» »

Athlon 64 DA ali NE?

Athlon 64 DA ali NE?

1 2
3
»

Dr_M ::

svoh je tole...jebes hiter procesor ce si ga ne mores privoscit. ce AMD ne bo neki ukrenu glede proizvodnje jeder, pol tut letos ne bo nc pametnga za kupt.
jest upam na ksno cenejso resitev
tale 939 dual channel 512 L2 se mi zdi kr zanimiv. upam da bo pr nas usaj najcenejsi model pod 40k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

Sej bo. Sam ne še zdej ;)
persona civitas ;>

morphling1 ::

ALIEN3k1 ti si tako A64 zaslepljen da ne gledaš realno na situacijo :) Clock for clock bo Prescot večinoma čisto lepo hitrejši od Northwooda, predvsem v igrah in ostalih spominsko intenzivnih programih (tako nekako kot A64) v procesorsko intenzivnih zadevah bo pa verjetno res malo počasnejši zaradi podaljašnih cevovodov. 90 nano se bo pa sigurno poznalo, da bo večina overclockerjev dosegalo tam okrog 4GHz (par posameznikov s Phase Change ne štejem tu) podobni overclockerji s A64 bodo dosegali tam okrog 2.5 GHz prepričan sem, da noben od procesorjev ne bo dosegel kakšne bistvene prednosti pred drugim v taki obliki kot so trenutno, torej se bo v končni fazi šlo za ceno in dobavljivost. Kaj misliš da se bo Amd pri 6M narejenih vseh 64 bitnih procesorjih lahko šel v price war z Intelom. Jaz mislim da ne oz. bo kar lepo držal cene enake Intelovim modelom, torej je prva velika prednost Intela to da bo imel tudi počasnejše modele (Amd si tega skoraj ne more privoščiti pri tako majhni proizvodnji), druga in odločilna pa bo praktično neomejena količina in ker Amd ne bo mogel izdelati dovolj teh procesorjev bo elita v obliki S939 ostala draga skozi celo 2k4 oz. dokler Amd ne naredi prehoda na 90nano in 300mm ter začne izdelovati te procesorje v količinah enakim današnjim Athlonom XP.

ps. seveda obstajajo presenečenja samo so v tem biznisu bolj redka.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

mater ej - treba je naredit svoj HW review sajt pa da mi semple posiljajo 8-) tole bo se zanimivo s temi procesorji. skoda k so men interesantni sam tisti k so < 30k SIT :)

morphling1 ::

Še malo o tem kaj nas čaka v 2004 by Anand
But where Intel's 2004 roadmap is pretty straight forward, AMD's is a bit more cluttered with the confusion of varying cache sizes, Socket-939 and model numbers

Kot sem že parkrat napisal je tole eden glavnih problemov AMDja in zakaj ne uspe pridobiti, kakega večjega svetovnega proizvajalca računalnikov.
Pa glede na to da bo Prescott bolj vmesna in kratkotrajna rešitev, imam tudi občutek da se bo MHz luknja med proizvajalcema v prihodnjosti zmanjšala oz. mam en tak filing, da je bil to zadnji nateg cevovodov (uspeh Pentuma M se bo pomojem z določenimi elementi pokazal v Tejasu)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JustVi ::

Tole s cenam (stroški) Intel drži AMD-ja v matu.

Zheegec ::

ALIEN3k1 ti si tako A64 zaslepljen da ne gledaš realno na situacijo

Uh, hudo :D
Če bi danes kupoval nov PC bi premišljeval nekje vmes med AXP 2600+ in P4 2.6GHz 800FSB.
Seveda je VSE pogojeno s tem koliko denarja ima kdo na voljo.

Tole s cenam (stroški) Intel drži AMD-ja v matu.

Ja, Intel ima vse (najbrž vse) tovarne na 300mm waferjih, tako da so stroški nižji, izkoristki so pri P4 dobri, pri Prescottih so bili slabi, pri novih revizijah pa...?

Več pa kasneje, nimam časa :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tic ::

bodo dosegali tam okrog 2.5 GHz

Odvisno od modela. Sicer pa če greš pod nič, prdieš nekje do 3000mhz. To je kul ;)

Bomo videli kako bo tukaj s stepingi...
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

zile ::

Athlon 64 DA ali NE?
Odgovor: DA :D

Jeronimo ::

Zile: Kratko in jedernato.... vendar ali bi znal to utemeljiti?

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Dr_M ::

Jeronimo: preprosto ce uporabis glavo. enaka cena kot p4 in hitrejse kot p4 :)
seveda ce rabis tok moci sploh.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jeronimo ::

Dr_M: vsi se s tem nekako ne strinjajo...... čeprav ne vem zakaj ne!! :D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Dr_M ::

sej ni nujno, da majo usi radi najbolse stvari.:) eni so tut s slabsim zadovoljeni, pa ceprav samo iz principa.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JustVi ::

eni=večina; še vedno

AMD počasi zamuja svojo priložnost, namenoma ali zaradi nesposobnosti.

P.S.

Lahko, da je Intel ta scenarij tudi preigral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

Brane2 ::

Popravite me, če se motim a mislim da so tele debate že kar malce brezplodne, da o nerazumnosti ne govorimo.

Kot da bi za vse vpletene bilo to življenjsko pomembno. Če bi vam kdo dal zaprto škatlo brez benchmarkov, le z programi ki jih dejanjsko uporabljate ne bi mogli oceniti ali je notri navaden Barton, P4 ali A64. Ni videti, da bi vas zanimalli SMP stroji, 64-bitni Linux ali da bi imeli delnice v AMDju ali Intelu.

Tudi novih iger, ki bi res zahtevale zadnjo generacijo procesorjev ni videti.

Zakaj potem tako zagreta debata ? Za pogajanje XPjev in praktično vsega na njih je že kak Duron zadosti XPjcek ali Barton pa cezincez vec, kot bi clovek dejanjsko rabil.

Nc ne recem, vsak naj ima svoje veselje a vi to jemljete ze kar fanaticno.Skrbi vas usoda tazadnje snazilke v AMDju in IBMu. Nc bat. Zadnji dogodki bodo (kot vedno) za nekaj casa spremenili razmerje sil na trgu in s tem tudi cene in to je vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

A. Smith ::

Brane, moram reči, da se ne strinjam s tabo. V roku enega leta nameravam kupiti računalnik, ki ga naslednjih 6-8 let ne mislim menjati. Got the point?
Če hočem, da bo moj bodoči GEPL konkurenčen v daljni prihodnosti, moram tako tudi razmišljati. Za denar, ki ga imam, moram dobiti najzmogljivejši in najkompatibilnejši sistem, kar jih je, sploh pa kompatibilen, če ga bom čez nekaj let nadgrajeval (zdajšnjo kišto+nadgradnjo za 100tisočakov imam btw že 12 let:| ). Zato so te debate zame precej zanimive. Recimo, katero mamo plato naj kupim, da mi je čez nekaj let ne bo treba zamenjati skupaj s procesorjem, ker je podnožje že sedaj zastarelo al pa bo fabrika crknila, pa ne bom mogel dobiti CPU-ja za tisto podnožje. Vsako znanje lahko prav pride, odvisno, koliko perfekcionista si. In jaz sem precej.

LP, Rok

Brane2 ::

Ne glede na to kaj bos sedaj vzel, to cez dve leti ne bo vec konkurencno tekoci ponudbi, da o 6 letih ne govorimo.

Karkoli bos vzel, bo "sveze" recimo 6 mesecev in dobavljivo mogoce leto. Ce kupoujes na tako dolgo dobo, potem se IMHO sploh ne splaca kupovati tazadnjega "krika mode".

Cez par let bodo ze RAMi za tvojo plato drazji od bistveno hitrejsih tistih, ki bodo aktualni takrat itd. Ce bos takrat menjal CPU, bo res tak problem eventualno zamenjat se plato ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

JustVi ::

hm, potem pa debatirajmo o vremenu...

;)

Brane2 ::

O.K. Stekam Bom tih... :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

JustVi ::

se spomnim eno leto si kupoval Opterone.

bom počakal, da štunf nafilaš in da ti 1.4 omagajo.... potem bomo spet na isti frekvenci.

:)

Poldi112 ::

Se strinjam delno z Brane2. Ce kupujes za 6 let je bolje da nekaj poceni kupis zdaj, in cez 3 leta se enkrat za denar, ki ti je ostal zdaj, kupis spet nekaj poceni, kar bo takrat precej mocneje kot tisto, kar je sedaj 2x drazje od ene normalne konfiguracije.

Brane2 ::

Jah, kar se teh Opteronov tice:

Se vedno se ucim noc in dan in tezko recem, da so ze opravicili svoje stroske. Saj so super stroji, a kupil sem jih zato, da postavim multiCPU 64bitni Linux gor, kjer se bom lahko sel resnejsega drobljenja stevil.
Sistem sem postavil a sem se precej dalec od tega, da ga bom lahko uporabil v celoti, kaj sele da ga bom prerasel.

Poleg tega si nisem razbijal glave o tem, kaj bom vzel, ko sem se ze enkrat odlocil za SMP in ko sem ugotovil da Gentoo ni slab, da ga hocem met na svojih strojih in da ima 64-bitno verzijo prav ya Opterona.

Ce bi kupoval enoprocesorski stroj za doma in ce ravno ne bi veliko dal na Linux, bi verjetno danes vzel kakega nafrljenega Bartona za veliko manjsi denar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Phoebus ::

Samo nekaj me pa fejst čudi..... zakaj hudiča dajejo na plate samo 2, max 3 slote za ram????? Sej je fora 64 bitov plenty rama! Nej namečejo gor 8 slotov! Saj majo še 32bit plate mnogo več slotov :\ :\ :\ :\

Tic ::

Ni fizičnega prostora :)
persona civitas ;>

Trubadur ::

namest 6 pci slotov 3.itak je zdej že use na plati integriran
Berite Thomasa!

stefn ::

A če A64 kupm u BOX-u, dobim zravn hladilnik?!!!! Je za kj vredn? Nism vedu:8)
Sm kupvou sam proce iz roke u roke...

Zheegec ::

Pri BOX dobiš hladilnik in pa 3 leta garacije.
Pri A64 je BOX hladilnik kar v redu, saj se A64 ne greje toliko kot AXP ali P4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Definitivno je pametno kupovati BOX varianto. Garancija nekaj velja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Trubadur ::

tudi v primeru prekomernega navijanja?
Berite Thomasa!

Dr_M ::

v primeru prekomernega navijanja posezes po vodnem hlajenju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

Trubadur - dokler ni ozgan/stopljen pol itak ne morjo vedt.

Jeronimo ::

evo en zanimiv "kratek" test matičnih plošč v primeru če koga srbijo prsti v zvezi z A64.

TEST

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923405 (15185) 54j0
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745555 (23424) RC14
»

AMD Sempron 3100+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946582 (3911) Dr_M
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241977 (1685) TribesMan
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826216 (4949) Zheegec

Več podobnih tem