» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
16 / 17
»»

polde66 ::

Če imaš nokio speljano na hdmi od tv-ja, soundbar pa povezan preko earcz tv earc, nebi smelo biti problemov, Tudi v nastavitvah TV moraš nastaviti vse da je povezava preko earc, da je cec vklopljen.. Na nokii moraš imeti tudi urejeno povezavo IR z TV. Vklopljen imam tudi cec na boxu. Skratka kup nastavitev ki so na začetku nesmiselne, na koncu pa vidiš da so pomembne. Ima pa vsaka TV svoje ime za cec. Philips ima easy link pomoje (novejših ne poznam, na starejših je pa tako) Največ se mi zdi da gre za probleme v softverju tv-ja. Vsaj iz mojih izkušenj pri mojih tv-jih.
polde

rs1975 ::

polde66 je izjavil:

Sem spregledal da imaš soundbar. Z nekaterimi soundbari oz z nekaterimi tv-ji je povezovanje malce čudno. Philips tv iz 2017 pri povezovanju na soundbar Creative Stage V2 2.1 ne dobi zvoka dokler mu v nastavitvah tv ne določim stereo zvok. Moteče. Z philipsom FHD iz leta 2015 ni nobenih problemov s povezovanjem in zvokom z istim soundbarom. Hisense z sony 2.1 soundbarom deluje ok. Drug hisense z Denon DHT-S217 2.1 deluje ok vsake toliko časa pa se zgubi. Potem tv dam na tovarniške nastavitve določim hdmi, earc povezavo in potem deluje zopet normalno. Z reciverjem mi nokia 8010 ali katerikoli drug box včasih zgubi zvok dokler ga ne rešim na način kot sem že zgoraj omenil. Speljan je preo arc iz LG oled c9.

Imam sicer TV Sony X90J ter Soundbar Samsung Q900T. Bom probal naslednjič s preklopom zvoka med TV in Soundbar, če bo kaj pomagalo. Kot rečeno ni to tako pogosto, sploh pa se ne dogaja med predvajanjem filmov.

Kelly ::

Kelly je izjavil:

errhec je izjavil:

Kelly je izjavil:

Zdravo Polde66,

ja takole je. Box je X96 MAX S905x2 4G DDR4 32G EMMC 2,4/4G WIFI,,, (morda res ni zadnji in najhitrejši)

Glede na to, da še vedno deluje, sem imel v mislih, da nanj instaliram kakšen program, in bi ga spremenil v server oz. strežnik na katerega bi priključil npr. 2 TB prenosni disk z npr. mp3 oz. FLAC datotekami, do katerih bi npr. dostopal z mrežnim glasbenim HiFi predvajalnikom preko protokola dlna.

Morda tudi, da bi nanj namestil kakšen program ??? ki bi mi omogočil, da do boxa dostopam s telefonom (npr. TeamViewer) odlično bi bilo program, ki je free oz. mod !, zagnal v box-u avdio predvajalnik,.. poglal glasbeno datoteko, box pa z analognim oz. optičnim kablom povezal HiFI.

Upam, da sem razumno spisal,.... morda pričakujem preveč ??

Hvala,.. Lp
op. https://www.geekbuying.com/item/X96-MAX...




Poizkusi Hibby. Omogoča tudi upravljanje preko telefona.
Je pa vmesnik "smotan", vendar bere ISO datoteke in mislim, da tudi dsd iso. Drugače pa na box namestiš rustdesk in ga upravljaš preko oddaljenega namizja.
Upam da mi bo polde66 svetoval, kateri je najboljši box trenutno do 30EUR s poštnino. Samo za predvajanje glasbe.

X96Q ?
Hvala polde66 za tvoje prispevke.


No morda komu pride prav.

Namestil DLNAServer,.(iz googleplay)..odlično,..hi -fi komponente ga vidijo in tudi strem glasbe je b.p. ,..vse do 32 GB ključka,..ko sem nanj priklopil 500 GB Hdd,..pa se glasba vidi,...predvaja pa vsako skladbo cca 5 sekund, nato drugo 5 sekund, tretjo 5 sekund,..itd. kar sam preskoči na naslednjo. Se komu sanja,..kje tiči problem ??


Dolžan sem še zaključek. JA, ..deluje,..trenutno android box fura 320 GB z zunanjim napajanjem na katerem so mp3 in FLAC in deluje kot NAS server,..glasba se lepo pretaka na moj rx-a1070 ;

Zadovoljen,..Android box,..bo še svoje odslužil ;).
In poraba,..android box 4W, +poraba zunanjega hdd 😉

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kelly ()

polde66 ::

@Kelly kul in važno je da si ti zadovolje:)
polde

polde66 ::

rs1975 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Sem spregledal da imaš soundbar. Z nekaterimi soundbari oz z nekaterimi tv-ji je povezovanje malce čudno. Philips tv iz 2017 pri povezovanju na soundbar Creative Stage V2 2.1 ne dobi zvoka dokler mu v nastavitvah tv ne določim stereo zvok. Moteče. Z philipsom FHD iz leta 2015 ni nobenih problemov s povezovanjem in zvokom z istim soundbarom. Hisense z sony 2.1 soundbarom deluje ok. Drug hisense z Denon DHT-S217 2.1 deluje ok vsake toliko časa pa se zgubi. Potem tv dam na tovarniške nastavitve določim hdmi, earc povezavo in potem deluje zopet normalno. Z reciverjem mi nokia 8010 ali katerikoli drug box včasih zgubi zvok dokler ga ne rešim na način kot sem že zgoraj omenil. Speljan je preo arc iz LG oled c9.

Imam sicer TV Sony X90J ter Soundbar Samsung Q900T. Bom probal naslednjič s preklopom zvoka med TV in Soundbar, če bo kaj pomagalo. Kot rečeno ni to tako pogosto, sploh pa se ne dogaja med predvajanjem filmov.





polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Sori za tale dva viška zgoraj, sem kopiral novo povezavo pa mi je vrgl staro.
polde

Kodrnusa ::

@polde66 ker box naj vzamem trenutno da bo za moje potrebe? 64gb placa bluetooth miska, 1gb lan (wifi ne lovi dobro v spalnici), nba league pass da deluje, plex, sloflix iz browserja da predvaja, kodi, da vse laufa tekoce (filmi), T2go.
Nokia 8010 je top, samo nima 64gb placa, pa ce je slucajno kaj cenejsega. Mogoce ti kaj prodajas :)
Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

polde66 ::

Z tvojimi navedbami pride v poštev tole: ( koda: 7ADL2KSX ) https://www.geekbuying.com/item/X4Q-PLU...
izbereš priority line zaradi carinskih dajatev. Nanj je pa treba naložit Ugoos ATVmod 11 ato da dobiš android TV bonitete. Jaz imam pro verzijo z 32 gb in deluje super. Prav tako deluje NBA, t2go sloflix, in kodi deluje odlično. Ima tudi daljinca z miško tako da recimo pri t2go prav pride. Huda zadeva. edino nima dolby visiona je pa stroj taprav. Če se boš odločil za Ugoosa boš verjetno rabil pomoč (mojo).
Zakaj pa ne vtakneš v nokio nek usb disk?
Pri večini boxov je problem ravno NBA aplikacije kjer iz neznanih razlogov slika ne deluje, ćeprav so vsi certifikati in L1. Na ugoosu dela.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Obstaja tudi izvedba z 128 gb prostora in podpora DV: https://www.aliexpress.com/item/4000366...
polde

Kodrnusa ::

DV ne rabim. Aha vidim da je tole se drazje kot nokia 8010. S kuponom 64gb je 100EUR. A je primerjivo z nokio delovanje? Procesor?
Plus je daljinec z misko, ne rabim dodatne miske pol. A nalozit ugos mod11 je problem? Sam flesam telefone ze 10 let, najbrz bi slo tudi to cez :)
Cromcast ugos ima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Kodrnusa ::

Aja a pa airmouse deluje lepo v t2go aplikaciji? Ziher ne rabis miske pol?
Sem pogledal nek video pa vidim da nima cromecasta. Ni dealbreaker. V videu pove da delajo amazonprime in netflix samo v 720p kljub L1 zaščite. A je to res?

polde66 ::

Nič nisi rekel za netflix in amazon prime. Tole je android box ne android tv. Za netflix rabiš licenco. Za amazon prime pa ne vem kako deluje ker nimam. Nima chromecasta. Procesor je isti kot pri nokii, miš deluje. Mod 11 je treba dol potegnit s Telegrama, ker ga nikjer drugje ni moč dobit. Naloži se ga pa z magiskom. Amazon prime bo itak ratal v kratkem problem, ko boš moral dodat še par eur za DV in dolby atmos pa še par eur za brez reklam. V glavnem bo to verjetno na vsakem stream ponudniku. Vprašanje kako bo z Max oz novim HBO, že Skyshowtime dviguje cene in uvaja reklame. Na Ugoosu včasih deluje in pogledam celo epizodo ali film, včasih pa vrže po parih sekundah ven. Nič mi ni jasno. NBA pa deluje.
Skratka na kratko. Ni ga boxa ki bi imel 64 gb prostora in chromecast. Pravijo da tudi ne dela appleTV ampak z modom dela prav lepo. in da se ni moč vpisat v Dsney+, ampak z modom gre. Res pa ne vem kako deluje prime.

Ne vem pa čemu rabiš 64 gb prostora.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Kodrnusa ::

Ok. Sej netflix ne gledam vec odkar so skenslal deljenje narocnin. Ne rabim. V glavnem ti bi tega predlagal, kot trenutno best buy. Ali je nokia boljsa ce odmislimo 64gb? Ali bi lahko za nokio dokupil airmouse pa bi lahko t2 uporabljal recimo s tem?
64gb mi je za to da kdaj kako serijo dol potegnem, al pa film s torentov. Sej ni nuja ampak kdaj pa kdaj prav pride :)
Ok bom narocil pol ugosa, ti zaupam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

polde66 ::

Nokia in ugoos sta različna boxa. Nokia je namenjena stream aplikacijam in jih podpira v celoti, ugoos je pa bolj zverinica na splošno pa ni namenjena stream programom, ker nima določenih licenc. Ima pa druge bonitete kot je recimo samba server. Ima kup nastavitev, ki jih drugi boxi nimajo je pa zopet odvisno kaj komu paše. Z ugoostv modom se da doseči marsikaj kar goli ugoos nima. Ugoos ima dobro podporo proizvajalca, kar za nokio nebi ravno mogel trditi. Vsaj ne tako dobro. Ugoos ima miracast ali pa airplay.
Za nokio lahko dokupiš kak poceni bluetooth daljinec s miško, ali pa kakor jaz uporabljam daljinec z mišo in usb vtičem. Pri tem t2go lahko gledam za nazaj. t2go uporabljam starejšo verzijo ki mi že brez daljinca omogoča gledanje tv, žal pa za gledanje za nazaj rabim miš.
Jaz za dolvleko uporabljam PC, ta mi laufa 7/24 24/365. Mini pc z 2 diskoma, en za sistem drugi za vse ostalo. Tak pc te pride dokaj poceni. Vse delim preko SMB in gledam kar imam na pc preko kodija lahko tudi vlc vendar je kodi kompleksnejši z veliko več nastavitvami in boljšimi možnostmi. Seveda par nastavitev na PC in par v kodiju da zadeva popolnoma steče. Ne rabim nobenega plexa. In pokritost z wifi imam po celi hiši in zunaj na vrtu, kjer v toplejših dnevih oz večerih gledamo stvari preko projektorja. Pa tudi kakšne športne zadeve tudi če ni tako toplo.
Hočem povedati da za vsak namen potrebuješ dodatke ker samo v eni stvari zadeva ne bo delovala tako kot si kdo predstavlja. Na tvojem mestu bi pač raje razmišljal o tem da si narediš nek nas ali medijski center ali omisliš zunanji prenosni disk, kar je še najcenejše in najmanj komplikacij. Te zadeve so pač malo kompleksnejše če se hočeš vanje poglobit. So pa seveda tudi popolnoma preprosto rešljive z malce domišlije pa jasnejšimi cilji.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Lahko bi na ugoosu tudi uporabil slimboxtv mod ali rom. : https://slimboxtv.ru/ugoos-x4q/
SlimboxTV rom sem že za foro pred časom ruknil gor nisem pa še sprobal slimboxtv moda, ta mora biti zelo podoben ugoos modu domnevam. Prednost moda je da ne rabiš flešat ampak če bi recimo v nastavitvah ko že imaš inštaliran mod izklopil power userja bi te ob ponovnem zagonu direktno vrnil v osnovo ugoosa v bistvu tovarniškega ugoosa. (spremeni zopet androidTV louncher v ugoos louncher)
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Kodrnusa ::

Sem narocil. Ma nisem tak heavy user da bi rabil nas. Pogledam tu pa tam kak film zvecer, kdaj pa kdaj kako serijo. Hocem pa met ce me prime da lahko zdownloadam ali pa streamam iz plexa, sloflixa kadar pac zelim. Najbol vazno mi je da dela t2go z airmousem, nba league pass, plex, sloflix, pa kak torrent vsake toliko.
Hvala za nasvete

polde66 ::

Škoda ker slofix.si ne dela več.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Bellzmet ::

Čaki mal 110 USD za kitajca, ki še Dolby vision (Atmos?) nima?

Zakaj pa ne raje Mi BOX, ki ima isti procesor in je skoraj pol ceneje?

polde66 ::

Bellzmet je izjavil:

Čaki mal 110 USD za kitajca, ki še Dolby vision (Atmos?) nima?

Zakaj pa ne raje Mi BOX, ki ima isti procesor in je skoraj pol ceneje?

NBA na mi boxu ne deluje, ima 8 gb placa, ima ddr3 ugoos ima ddr4, nima lan vhoda sploh pa ne 1 gb, ima 1 usb 2.0 uhod, na xiaomiju wifi pride največ do 250mbs, slika z HDR ni nič slabša kot DV, DV je velikokrat precenjen in deluje samo v stream aplikacijah, nima daljinca z miško, poleg tega je ugoos en najboljših proizvajalcev boxov, zelo podprta je tudi podpora tako tovarniška kot podpora uporabnikov, ima navaden android in ne googleTV, kar je nekaterim prednost tudi meni. Je pa xiaomi stream box dočim je ugoos bolj splošen pa ne toliko za stream aplikacije. Dolby atmos ima: https://tvboxstop.com/latest-android-tv...
Ugoos ima največ nastavitev in poleg tega tudi samba server. Ni to samo box katerega boš priklopil se vpisal v netflix, hbo, appletv pa še kam in je to to. Ima polno več možnosti. Nanj lahko daš tudi coreelec. Če želiš preprosto uporabo potem je pa xiaomi čisto ok. Torej je ugoos le malo več kot navaden kitajc.
polde

rs1975 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ok. Sej netflix ne gledam vec odkar so skenslal deljenje narocnin. Ne rabim. V glavnem ti bi tega predlagal, kot trenutno best buy. Ali je nokia boljsa ce odmislimo 64gb? Ali bi lahko za nokio dokupil airmouse pa bi lahko t2 uporabljal recimo s tem?
64gb mi je za to da kdaj kako serijo dol potegnem, al pa film s torentov. Sej ni nuja ampak kdaj pa kdaj prav pride :)
Ok bom narocil pol ugosa, ti zaupam :)

Odkar sem nabavil Nokio 8010 dol več ne vlečem filmov. Stremio + Kodi in pa Real Debrid mi popolnoma zadostuje. To je kar se tiče filmov in serij. Za NBA pass pa ne vem, če to Nokia podpira.

pierch ::

Tudi sam imam Nokio 8010, pa mi Stremio "šteka". Kaj lahko naredim, da izboljšam izkušnjo?
100Mbit optika in 1GB LAN povezava ne bi smela biti problem, sploh ker npr. YT dela BP.
Pierch

KTr1sk ::

Katera verzija Androida pa ima Nokia 8010? Jaz imam Nokia 8000 in sem dobil update iz Android 10 na Android 12
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Kodrnusa ::

rs1975 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ok. Sej netflix ne gledam vec odkar so skenslal deljenje narocnin. Ne rabim. V glavnem ti bi tega predlagal, kot trenutno best buy. Ali je nokia boljsa ce odmislimo 64gb? Ali bi lahko za nokio dokupil airmouse pa bi lahko t2 uporabljal recimo s tem?
64gb mi je za to da kdaj kako serijo dol potegnem, al pa film s torentov. Sej ni nuja ampak kdaj pa kdaj prav pride :)
Ok bom narocil pol ugosa, ti zaupam :)

Odkar sem nabavil Nokio 8010 dol več ne vlečem filmov. Stremio + Kodi in pa Real Debrid mi popolnoma zadostuje. To je kar se tiče filmov in serij. Za NBA pass pa ne vem, če to Nokia podpira.


Omam nokio 8010. Podpira nba. Nima pa airmousa, zato sem vzel ugos da vidim kaksna je razlika med njima. Sej 100EUR ni neki groznega danes, enkratni obisk trgovine ali restavracije z družino...
Imam ze 3 leta nek box za 50EUR. Oddelal svoje

polde66 je izjavil:

Škoda ker slofix.si ne dela več.

Na plexu se zmeraj deluje sloflix.si na jelifinu pa ne vec. Zanimivo. Je pa plex cist fajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Kodrnusa ::

KTr1sk je izjavil:

Katera verzija Androida pa ima Nokia 8010? Jaz imam Nokia 8000 in sem dobil update iz Android 10 na Android 12

8010 je na androidu 11 zadnji varnostni popravki februarja 2023.

polde66 ::

Kje v plexu pa vpišeš server za slofix?
polde

Kodrnusa ::

polde66 je izjavil:

Kje v plexu pa vpišeš server za slofix?

Un k mi je dal takrat za jelifin mi je dal tudi nek link za plex. Kliknes in se vpises.
Deluje super

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

polde66 ::

aha tega linka nimam, zato mi ni blo jasno. ne veš pa z glave link do plexa oz kje v plexu je to., podatke svoje imam za vpis.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Kodrnusa je izjavil:

Aja a pa airmouse deluje lepo v t2go aplikaciji? Ziher ne rabis miske pol?
Sem pogledal nek video pa vidim da nima cromecasta. Ni dealbreaker. V videu pove da delajo amazonprime in netflix samo v 720p kljub L1 zaščite. A je to res?

Oj, sem se registriral na brezplačni mesečni prime. V ugoosu deluje v HDR načinu. Kar pomeni odlično, sevda imam na ugoosu mod za androidTV.
polde

polde66 ::

Ugoos ima L1 vendar nima netflix certifikata. Tudi skyshowtime lahko shecam in deluje. AppleTV deluje v DHR + dolby atmos.
polde

Ulixes ::

A ve kdo, kje bi se dobile mobilne aplikacije EON/NEO/XPLORE TV, ki še delajo na Android TV?

sasoe ::

Samo ta pogoj, najcenejša možnost, da na TVju deluje sloflix.

Nadalje, možnosti da deluje webrowser.

In še nadalje, brez pogoja najcenejša, da ima naprava DTS decoder in USB priključek.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

polde66 ::

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0BZJP5FY...
https://www.geekbuying.com/item/TANIX-K...
https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CV7WGXM...
Sloflix ti bo laufal le na androidtv in google tv boxih. tole zgoraj je najcenješe kar je za dobit obenem pa ne pomeni da je slabo, še celo odlični so. Verjetno pride še v poštev xiaomi i box s 2generacije, ki pri nas stane okoli 60 eur, nima pa lan vhoda.
polde

mstoji1 ::

Je kje kakšna tema kako deluje sloflix na Google TV boxih?
Visca el Barca!!!

polde66 ::

DHGATEXMFANS10OFF koda za xiaomi https://www.dhgate.com/product/global-v...
s popustom 42 eur
polde

pierch ::

mstoji1 je izjavil:

Je kje kakšna tema kako deluje sloflix na Google TV boxih?

To tud mene zanima.
Pierch

Oktan ::

polde66 je izjavil:

DHGATEXMFANS10OFF koda za xiaomi https://www.dhgate.com/product/global-v...
s popustom 42 eur

polde66 hvala za link, sem naročil. Sem pa od tebe kupil približno dve leti nazaj Mecool KM2 ki super dela. Zdaj tale Mi Box 2 bi pa rabil za drugo "vikend" lokacijo. Pa zdaj razmišljam da jaz obdržim Mi box pa dam Mecool na drugo lokacijo. Predvidevam da je ta novejša druga generacija zdaj boljsa, hitrejsa od mecool km2?
Hvala

polde66 ::

Boš videl kaj ti bolj ustreza. Xiaomi je ovejši. več kodkov podpira, hiter in tudi posodobitve dobiva tako da ... verjetno ne bo šel na vikend?
polde

Magic1 ::

Kaj bi bilo najbolje za gledat t2go? Ali sploh dela t2go na google tv? Mani na primarnem pametnem google Tvju najde zgolj T-2 TV, ki deluje le na lokaciji (in se seveda doplača).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Ulixes ::

mstoji1 je izjavil:

Je kje kakšna tema kako deluje sloflix na Google TV boxih?

Kolikor vem, Sloflix nima android aplikacije, dela samo v brskalniku.
Sam sem pa pravkar naložil Stremio z addonom Superflix in lahko streemam filme brez kakšnih naročnin.

polde66 ::

Magic1 je izjavil:

Kaj bi bilo najbolje za gledat t2go? Ali sploh dela t2go na google tv? Mani na primarnem pametnem google Tvju najde zgolj T-2 TV, ki deluje le na lokaciji (in se seveda doplača).

T2go dela povsod tako na androidTV kot na googleTV. Moraš pa prej seveda naložit aplikacijo z neta na ključek potem pa preko filemanagerja inštaliraš. Jaz imam za take zadeve total comander. Da pa bo aplikacija vidna greš potem v google play store in si naložiš recimo sideapps.apk v kateri se potem vidijo tudi aplikacije, ki niso samo za androidTV ali googleTV. Jat imam inštalirano verzijo 8.4.2 ki mi je najbolj uporabna seveda imaš tudi novejše verzije. Vse dela brez problema le če bi hotel ogled za nazaj pa potrebuješ daljinec z miško. Bluetooth miške pa niso drage ali pa daljinec na usb.
Tukaj imaš vse verzije t2go variant pa sprobaj kaj je tebi všeč: https://t-2-tv2go.en.uptodown.com/andro...

Še sideload louncher: https://apkpure.com/sideapps-sideload-l...
Jaz si ga inštaliram in potem dam kot prvega v vrstici za lažji-hitrejši dostop. Iz tega louncherja lahko tudi odinštaliraš aplikacije z dolgim pritiskom na določeno aplikacijo. meni vsekakor uporabna stvar.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Magic1 ::

Hvala, se mi je zdela ena taka fora, da si moraš sam apk naložit.
Kater ključ/boxič varjata bi bila čist ok za t2go furat, po možnosti na Amazonu?
Magic

polde66 ::

Magic1 je izjavil:

Hvala, se mi je zdela ena taka fora, da si moraš sam apk naložit.
Kater ključ/boxič varjata bi bila čist ok za t2go furat, po možnosti na Amazonu?

To te pa nisem razumel. Pc uporabiš zato da daš dol željeno aplikacijo, shraniš na usb ključ, vtakneš v box in z nekim file managerjem aplikacijo s ključka poženeš zato da se ti inštalira na box. Lahko bi to naredil tudi z aplikacijo downlander direkt.
Druga stvar je če misliš kater box bi bil uporaben.
polde

Magic1 ::

To drugo me zanima. Katera varjanta android napravice bi za tako osnovno uporabo bila najbolj primerna. Da dela tekoče, ima uporaben dalinec zraven in da se ne rabiš pretirano zafrkavat, da jo usposobiš.
Magic

polde66 ::

https://www.amazon.de/dp/B0CV7WGXMD?psc...
ali
https://www.amazon.de/dp/B0BZJP5FYW?ref...
Oba sta v osnovi ista le beli je novejši ima drugačno škatlo in večji daljinec. tega še nisem sprobal, dobim ga pa v torek. Kar se tiče stronga je odliča mašina, ki lepo deluje ima dolby atmos, vision googleTV OS, lan vhod, 1x usb in odličen wifi. Edino kar moraš paziti je da vržeš v košarico v vsoti 59 eur da bo poštnina zastonj. Črnega imam in sem zadovoljen.
Ima eno foro nad katero jamrajo in to je da moraš vzačetku ko priklopiš box dati na daljincu glasnost na ful. Če tega ne storiš ti potem med sinhronizacijo tv in boxa prepotiho zadeva špila.
Če pa želiš malo boljšo zadevo je pa to:
https://www.amazon.de/-/en/Streaming-80...
Cena ta trenutek je solidna, z boxom pa pridobiš wifi6, 1 gb lan vhod, imaš androidTV in že posodobljen na android12, velik daljinec z števlčnico ki je tudi osvetljen, 4 gb ram, 32 gb prostorain odlično delvanje. Jaz bi se odločil za Nokio.
polde

Magic1 ::

Sem gledal že tega Stronga. Nokia je že overkill za aktualne potrebe.
Magic

e-marko ::

Imam Strong LEAP-S3. Naložim Kodi in dolby vision deluje večinoma.
Kakšna ideja zakaj je tale video zelenkasto obarvan, torej ne špila prav?

ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.06, BL+RPU
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 57 s 975 ms
Bit rate : 10.2 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 1 600 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.069
Stream size : 70.6 MiB (93%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No



Tale pa je npr. ok:
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5@High
HDR format : Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.06, BL+RPU
Codec ID : dvhe
Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding with Dolby Vision
Duration : 2 h 46 min
Bit rate : 14.1 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Original width : 3 838 pixels
Height : 2 160 pixels
Original height : 2 158 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.071
Stream size : 16.4 GiB (97%)
Default : Yes
Alternate group : 1
Encoded date : UTC 2024-04-09 20:03:22
Tagged date : UTC 2024-04-09 20:05:04
Codec configuration box : hvcC+dvcC
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

rs1975 ::

Eno vprašanje, ni čisto vezano samo na Android box. A ima še kdo podobne težave v Kodiju, da ko dodaš podnapise v filmu (preko addona za sub) začne filme sam nazaj preskakovat, pa še zvok zamuja? Skratka ob uporabi podnapisov postane Kodi neuporaben. Sem ga nadgradil na v. 21, pa ni nič bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

polde66 ::

Ne pa imam kar nekaj boxov v uporabi. Nisi povedal kater box imaš.
polde

e-marko ::

No, glede mojega zgornjega vprašanja pa moram povedati, da po nadgradnji na kodi 21.0 tudi tisti nedelujoči dolby vision posnetek sedaj pravilno predvaja.
...somebody, somewhere...

polde66 ::

DV datoteke predvaja tudi NV player, ki ima možnost branja zunanjih podnapisov in Just plajer, ki možnosti za branje zunanjih podnapisov nima.
polde
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138714 (10505) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144907 (9236) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153679 (2254) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561089106 (349113) Mavrik

Več podobnih tem