» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
14 / 17
»»

rs1975 ::

Presky je izjavil:

Na mimovrste piše za nokio 8010 -

Priložena dodatna oprema:
Daljinsko upravljanje
Baterija za daljinski upravljalnik
HDMI kabel
Napajalni adapter
Priročnik za uporabo

jaz sem ga vzek na Amazonu, je cca. 20 EUR ceneje. Tam ga ni bilo zraven.

polde66 ::

Z amazona so bile čudne pošiljke, včasih si dobil lepo zapakiran paket včasih pa samo polepljeno škatlo z naslovom prejemnika. Naročene sem imel 4 nokie v različnih obdobjih. Vse so bile v škatli tako kot treba in tudi box sam prevlečen z zaščito, sem se pa vedno spraševal zakaj jih ne zapakirajo oz zaščitijo pošiljko tako kot treba. Mislim pa da so bile posredovane iz poljske. Samo prva nokia preko amazon.it je bila spedenana tako kot se za paket spodobi. Se bi dalo zgoditi da si dobil rabljenega ali pa ne čisto tovarniško novega. Je pa kabel HDMI sestavni del paketa in baterije za daljinec tudi, te so 2xAAA zapakirane oz original zavite skupaj. Kar se tiče samega HDMI kabla je ta priložen v škatli čisto ok četudi ni 2.1. @Presky preberi si na netu razliko med kablom hdmi 2.0 in 2.1 pa boš videl ali 2.1 sploh potrebuješ. Pri sami nokii sploh ne ker ne podpira 4K 120Hz, pri nekaterih novejših igralnih konzolah pa, če to podpirajo. Pa še to če že kupuješ hdmi 2.1 niso vsi kabli ok katere kupuješ. https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B....
Zaenkrat je priloženi kabel čisto ok.
polde

Presky ::

Ja zakaj pa ima potem 2.1 hdmi vrata? Kaj ni to, da če gledaš 4k hdr film preko usb diska, da je bolje 2.1 hdmi kabel?
Aja še to, a je možnost izbire slo jezika pri tej nokiji 8010?
BIOHAZARD 4

polde66 ::

Hdmi 2.0 ti zmore isto s tistim, kar boš ti predvajal preko diska, preko diska boš pa predvajal 4k 60hz remux. Počakaj na drugo leto, kjer bo s kakšnim novejšim čipovjem ala amlogic S928X mogoče kaj več, ali pa z novim apple TV ki naj bi prišel drugo leto. Na nokiji je ista izbira jezikov kot na vseh ostalih androidTV OS napravah.
polde

rs1975 ::

polde66 je izjavil:

Z amazona so bile čudne pošiljke, včasih si dobil lepo zapakiran paket včasih pa samo polepljeno škatlo z naslovom prejemnika. Naročene sem imel 4 nokie v različnih obdobjih. Vse so bile v škatli tako kot treba in tudi box sam prevlečen z zaščito, sem se pa vedno spraševal zakaj jih ne zapakirajo oz zaščitijo pošiljko tako kot treba. Mislim pa da so bile posredovane iz poljske. Samo prva nokia preko amazon.it je bila spedenana tako kot se za paket spodobi. Se bi dalo zgoditi da si dobil rabljenega ali pa ne čisto tovarniško novega. Je pa kabel HDMI sestavni del paketa in baterije za daljinec tudi, te so 2xAAA zapakirane oz original zavite skupaj. Kar se tiče samega HDMI kabla je ta priložen v škatli čisto ok četudi ni 2.1. @Presky preberi si na netu razliko med kablom hdmi 2.0 in 2.1 pa boš videl ali 2.1 sploh potrebuješ. Pri sami nokii sploh ne ker ne podpira 4K 120Hz, pri nekaterih novejših igralnih konzolah pa, če to podpirajo. Pa še to če že kupuješ hdmi 2.1 niso vsi kabli ok katere kupuješ. https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B....
Zaenkrat je priloženi kabel čisto ok.

To sem se tudi jaz čudil, ko je prišel paket samo s polepljeno škatlo. Sicer je bilo poslano iz Slovaške. Vsebina paketa ni bila videti rabljena, vsak kos je bil zavit v folijo, tudi baterije.

polde66 ::

polde

polde66 ::

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
Črni petek tudi za nokio 8010
polde

polde66 ::

polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Presky ::

Super za nokio. A to preko amazon.de se da naročit tudi s plačilom po povzetju?
BIOHAZARD 4

OK.d ::

:)
LPOK.d

polde66 ::

polde

pierch ::

A mi zna kdo razloziti zakaj zgornji link vrne ceno cca 100, ta link pa je 89? A je to isti box ali ne?
Pierch

polde66 ::

Meni ne vrne, gre na končno ceno 92.17 eur s pakiranjem. podatki v opisu pa niso pravi. Piše d je x3 procesor pa ni. Pa ram tudi ni 2 gb, zgleda so malce na hitro prepisali s prejšnjega modela.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

pierch ::

Ja, res je 92.17 s pakiranjem ampak v opisu sploh ne najdem tega kar praviš. Sploh ni omenjen RAM, CPU etc samo model 8010. Gledam pa v Chrome browserju.
BTW: Tudi če ga poiščem preko iskalnika mi vrne samo ceno 89EUR.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

polde66 ::

Pod slikami so speifikacije, ki pa niso od tega modela.
polde

pierch ::

OK, zdaj vidim. Ampak sem se moral odjaviti iz Amazona oz. it v incognito , drugeče mi jih ne pokaže ;(
Pierch

polde66 ::

skratka ti podati niso pravi.
polde

lucky13 ::

polde66 je izjavil:

skratka ti podati niso pravi.


Torej se naroči iz tvojega linka?
lp.

polde66 ::

Seveda, če pa kaj ni ok pa še vedno lahko brez poštnine v roku 1 meseca pošlješ nazaj

Pardon iz tega za 92 eur, nimaš kaj falit
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Aless ::

Ali kateri android box podpira touchscreen monitor???
Touch screen se priklopi prek hdmi(slika) in usb(touch).

Bellzmet ::

Kateri android box je OK (ter cenovno ugoden) za:
nujno: 4K, Dolby Vision in Atmos, podpira TrueHD 7.1 passtrough, podpira Plex, Kodi
ni pomembno: raznovrstne streaming zadeve (Netflix, Amazon,...)
imam že USB-C hub, tako da LAN, USB vhodi, itd. ni pomembno

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

polde66 ::

xiaomi mi box S 2gen (cena se giblje od 46 do 65 eur odvisno kje ga v akcijah dobiš): https://techxreviews.com/xiaomi-mi-tv-b...
Strong Leap-s3 (cena se giblje okoli 55-56 eur): https://www.av-connection.com/?PGr=16679
Nokia 8010 je 102 eur na amazonu, absolutni zmagovalec glede vhodov, povezljivosti.
Če imaš usb C hub brez pretvornika v navaden USB ti ne bo v nobenem primeru pomagal.
Vsak od teh ima svoje prednosti in kakšno slabost. Nokia je 40 eur dražja, Xiaomi ima ddr 3 in 8 gb prostora bo imel pa posodabljanja, Strong pa ne bo imel toliko posodabljanj. Stronh mi je osebno všeč ker ima in lan vhod in en usb, sama izgradnja boxa je kvalitetna in uporablja mecoolov daljinec. Ima 16 gb prostora in namesto x4 procesorja ima y4, kar sploh ni slabo. Vsi trije imajo certifikat za dolby vision in dolby atmos, googlove certifikate in netflix certifikat.
Med te stream naprave ki imajo vse lahko pride še nvidia shield, google chromecast TV 4k (ki je zastarel) xiaomijev 4k tv stick in najnovejši mecool km2+ deluxe ki v bistvu še ni najbolj dosegljiv. To je pa to kar se tiče licenc.
polde

Bellzmet ::

Hm Xiaomi nima TrueHD passtrough, vem tudi da Chromecast 4K ne.

"Če imaš usb C hub brez pretvornika v navaden USB ti ne bo v nobenem primeru pomagal."

Ne razumem. Kaj to pomeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Zulf ::

Kere playerje pa uporabljate za gledanje filmov, DV mi predvaja le Just player?

polde66 ::

Bellzmet je izjavil:

Hm Xiaomi nima TrueHD passtrough, vem tudi da Chromecast 4K ne.

"Če imaš usb C hub brez pretvornika v navaden USB ti ne bo v nobenem primeru pomagal."

Ne razumem. Kaj to pomeni?

Če te razumem praviš, da imaš usb c hub, kar razumem, da imaš gor usb vhode in mogoče še lan vhod, priklop je pa speljan na USB C? Če je usb c in na nobenem od teh ni usb c vhoda, vsaj v ta namen ne, imajo pa navadne usb2.0 in usb 3.0 vhode. Torej rabiš dat na usb hub C pretvornik iz C v A. Nekaj v tem smislu: https://www.mimovrste.com/usb-adaperji/...
Podatke za TrueHD passtrough je pa težko izbrskat, verjetno je strong isti. Mogoče bi potem v poštev prišel novi mecool ali pa nokia (za to tudi nisem sigurn). Je pa vsa programska oprema od istega proizvajalca.
polde

polde66 ::

https://androidpctv.com/nokia-streaming...
en malce širši pregled nokie.
https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comm...
Homastik ima isti software kot nokia.
Na kratko, ne dviguje ceno vhod ali izhod naprave ampak zmožnost predvajanja video in audio vsebin oz podpora le tem. Iskati nekaj poceni pa da to vse ima je pa odvisno kaj oz. koliko je ta "poceni" znesek.
polde

Bellzmet ::

Poceni recimo do 70 EUR, srednje drago okoli 100 eur, drago pa 150 eur oz Nvidia Shield.

Zgleda sicer, da Nokia podpira.

polde66 ::

Nokia je odličen stroj za soliden denar, iz mojih izkušenj.
polde

Presky ::

Kaj za gledanje hdr dv video vsebine, preko usb diska na boxu, je bolje če je disk hitrejši ssd ali je vseeno kakšen USB disk je?
BIOHAZARD 4

mstoji1 ::

Vidim, da je bilo nekaj sporočil izbrisanih. So mogoče kje kakšne nastavitve za Kodija? Včeraj je končno prispel Nokia 8010.
Visca el Barca!!!

polde66 ::

Na youtubu je polno nastavitev
polde

mstoji1 ::

Ok, si bom kaj pogledal.

Vprašanje: Se da z računalnika kopirati datoteke na priklopljen USB disk? Ker mi nikakor ne uspe. Da bi filme kopiral recimo.

Še najboljše bi bilo, da bi lahko nastavil kot omrežno mapo. Moj WDTV Live Hub je to imel/ima odlično rešeno.
Visca el Barca!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mstoji1 ()

polde66 ::

Kopiranje podatkov na usb disk iz pc je čist normalna procedura. Tako pač zadeve tečejo.
Kako pa narediš SMB pretok je pa tudi na youtube opisano. Imaš potem vse zadeve v mreži in ne rabiš nikamor nič kopirat.
Lahko se izogneš vsemu temu, če si inštaliraš plex ali Jellyfin ali serviio.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

mstoji1 ::

Vem, ampak mi je veliko bolj priročno, če vidim zunanji disk, ki je priklopljen na Nokio kot mrežni pogon in lepo kopiram tja gor in brišem. Nekatere filme si pustim za dlje časa recimo. Tudi serije.
Visca el Barca!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mstoji1 ()

polde66 ::

v čem je problem kopiranja?
polde

mstoji1 ::

Misliš odklapljanja diska iz Nokie in spet nazaj v prenosnik, pa spet nazaj v Nokio?
Visca el Barca!!!

polde66 ::

Drugače pa ne bo šlo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

mstoji1 ::

Saj to sprašujem, če ni opcije. Ker WDTV Live Hub je imel to.
Visca el Barca!!!

flameir ::

Sem prebral par strani nazaj, vendar se zmeraj nisem preprican.

Rabil bi nek android box, na katerem bi delale android aplikacije za telefon: t2 go, neo pametno zivljenje

xiaomi S 2nd generacija je ok ali ne?

rad bi se izognil placevanju dodatnih eur vsak mesec za T2 go smart tv oz. NEO lite

Hvala za pomoc!

polde66 ::

Xiaomi in ostali androidTV OS boxi odpadejo, pride ti v poštev kak Ugoos x4q plus (pro..) Sicer je cena 100 eur ampak je vsekakor vreden svojega denarja, ima navaden android 11 in obstaja tudi ugoos android TV mod, ki loock in še par funkcij spremeni v android tv, vendar neo pametno življenje in t2 go delata na njem tudi s tem modom. Ima 1 gb lan vhod, daljinec je bluetooth z miško, ogromno nastavitev in ugoos redno posodablja svoje naprave. 2 ali 4gb ram ddr4 in 16, 32 ali 64 gb prostora odvisno za katero varianto se odločiš, obstaja še novejši z 128 gb prostora vendar je cenovno malce dražji in tudi dobavljivost ni ravno s povsod. Imajo pa vsi L1 googlov certifikat. Pobrskaj po bolhi.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

val46 ::

Zakaj xiaomi in ostali android boxi razen tega Ugoos odpadejo? A ne zna vsak android box predvajat vsako aplikacijo ki je v google playu? Ker jaz sem tudi pred nakupom, zanima me pa predvsem hbomax, eonTV in da podpira vse standarde k si jih potegneš iz torentov. S podnapisi vred.

polde66 ::

val46 je izjavil:

Zakaj xiaomi in ostali android boxi razen tega Ugoos odpadejo? A ne zna vsak android box predvajat vsako aplikacijo ki je v google playu? Ker jaz sem tudi pred nakupom, zanima me pa predvsem hbomax, eonTV in da podpira vse standarde k si jih potegneš iz torentov. S podnapisi vred.

AndroidTV 10 in 11 imata neke varnostne omejitve in landscape položaj ni več mogoče ročno nastaviti na teh napravah, v bistvu je onemogočen, dočim na android navadnih napravah tega nesmisla ni. Ker pa neo pametno življenje teče ravno v landscape položaju pa si seveda omejen na nakup naprave, ki to omogoča. T-2 go varianta dela čisto povsod enako vendar moraš prej na androidtv OS namestiti neko sideload aplikacijo v kateri najdeš tudi aplikacije, ki niso prirejene za androidTV OS ampak tudi za navaden android. Če tega narediš bi moral aplikacijo vedno zaganjati iz sistema-aplikacije -vse aplikacije - sistemske aplikacije, ker jo tja noter sam razporedi. Tako pa imaš v aplikacijo sideapps v "orodni" vrstici in v njej tudi te programe, ki niso namenjeni za androidTV.
Vsak googleplay store pri obeh androidih pa ponuja aplikacije ki so razvite za pač sistem ki se uporablja in ne za oba sistema. Da se razumemo bolje je v androidTV sistemu na google play storu moč dobiti samo Neo TV ne pa Neo pametno življenje, ravno tako je obratno, na google play storu se dobi neo pametno življenje in ne Neo TV (upam da sem jo pravilno poimenoval).
Izjema je t-2 go ki jo sicer uradno dobiš samo na play storih za android vendar kot aplikacija deluje povsod zelo dobro in nima problemov z landscape modom, edino priporočljiva je uporaba daljinca z miško, če hočeš stvari gledati za nazaj. Neo pametno življenje pa verjetno brez miške ne bo tako preprosta uporaba, je veretno miš kar obvezna. Aplikacijo se pa spravi na box iz usb ključka na katerega se predhodno naloži in razpakira z uporabo nekega file managerja.
Upam da sem uspel prikazati zakaj je temu tako in v čem je kje kaka razlika. Stvar je zakomplicirana če jo uporabnik ne razume. Drugače je pa to preprosto tako in nič drugače.

Da se pa vrnem še k samim boxom. Ok za neo pametno življenje ali t2go se lahko komot uporablja tudi cenejše brezvezne boxe za 50 eur. Ni problema, sicer ne vem kako delujejo ti z androidi 12 in 13 pa me v osnovi tudi ne zanima kaj dosti ker so nekvalitetna jajca in šara. Če tečejo na amlogic x4 bo verjetno treba dokupit ventilator za spodaj pod box in daljinec z miško naj si bo na usb ali bluetooth seveda zaradi lažjega upravljanja aplikacije. Torej smo tu že ob 20 eur pa še vedno imamo jajca od boxa. Boxi na rockčip procesorjih so ponavadi jajc in spetne trgovine včasih delajo najpogosteje pa ne tako kot bi si kdo želel. Kake pospore za vse aplikacije ne bo. To je začetni razred rockčip procesorjev ki so pač navadna jajca, škoda denarja, potem pa ostanejo allwineer procesorji ki so pa podoben jajc kot rockčip procesorji le da rabiš dodatno še kak ventilator več. Lahko se pa vzame kak jajc od amlogic W2 procesorja, ki se dobi za 40 eur, če veš točno katerega kupiti se tudi segreval ne bo na 90° ampak manj... kvaliteta uporabljenih materialov in tehnike je pa najnižja. ampak je pa cenovno ugoden in če ne rabiš podpore širšemu krogu audio in video formatom to tudi pije vodo.
Ko pa prešaltamo na Ugoos, pa dobiš kvaliteto, ki je sicer od drugih boxov malce dražja ampak pomuja vse v enem, sae pravi imaš 1 gb lan vhod, odličen wifi, bluetooth 5.0, popravki s strani ugoosa, popdpora s strani nerdov in interesne skupnosti uporabnikov, daljinec bluetooth z miško, zelo soliden hladilni sistem ki ogreva box od 50-60°. Vgrajene komponente so povsem druga kategorija kot v W2 ali ostalih jajcih. Vendar pa ti boxi nimajo licenčne podpore za dolby vision ampak recimo HBO max predvaja filme ki so kao dolby vision v HDR, kar je konec koncev skoraj isti šmorn. Se pravi nimajo licenčne podpore za stream aplikacije. Pa skyshowtime ne dela zaradi varnostne politike izdajatelja aplikacije na nobenem navadnem androidu od androida 9 naprej.
Če se vrnem nazaj na ugoos, ( isto velja tudi za tox3 box) zanj je narejen ugoos atv 11 mod ki napravi da android TV look in tudi nekatere funkcije android TV sistema. Za lažjo predstavo HBO max na navadnem androidu 11 ne moreš zagnat iz namizja ampak ga greš iskat v sistem - aplikacije. Nadležno in zelo odveč je tak način odpiranja aplikacij. V ugoosu pa si s pomočjo moda lahko odpiraš hbo brez problema. Recimo Voyo za android ali androidTV ni enak. Je drugačna funkcionalnost v sami aplikaciji in pogled tudi. V modu uporabljaš aplikacijo za androidTV ki je kao lepša in enostavnejša. Tudi Disney+ v modu deluje dočim v android 11 navadnem ne.
Tudi TOX3 je dober box, vendar če se kupi 4/32 gb varianta si zelo blizu 70 eur mogoče že čez , potrebuje se pa še vedno daljinec z miško, mogoče tudi ventilator, pa nima optičnega vhoda, uporablja starejše vezje z blootothom 4.o ......
V kolikor komu vse od tega ni nič pomembno potem tudi za kakih 30 eur dobiš najboljši oz najslabši jajc od boxa ki na začetku tudi celo deluje.
Moje mnenje, ki sem si ga pridobil v tem času sprobavanja teh naprav pa je, da jajc ne kupujem pa naj si bodo še tako poceni. Prav tako ne kupim stvari za katere ne obstaja noben review ali test na netu.
polde

polde66 ::

Dober box z android navadnim sistemom je težko dobiti za majhen denar ravno obratno pa je da za majhen denar že dobiš androidTV box. Recimo Strong Leap-S3, Mecool km2+, Xiaomi mi box S 2nd, xiaomi mi stick 4k, Fire tv sticki v akcijah prime.
Kar se Fire tv sticka tiče ima vse prejšnja generacija. Temelji na androidu 9 in je zato moč instalirati Neo pametno življenje s pomočjo aplikacije ki jo postavi v landscape. Tudi T2 go deluje bp, vendar je uporaba bluetooth daljinca z miško več kot priporočljiva. Novi Fire tv sticki temeljijo na nadroidu 11 in ne verjamem, da se landscape še lahko uporablja na tak način. Ima pa fire tv stick vse kar potrebuješ vse kodeke... Le nameščanje vsega včasih vzame kar nekaj časa.
polde

val46 ::

Wau, cela znanost. Že prej nism vedu dosti, zdej ne vem pa nič :)) Bomo kej probali. Za teh 50€ kot sm mislu dat za en android box se ne bom sekiral, če kaj ne bo deloavalo. Tisto z 90 stopinjami celzija pa...malo pretiravaš. Pri frendu ga ma, en čist čungalunga iz kitajske, pa ne vem če je segret na več kot kakih 30 stopinj celzija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: polde66 ()

polde66 ::

val46 je izjavil:

Wau, cela znanost. Že prej nism vedu dosti, zdej ne vem pa nič :)) Bomo kej probali. Za teh 50€ kot sm mislu dat za en android box se ne bom sekiral, če kaj ne bo deloavalo. Tisto z 90 stopinjami celzija pa...malo pretiravaš. Pri frendu ga ma, en čist čungalunga iz kitajske, pa ne vem če je segret na več kot kakih 30 stopinj celzija.


no strokovnjak kar poglej si koliko pretiravam, pa teh boxov in videov s tako vsebino in podobnimi rezultati je ogromno. Meni so se skurili 4 A95x F4 boxi. Temperature se merijo z namensko aplikacijo in ne s komolčkom kot topla voda pri dojenčku. In ne boš verjel največ se segreje ravno z gledanjem aplikacij tv ponudnikov, kjer je največ kodiranja. Na 30°pa ne pride niti najboljši box z najboljšim hlajenjem. Lej mogoče imaš pa prav ti jaz pa nimam pojma.
polde

Kodrnusa ::

Zakaj hudica ne dajo kak dober čip v te boxe, recimo od telefona za 200€, ki predvaja vse in se ne pregreva. Cena najbrz ne bi smela bit problem, glede na to da je box veliko cenejši za sestavit kot telefon, glede na cene komponent. To mi res ni jasno...

polde66 ::

polde

val46 ::

polde66 je izjavil:

val46 je izjavil:

Wau, cela znanost. Že prej nism vedu dosti, zdej ne vem pa nič :)) Bomo kej probali. Za teh 50€ kot sm mislu dat za en android box se ne bom sekiral, če kaj ne bo deloavalo. Tisto z 90 stopinjami celzija pa...malo pretiravaš. Pri frendu ga ma, en čist čungalunga iz kitajske, pa ne vem če je segret na več kot kakih 30 stopinj celzija.


no strokovnjak kar poglej si koliko pretiravam, pa teh boxov in videov s tako vsebino in podobnimi rezultati je ogromno. Meni so se skurili 4 A95x F4 boxi. Temperature se merijo z namensko aplikacijo in ne s komolčkom kot topla voda pri dojenčku. In ne boš verjel največ se segreje ravno z gledanjem aplikacij tv ponudnikov, kjer je največ kodiranja. Na 30°pa ne pride niti najboljši box z najboljšim hlajenjem. Lej mogoče imaš pa prav ti jaz pa nimam pojma.



Oprosti, ne zastopim rusko...niti se nimam namena učit ruščine, da bom pogledal en youtube filmček. In ja, ne rabiš se jezit...sej sm sam povedal svoje videnje na to kar si ti spisal cel doktorat gor, morda se pa motim, to je čisto možno, ker priznam da nisem meril temperature z nobeno namensko pripravo, ampak v roki se ga lahko drži brez nobenega problema. Morda je pa to bolj problem pri tebi, če gledaš cele dneve tv. Jaz mislim pogledat vsake tolk kak film in bo to to. Mislim da če bo delovalo 2h max na dan, ga ne bi smelo prekurit, ali pač? Vem da pri temu frendu dela že več kot eni dve leti, nikdar nobenih problemov. Je pa res da mu ne podpira vseh mkv formatov, zato pa sm vprašal kakega naj bi jst kupil.

Kodrnusa ::

polde66 je izjavil:

https://www.currys.co.uk/techtalk/tv-ad...


Ja ampak razen graficnega upscalinga, ki ga poceni boxi tako ali tako nimajo je procesor iz telefona zmožen vsega kar poceni boxi, brez da se segreva prekomerno in trokira...

polde66 ::

@val46 youtube ima preprost način možnosti vklopa podnapisov in tudi izbire podnapisov. Ko vklopiš podnapise greš potem v naslednje okno izbrat v kater podnapis naj ti pretvori govor. Nekateri prispevki imajo tudi možnost izbire jezika med govorom. Tko da tudi jaz ne razumem rusko ampak vseeno pa me zanimajo mnenja pa če tudi so v ruščini. Ni popoln prevod je pa zadosti da razumeš bistvo.
Ne gledam cele dneve tv in temperatura pri posameznih boxih zelo hitro naraste na temperaturo, ki ni zaželena. Pri testiranjih ne rabiš biti 24 ur zraven da ugotoviš pregrevanje ampak lahko uporabiš zelo preprosto en zahteven youtube video z 4k kodiranjem pa bo hitro over 80°. V bistvu ne delam tega ravno napamet pa ne izmišljujem si dejstev ampak to počnem zelo dolgo pa v glavnem na enak način. Če si korajžen pošlataj hladilno rebro procesorja in ne plastično škatlo v katero je matična vtaknjena. Sej verjetno razumeš bistvo, da se pregreva procesor in ne plastika, ravno zato pa obstajajo namenske aplikacije za merjenje CPU temperature.
Kar se doktorata tiče lej manj se ne da napisat pa še od tega praviš da nisi nič razumel. Sori. Sem se trudil najbolj preprosto obrazložit zadevo. To ni neka znanost ampak so dejstva kaj je kaj. Pa nima veze. Vzemi si nekaj kar je za tvoj žep ugodno.
@flameir potrebuje box za neo pametno življenje, tu pač androidTV OS odpade, kar pa ti potrebuješ pa je pa dovolj androidTV ali googleTV za HBO in EONTV, verjetno teh dveh aplikacij ne boš ravno brez problema mogel gledat na navadnih androidih. EON TV je apllikacija za androidTV, HBO max ima pa pri navadnem androidu problem z zaganjanjem iz "namizja". Je tudi upravljanje veliko lažje z androidTV ali googleTV OS.
Potem je naprej še vprašanje ali potrebuješ lan vhod, optični izhod, usb vhod..... Torej če to potrebuješ potem pride v poštev box če ne potrebuješ je lahko stick zadosti. Stvari tako stojijo in take so pač osnove pa če se tebi zdi to še kako nesmiselno ali neumno.
polde
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138714 (10505) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144907 (9236) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153679 (2254) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561089116 (349123) Mavrik

Več podobnih tem