» »

Težave z navijanjem

Težave z navijanjem

Dodgeviper ::

hello
Hm problem je tak, kupil sem abit nf7s 2.0 vse zmontiram winse naložim in vse potrebno, pol sem se lotil navijanja.procesor amd XP2000+
katerega sem že prej imel na stari plati navitega na 1833mhz, seveda sem pričakoval da bom z višenjem voltaže šel malo višje sam Sam fora pa taka probam navit proc za 30mhz in se že ni več zbudil, ok bom probal sam za 1mhz se nezbudi, probam zvišat voltažo spet isto tema, probal višat voltažo rama, tema posodim kolegu isti proc na isti plati ga navije stabilno na 1833mhz dela, vzamem njegov proc 1800xp Tb B katerega je imel navitega na 2200mhz probam pri men isto tema.
Sumil bi mogoče napajalc "300W" sam če je na prejšnji plati delal bi pomoje tudi tuki moral. Vglavnem če nardim kakršnekoli spremembe v biosu glede grafične, rama in proca, tema.
Je možno da je kaj z plato hudo narobe. Sicer bom te dni vzel še eno plato od kolega bom še tam probal če bo delal bom BOF preklel za vekomaj. Mel probleme z grafično
Aja moj sistem če bo kaj pomagal
Abit nf7s 2.0
WD 80gb 8mb
Lite-on cd/rw
Leadtek TI4200 64mb vivo
Pci usb kartica
Audgiy sem izstaknil ven
mrežno itak tudi
2x 256 ram pc2100 samsung
XP windovse
To je to

asPeteR ::

En ma na forumu podobno tezavo: AMD Athlon XP 2200+.

To je meni zelo cudno, da se ne more naviti proceor niti za en megahertz.

Skratka mislim, da s plato ni nic narobe, tako da nimas kaj bit jezen na BOF, pa tudi, CE bi bilo s plato kej narobe, ni zato BOF nic kriv ...

Skratka, mogoce je kriv star bios na plati, najprej probaj updejtat bios na zadnjega moznega, potem pa gremo naprej.

8-)

EDIT: Jah vidim, da imas 133MHz rame!!! To je lahko problem! Koliko pa gonis FSB? Default 133 potem pa navijes, FSB? Dej probaj samo zvisati mnozilnik za eno stopnico FSB pa pusti na miru ali pa se znizaj FSB za 130MHz za zacetek.
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

TribesMan ::

Ajajaj PC2100 razjasni vse probleme...

Če navijaš preko FSBja boš težko prišel kam višje. Poizkusi z multiplierjem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dodgeviper ::

Takole danes sem od kolega sposodil eno plato Elitko, vse poštimam winse že spet naložim in bom jaz probal to mal navit amd xp1800 katerega sem vzel od kolega 1800 Tb B, katerega mi je ratal navit na celih 2000mhz s tem ramom katerega imam tko da v ramu ni problem, od samsunaga so tko da je zdržal stabilno.
Očitno je neki z plato narobe kaj nevem bom pa morda probal naložit kak star bios, saj novega imam zdaj naloženega bomo pol vidli kaj bo.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122457062 (25794) LittleDevil
»

Navijanje DFI INFINITY (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
875151 (3038) Flamer
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735231 (3972) Tilen
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327907 (5584) Tarzan
»

Nakupi matičnih plošč za amd (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595818 (4553) frenk

Več podobnih tem