» »

Katero plato-NUJNO

Katero plato-NUJNO

Desk-Star ::

Jaz pa se odločam med temi platami pa ne vem katero bi vzel n eni od teh pa bo tiktakal ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) Barton. Plate pa so :

ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW
ASUS A7N8X DELUXE NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW
EPOX 8RDA3+ nForce2 Ultra400 +SB+LAN+FW+SATA
ABIT NF7 NFORCE2 DDR +SB+LAN

Bom pa navijal.
Aja pa še nekaj ali bodo v prihodnost SATA diski čedalj bolj popularni in če naj dam malo več denarja za matično ki podpira SATA??? Pa še kater hladilnik nej dam gor
THERMALRIGHT SK7
THERMALRIGHT SLK947U
ZALMAN CNPS7000A-Cu

Hvala za odgovore.

frenk ::

nf7-s al pa 8rda3+

in

slk947U

Desk-Star ::

A je slk 947U ful bolš k SK7

Desk-Star ::

Zakaj pa asusova ni dobra??>:D

Sydk ::

ce ti je do stabilnosti potem kar asusko, meni je prezivela tudi zelo extremna navijanja in kar ni hotela klecnit nikoli
edina njena hiba je da ne moras povisat voltaže več kot 1.85V (kar pa z zracnim hlajenjem itak ni pametna poteza)
torej ce mislis iti na vodno hlajenje razmisli o drugih 2h, ce bos pa imel dobro zracno pa le vzemi asus, jaz sem prezadovoljen:))

frenk ::

z slk947u greš lahko preko 1.85V:)

Desk-Star ::

Ja jest bi se za NF7-S odlču sm kaj je pa pol z epoxovo narobe k noben ne svetuje8-O
Pa še neki a kdo ve v kateri trgovini bi se dal dobit SLK 900C>:D

boštjan ::

vpr.cool pc,drugač pa majo že drug model,ki isto stane,slk947

DjTonic ::

Vzami Abit NF7-S, ker je najbolj priljubljena nForce 2 plata pri vseh overclockerjih:D Pa še tweakat se jo da vredu. Za hlajenje pa je Zalman 7000A tudi zelo dober, ful hladi pa tih je. Zmore hladiti tudi 2V Vcore. 185 pa je mala malica, temp je vedno pod 45 C, sedaj ko je hladneje pa še manj.

frenk ::

ja ubistvu epox lahko včasih celo bol navijaš kot abitko ampak abit ima velik bol kvalitetne komponente in verjetno dalj časa drži:)

urosh ::

OI!
Prav tako se odločam za nakup nove plate (čeprav imam sedaj epox 8rda+), vendar jo bom zamenjal za eno, ki podpira SATA, ker še pride (zaenkrat eden, pozneje dva) SATA disk zraven, ker cene niso ne vem koliko višje od "navadnih", ... V glavnem nimam nekega groznega namena navijat, čeprav se zna zgoditi, da se kaj malo poviša - brez extremov kjub vodnemu hlajenju, zatoraj mi je pomembno, da bo čim manj problemov z plato, da podpira bartone itd. po vsem tem (in po mojih dosedanjih premišljevanjih) se mi zdi, da je (tako kot med večino) najboljša izbira abit NF7S, ali? Aja, pa seveda je tudi dobro, če je gor solidna zvočna, ker imam zraven tudi TV kartico in pri epox plati so samo 3je izhodi, zatoraj se ne da gledat TVja na dolby.... Večina je toraj za abit, ne?

Če pa še je katera druga, ki izpolnjuje te pogoje, pa le na plan z njo! recimo kak gigabyte ali kaj podobnega.... Aja, seveda gre za AMD sistem :)

Lp

Sami ::

Epox 8RDA3+:D , z njo greš lahko v višave in pa seveda podpira tudi SATA!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

urosh ::

Kako je pa kaj z zvokom, koliko izhodov je? 3 ali več?

lp

boštjan ::

na 8rda3+ je slabši zvok kot na nf7-s,beri navaden C-Media CMI9739 6-channel full duplex integrated sound.torej če se ti gre da boš mel dober zvok,je nf7-s pravšna zate.

urosh ::

Sem že sam zasledil, ja... hvala vseeno. sem pa tudi opazil, da ponuja epox možnost priklopa 4 (štirih!) sata diskov za tiste, ki imajo dovolj prostora... :)

Bo zgleda morala biti kar abitka pa kar seagatov 120 ali (če bo denar) 160 zaenkart en disk... Itaq da SATA!

lp

|KoRn| ::

Ko ravno teče tema tukaj o plati, me zanima če je ABIT NF7-SL (torej brez dodatnega adapterja za diske) dosti boljša od MSI plate K7N2 Delta-ILSR (SPP+MCP2-T, IEEE1394, 10/100 Lan, Serial ATA RAID ). Glede na dejstvo da imata identično ceno? Ne namervam pa nekaj na veliko navijat.

Kaj mislite katero se bolj splaca vzet, ve morda kdo za kak primerjalno test med tema dvema platama?

Desk-Star ::

Tale odgovor rabim brzinsko hitro.Nujno se morem odločit med

ABIT NF7-S NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW
ASUS A7N8X DELUXE NFORCE2 DDR +SB+LAN+SATA+FW

Cena ni ovira zato (dobim po isti ceni asus še mal cenej) mi prosim povejte katero.
Zdi se mi da imata isto opremo nisem pa prepričan.Pri asuski me moti samo navijanje
ker voltaža ne gre čez 1.85 a je to velika ovira sej gor bo itak barton 2500+ a bo po vašem mlenju treba čez 1.85???

To je zelo težka odločitev zame zato prosim pomagajte>:D

boštjan ::

Zdi se mi da imata isto opremo nisem pa prepričan.

malo bolje poglej specifikacije,boš vido da je asusova bolj polna od abitke.če pa boš navijal,pa raje te abitko,več možnosti

Andrej_B ::

Jst nam Abit nf7-s pa nism nevem kolk zadovoljen tko da bom tud jst šel na Asus a7n8x deluxe(jo glih en pocen prodaja na bolhi>:D ). Jo ma kolega in mu dela tko kot mora. Navita al pa ne je ful stabilna(z zračnim hlajenjem), pa še dodatne opreme je ful >:D

ganzi ::

kaj ti pa pri abitki ni všeč?

Caligula ::

Jaz mam Epox 8RDA+ pa ce ti kdo rece da se ne navija mu daj klofuto. Z bednimi rami deklariranimi 333 od Infineona mam za salo navitega Athllona 2400+ na 2300 clock. Hladilnik igloo 2410 pro za 1800 SIT v JAE oz 2 cuka v Bofu.

Drugac pa ce mas moznost vzami gigabyte. Asusa, Abita ,..Epoxa plahne dol pri navijanju.
Pa Soltekove se baje zelo dobro navijajo.

Gigabyte pa je poceni-vsaj v Italiji je dobrih 20k.

Pa ne poslusaj folka, ki ti joka da je ena ful boljsa k druga. Abitke se meni sploh ne zdijo kaj hitrejse od Epoxovih, samo Gigabyte pa je definitivno najbolsa.

Pa Epox je bolj stabilna od Asusa. Asusova je skoraj najstarejsa tu. Je v redu samo precenjena, navija se bolj bogo, pa se na Tom's hardware so jo takrat malo pokritizirali, ko so ostale ven prisle. Je pa tudi Bios update nekaj kar lahko stvari spremeni. Kupi pa tisto, ki ma recimo aktivno hlajen NB, pa mogoce vsaj pasivno SB,.. skratka tisto, ki da najvec.

SATA pa se nisem slisal, da bi kdo crkal od veselja od nevemkaksnih hitrostnih pridobitev v praksi. Ce mas disk z 8 mega cacheja bos prezivel brez SATA brez problemov.

Pa itak bojo hmal spet tanove graficne take, da bo treba plate menjat,.. tko da.. ne mislt da nabavlas za leta in leta.

MrGTO ::

Zivjo!

Torej tudi jaz bom mogoce kupil novo plato. Rad bi pa predvsem navijal, tko da mi ne rabi Sata pa Fw ampak predvsem Voltaza veznega nabora(Vdd),velika Voltaza na proc(Vcore) in mrezna pa zvocna.Odlocam se med Epox 8rda+ rev.2.1 in ABIT NF7 nForce2 +SB+LAN(ker mi ne rabi Sata in FW). S katero se pride dlje pri navijanju?

Lp, Blaž

Caligula ::

Aja, se hladilnik svetujem Igloo 2410 PRO za 1800 SIT pri JAE oz 2k v BOFU.

MEd Abitko in Epox ni neke razlike v navijanju. Pa itak ti bo vsak hvallil tisto, ki jo ima. Ce se ti gre le za navijanje pa posezi po Gigabytki ali pa Solteku. Obe se bolje navijata kot Epox in Abit.

boštjan ::

Aja, se hladilnik svetujem Igloo 2410 PRO za 1800 SIT pri JAE oz 2k v BOFU

torej ta cooler pride 1320sit v JAE,samo 4500RPM je pa totalno preveč! razen če rad helikopterske zvoke poslušaš.:))
Pol je skoraj bolje tega vzet za 3600 in 2000RPM in cooler je bakren

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930438 (17033) Jaffa
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111258 (1069) Grimlord
»

333MHz rame ali 400MHz

Oddelek: Kaj kupiti
101109 (1042) c3R4R
»

Nekaj vprašanj za poznavalce

Oddelek: Kaj kupiti
141489 (1269) monster-x
»

Test nForceII matičnih plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
182510 (2510) ||_^_||

Več podobnih tem