» »

Kupujem dober prenosnik

Kupujem dober prenosnik

partysound ::

Naj bi imel pa take podatke

procesor intel P4 mobile od 2 GHz do 2.2 ali skrajna sila 2.4
ram 512
disk 60gb
grafična 64mb najraje ati mobilityradeon ali novejšo
ekran 14.1 ali najraje 15 in večja resolucija od 1024x 768
dvd/rw ali pa tudi dvd-r


katero firmo izbrati? gericoma ravno ne upam kupit. cena pove vse. ali se motim?


hvala vsem
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net
  • spremenil: Tomi ()

schurda ::

Moj kolega je kupil Acer-ja. Super mašinca ti rečem. Verjemem pa, da obstajajo boljše.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

IceIceBaby ::

Za kakšen denar ti to kupuješ ?

Za 750k dobiš drugač powerbooka 15". 15,2" wide screen, 1ghz G4 procesor, 512 ram, DVD-R, 60gb disk, radeon 9000 64mb... Pa seveda brezžična mrežna vgrajena, 4 ure baterije in majhna teža in velikost.
Če si v tem cenovnem razredu in ne potrebuješ glih winsow se ti splača pogledat.

Zgodovina sprememb…

Deanu ::

Poglej malo DELL. Pri nas je najboljši zastopnik www.fmc.si!

murmur ::

zelo svetujem ibm-e z novim intel centrinom, recimo R40 [ centrino 1.5, 15" sxga, 60GB, ati7500....] ali pa model T40,
odlicna izdelava, baterija, dobre komponente, teza,...., [[ drugace pa priporocam tudi acer 800 serijo [ zelo kul ]]]
ibma sem dobil prek znanstva po izjemni ceni, drugace pa imas zelo ugodne cene na potocnik

partysound ::

jst ga tud mislm kupt pr potočniku k ma ful izbire.

Ka pa je fora centrino? a se kej pozna? baje neki pr programih zajebava?!


kupu bom pa prenosnik do 650k sit k ga dobim prek firme brez ddv in še dodatnih 15-20% ceneje.


ka pa gericom? res mi ne diši tale nemc al ka je
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

OrlyTM ::

Gericomi so avstrijci in so ze zdavnej pozdravl vse porodne tezave.
Trenutno so to zelo zelo vredu prenosniki za zelo zelo vredu ceno. Pejt nekam in si jih poglej ... sama kvaliteta izdelave ni nic slabsa od recimo kakih dellov ipd... s tem, da so opremljeni zelo dobro.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

partysound ::

a tko

ja upam d mi ne bo pol gericom n lepem crknu in se bom sekiral za ka nisem dal 200k več in bi delal.

kupujem pač dober prenosnik
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Lik ::

Se strinjam z OrlyTM. Gericom prenosniki imajo odlično razmerje med kvaliteto in ceno. Imaš pa tudi 2 leti garancije!

Če pa ti cena ni pomembna, potem pa kupu IBM-a ali pa HP(Compaq)-ja.

Lp

OrlyTM ::

Ma ne bo ti kr crknu no ;) nc bat ... ta novi modeli so se clo ibr hudi, IMO. En model majo ze z wide screen format monitorjem in je nasploh zloo podoben power booku od Appla, k je IMO en najlepsih in najboljsih prenosnikov.

Dj, zapel se dol do mediamarkta, jih majo zihr cel kup za pogledat, pa bos vidu, da so kr ornk masince :)

Ako pa denar ni ovira, bi pa jst tut priporocal IBM oz. kako Toshibo ... IMO najboljsi prenosniki ta hip na trgu (zal tut dalec najdrazji).

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

partysound ::

Ka pa ekran pr gericomu? A ma dobro svetilnost? In dobr odzivni čas?

A ma gericom že centrinota?

A je bolje vzeti celerona al intel ali athlon?


Rabm bl za programe da laufa kar se da hitr. Pr lightshowu ne sme nč mlet ampak izpljunit stvar:d

Kerga gericoma mi priporočate? Met pa more mobile p4 vsaj 2. 4 m. In pa veliko resolucijo

Drugače pa imam v mislih toshibo k ma notr že dvd-rw in ne samo cd-rw. A gericom to? :\

Ma če sm dal za domači komp 460k sit h ga zdj pocen prodajam bom pa še za notesnika dal komad keša.

Sj ne rabm it v mediamarket h ga dobim tle 35% ceneje.


Kako je pa kaj s prenosom podatkov pr gprs simobil k si mislm uzet gprs unlimited. Če naprimer downloadaš en program----kok je kaj hitrost?
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tomi ()

murmur ::

pri tvojem budgetu bi se izognil gericomu, res je da so porodne tezave mimo, vendar se je zadnji nakup [ki ga poznam] koncal z tri kratnim vracanjem, v vseh primerih je "nekaj" crknilo. Sicer pa intel centrino kuri precej manj, oddaja manj toplote, je hiter in tudi cenovno kar ugoden, ze verzija 1.3GHz leti kot sneta skira :). Posledicno ti baterija zdrzi vsaj duplo v primerjavi s starejsim P4mobile proc. Review-jev je na netu polno, najdi in preberi.
Zakaj so gericomi tako priljubljeni v slo? Zato ker so se pojavili v obdobju ko so bile cene ostalih prenosnikov nekje v nebesih in je bila to edina opcija dobiti zmerno dober laptop. Stvari se hitro spreminjajo [le zakaj so cene v enem letu tako padle;)]. Od maja 2004 [ce se ne motim] bo meja z Eu odprta.
Pri potocniku imas nove Ibm modele za 400/550 Ksit kar je po moje ful ugodno[tudi napram tujini], prav tako acer [~50Ksit drazje kot v Avstriji] in dell [nova D serija], vsi zelo ugoden price/performance. Precej drazja je toshiba.
Vprasanje je kaj bos z njim pocel? Igral igre, pisal v wordu, CAD, 3d? Posledicno to pomeni trajanje baterije, velikost ekrana,resolucija, teza, graficna kartica,... po moje se moras glede na to odlocit.
lp
m.

murmur ::

sorry, spregledal tvoj lightshow, verjetno bo 1.5 ali 1.6 centrino ok [vsaj toliko hitra kot P4m 2.4], 15" lcd z 1400x1050, po mojih izkusnjah je 1600x1200 resolucija ze malo kriza [npr. apple17" ima 1440x900 ], ram za prenosnike je ugodno poceni, vzemi vsaj 512, disk 40/60. Zakaj dvd/rw?
lp.
m.

partysound ::

aha

pustil sem gericoma in sem šel iskati predračune za notesnike ki uporabljajo intel centrino in se moram odločit med DELL, Ibm in Pa ACER

Acer se mi zdi cenovno ter po moči dober prenosnik cena pa mal več kot 600k sit. vendar gre preko firme.

ACer travel mate 803 ki trga gate centrino 1.6 512mb 266 disk pa 40gb huda zadeva

al pa ibm
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

partysound ::

sm si sedaj kupu svoj sanjski laptop


DELL LATITUDE D 800


ki pa res trga gate

priporočam vsem 15.4 ekran centrino 1.6 60gb diska dvd-in pa rw.........512mb rama........:D

grafika pa gf ti4200 64mb............
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

schurda ::

Kaj pa cena?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Uporabnik ::

ne vem zakaj kle piše:

DELL Latitude D800

- Procesor Intel Pentium M 1.6GHz
(kar pa ni centrino)

Smaug ::

Pentium M = Centrino. Čeprav je Centrino naziv za skupek procesorja, chipseta in WLAN kartice.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Witboy ::

Smaug: s to tvojo izjavo bi se samo delno strinjal... Če bi bil prenosnik s Centrino arhitekturo bi bilo napisano Centrino in ne M... Zakaj hudica bi pa drugace obstajale oznake kot za to da se stvari locijo!!!

partysound ::

je centrino

sam res ne piše nikjer. edino v pdf specifikaciji.

probal sem unreal tournament 2003 pa stvar lepo gladko laufa. povezanega imam pa na 19 monitor preko vga. ima pa tudi ac97

ali je ac97 oznaka za 5.1 zvok?

nisem ga še tok probal.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Uporabnik ::

res je, ful je nadležno, ker moraš povsod gredat v specifikacije...;((

še razlaga:

Procesor Pentium M

Intel Pentium M (ni enak Intel Pentiumu 4-M) je nov revolucionarno zasnovan procesor. Namenjen je visoko zmogljivim prenosnikom, ki potrebujejo visoko stopnjo avtonomnosti. Izdelani so tako, da pri nižji frekvenci delovanja (ter posledično manjši rabi energije) procesorja naredijo več nalog, kar posledično pomeni večjo končno hitrost delovanja. Primarno vodilo deluje pri 400 Mhz, L2 predpomnilnika je 1 MB. Po izkazih se npr. 1,4 GHZ Pentium M procesor lahko primerja z 2,2 Ghz Pentium 4-M procesorjem. V kolikor je procesorju Pentium M dodano še Intelovo čipovje 855 in Intelov brezžični LAN 802.11 b, se ta tehnologija prodaja pod imenom Intel Centrino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

partysound ::

točno tako!

je pa največji problem v slo dobit prenosnika. Ko sem gledal tista ničvredna prenosna jajca v bofu in bigbangu me je kr stisnl. share grafična itd....

edino agp computers jih ima dosti na zalogi pa dobr svetujejo.


Mlacom pa edino une predpotopne IPCje prodaja.

slo-techarji pa itak vsi špile igramo in rabimo dobre kompe. a ni tako?

To je prvi prenosnik ki me je res presenetil. cena ter zmogljivost. in pa poraba.


ga svetujem vsem, ki kupujete prenosnike.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

IceIceBaby ::

kolkt ti baterija zdrži ?

partysound ::

jst sem ga imel prižganega skupaj 5 ur k sem igral karte. gledal mail in pogledal skoraj tri filme pa bi pomoje še malo zdržal.

res dobr :D

prej sem imel pa gericoma z navadnmu procom in ga je kuj pobral


Je*** gericoma. in pa njegov dvd pekač k dela sam na določene dvd-r. mislm določene firme praznih dvdjev. kr neki.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

IceIceBaby ::

uf...ful velik. Men tut okol 5h zdrži če nič konkretnega ne delam. Pisanje v wordu pa razne manj zahtevne stvari. Sam se mi to ful velik zdi ker še nisem vidu PC laptopa ki bi tolk zdržal.

Btw...a to na polni svetlosti zaslona al kej zatemniš ?

partysound ::

jst mam kr tovarniško nastavljen. mi čist ustreza. vsake tok cajta pa mal spremenim.


zj morm pa kupt še extigy zvočno. al pa kakšno mal bolšo na usb.rabm dobr stereo zvok. ma bo že
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Lik ::

partysound - zanimivo, kako si še pred dnevi bil popolnoma neveden o gericom prenosnikih in na veliko spraševal, sedaj pa se kr naenkrat izkaže, da si tak prenosnik imel, in da si celo dober poznavalec(glede na kritiko). Pa še nekaj: nimamo vsi tako debelih denarnic, kot jo izgleda (po tvojih izjavah) imas ti in se moramo pač ozirati po alternativah, kar pa gericom prenosniki (glede na odlično razmerje med kvaliteto in ceno) vsekakor so. Ti pa povem, da tudi če si za prenosnik odštel toliko več denarcev, to še ne pomeni, da pa z njim ne boš imel težav.


Lp

alf__ ::

hm jzt bi priporocu tega k mam zdej...

hp omnibook xt6200 z 1.6ghz pIV pa 256 ddr zadeva laufa zelo lepo pr zahtevnih opravilih, je zelo trpezen, poleg tega lep 15" displey na ati mobility m6 je tut kul
Je pa res da spada med drazje.
Nekje ce nimas denarja raje Gericom.

partysound ::

Šele zdj sem pokapiral te stvari, k so mi jih tako dobr razložili.

pr denarju je pa tko: upati si moraš zadolžiti in kupit veliko opreme in z njo služiti. Delal sem glavni oder na MEET ME. In zdj k bo sindustry pa spet. in še veliko stvari. pač sem med tednom frej , vikendi pa so pokvarjeni. pač se kr neki denarja obrne. pa če vzameš stvar na firmo pa spet ni tok draga. dal sem tistih 520k sit, kar pa ni velko za prenosnika. pač sem krvavo rabu prenosnika in kot vedno kupim boljšega. Ne pa da imam ena jajca k bi se kr sesedala in mlela tja v tri dni. rabim hitrost in zato torej tak prenosnik. pa uporaben še za vse ostale stvari. doma sem se zaje*** k sm kupu hud komp pa ga nimam kej rabt, pa pač stoji.


KUPIŠ KAR PAČ RABIŠ IN KAJ TI DENARNICA DOPUŠČA.
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Matri[X] ::

partysound: pravilno si se odločil, ko si kupil Dell-a. Sam delam pri FMCju in mi je skozi roke šlo že dost notesnikov in morm reči da je D800 res prava zverinca. Je pa res da je malo drag. 15,4" wide screen pa itaq da roxa.>:D

partysound ::

lepo je slišat to da sm dobro stvar kupu.:D

sam ga res trga. pa ekran si nitreba kej preveč nastavljat- mislim po kotu. dober ekran ima ni kej.

pa tale 1.6 centrino pa dela svoje. kok je to navadn procesor? tm okol 2.6 - 2.8?

dal sem pa zanj 540k sit preko firme.

morm še benchmarka probat en dan. ful me zanima ka to vrže vn za en rezultat. unreal tournament 2003 mi ful gladko laufa. smo igral preko mreže.

nč ga mi ni žal da sm ga kupu. MA ČISTO VSE KAR RABIŠ
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

partysound ::

matrix:

a bi mi lahk zrihtu en komad pocen in najbl osnovn LCD 15˝ k ga rabm za rolat muzo in za visual discomix. kok kej pride to?
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916255 (7216) Seb4
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517462 (9638) Utk
»

Nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515120 (4382) okfec
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222816 (2349) Arthur
»

Kateri prenosnik vzeti?

Oddelek: Kaj kupiti
453302 (2087) Lex

Več podobnih tem