» »

Nakupi matičnih plošč za amd

Nakupi matičnih plošč za amd

«
1
2

Flay ::

Omislil sem si novo matično ploščo. Premišljujem o (AMD seveda)
- MSI 746F Ultra, deluje pa na čipovju SiS746FX
- MSI K7N2G-ILSR, temelji na nVidia nForce2
Katera se vam zdi boljša ???

Če imate kakšno idejo za boljšo ploščo mi jo prosim povejte (AMD prosim).
  • premaknil: Predator ()

Trubadur ::

ne štekam...kupu si ti 2 mamaplati zdej pa sprašuješ kera je bolš???8-O
drgač pa je ta druga bolš ker ma nforce2 chipset
Berite Thomasa!

iso2000 ::

Mogoče si mislil "zamislil sem si novo plato", ali pa morda: "odločil sem se za nakup nove plate"?:)

Flay ::

Opsi.
Jah hočm kupt eno izmed teh dveh plat, ali eno, ki jo vi priporočate :D

Zheegec ::

Seveda nForce2, še bolje bi bilo 8Rda+ ali NF7 v2.0
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Flay ::

Kaj pa mislite o kakšni Abitki, Via KT 400

Zheegec ::

KT400(A) je počasnejša od nForce2 v vsakem primeru. Torej se moraš samo med nForce2 platami odločat - recimo poceni Soltekova in dražja Abit in Epox.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Flay ::

Hmmmm... Jah a maš mogoče kkšno konkretno idejo za kkšno epox plato ???

Flay ::

Omislu sm si tkole:
če bom abitko nabavu bom zih nabavu NF7 2.0
če bom pa epox nabavu, pa še ne vem, zato bi rad vedu če ma kdo kkšno konkretno idejo.

Zheegec ::

Epox 8Rda, 8Rda+, 8Rda3+.

8Rda je najcenejša, ima slabši zvok, prav tako ima slabši zvok 8Rda3+.
Največ stvari ima 8Rda3+ ki je najnovejša in boljša za navijanje.
Vse so nForce2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bmen ::

Če želiš največ za najmanj denarja je idealna zadeva ECS L7S7A2 - cca 18.500 SIT z davkom vred v AGT ali Mlacomu
-ima: SIS 746 čipset -preverjeno dela na 200 MHz (meni trenutno na 166 MHz)razlika med 746 in 746FX je samo v tem, da FX uradno podpira 166 FSB (333) procesorje.
- 8x AGP
- šestkanalni zvok
- mrežno kartico
- 6 x USB 2.0
- 2 x Ata 133 kontroler
in čitalec spominskih kartic

Plošča je 100 % stabilna
--------
Za razliko v ceni do MSI-jeve plošče dobiš še dober hladilnik ali pa 128 Mb DDR - Za razliko v ceni do Nforce 2 plošč pa še več.
-----------
Kot procesor vzemi athlonaXp 1700+ (moj trenutno dela na 1833MHz - 2200+) pri default nastavitvah (navil samo FSB na 166MHz) za probo pa je en delal kot 2800+ (voltaža +3%) 200MHz FSB.
--------

Fury ::

Kupi Abit NF7-S Rev2.0 ali pa Epox 8RDA+
ce ne bos uporablu onboard zvoka ki je pri zgornih dveh zlo kvaliteten pol je bolsa izbira od 8RDA+ 8RDA3+, ki ma slabsi zvok ampak bolsi OC potencial out-of-the-box... toplo priporocam abitko ce mas dnarja tok. jest jo mam in je zakon :)

boštjan ::

bolje nforce2 plato,saj če boš navijal je PCI clock zaklenjen,pa tudi AGP hitrost se da naštelat,tako da ta dva vodila nista odvisna od visokega FSB.
No po tem testu tudi ta ECS PLATA, o kateri govori BMEN ima zaklenjen PCI/AGP vodilo.Je pa FSB omejen na MAX 200MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

stipe ::

Tudi sam se zanimam za nakup ECS L7S7A2 plate zanima me od uporabnikov ki jo imajo, kako se obnese?

In ali res rabim zelo dober napajalec?
Trenutno imam 2x250W bi bilo dovolj 250W samo za plato?

lp
Andrej

bmen ::

Trenutno si lastim eno L7S7A2 osnovno ploščo. na njej je 1700+ TbredB->2200+, 256 DDR ... vse dela brez vseh problemov.(čena za ploščo, proceror, ram in ohišje je bilo 45.000 SIT - toliko kot košta ASUSKA deluxe na nforce2)

Vtisi: pozitivni
- plošča ima velik potencial pri navijanju (glej forume na www.athlonmb.com in www.ocworkbench.com)

pozitivne strani:
- cena (cca 18.500 SIT)
- 6 x USB 2.0
- 1 x AGP 8x
- 5.1 zvočna, LAN, 2x 133ATA ....
- čitalec spominskih kartic
- stabilnost
- plošča je zelo majhna (podobne velikosti kot je bila Abitova BH6)
in še enkrat trenutno po mojem mnenju najboljše razmerje cena/zmogljivost

Negativne strani:
- zares samo ena - plošča ni jumpreless - za nastavljanje množilca moraš pretikati jumperje.
- nima RAID in SATA - vendar tudi ni namenjena temu segmentu tržišča.

Če si omejen z financami je to trenutno najboljši nakup za AMD (če želiš imeti DDR), če pa imaš še SDRAM pa kupi ELITE K7S5AL PRO s čipovjem SIS735 ki podpira tako SDR kot DDR.

stipe ::

bmen: kakšen napajalec imaš? Ker jo bo verjetno naročil samo ne vem če bo napajalec zdržal: 250W samo za ploščo in kar je na njen + 250W za vse ostalo?

lp
Andrej

Flay ::

Hvala za obilo informacij.

Lp

bmen ::

napajalnik je trenutno (čaki da pogledam kaj piše na njem) moretec model pa mpa-300C, naj bi bil 300W (na 12V/10A, 5V/16A in 3.3V/25A naj bi dal max 145W.

Torej, na ta napajalnik se bratova plošča Soltek 75FRV (Via kt400) z 256Mb DDR in tbredB 1700+ sploh ne zbudi.

Ko bo kaj denarja pa bom kupil kakšnega tišjega od tega sedaj. Kakšen predlog (cena max 15 kSIT)

boštjan ::

Ko bo kaj denarja pa bom kupil kakšnega tišjega od tega sedaj. Kakšen predlog (cena max 15 kSIT)

daj stakni še 2k,pa si kupi 420W PSU od čifteka.;)

frenk ::

ja jst tud chiefteca priporočam:D

Flay ::

Bmen mau dnarja mau muske. Nabav si neki ornk za najmanj 20ksit pa boš meu dobrga za še par let boš vido.

bmen ::

Saj mi zaenkrat tudi ta napajalnik še dela - samo malce je glasen. Bom poskusil najprej z zamenjavo ventilatorja. Dobil sem en baje precej dober ventilator firme Papst. Bom videl kako bo z njim.

A je treba pri zamenjavi venta na kaj še posebej paziti?

Flay ::

Ja, da imaš prostor v ohišju ::D , da ne udariš po matični plati (ali p kateri koli drugi), da je dovolj močan za ohlajevanje tvojega sistema ,...

frenk ::

haha mlacom tud pošila po pošti:D...zele sm naroču elite l7s7a2l...u agt je ne več iskat ker je nimajo in je verjetn tud naujo več mel(usaj tko praujo)

p.s.:mlacom pošila prek gls-a pa praujo da nj bi pršlo cca. 1200 sit

bmen ::

@frenk
- poročaj kako se obnese plošča.

na www.ocworkbench.com so napovedali da bo v parih dneh na voljo bios (ala cheepoman za ELITE K7S5), ki bo omogočal precej več nastavitev. Upajmo da bo res tako.

Moja l7s7a2 trenutno dela na 166/166 (z uradnim biosom) - tbredb 1700+ ->2200+, navil sem jo na 200/200 (z modificiranim biosom) vendar imam prešvoh napajanje in ne dela stabilno. Meja te plošče je trenutno okoli 230/230 MHz (v modifikacijo plošče).DDR imam 2700 firme PQI.

TukiTam ::

Mene pa zanima Abit NF7-S... a je zvok dovolj kvaliteten - se pravi je vsaj na ravni Audigy-ja?

boštjan ::

Mene pa zanima Abit NF7-S... a je zvok dovolj kvaliteten - se pravi je vsaj na ravni Audigy-ja?

Creative Labs vs. NVIDIA

Blisk ::

mene pa zanima, če je ASUS KT400 plata za kej, se jo splača nabavt, ali je boljša ABIT.
Če ma kdo kej izkušenj???

frenk ::

blisk:glede na teste je abit nf7-s rev2.0 trenutno najbol tko da sploh nimaš izbire dost:D

frenk ::

bmen:a mogoče veš kje je nastavitev za core voltage...jest ne morm pridt čez 1660MHz pri 1.5V...sicer pa dela na 200FSB BP in tud u knigci piše da dela na 200FSB sam da ni garantirano...sicer sem meu mau problemou z montažo coolerja(en kondenzator na nepravem mestu) ampak je šlo...multiplier je mau štorast spreminjat prek jumperjev ampak mam itaq odprto plato tko na ni problema zaenkrat...zvoka še nism probou ampak sporočim k ga bom

grem še mau za bios pogledat pa driverje:D

bmen ::

Frenk lepo je slišati da ti plošča dela BP.

V advanced chipset setup imaš v drugi in tretji vrstici nastavitve "over CPU Vcore function" - za višanje napetosti na procesorju ju in
"over DDR Vcc function" - za višanje napetosti za spomin.

V uradnih biosih je oboje precej omejeno /višanje napetiosti za 3,5% in 5 %) z modi, ki so opisani na forumih athlonmb ali ocworkbenchu pa se da priti na precej višje napetosti. Je pa najavljen navijaški BIOS, ki bo imal več možnosti nastavitev.

Moja plata dela na osnovnih nastavitvah /razen da sem dvignil frekvenco DDR na 166, tako da je sedaj 1700+ postal 2200+)/ in dela brez problemov zato zaenkrat (garancija:D) še ne mislim ciniti gor VCORE,VMEM, VCHIPSET modov.

Jumperji pa tudi niso tako mimo - imaš vsaj kaj delati, ko se spraviš navijat in iščeš jumperje po ohišju :D :D :D :D

Lep pozdrav
bmen

frenk ::

bmen:jest sm pa mislu da je to kšn protection:D ...ah ja bom zele še mau napilu>:D ...s čem merš temperaturo ker mbm5 te plate ne podpira in mi vn vrže kr ene trete vrednosti tko pr napetostih kokr tud pr temperaturi...bios je tud osnovn tko da ga bo treba kr kmau zamenat, al pa bom raj počakou na nouga sj itak s temu ni problemou

jah nč grem navijat ane>:D

frenk ::

bmen:hm...:)a maš kšn link za vmod-e:D>:D...napetost morm spraut na 1.6V pa tud spajkou nism že en cajt...trenutno dela na 195x9 na 1.55V in nekj čez 40 stopinj in me že matra vodno:D...ubistvu bi loh iz trenutnega vodnega sam cevke vn spelou pa na ta blok prklopu...rabu bi sam cca. 5m cevi pa vodni blok, črpalko pa zamenam za 1000+l/h

p.s.:sm že na googlu najdu mode...pa pomoje bom mogu vezat zravn še en at napajalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

bmen ::

@frenk
temperaturo MBM (zadnja verzija) pokaže prav (za CPU in HDD) če nastaviš pravi senzor (SIS????)

Moje temperature pa so od 35 - 45 stopinj (enkrat mi je šla temp na 60 in malce je zasmrdelo po skurjenem - odletel mi je en del zalmanovega ventilatorja in se zagozdil v hladilnik in ventilator je šel po gobe.)

Tudi jaz že komaj čakam na navijaški bios.

frenk ::

bmen:trenutno comp ne dela ker ni diska...ga lih pucam in k inštaliram use stvari bom probou še enkrat mbm pa še mau navit...pa vrjetn še mau pospajkat:D

Flay ::

Poglejte zdej sem kupil plato NF7S, dela SUPER!:D
Poleg sem nabavil še 2200mhz procesor, 512mb rama, en velik ventilator :D in 80gb disk. Vse mi dela na temperaturi okoli 50 do 57 stopinj. Plata je stabilna (nič blue screenov).Zato predlagam de kdorkol hoče kej nabavt nej nabav NF7S z enmu močnmu ventilatorjam pa procesorjam (edin zdej k mam GF4 platinum notr mam premalo prostora za ventilator k je zelo velik;(( zato pazite na velikost ventilatorjev).

bmen ::

@ flay
ELITE L7S7A2L SIS746 DDR +SB+LAN 15.200 18.240
ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA 28.900 34.680

= ralike 16.440 SIT -> za ta denar skoraj dobiš 1700+ procesor.!!!

Eden od razlogov zakaj sem vzel elitko - se mi zdi precej močan (razen če ti računalnika ne kupujeta ata in mama :D)

TribesMan ::

bmen za 5kSIT več bi dobil Soltek FRN2-L ki je ima NF2-400 Ultra chipset, vse nastavitve napetosti (ram, Vdd, AGP, CPU) pa še dobro se navija. Pa sigurno je boljša plošča od Elitke.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jureus ::

Kje pa jo prodajajo z nforce 2 ultra chipsetom???8-O

TribesMan ::

povsod, ker nova verzija plosce je narejena na ultra chipsetu. Pa da naus mislu, da je kej boljs od navadnega NF2,je skor isti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jureus ::

Ne vem ce bo to drzalo. zadnjic sem vprasal v eni trgovini pa so meli to isto plato, in je na skatli pisalo le 333fps se pravi da se ni novi chipset gor ki ma 400fps.

TribesMan ::

Slabo si videl, najbrž je šlo za 75FRN-L ne pa 75FRN2-L, ki je novejša in ima sigurno "400 Ultra" chipset, kar poglej malo slike iz testov pa boš videl da je Northbridgr drugačen kot pri starejših platah. Drgač pa tako tanova kot tastara delata na 200FSB (400DDR) sam če maš taprav RAM.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fizikalko ::

Štos je samo v tem, da Ultra čipset tudi URADNO podpira 200fsb-ja! To je vse!:D

jureus ::

Pa ziher je bla nova serija plate 75FRN2-L, ker sem se posebej pogledo pa je imela 333fps, pol sem sel na uradno stran gledat pa pise 400fps da je podprt. Zaj mozno da je vec revizij te plate, tako kot pri ABITki.

Grimlord ::

@jureus_gt:
er sem se posebej pogledo pa je imela 333fps
???

Kaj pomeni ta fps?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boštjan ::

Kaj pomeni ta fps?

misli prav,narobe napiše,je pa FSB;)

jureus ::

Se opravicujem :D . Moja napaka. Res sem mislil fsb.

Flay ::

Hmmm. Ali kdo tukaj igra CS ????:D

Grimlord ::

ja ok.

Torej, je ta soltekova plata dobra (75FRN2-L). Pride pa tam nekje 24k sit se mi zdi.

Je dobra za navijanje npr. ?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

frenk ::

bmen:jest sm probou s tazadnim mbm-jem pa mi vrže temp., ki so skorej da nemogoče...79C, 82C, 127C in -55C...te temperature se ne spremenijo niti pod obremenitvijo procesorja niti če dodam ventilator, ki piha na chipset...poleg tega so napetostni senzorji čist faljeni(probal z voltmetrom) temperatura diska je pa edina temperatura, ki kaže pravilno...poleg tega na mbm home page ni te plate med tstimi, ki jih mbm podpira...kva bi blo loh narobe za une senzorje??:\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930437 (17032) Jaffa
»

Izbira komponent

Oddelek: Kaj kupiti
181312 (945) rabely
»

Konfiguracija računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
7877 (842) Zheegec
»

se moram pohvalit -- xp1700+ kot xp2800+ :)) na 1.6V

Oddelek: Navijanje
291931 (1025) rap3r
»

SiS 746(FX)

Oddelek: Strojna oprema
121454 (1246) Cosmo

Več podobnih tem