam sebe vidi kot idealnega.


Prej bi jo ti rabil.

On je po svoje perfekten in ga bk za mnenja ostalih. Ti si tisti, ki se na polno obremenjuje z njegovim obnašanjem.

Sploh pa 60-letni jugo ded, da bi mu froc psihiatrijo predlagal. Jaz bi ga isti dan izselil.


Tvoj poskus poniževanja OPja je otročji. V bistvu si kot otrok, ki še ni razvil empatije, in se mu je - otroško - lažje postaviti na stran bullyja. Nehaj s tem, to ni prav.

Fotr je perfekten le v svoji bolni glavi. Ljudje okrog sebe ga ne morejo prenašati, in ga nikoli niso marali, prenašajo ga pa samo zato, ker so v eksistenčni stiski in bi drugače spali pod mostom.

In ne, niti ni res, da ga bk za mnenja ostalih - fotr je tak postal zato, ker se bolno veliko obremenjuje z mnenjem drugih o sebi. Od tod njegova patologija.

In ne, fotr ne bo nikogar vrgel iz bajte. Ker ga je na smrt strah, kaj bodo rekli sosedje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

zobnik ::

Nimam več očeta, sam zaspal je. Vse tisto kar je nekoč delal sem obnovil, pospravil, spucal, še več naredil, da še boljše zgleda.

Bolt ::

ginekk je izjavil:

Bolt je izjavil:

Jao jao. Kakšna tema. Ravno pravšnja za vse forumske paciente, da lahko sprostijo svoje frustracije. Zanimivo kdo se oglaša v temi in kdo je najpametnejši. Eni in isti doktorji, ki so strokovnjaki čisto na vsakem področju, obvladajo VSE. Sami taki, ki imajo največ problemov sami s sabo. Najbolj žalostno pa je, da se tega ne zavedajo.
So psihoterapevti, kripto miljarderji, avtomehaniki, vodovodarji, štromarji, ni da ni. ROLF
Mal ste zabluzili in vse pomešali. Že to vse pove, ker nekateri odgovarjate enemu pacientu izpred 5 let drugi pa drugemu pacientu in povsem druga zgodba.
Je kdo pomislil, da z nobenim ni nič narobe, ne s fotrom in ne s sinom.
NE! zakaj bi se foter moral spreminjat, pa si ja nor. To sta pač dve različni generaciji in vedno je tako bilo in vedno tako bo. Pač stari in mladi ne gredo skupaj in fertik. Če nočete takih problemov pojdite na svoje in konec debate.
Ne vem zakaj ste potem sploh še prijavljeni na istem naslovu. Še tam se odjavi!
Bolj boste poskušali spreminjat eden drugega slabše bo.


Pa ravno največji pacient se je javil.

Kaj tebi "Slaba klima" še vedno ni preluftala zgornjega podstrešja:))
Zamenjaj filtre.
A to je vse kar zmoreš. Ko pa ne gre več, pa itak potem v žaljenje z idioti in podobno.
Šccc miško. Priklopi se nazaj na mamine sise in se ne vmešavaj v debato odraslih.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

matobeli ::

Sej v resnici se je fajn vrnit malo nazaj in prebrat odgovore še vedno aktivnih ljudi in kako so se, oziroma se niso, spremenili.

Eno razmišljanje: Obema generacijama je objektivno gledano v skupnem interesu da ostaneta skupaj, tako se znižajo tekoči stroški starejše generacije in zagotovi začetni kapital mlajši generaciji. Potem imamo pa dve poti, mlajša generacija ne želi prevzet realnega dela tekočih stroškov in ob enem začet investirat v kapital ki ga ima na voljo, starejša generacija pa ne želi priznati partnerskega deleža mlajše generacije in raje pusti kapital da propada. Kar nas privede do prve točke:
1: Na kakšen način zagotoviti fer poslovno razmerje med mlado generacijo, ki se želi začeti obnašati gospodarno, ampak obenem želi zagotovilo da stari ne bo vsega zakockal, ter na kakšen način zagotoviti zaščito starejše generacije ki ne želi da mlajša generacija izčrpa kapital ter odide.

V tej točki se začne dolgotrajno prepričevanje starejše generacije da naj sprejme mlajšo, kar je jasno redko uspešno, vendar, če upoštevamo prejšno trditev da bi bilo obema generacijama bolje v sožitju, kakšno razmerje je med njima v izraženih %.
2: Kako (pravično) izračunati razmerje interesa za medsebojno sodelovanje med starejšo in mlajšo generacijo ter kako izračunati realno vrednost kapitala ki ga mlajša dobi na uporabo (orodje v vrednosti liftime dohodkov oziroma ene povprečne plače) in za koliko se lahko zniža vlaganje mlajše generacije na račun sitnarjenja starejše.

Grizzly ::

Pismo, kot bi opisovali mojega fotra. Ker stanujem nedaleč stran od staršev, se pogosto vidimo.

a) Sedemo h kosilu pa mama pozabi soliti krompir. Oča takoj vzame solnico in začne soliti po vseh krožnikih. Sam se trudim zaužiti čim manj soli, zato ga prekinem: "Oča, dovolj bo soli". On ekstra brihten: "Ni še dobro" in še kar soli. Enako je s solato... olja toliko, da je mastna kot kakšna prežganka.

b) Peljem ga na kak zdravniški pregled in mi začne pametovat: "Kmalu boš na bankini... saj je cesta dovolj široka". Se malo odmaknem pa spet: "Preblizu črte si". Potem ima izvaje: "Šaltaj v četrto", "Prehiti tega mečkača", "Omejitev je 90" itd. Brihten kot inštruktor vožnje, pa daleč od tega, da vozi prijetno.

c) Skupaj nekaj delamo in začne z izjavami: "To ni v redu", "Tu bi moral tako narediti", "Glej kako si to zrihtal". Če pa je delo kvalitetno narejeno (kar ponavadi traja), začne zabijat: "Kaj se toliko mečka", "Tega nihče ne bo ocenjeval, ne bi rabil tako natančno". Pa pogledam, kako on dela - zase se bo še potrudil, če pa nekaj dela nekomu drugemu, bo naredil preko ku*ca.

Najbolj hecno mi je, ko se iz mene dela bedaka zaradi neke malenkosti, potem pa sam naredi še večjo pi*darijo. Sam včasih pozabim, kje odložim kjuče, ampak jih vedno najdem. Oča jih je že odpeljal na strehi avtomobila in so v ovinku poleteli nekam na rob ceste. On sam pa ni imel pojma, kje jih je imel nazadnje. Da ne omenjam, kolikokrat smo že iskali njegov telefon, pa kakšno kartico, enkrat kar celo denarnico.

Tak odnos je tipičen. OP se bo moral navaditi, da je oča že star in najbrš ne razmišlja kaj preveč, preden kaj reče.

Invictus ::

Zadevo najlažje rešiš tako, da se odseliš.

Zraven se ne vtikaš v fotrove zadeve, ko se on hoče v tvoje, ga pa steraš nekam.

Zadeve se potem iznihajo, ali pa se stiki prekinejo. Obe opciji sta v redu >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Vidim ocitno tezavo v komunikaciji. Samo neko mencanje. Reces mu vsak si naj soli, kot mu pase in ce ti kaj ne paše, si lahko prevoz isces kje drugje.

Same pohlevne ovcke, potem pa trmasti fotri krivi, ker so vzgojili mevze.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tony1 ::

Se strinjam, fotru bi koristili ene dve vzgojni okrog ušeš, najbolje nekje leta 1960...

Če gre mulc zdaj to narediti, bomo brali pa Slovenske novice: "Sin pretepel ostarelega, vedno dobrovoljnega očeta" in podnaslov "Sosedje pretreseni" :))

Utk ::

Ne skrbi, zate smo zmeraj vedeli, da nimaš vseh doma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741757 (35778) St235

Več podobnih tem