» »

Athlon 64 DA ali NE?

Athlon 64 DA ali NE?

1
2
3

JustVi ::

mislsm da se splaca pocakat se mal, da se zadeve umirijo. ni se tok velik modelov zuni, pa tut pri nas so cene se pretirane.se ksn mesec al pa 2 se splaca pocakat.

vse kar je teb jasn?
:)

JustVi ::

si vedeževalec!

kaj bo z dolarjem?

Dr_M ::

no bos vidu. prsu bo se ksn zmoglivejsi model in amd bo znizu cene pocasnejsim. preprosto. jest na to gledam tako kot treba - tehnicno, ti pa filozofsko, ki pa z racunalnistvom nima kej dost veze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JustVi ::

čakanje v dotičnem primeru je tunel brez konca.

o tem razmišla miljarde možgančkov.

in rezultate tega komputinga si lahko ogledaš v prvi trgovini


čez dva mesca bo še AGP..čez tri PCI Expres...čez štiri BTX....čez pet DDRII..čez šest NV 40 čez sedem SATA 300 čez X kvantni računalnik.

na mestu je samo vprašabje kaj in zakaj?

kuglvinkl ::

Če kupiš s754 danes, boš ostal kot riba na suhem (govori se o 3700+ max za ta s.).
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Wenn man den Informationen der x86-secret glauben schenken darf, könnte das Ende der beiden derzeit verbeiteten Sockel 754 und 940 schon am 29. März nahen, wenn AMD schließlich den Nachfolger als Vereinigung beider einführt
Your focus determines your reallity

DMouse ::

> Če kupiš s754 danes, boš ostal kot riba na suhem (govori se o 3700+ max za ta s.).

Razen če menjaš procesorje vsako leto, boš ob menjavi procesorja tako ali tako moral zamenjati tudi matično, tako da je brezveze to gledat... jest recimo sem pred dobrima dvema letoma kupil eno MSI plato z 1.4 Athlonom, in bi nanjo teoretično lahko dal tudi A3200+, samo kaj mi to pomaga če pa ne morem nastavit FSBja nad 133 MHz :\

Trubadur ::

moje mnenje je da počak.kupi dobro mašino pa bo
Berite Thomasa!

Trubadur ::

aja raj dej mal več za monitor če ga boš tut kupoval
Berite Thomasa!

Jeronimo ::

Trubadur: Na monitorju nisem mislil šparat. LCD 17" je v mojih mislih. Ta bi znal zadostovati vsaj za naslednjih 8 let. :D

Hja ne vem no.... kot sem prejle že napisal .... hmmmm, mogoče počakam še kakšen mesec pa vidim kam pes taco moli. :|
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

stefn ::

Kaj ste kr nehli - dejmo še kšno stvar za in proti najdt da se tud jst končno odločm?!

Če use igre za nazaj in naprej deljo bi jst kupu a64, ne glede če bom meu gor 32 al 64 bitno programovje - sej cena je več al manj ista:\!

To je use kr rabm vedt - mašina pa bo itak dobra za 2-3 leta (z dobrim grafičnim ploščkom) do takrat pa bo treba itak plato novo, tko da tle se ne splača preveč špekulirat!

Zdej pa dejte me skritizirat! ;)

Zgodovina sprememb…

JustVi ::

Jest zdej čakam...sem kupu $$$. >:D

Mr.B ::

Počakaj vsaj do konca januarja, do takrat se spraznijo stare zaloge prejšne dobave, tako da so potem cene ne normirajo na cene pokritja prejšne dobave ampak zgolj nove robe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

stefn ::

Kje si naroču JustiVi??? Kaj si si prvošču za svojo nadgradnjo?
Jst mislm konc tega mesca nabavt kšn A64 3200 zdej pa ne vem pr plati: EPOX 8HDA3+(43k) al nek cenejšga kot GIGABYTE K8VT800 (31) - gledano pr Mlacomu...tam se men zdijo še kr poštene cene?
Kšn priporoča kj druzga?? Kjučna beseda je tle: IGRE!!! K sm kupu A1600+ sm uzeu Abitko KG20, k pa se pr stabilnosti ni izkazala - SPLOH;( !
POVEJTE...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stefn ()

boštjan ::

če je ključna beseda igre,pol poskrbi za kakšno orenk grafo

stefn ::

Grafa bo najmanj R9800PRO 128>:D ! Skrbi me zrd stabilnosti, k učasih me je metalo z igre hitrejš k lhk rečš SLABA PLATA, oz mi je resitiral - zdj pa se je uneslo tko da use laufa kt bi moral!
Al se bol splača kupt mal slabš - R9600XT z 256 rama?!!

Dr_M ::

9600XT z 256mb rama sploh ne, raj z 128mb, bo hitrejsa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jeronimo ::

Dr_M: sam kje pa je tukaj logika da so plate z manj pomnilnika hitrejše? Razen če dajo v vse 256 različice en slba pomnilnik.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Dr_M ::

Jeronimo: sej to je fora, da majo pocasnejsi pomnilnik. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jeronimo ::

Aha. ;(

In če nisi ozaveščen, te peljo na led. In to jih verjetno veliko!!!
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

stefn ::

Ma kdo predlog za dobr hladilnik zravn A64?
Mord ste že kje o tem pisal sam nisem zasledil...mogoče bi stran s testi pomagala?

Dr_M ::

ksn thermalright. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Trubadur ::

yes master!
Berite Thomasa!

stefn ::

aha...to je heatsink...in zgleda kr velik...bo pasal na A64? Sm gledu slk947u model...zgleda velik in težk8-O !

Dr_M ::

a64 ma preeeeceeeej placa okol procesorja. tko nekak kot p4ke.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Zalman 7000 AlCU.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JustVi ::

Neč nisem naročil...čakam da mal popravijo hrošče in še mal dodajo računske moči. |O

Dr_M ::

kje pa si vidu ksnga hrosca?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Tiste žive hrošče mogoče? Po mojem je embalaža dobra zaščita proti raznim živalim, tako da se ni potrebno bati :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matjazb ::

AMD64 se bo splačalo kupiti, ko bodo zunaj že celi sistemi s temi procesorji in OS Windows Longhorn. Takrat se bodo procesorji zelo pocenili, ker bodo velike trgovine začele prodajati cele sisteme z temi procesorji in OS-om.

JustVi ::

Heh, v škatli so... sam na računu niso posebej specificiran. :D


ko sem nazadnje gledal jih je bilo že cca.35 A4 strani evedintiranih.

;)


P.S.

Se bo in to verjetno že letošnje leto. Sam trenutno je z enim 2500+ bolj racionaln nakup

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

Zheegec ::

Saj pri vsakem CPUju je ogromno napak odkritih, to ni nič nenavadnega.

AMD64 se bo splačalo kupiti, ko bodo zunaj že celi sistemi s temi procesorji in OS Windows Longhorn

Zakaj pa? Saj so cenejši in hitrejši od konkurenčnih P4. Zakaj ne bi kupil nekaj zato ker je hitrejše/cenejše, pa še nekoč bo dobilo 64-biten boost, samo danes to pač ne šteje.
Ko bodo zunaj celi sistemi -> saj so, samo v Sloveniji jih najbrž še ni :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

stefn ::

Kakšne hladilnike torej lahko dam na A64? Je sistem enak kokr pr AXP?
Mord ste o tem že kje pisali, sam nisem nikjer uspel zbrskat...:8)

kuglvinkl ::

Ne, gor gre recimo TR SLK-948, Zalman 7000 in pa TT serija K8.
Your focus determines your reallity

stefn ::

Hvala za pojasnilo! Ne vidm pa da bi pr ns mel TR Slk948 - se ga da dobit? Pa tud TT K8 na žalost opazm...drgač je z zalmanom k je povsod...

Dr_M ::

TR prodaja mlacom, pa tut u bofu majo precej TR hladilnikov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stefn ::

Kaj pa napajanje...zdej mam 300W...a bi blo bolš če si 400W kupm? Povejte kterga?

Zheegec ::

Računaj okoli 75-80W za A64 3200+, torej bi tudi s 300W moralo iti, seveda odvisno od ostalih stvari.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

A64, zgleda tudi v 2004 ne bo kaj bolj dostopen. Xbit Labs namreč poroča, da AMD misli izdelat okrog 6M Hammer procesorjev v 2k4, če vemo, da skupno izdela okrog 30M procesorjev je to nizka številka in pomeni, da bo še vedno low end in low price doomena Bartonov. Se pravi preden ne bo 90nano, ne bo poceni Hammerjev sploh pa ne S939.
Pa še malo ostalega tarnanja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Ma za manj kot $200 najbrž bodo 90 nano S939 A64, to v Q4 2004. Saj za low-end je AXP popolnoma konkurenčen, sploh proti Celeronu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Ne gre za konkurenco Celeronu, gre za konkurenco P4-ki in Prescotu, ki bodo zelo agresivni cenovno, AMD pa enostavno ne bo imel zadosti procesorjev na voljo. Čez nekaj tednov bo zunaj Prescott in padec cen P4, pa tudi Prescott bo že na štartu dosti bolj poceni, kot prejšni izidi procesorjev pri Intelu, količine ne bodo problem saj jih bodo štancali kot po tekočem traku. Kaj misli kaj se bo prodajalo ? Athlon 64 bo bolj redkost, kot pa nekaj kar ne bo problema dobiti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Dvomim do bo intel kaj veliko spuščal cene. Pod $200 se intel ne pogovarja kaj dosti okoli P4. Pač ukinili bodo tašvoh modele in pocenili hitrejše modele. Pomojem se bodo zadeve začele okoli 2.8GHz... A64 bo pa kot zgleda še vedno predrag... Jebi ga.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Se motiš, cene prvega Aprila naj bi bile sledeče: Prescot 2.8 178$, 3.0 Prescot naj bi stal 218$ AMD A64 3000+ (512k) enako. V tem primeru ima ne glede na vse Prescott s svojimi 90 nano prednost in bo v končni fazi boljša izbira za overclockerje, ker AMD pač ne bo imel nič pod 3000+ v obliki počasnejšega and soon to be obsolete S754 in 512k, če se bodo ti prescoti vsaj približno dobro navijali in delovali normalno na i865 in 875 platah, ni dvoma kaj je naslednji nakup velike večine overclockerjev.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Zakaj bi imel Intel z 90 nano prednost ne vem, ker se še vedno kar segreva menda njihov silicij, govori se da bo mogoče Prescott ven ob pravem času, pa četudi bo -- 95W za 3.2GHz naj bi bil načrt, sem pa že bral da naj bi bil Prescott v večini programov clock-for-clock počasnejši od Northwooda!
Poleg tega ima Intel tudi še težave z izkoristkom, za 800FSB Prescotte sploh (zato pa so že velike zaloge Prescott Celeronov).
Karkoli bo, kmalu bo zunaj s939 in takrat se začne pravi boj. Po mojem Prescott v high-end ne bo prehitel A64 FX-53 in A64 3400+ na socket 939, razen na tistih svojih dominantnih področjih.
Da bi imel kdo težave z nakupom A64 se zadnje čase ne dogaja, 3000+ je kar zelo popularen zadnje čase.

V glavnem, počakajmo na s939, kakšen 512KB L2 Athlon64 z dual channel kontrolerjem bi znal biti zelo zanimiv za mainstream in high-end trg, sploh po H2 2004, ko pridejo Win XP AMD64.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tic ::

kakšen 512KB L2 Athlon64 z dual channel kontrolerjem bi znal biti zelo zanimiv za mainstream in high-end trg

Athlon 64 pomoje ne bo imel nikoli dual channel. Moj finalist (za nakup okrog aprila) je 3000+. In seveda s939. Brez dvoma. ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Zheegec ::

Kakšna misliš da je razlika, ozirma zakaj ima procesor z enako L2 in z manj MHz enak PR+ rating?

# AMD Athlon 64 3400+, 2.40GHz, 512KB L2, 754-pin.
# AMD Athlon 64 3400+, 2.20GHz, 512KB L2, 939-pin.

Kot sem rekel, s939, 512L2, dual channel za okoli $200 (čeprav to je v Sloveniji okoli 70K kot vidimo) bo zelo zanimiv.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

zanimiv za tiste, ki hocejo bit glavni na vasi, pa majo starce s prevec dnarja.
ostali bodo/mo kupoval cpuje do 30k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DMouse ::

FX različice imajo dual channel če kej vem... sam so grozno dragi

Tic ::

ALIEN3001: Kot vidiš je razlika samo v pinih. Se pravi - ali bo novo podnožje toliko hitrejše ali pa je samo še en Amdjev nateg ;)
persona civitas ;>

Zheegec ::

DMouse - tukaj je govora o socket 939, ki pride nekje marca.
Dr_M - lahko da sploh ne bodo dragi (v nasprotju z A64 FX), ker bodo 4-layer plate, non-registred RAM, pa še manj L2 cacha bodo imeli -> manj stroškov, več CPUjev na wafer -> nižje cene. Govorim predvsem za modele ki ne bodo čisto high-end. Teoretično seveda :D

[edit] Tic - ne, dejansko bodo vsi Athlon64 procesorji imeli dvokanalni kontroler (2 x 64bitni, sedaj ima A64 1x64-bitni, A64 FX in Opteron pa 128 oziroma 144-bitni zaradi ECC), tako A64 kot A64 FX. Bodo imeli pa vsi A64 512 L2.
Se pravi - ali bo novo podnožje toliko hitrejše

Saj bo, dual channel, kako pa naj bi bilo drugače "podnožje hitrejše", če bi bilo pa vse ostalo isto razen števila pinov :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923405 (15185) 54j0
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745555 (23424) RC14
»

AMD Sempron 3100+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946582 (3911) Dr_M
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241978 (1686) TribesMan
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826216 (4949) Zheegec

Več podobnih tem