» »

[Help me] Route Add - winXP

[Help me] Route Add - winXP

Gorky ::

Lep pozdrav,

Sistem1: Windows XP
Sistem 2: Windows XP
Povezava: Siol G-kabel > Modem > Sistem1 (mrezna1)
Lokalna povezava: Sistem1 (mrezna2) > Sistem2 (mrezna3)
Nacin povezovanja: Preko "Internet Sharing" preko windowsov.
Firewall/kakrkol kar bi blokiralo: NE
Deluje: skoraj vse razen tega problema.

Problem:
Problem je sledeč. Normalno je, da se Sistem2 (racunalnik2) lahko poveze v igre in na tuje serverje preko mene, ceprav ima lokalni IP (.2). Imam pa problem, da v igri C&C Generals to nikakor noce delovat. Problem je v tem, da igra prebere IP racunalnika, ki je v tem primeru lokalni in potem ne pusti racunalniku da bi sploh videl na internet, ker ga obravnava kot lokalni racunalnik. Zato je nemogoce preko TCP/IPja (direktno) se povezat in tudi drugače ne gre. Zdej kolikor sem do zdaj ugotovil je, da bi moral odpreti porte preko CMDja > route ADD, ampak mi nekaj noče delovat. Vsakič mi napiše da je napačna maska mreže, četudi je pravilna. Baje da se da tudi preko Netfs-ja ampak tam pa sploh ne vem kaj bi bilo treba naredit.
Torej nekako bi moral Sistemu2 dodeliti (lahko tudi fake) zunanju IP [moznost 1], nekako naokol prenesti igro [moznost2] ali pa odpreti porte v Sistemu1 [moznost3], kar tudi zdaj poskusam pa mi zaradi prej omenjenega errorja ne rata.

Če ima kdo kakršne koli izkušnje z mrežo, routi, portih, čemurkoli in ve za kakšen način kako to rešit naj prosim pove. Hvala.

Lp,
Gorky

Tito ::

Potrebuješ NAT!:D

Tito ::

Forwardat morš ipje za Direct Connect se mi zdi da port 8086. Dele bom jst probal kako gre. Drugače še nisem probal. Vsi drugi čpili so mi lepo delal tako da tudi ta ma da dela. Uporablam pa iptables na linuxu, ki je server...

Gorky ::

Zdej se matram že dobrih 9 urc dones. Sem uspel porte forwardat pa zgleda da to vendarle ni to... Ker se še vedno ne more konektat na tuje IPje.

Lp,
Gorky

prehlajeni ::

mene pa zanima če se da oz. je kak trik kako "add-at" route brez administratorskih pravic

HVALA IN LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372330264 (30720) ignats
»

Kopiranje xp sistema iz enega diska na particijo drugega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
91311 (227) amigo_no1
»

VPN (nastavitev IPjev)

Oddelek: Omrežja in internet
103305 (3026) SasoS
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251570 (1169) _Dejan_
»

iptables + forward

Oddelek: Operacijski sistemi
332261 (1836) tx-z

Več podobnih tem