» »

Prigode računalniških serviserjev/administratorjev

Prigode računalniških serviserjev/administratorjev

Matev ::

če jim razložiš tako, da jim rečeš naj vtipkajo "čekit".
iN se jim nato smejiš, ko to vtipkajo :(
potem ni čudno.

overlord_tm ::

jaz mu črkujem emule-project.net, torej e-m-u-l-e-minus-p-r-o-j-e-c-t-pika-n-e-t, ampak on utipka emjul projekt :\

tak da je blo problem da se folku ne da poslušat in mal razmislt če bo računalnik zastopil piši kaošto govoriš >:D

Tear_DR0P ::

jst sm včasih mislu da majo REM kej skupi z windowsi, ko je v Autoexecu pisal REM
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Blisk ::

1) jst sem bil pri njemu in pognal program checkit in on je to gledal zraven
2) on obvlada angleščino
3) če mu razlagam po telefonu, 2 dni kasnej, da mora napisat čekit pričakujem da bo napisal checkit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

tec ::

Da ne bodo vedno sam uporabniki krivi :-P

Ena kolegica je menjavala masino, ker je hotla imet winxp. Je nesla na nek servis, kjer so v 300mhz masino z 64rama instaliral winxp. Ko je dobila masino nazaj, je rekla da je malce pocasna in nese nazaj, kjer so ji dodal 64rama. Pridem jest na obisk enkrat, prizgem masino in cakam da se postavi. Cakam enih 5 minut, nakar grema na kosilo in se vrneva cez cca 2 ure...masina se se vedno ni postavla....disk je mlel, neki se je nalagalo...ampak nic ni ratalo. Jest sem potem dal gor 98 in je bil mir.

sloxl8 ::

Še ena zgodba nadebudnih uporabnikov, pri kateri je skrbnik prejel naslednje obvestilo nekega uporabnika, da mu pač računalnik nekaj nagaja:

Pri delu s PC, v primeru kadar poganjam izračune, windows task manager kaže, da je izkoriščenost procesorja maksimalno 50%, medtem ko je izkoriščenost spomina nekje do 1,7GB. Prosim za povečanje izkoriščenosti procesorja do 100%.

AndrejS ::

@sloxl8: Jaz bi mu takoj ugodil, zamenjal procesor!

Zheegec ::

Da malo oživim temo. Prideta mož in žena srednjih let. Stvar reklamacije:

Pinnacle AV/DV studio s priloženimi programi. Prodajalec je vprašal če imamo WindowsXP in je rekel, da bo stvar delovala, AMPAK ko sem stvar naložila je zahtevala SP1 za WindowsXP.
Hočemo naložiti SP1 (je zastonj, remember), AMPAK ne moremo inštalirati SP1 ker imamo piratski OS. Zato hočemo denar nazaj, ker niste povedali da program na piratskem WindowsXP ne deluje!! :D >:D
Potem pa seveda vsa jezna da želita denar nazaj, da sta do tega po zakonu upravičena, bla bla... Zanimivo bi bilo, kako bi reklamacija izpadla, če bi poklicali urad za varstvo potrošnika in bi inšpektor slišal zgodbo >:D

pa sta vseeno denar nazaj dobila na koncu - iz dobre volje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matev ::

če program ne dela je logično, da bo človek želel denar nazaj
razlog zakaj ne dela je tu povsem nepomemben

Poldi112 ::

Zelel bo ze, a v tem primeru ni upravicen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Izy ::

Matev, a ti to resno misliš?8-O

Sicer pa se dnevno srečujem z ljudmi, ki se jezijo na prodajalce, ker stvari ne znajo uporabljati, hkrati pa smatrajo piratstvo kot nekaj povsem nedolžnega in ga celo navajajo v povezavi s svojimi zakonskimi pravicami.

Zadnjič sem v xy trgovini videl jezno uporabnico Yakuma, ki se je jezila, da njen predvajalnik ne bere "piratov" iz interneta, ki bi jih po specifikacijah mogel.

Sodelavka pa me je pred kratkim spraševala, če obstaja kak priročnik, ki bi ga lahko kupila v knjigarni ala "downloadanje filmov in podobnega z neta"...

Zheegec ::

"Playstation2 imate?"
Da, imamo. Cena je...
"Pa mod čipe tudi tukaj prodajate pa vgrajujete?"
Em... :D

To je najbolj pogosto vprašanje s PS2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Hja, čaki malo, če bi neka stvar mogla predvajat piratske filme, jih mora predvajat. Kot da bi kupil ferrarija ki bi šel največ 130, več itak ne smeš:\

Saladin ::

Bom nedavno prigodo povedal.
Sosed kliče, da mu računalnik nekaj šteka in se zgaševa.
Ko ga sprašujem, kaj je ušpičil, mu ugasne računalnik in se noče več prižgati.
Rečem da ga izkopi iz napajanja za 10 minut in potem proba v BIOSU pogledat temperature. Do 60 stopinj rečem, da je OK, če je več je verjetno pregrevanje.
Kasneje me pokliče, ker v BIOSU vidi temperaturo 65 stopinj.
Rečem, bo treba hladilnik zamenjat.
Tip pokliče čez 5 minut in me vpraša:
Kakšno temperaturo misliš da mi kaže?
Sem tiho.
106 stopinj...
GASI TO !!!!

(ventilator nad CPUjem crknil ;))
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Jeebs ::

Teta: Živjo Anže, Irena tuki... nam neki serje računalnik... ga prižgem, pa se čez par sekund sam ugasne...
Jst: A to že dalj časa dela?
Teta: Ja prej je tud včasih crkoval, sam ne tok k zdej k prec crkne.
/me se začne praskat po glavi.
Jst: Ugasn ga za ene pol ure totalka, tud iz elektrike, pa pol še enkrat probi, če bo bolš. Sam to bo treba vseen nujno na servis, ker je neki fuč, al se je pa sam tok svinjarije not nabralo.

Teta (čez pol ure): Zdej pa res bolš dela ja.
Jst: Dobr, sam vseen bi ga blo treba pogledat, zakaj to dela.
Teta: Ja, sej bomo... bla, bla, bla...

ČEZ EN TEDEN:

''Sej je čist nehu delat, bo stric zrihtu enga...'' :\

2 tedna kasneje:

Teta: Živjo Anže, Irena tuki, kupil smo en tiskalnik, pa ga ne znamo vklopt...
Jst: Am... Kerga pa?
/me ugotovi da govori o enih cheap jajcih all-in-one varijanta.

Mine 10 minut, ko probava vse mogoče...

Jst: Sorry, morm it nekam...
/me si misli, qrc jih gleda če hočjo bit pametni po svoje. Vmes sm jo še 15 minut prepričeval, da neka plošča (verjetno tista za papir) nima nobene veze s tem al komp prepozna printer al ne.:|

BTW, isti osebki so kupil nov komp za cca. 120 jurjev izključno zato, da igrajo gor Fliper pa še ene par malenkosti. Ta staro mašino, k sm jim jo tud jst mogu rihtat (windoze gor...) so pa tud sesul v 2 DNEH, mi še dons ni jasno kako.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeebs ()

Izy ::

Hja, čaki malo, če bi neka stvar mogla predvajat piratske filme, jih mora predvajat. Kot da bi kupil ferrarija ki bi šel največ 130, več itak ne smeš


Kar jaz vem, te naprave nimajo specifikacij, v katerih piše, da predvajajo piratske filme.
Če že, lahko rečeš, da ti ne predvaja filma ali pa amaterskega posnetka, ne pa da poudarjaš "pirati" na ves glas in zraven omenjaš razne pravice in inšpekcije. Ne vem, no. :\

SynTax64 ::

je bila fora enih tri tedne nazaj:
pride zenska v trgovino, pa vprasa ce imamo racunalnike, jasno sem odgovoril da jih imamo, pa zenska rece ''ok pol pa mi dajte ekran pa tipkovnico, skatlo pa bom kupila ko se naucim delat s tem''!
Mislim kak za vraga bi zenska rada delala na racunalniku, ce pa je hotla kupit samo monitor ter tipkovnico!kriza...8-O 8-O

Zheegec ::

Hehe, gumbke bi sprobavala - pa še kakšen monitor bi prodal, samo potem bi dobil reklamacijo, da monitor ne deluje, samo piše "no input" gor >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

En teden nazaj model nabavi GF6600GT na AGP, ves vesel pride dam in da noter.
Zažene špil - ne pali, se takoj resetira računalnik. Kliče v trgovino, pa se prek telefona nobenemu ne da zajebavat, prodajalec mu reče naj si prebere navodila, potem pa naj prinese če res ne dela.
Model gre direkt na servis - walda tam odprejo, priklopijo dodatno napajanje na grafično, pa mu računajo 7K za minutko dela.

Tipson ves razpizden pride, da mu moramo vrniti 7K :D Fora je, da v navodilih na drugi strani ko odpreš je lepa slikica kako priključit dodatno napajanje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

Pr men je mel en sošolc probleme z kompom. Dostkrat se je rebootalo brez razloga, dokler mu ni dopizdlo, pa je mene prosu za pomoč. Jst ga vprašam... no ja, kaj si kej delou da zdj to dela? On da sum gonilnike od modema, jst njemu ok probej druge gor dat, da druge gor, tisto še kar veselo crkvalo... Na koncu sm ugotovu, da ma model 300W napajalnik za 5900, 2 diska, cd-rw, dvd pa amd 2400 :)

Enkrat kasnej, ko sm pa šel mem njega, sm ga slišou, kako je govoru da nimam pojma, pa kake basam (glede napajalca).


edit: sm se spomnu še ene cvetke :)

Mat mi doskrat pride na net pogledat mal finančno stanje pa podobne stvari (i-net, online trgovine z kičem) in še vsakič do zdej sm ji mogu razlagat kako ff uporablat. Kam pisat url, kje na googlu iskat... kaj so zavihki... ampk matka si preprosto (zdj nvem al celo nalašč) ne zapomne tistih mal stvari.
Poleg tega pa, še vsakič dozdej (razen prejšnjič ko sm dobesedno upil nanjo [:D) ko sm ji reku da nej zapre sam tiste strani katere ona gleda, mi je šla in pozaprla vse tiste silne zavihke. 0:)

edit2: še ena cvetka :D

Zdj nedavno nazaj me je en sošolc klicou na mobi (ko sm bil zmatran kot pes in sm šu spat!). Reku sm mu, da nj pokliče kasnej, ker me je pač zbudu, pa da bi pač rad šu nazaj spat. On vztraja, nakar ga jst poslušam. Zanimalo ga je kaj je narobe z ventom na x700, da tako čudno praska (grafa stara pol leta). Reku sm mu da so verjetno ležaji znucani, nakar me vpraša, če mi lahko grafo prnese drug dan, da mu bom ležaje zamenou. Jst v smeh, da to ne gre, da more nov vent kupt, on men kje, jst njemu da se bova drug dan pomenila.

Drug dan: Pokaže on grafo in jst pač vidm, da je vent prtrjen notr in da more cel hladilnik povedat. On začne da bi šu vent stran odlotat (WTF!! z navadnim nenatančnim spajkalnikom šarat po grafi), jst da to ne gre pa da nej gre kupt hladilnik, da ne bo dal dost, za 5k bo dubu čist vred stvar, za kej več dnarja bo pa še kvaliteto. Čez par ur ga slišm, kako druzga sošolca sprašuje iste stvari kot mene.

Pozor, oba sošolca sta (smo) v tretjem letniku za elektrotehnike računalništva, zdj si pa zamislte glupost (od tega je tadrug pravdober (ne manka dost do odličnega)) 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Jebiveter ::

Pr men je mel en sošolc probleme z kompom. Dostkrat se je rebootalo brez razloga, dokler mu ni dopizdlo, pa je mene prosu za pomoč. Jst ga vprašam... no ja, kaj si kej delou da zdj to dela? On da sum gonilnike od modema, jst njemu ok probej druge gor dat, da druge gor, tisto še kar veselo crkvalo... Na koncu sm ugotovu, da ma model 300W napajalnik za 5900, 2 diska, cd-rw, dvd pa amd 2400 :)


Kaj pa je s tem narobe?
Jest imam trenutno tako popolnoma delujoco konfiguracijo na 300W napajalcu:
- abit bx133
- P3 800
- 3 palcke RAMa
- 2 mrezni kartici
- graficna
- CDRW
- 1 IDE disk
- 5 SCSI diskov
- 1 full-length SCSI RAID kontroler
- 3 dodatne ventice

Pa zadeva kr dela :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Microsoft ::

Ce smo zi s tem napajalnikom, jst mam nek noname 300W za AMD 2400, 2x256MB + 1x512MB, GF 4200, 2x80GB + 1x60GB, zvocna, dve mrezni, IDE knotroler, CD pogon, nekaj ventilatorjev, pa dela ze kar nekaj casa bp.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

frenk ::

no če smo že pr napajalnikih...300W ni podatek o tem kolk močn sistem loh poganja, ampak kolk maximalno porab...poleg tega pa ni vsak 300W napajalnik isto zmogljiv:)

OZZY ::

poleg tega moraš računat še njegovo obrabo...starost, kok je kej prižgan na dan..al dela 24/7 al kako...Nato je trebamal rezerve vzet itd...Vsak napajalnik izgublja na moči čez čas..je pa to odvisno od kakovosti konenzatorjev in komponent notri..
Go with the flow.

sverde21 ::

[22:15:12] ιиgу¢нΑ: a te loh neky prosim
[22:15:19] sverde1: ka?
[22:15:19] ιиgу¢нΑ: pa ne rečit d ne znašššš
[22:15:29] sverde1: odvisn kaj je
[22:15:43] ιиgу¢нΑ: prid mi usb naštimatttt
[22:15:47] ιиgу¢нΑ: plissssssss
[22:16:19] sverde1: lol
[22:18:16] ιиgу¢нΑ: dj noooooo
[22:18:17] ιиgу¢нΑ: če ful rabm slike gor

WTF? 8-O USB bi ji nej šou naštimat... sei hudiča ne slikaš z USB-jem :O , na konc po ene pol ure ugotavlanja zakaj se gre ugotovim, da hoče iz mobitela slike dobit :D
<?php echo `w`; ?>

iskra ::

1.)

Enemu družinskemu prjatlu sem izbral in namestil računalnik kako leto nazaj. Pri hiši imajo še dve osnovnošolki in na šoli kar precej promovirajo razne programe za učenje jezikov in podobno.

Pred par meseci so dobili v roke program "Varno s kolesom v šolo". Program je prišel na CD-ju in so ga lepo inštalirali. Ko sem to izvedel je bilo že prepozno. Komplet sistem je bil sesut. Po inštalaciji programa in ponovnem zagonu so postali vsi programi neuporabni. Za vse ikone me je vprašalo s čim jih želim odpreti in dokler nisem izbral za zagon programa, kamor je ta bližnjica vodila, programa samega, je bilo vse skupaj neuporabno.

Na tisti super kolesarski software nisem niti pomislil - najprej so mi hodili po glavi virusi in sem zašibal par orodij čez pa ni nič pokazalo. Nato je sledil Windows restore point procedure. Sploh sem moral ugotoviti kje se nahaja ta dodatek Windowsov, ker je bila bližnjica (kot že omenjeno) neuporabna.

Restore je bil neuporaben, odstranil sem tisti blesav program. Restart in vse je še vedno ena velika solata z morskimi sadeži in jagnjetino.

Format c: ;(

Sledil je komplet reinstall sistema in nato sem šel. Naslednji dan me hišni šefe spet kliče, da je šlo vse u faliment. Isti simptomi. Priletim na kraj nezgode in opazim, da so zopet inštalirali isti program - silly me, bi moral reči, naj ne tikajo več tistega CD-ja. Ker nisem imel časa za ponovno namestitev sistema, sem ga prosil, naj pelje makino h komu, da jo na hitro usposobi. Naslednji vikend sem prišel tja, da inštaliram osebno tisti program za kolesarje.

Najprej opazim, da je bila stvar narejena v daljnem letu 1998 ali nekaj v tem stilu. Navodila se nanašajo na Windows 95/98/NT. Pri inštalaciji opazim, da zahteva program neke Borlandove knjižnice in kup drugih dodatkov, sam program je velik 20MB, ostale stvari 50MB. Groza.

Zapustim namestitev, vtaknem v računalnik Hiren's Boot CD, naredim sliko pogona na drugo particijo in nato poskusim inštalirati program - točno kar sem predvidel :O Sistem je po ponovnem zagonu fuč - povozim particijo s prejšnjo sliko, stvar je rešena.

Čestitke programerjem sedaj (verjetno) že neobstoječe firme in šoli, ki ni mogla dobiti ničesar novejšega za mulce ter obenem še zaračunala CD-je.

2.)

Že dve leti nazaj sem kolegu v Ljubljani namestil nove kodeke na računalnik, da si je lahko ogledoval "Amaterske posnetke" z interneta. Ob zagonu določenih filmov se v sys trayu pojavi "zelena puščica", ki pokaže podnapise na film. Še BS-Player doda svoje in stvar zgleda res super kaotična za računalniškega amaterja. Sledi klic na telefon:
"Ti, meni kaže tle dvojne podnapise"
Že vem kaj je narobe
"Pojdi z mišjo spodaj desno in klikni z desnim gumbom na puščico in izberi 'Hide subtitles'"
"Mi ne pokaže nč takega v meniju, samo neke reči od ure, oken in drugih reči"
"Zelena puščica, ne ura"
"Sej klikam z desnim gumbom pa mi meče samo ta isti meni vn...!"
Sledi premislek...
"Pridem tja čez par sekund" (sem bil ravno v njegovem okolišu).
Ko mi pokaže kako je reagiral na moja navodila, ugotovim, da ima kurzor (ker mu tako paše) zelene barve (je hotu bit uber g33k in ga je zamenju po nekih navodilih na netu). In jasno je klikal po uri. :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

bond007 ::

Btw v bsplayerju se lahko skrije podnapise tudi tako, da pritisneš tipko "s".

VolkD ::

sverde21, ti pojma nimaš, kaj je ona htela !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

hamax ::

bog ve kasn usb je ona hotla nekje met :D

#000000 ::

plug/play je hotla garant. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Matev ::

samo kaj ko model ni pogruntal tega

klemen22 ::

Pa take očitne znake mu je dajala on pa nič.:P
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

opeter ::

Ja, moški usb v žensko vtičnico. Saj je logično! :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sverde21 ::

Ja itq sam lahk bi rekla da ji nej pomagam slike iz mobitela naložt na računalnik :)

BTW je blond tak de se ji 50% oprosti :D
<?php echo `w`; ?>

Tody ::

heh men je bilo že od prvega stvaka jasn kako in kaj očitno imam to že v krvi >:D

wishmaster ::

Jaz pa imam zadnje čase veliko računalnikov na servisu, ki so zavarovani. Ena izmed zavarovalnic ne uporablja zaščitnih nalepk. In daš noter kakšne skurjene komponente od koga drugega. To je vredu če znaš seveda. Zadnjič me je pa hotel en tak naflancat. Imel je plato z socket 754 in notri napol vtaknjene DDR2 RAME. Jaz tega najprej sploh nisem opazil. Potem ko sem slikal komponente, sem opazil da so DDR2. Rami so bili pa GEIL (TCCD). Kaj vse si folk ne poštudira. Potem mi je še pa trdil, da ni računalnika sploh odpiral:D. Bi ga najraje po kepi. Sam to bodo raje drugi delal.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

jype ::

Glas iz telefona: "Ou ma ne vem kej smu klikali ma zdej mam sliku twku wbrnenu de bi mohla monitor na bok postavt!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

sverde21 ::

Reku bi de nej postavjo monitor na bok >:D , it's a feature not a bug :D
<?php echo `w`; ?>

Azrael ::

Čisto off topic Pri igranju Prince of Persia 1 so mnogi svetovali obračanje monitorja, ko si spil napačno pijačo in se je slika obrnila na glavo.

Ko berem to temo, bom opisal še svoje izkušnje ko sem 1998 kupoval scaner, ki je bil v bistvu moj zadnji večji nakup pred prihodom interneta in se zato pri nakupu rač. robe ne sprehajam več toliko po trgovinah.

Mrak Computers (Lj. Vič):

- Dober dan, kupujem scaner za domačo rabo. Katerega mi svetujete?
- Pozanimajete se kaj vam odgovarja in bomo takega nabavili...

Mogoče je bil vzrok temu zelo besen tip, ki je prinesel v reklamacijo dan prej kupljen mlinček, ki je delal samo nekaj sekund, vendar je zato ropotal kot ropotuljica (verjetno odpadel CPU hladilnik). Za boljše vzdušje je tisti tip trgovčiče pošiljal v rojstne kraje in zraven veselo tresel ubogo kišto...

Monitor (sedanj Pin) Jesenice:

Priporočil bi vam Primax, je super zadeva, samo jih še kakšnih 14 dni ne morem dobiti

MR2 Lesce:

- Imamo Umax Astra 610p in 1200S Vzemite 1200, pri njem lahklo dokupite nastavek za diase.
- Ne, nimam nobenih diasov in tega ne bi potreboval, Je še kakšna druga razlika?
-- Ja... 1200 je SCSI, 610 pa se priklopi na LPT in je počasnejši pri barvnih slikah
- Rabil bi ga večinoma za OCR, je SW pri obeh isti?
- Ne vem, 610 ne poznam.
- Imate prospekte ali specifikacije obeh modelov?
- Seveda.

Po pregledu prospektov sem se odločil za 610p, ki je bil pol cenejši in pri ČB skeniranju ne bistveno počasnejši..

- Ne tega vam res ne priporočam, utegne vam crkniti takoj, ko bo iz garancije, pa še nastavka za diase nima, pa pri SCSI modelu dobite zraven še SCSI ISA kartico...

Vseeno sem vzel model 610p, uporabljam ga kar precej in mi brez težav dela še danes.
Nekoč je bil Slo-tech.

Camalotz ::

Še sreča, ker če se prav spomnim so bili kasneje (W2000/XP) pri 1200 neki problemi z driverji... ;)
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Camalotz ::

Sem mel pred kratkim "srečo", so bile bolniške/dopusti, po sem moral mal na helldesk-u pomagat:

1) Berem maile in me kliče ena gospa:
ONA: Dober dan, XY pri telefonu, me zanima, a bi mi lahko prišli ene zadeve na CD posnet.
JAZ: A imate pekač?
ONA: Kaj?
JAZ: CD enoto ki lahko tudi piše?
ONA: Ja, so mi jo vgradili prejšnji mesec.
JAZ: Ok, potem, pa ni problema, bom čez 10 minut tam, pa vam bom pokazal, kako se to naredi.
Grem tja in ji počasi in podrobno razložim, kako se odpre Nero, kako določi, katere datoteke....
si je vse zapisala in vse še 1x vprašala, da ja ne bi pozabila. Na koncu so bile datoteke zapečene,
ona zadovoljna, jaz pa tudi, saj sem jo naučil, kako to naredi. Vsaj tako sem mislil. Dva dni kasneje:
ONA: Dober dan, XY pri telefonu, me zanima, a bi mi lahko prišli ene zadeve na CD posnet.


2) se ukvarjam z eno linijo, k je padla dol, pa kup ljudi ni mel povezave, kar problematično, pa me kliče en model:
ON: Dejte se oglasit pr men, ker mi zvočniki ne delajo...
JAZ: Ok, bom, ampak ne sedaj, nimam časa.
ON:Ja, ne dejte se vseeno, ker jih nujno rabim!!!!
JAZ si mislim, da ja, seveda jih nujno rabiš, tako kot vsi prodajalci na šalterju.
ON teži, da je nujno in da moram takoj mu zvočnike zrihtat.
JAZ mu obljubim, da pridem do njega v najkrajšem možnem času.
Sem res če 15 minut pi nemu in ugotovim, da zvočniki niso priklopljeni na štrom..
Mu "odpravim napako" in ker mi firbec ni dal miru, sem ga vprašal, zakaj hudiča jih tako nujno rabi.
ON: Ja, ker mi po mejlu sodelavci smešne filmčke pošiljajo, jaz pa jih nič ne slišim...
Hmm, mission critical process then..:\


3) Pišem neko poročilo in zazvoni telefon:
ONA: Ne moremo printat.
JAZ: Kje ne morete printat?
ONA: Tu pri nas.
JAZ: Kje je to?
ONA mi razloži in ugotovim, da ima v mislih nek mrežni tiskalnik.
Preverim na printserverju in vidim, da v vrsti stoji 17 enakih zahtev za print.
(Ker ji prvič ni stiskal, je še 16x pritisnila Print, če si tiskalnik slučajno premisli)
Pingam printer in ne dobim odgovora.
JAZ: A pa je tiskalnik prižgan? (se vidi, da imam določeno kilometrino)
ONA: Ja, ja, sam ne printa.
JAZ: A gori tista lučka tam.. (ji opišem lučko ki označuje napako)
ONA pravi da ne, JAZ pravim, da pridem pogledat.
Se sprehodim (slabih 5 minut) in ugotovim da je nekdo pametno potegnil mrežni kabel iz printerja.
Ga priklopim nazaj, še prej pobrišem 16 od 17 stvari v čakalni vrsti (vsaka ima 22 strani), vidim,
da je začel tiskat in grem. Preden pridem do pisarne mi zazvoni mobitel in mi gospa sporoči, da spet ne printa.
Da je stiskalo 7 strani, zdaj pa noče več. Se obrnem in grem pogledat. Normalno, zmanjkalo je papirja.
Ji to povem in grem. Me na pol poti kliče še tretjič, da je sedaj papir noter, ampak vseeno ne printa.
Se vrnem že precej razjarjen in ugotovim, da je, ko je nafilala papir, na pladnju premaknila velikost papirja iz A4 na kar nekaj.
Ji povem, da mogoče bi bilo bolje da sploh ne printa, naj to naredi kdo drug namesto nje. Pa je bila kar malo užaljena...
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Camalotz ::

Še ena, ki se mi je zgodila že pred časom:
U: 'dan, tu imamo en računalnik, ki zelo ropota pa smdi po zažganem
J: OK, ga bo nekdo prišel iskat.
U: Prav. A lahko mi vmes naprej delamo na njega.
J: !? ... mogoče bi ga raje ugasnil?
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

VolkD ::

OK, bom pa še jaz eno tako bolj popoprano.
Pred leti sem se šel resno produkcijo poslovnega SW. To so bila leta, ko so firme za 1500 SIT rasle, ko gobe po dežju in vsaka je seveda potrebovala svoj SW. Drugače bi sosed lahko hitro videl, da je to "preveč strašna " firma.:D No kakorkoli, v tem času sem prodajal programe ko tople žemljice. In kdo bi vedel kaj je kdo kupil. Navsezadnje sam nisem več zmogel vsega, pa sem se povezal še z enim, da sva lažje furala dalje. Treba je bilo ljudi naučit delat s programi in predvsem naučit kaj sploh je računovodstvo.

Potem se je zgodilo....

Ura je 23:45 in telefon obupno zvoni.. Nič, naj bo-dvignem. Ženski glas iz Portoroža z pridihom groze sporoči - plače ne delajo. Nikakor nisem mogel izvedeti kaj ne dela, saj je šla ženska v jok. Vse kar sem še lahko izvlekel od nje je bilo, da mora biti jutri. Bil sem pri sodelavcu v Postojni . Torej debelo uro do Portoroža. Nič gremo, kaj pa čemo.

In smo šli.. Nekje v Črnem kalu, pa meni vžge: Pa saj ona sploh ni kupila naših plač !!!..... Kaj zdaj ? Nič gremo, mogoče lahko kaj pomagmo..

Pridemo tja in.. ma kakšne plače.. :D Saj sploh nima nobenih programov za plače :D Vnesla je v program za plačilni promet naloge za sprovest denar preko banke..., Pa ni znala naštimat obrazce v igličnem tiskalniku.... Dobro ..naj bo.. ( čeprav me že lomi bes) naštimam obrazec v tiskalniku in rečem naj požene izpis.. Tiskalnik pravi zige zage zige zig pa je virmanček zunaj.. in še naslednji,... in tako pet njih, potem se pa vse skupaj ustavi. S sodelavcem se spogledava - evo novi problemi na obzorju...
Ženska pa z čudnim obrazom.. ( ob 1-h ponoči pa res ne moreš vedet kaj naj bi grimasa stare babe pomenila) skače v luft in pleše nekak bojni ples..
Po kaki minuti zaključiva da je to ples sreče in si upava celo vpreašati zakaj ???
Ona pa vsa v transu.. no pa imam moje virmane... Začudeno vprašava, kaj pa ostali virmani ?
"Nič, nič, nič..... hahaha, tralala... ostali ?? NI OSTALIH, TO JE VSE! Saj v firmi sen sam jaz zaposlena" je še zabrlizgala.
Men je šla tema na oči, sedelavec videč to, me je na ekspres spravil na cesto in se poslovil. V zvoniku je pozvonila prva ura novega dne. Jebeš tak začetek.
Ja danes se je temu lahko smejati,....
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

AndrejS ::

Zadnjič sem nesel computer na servis (raje ne bom imenoval), ker ni delal vgrajen čitalec kartic. Tip ga zamenenja in čitalec še vedno ne dela.
Tip pač ugotovi da je SW napaka in prizna do so imeli že tak problem. Ponovnja naložitev windowsev pomaga. Tipu rečem da je bil sistem postavljen pred 1 tednom naložen SP2 in vsi možno popravki. In še vedno vstraja ponovna naložitev winsev. Vzemem kišto in grem domov.
Ponovna naložitev sistema požere preveč časa. Si vzamem čas uporabim google. Po 10 min ugotovim da nek updajte naloži nove gonilnike za USB in zaradi tega nekateri čitalci kartic ne delajo.
Serviser je imel v bistvu rešitev , naložil je winse brez updajtov in je seveda čitalec delal.

Camalotz ::

Tukaj je nekaj precej zabavnih anekdot,
lahko celo glasujete za vam najljubšo. Mene je precej nasmejala zadnja :D
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

boych ::

Znanec kupi računalnik v xy trgovini, ga prines k meni, da mu naj winse naložim, pa nekaj iger. Instalacija winsev je šla normalno, pri kopiranju iger preko mreže, pa mi dve igri nista šle skopirat na disk, javi kar eno napako. Pa si rečem ok pač ne bo mel tega....Lepo vse naložim stvari poupdatam, sprobam stvar leti, mu ga odnesem domov, priklopim, sprobamo spila vse, vsi srečni veseli, še najbolj pa sinček kake vredu igre ma zdaj!
Pride naslednji dan, me tip kliče, da ne gre nič, nobena igra, kar neke napake vun meče.....bil sem ziher, da je tamali nekaj uštimal. Vzamem kišto jo odnesem domov, probam vse mogoče stvar šteka 100 na uro. Se odločim, da bom ponovno winse gor vrgel, začnem nalagati in že pri kopiranju filov se stvar ustavi, kao da ne mora naložite enge fila, ok probam drugi cd od winsov, ista stvar samo druga datoteka ne gre skopirat, probam še tretji cd spet isto. Takrat mi je postalo jasno, da je neki problem z hardwarom, ker pa je bla kišta opremljena z nalepko, sem ga samo še poklical in mu rekel naj kišto odnese nazaj!

In kaj se je zgodilo potem?? Potemje tip čakal na kišto cele 4 tedne, vmes 10 klical na firmo in vedno so mu povedali, da ne morejo odkriti napake in da menjujejo komponente itd.... na koncu ko pa so mu kišto usposobili pa so mu rekli, ne boste verjeli kaj: " Gospod niste imeli driverjev vredu naloženih":\ :\
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

krneki0001 ::

Ko sem nekoč (1996) delal na servisu firme DATA računalniška oprema, smo imel kupca, ki je šaltal iz amige na PC. Ko je odnašal računalnik iz servisa sem ga vprašal, če ima sistem in je odgovoril da ga ima.
Čez pol ure pa pokliče na servis, da od amige sistem ne dela na PC-ju!!!

Pa še ena izmed boljših(tudi iz leta 1997). Sodelavec kupi računalnik in inštaliram mu win3.1 na mašino. Čez en mesec mi prinese samo monitor v službo in me prosi, da mu poštimam winse, ker neki nagaja.
Ko mu raložimo, da je monitor samo za gledat in da je prava stvar v škatli pod monitorjem, se je še sam sebi smejal. Naj pa še to zraven povem - ta tipček je že 10 let delal za računalnikom v službi po 8 ur na dan.

barracuda ::

He, he, se smejem, ko tole prebiram. :))
Sem imel že dosti takšnih primerov, enega pa vseeno ne morem nikakor pozabiti. Ampak to je bilo še v srednji šoli, ko sem komu kdaj popravljal druge zadeve, ne računalnike. Enkrat pride ena ženska in mi prinese tranzistor. Ugotovim, da je šel zvočnik. To ji povem, ona pa nato mene vsa zgrožena skoraj 20 minut sprašuje, če sem 100% prepričan, da brez zvočnika ne bo delal. Jaoooo!

No, rešitev za te pametne sorodnice in sorodnike, katerim moraš kao delati uslugo, ker si nečak, ipd.... pa je bila, da sem jim začel računat. No od takrat naprej veliko bolj update-ajo svoje računalnike in samo skenirajo diske. :D Mi je pa čisto vseeno, al ga prinese meni, ali pa kam na servis. Če naredi tadrugo, vsaj meni ni treba potem poslušat jamranja. :D

balocom ::

Pozor, oba sošolca sta (smo) v tretjem letniku za elektrotehnike računalništva, zdj si pa zamislte glupost (od tega je tadrug pravdober (ne manka dost do odličnega)) 8-)

To je tut pr nas neki normalnga:D :(
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Looney ::

Moj bivši sošolec je šel na srednjo šolo elektrotehnika->računalništvo... januarja mi njegova sestra poroča, da ne more naredit seminarske, ker njen brat ne zna worda inštalirat!:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116713 (48054) r3dkv1c4
»

Dobila boljsi PC kot sem ga narocila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409183 (4098) pmodic
»

Najbolj neumen odgovor:) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810667 (6367) fRiK0
»

Vaše izkušnje z Mlacomom... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
695518 (3811) Roadkill
»

prigode računalničarjev :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
897398 (4787) TERORRIST

Več podobnih tem