» »

Komponentko - top end pc?

Komponentko - top end pc?

paco ::

Pozdrav, zanimam se nakup racunalnika, ima kdo izkusnje z omenjeno trgovino? Mnenja, alternative?

https://www.komponentko.si/racunalniki/...

zajtam123 ::

pač še ena izmed mnogih. Ne morem ekstra pohvaliti niti pograjati.
Bi se pa jaz osebno pred nakupom pozanimal točno katere komponente so v računalniku in se potem odločil za nakup.
Pa tudi to ali lahko sam dodajaš komponente oziroma jih menjaš.

undertacker ::

Za 5k € mislim, da dobiš boljše komponente, zakaj pa v tujini ne pogledaš?

_Denny_ ::

Izogibaj se tega nateguna, čisto vse ostale trgovine so boljše. Uporabi iskanje po forumu in si poglej kake so poslovne prakse tega tipa...vse od zavajanja v opisih, uporaba "ključnih besed" za prikazovanje najbolj nerelevantnih zadetkov in pa to zaradi česa mi gre najbolj na živce - zgleda cele dneve visi na Bolhi, pokupi vse grafične z normalno ceno in jih preprodaja enkrat dražje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

paco ::

Iscem v sloveniji za lazje uveljavljanje garancije.

V drugih trgovinah nikjer nisem nasel konfiguracije z z790 mobo z 13gen i9 in 4090, sam pa nebi sestavljal.
It iz aj.

yayo ::

Mlacom, Funtech, sestavi.si... Imaš nekaj spletnih trgovin, ki veljajo za resne pri nas. Napiši jim mail s povpraševanjem, naštej kaj bi okvirno hotel pa naj ti pošljejo ponudbo. Vsak ti bo sestavil kar želiš, ne rabiš se prijeti za prvega, ker se ti zdi najbolj komot.

Magic1 ::

Točno tako. Za tak znesek se vsaj malo potrudi in spiši seznam svojih preferenc in pošlji vsem trgovinam, da ti dajo ponudbo. Zraven lahko vprašaš še za kakšno dodatno garancijo, da se ene tri leta res ne rabiš zafrkavat.
Magic

zajtam123 ::

A morajo vsi sestavljeni računalniki pri nas še vedno imeti certifikat? Nekaj let nazaj je bilo obvezno. Za trenutno stanje pa ne vem.

BigSexy ::

Drži, sem zadnjič poklical par trgovin, pa ni bilo junakov, ki ti sestavijo custom PC brez certa. Bojda so bili vsi obiskani s strani inšpekcije.
To Infinity And Beyond !

45cal ::

BigSexy je izjavil:

Drži, sem zadnjič poklical par trgovin, pa ni bilo junakov, ki ti sestavijo custom PC brez certa. Bojda so bili vsi obiskani s strani inšpekcije.

Kaj ni tako, da ti lahko skoraj celega sestavijo, RAM pa pustijo, da si ga sam vstaviš ob prejetju ravno zaradi tega, da se izognejo temu certifikatu?

Tody ::

Jebem ti mladino, k ne zna vec sestavit kište. Vcasih smo bli vsi ponosni na to pa se takrat je to bolj tko tko.

FireSnake ::

Res je, vse smo se sami naučili.
Se spominjam, ko sem 8 MB RAMa dokupil in gruntal, ko sem ga vstavil, če ga bom moral maknadno še inštalirati, haha.

Komponentko: večjih napizdovalcev ni.
Poglej po kakšni ceni prodaja rabljene komponente.
Nadalje: kot so ti svetovali zgoraj si sam sestavi konfiguracijo in videl boš, da so dragi.

Nadalje: slike, ki jih objavljajo na bolhi so ukradene. Sem prijavil oglase, pa so še vedno tam. Bolha ne odreagira.

Ko sem prodajal 3090 v mining mrzlici sem za Asus 3090 za hec poslal povpraševanje njim.
Ponudili so mi 1400. Prodal sem jo za 2900.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RedDrake ::

45cal je izjavil:

BigSexy je izjavil:

Drži, sem zadnjič poklical par trgovin, pa ni bilo junakov, ki ti sestavijo custom PC brez certa. Bojda so bili vsi obiskani s strani inšpekcije.

Kaj ni tako, da ti lahko skoraj celega sestavijo, RAM pa pustijo, da si ga sam vstaviš ob prejetju ravno zaradi tega, da se izognejo temu certifikatu?

Enkrat bi bilo dobro razčistiti, kaj je dejansko dovoljeno in kaj ne.
Je dovoljeno kot nek random s.p. nuditi tudi sestavo mašine iz komponent?
Ker to sem kakšnim strankam že počel.
Hell, firmam sestavljam PC-je kot zunanji izvajalec (s.p.).
A to pomeni, da "prodajam" PC brez certa?
Če kdo ve, se priporočam.

delavec44 ::

Kaj lahko računalniški servis sestavi komponente, če mu jih stranka prinese? Lahko jih tudi zmeče v ohišje in reče, da računalnik ne dela :)

Zgodovina sprememb…

zajtam123 ::

RedDrake je izjavil:

45cal je izjavil:

BigSexy je izjavil:

Drži, sem zadnjič poklical par trgovin, pa ni bilo junakov, ki ti sestavijo custom PC brez certa. Bojda so bili vsi obiskani s strani inšpekcije.

Kaj ni tako, da ti lahko skoraj celega sestavijo, RAM pa pustijo, da si ga sam vstaviš ob prejetju ravno zaradi tega, da se izognejo temu certifikatu?

Enkrat bi bilo dobro razčistiti, kaj je dejansko dovoljeno in kaj ne.
Je dovoljeno kot nek random s.p. nuditi tudi sestavo mašine iz komponent?
Ker to sem kakšnim strankam že počel.
Hell, firmam sestavljam PC-je kot zunanji izvajalec (s.p.).
A to pomeni, da "prodajam" PC brez certa?
Če kdo ve, se priporočam.


Kolikor vem iz trgovine ven ne sme iti delujoč PC brez certifikata.
Če sestavljaš firmam PCje in bo ta firma dobila kakšnega inšpektorja, ki jim bo težil zaradi tega, boš imel težave.

Nimam pa v glavi po katerem zakonu se to izvaja. Malo pogooglaj

mtosev ::

Tody je izjavil:

Jebem ti mladino, k ne zna vec sestavit kište. Vcasih smo bli vsi ponosni na to pa se takrat je to bolj tko tko.

Jaz tudi za druge upgradam pcje. Easy as Lego.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

yayo ::

kolega je nekaj mesecev nazaj kontaktiral Funtech pa so mu rekli, da ne sestavljajo več. Ne vem, če še drži ampak pri raznih konfiguratorjih ne vidiš več postavke "sestava računalnika". Zgleda, da so inšpekcije postale bolj resne in se trgovine bojijo kazni. Absurdno, bodo pa toliko več zaslužili posamezniki, ki v špajzah sestavljajo na črno. Take mamo. EDIT: samo še čakam, da se kdo spomne, da bo potreben atest tudi za PC, ki ga bom sam doma sestavljal. Me ne bi čudilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Nikonja ::

Od lanskega leta ne smejo več sestavljat in zato ne ponujajo tega. Mislim da je bil nek problem okrog garancije in se zato država odločila za to.
Tole je pa drek od konfuguracije, posebej kje piše hitrost RAM-a amapk ne piše da če sta nafilana vsa 4 slota hitrost pade na minimum in lahko sanjaš 5200.

Skratka za 5000 eurov se da složit precej boljša konfiguracija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Magic1 ::

Sej to je ravno fora teh certifikatov. Nekdo si je zagarantiral biznis in zraven lahko še jajca prodaja, ker določen folk nima izbire.
Jaz sem se za glavo držal, ko sem si v firmi nov računalnik rihtal. Na koncu sem dobil nekaj povprečnega, ki je stalo 50% nad vrednostjo.
Magic

Melanholija ::

Takšne zadeve se kupi v tujini. Dobiš isto zadevo precej ceneje.

Badwolff ::

5k za računalnik? Jojmene.

Eliaz ::

paco je izjavil:

Pozdrav, zanimam se nakup racunalnika, ima kdo izkusnje z omenjeno trgovino? Mnenja, alternative?

https://www.komponentko.si/racunalniki/...


Precej dobre izkušnje, se vidi tudi po google reviews

Komponentko ::

_Denny_ je izjavil:

Izogibaj se tega nateguna, čisto vse ostale trgovine so boljše. Uporabi iskanje po forumu in si poglej kake so poslovne prakse tega tipa...vse od zavajanja v opisih, uporaba "ključnih besed" za prikazovanje najbolj nerelevantnih zadetkov in pa to zaradi česa mi gre najbolj na živce - zgleda cele dneve visi na Bolhi, pokupi vse grafične z normalno ceno in jih preprodaja enkrat dražje.


Smo podjetje, ki se profesionalno ukvarja s prodajo rabljenih komponente, katere tudi obnovimo. Se lahko pohvalimo z najvišjo stopnjo zadovoljstva strank med vsemi računalniškimi trgovinami v Sloveniji. Žal mi je, da imaš takšno mnenje, brez da bi nas prej obiskal. Vseeno ste Slo-techovi vabljeni v našo trgovino, vam bomo z veseljem dali kakšen extra popust.

P.S. Cene računalnikov so visoke samo iz enega razloga, in sicer zakonodaja. Pred prodajo računalnika je za posamezno linijo računalnikov potrebno plačati 10.000 EUR in več za pridobitev certifikata (Pri državni instituciji SIQ). Kar znatno poveča ceno prodanim predsestavljenim računalnikom, na kar nimamo vpliva.

P.P.S. Prav zaradi tega nudimo možnost, da pri nas nabavite komponente in nato računalnik sestavite v našem skladišču pod našim nadzorom, mi pa vam ga pomagamo optimizirati. Tako bo končna cena veliko nižja, kakor če bi kupili predsestavljen računalnik s certifikatom.
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

Eliaz ::

RedDrake je izjavil:

45cal je izjavil:

BigSexy je izjavil:

Drži, sem zadnjič poklical par trgovin, pa ni bilo junakov, ki ti sestavijo custom PC brez certa. Bojda so bili vsi obiskani s strani inšpekcije.

Kaj ni tako, da ti lahko skoraj celega sestavijo, RAM pa pustijo, da si ga sam vstaviš ob prejetju ravno zaradi tega, da se izognejo temu certifikatu?

Enkrat bi bilo dobro razčistiti, kaj je dejansko dovoljeno in kaj ne.
Je dovoljeno kot nek random s.p. nuditi tudi sestavo mašine iz komponent?
Ker to sem kakšnim strankam že počel.
Hell, firmam sestavljam PC-je kot zunanji izvajalec (s.p.).
A to pomeni, da "prodajam" PC brez certa?
Če kdo ve, se priporočam.


Tako je, tudi sestavljati ne smeš. ZAKON

O TEHNIČNIH ZAHTEVAH ZA PROIZVODE IN O UGOTAVLJANJU SKLADNOSTI (ZTZPUS-1) http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred... govori: "Proizvodi so lahko dani na trg ali dostopni na trgu ali dani v uporabo le, če so skladni s tehničnimi zahtevami, če je bila njihova skladnost ugotovljena po predpisanem postopku, če so označeni s predpisanimi oznakami o skladnosti in če izpolnjujejo druge pogoje, določene s tem zakonom."

»dajanje na trg « pomeni, da je proizvod prvič dostopen na trgu Evropske unije;"

Kar pomeni, da ti, ko sestaviš PC kot zunanji izvajalec, ga prvič: daš na trg oziroma omogočiš njegov dostop oziroma ga daš prvič v uporabo -> posledično bi ga moral prej certificirati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eliaz ()

klinker ::

Ma nemoj. Kaj pa trgovine, ki ponujajo sestavo komponent v skatlo?
On pac prodaja sestavljene komponente, ne brandane PCje in komponentko ga tudi malo biksa po moje s temi kao certifikati, glede na to da vecina kist ima napis "graficna po izbiri" ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Komponentko ::

klinker je izjavil:

Ma nemoj. Kaj pa trgovine, ki ponujajo sestavo komponent v skatlo?
On pac prodaja sestavljene komponente, ne brandane PCje in komponentko ga tudi malo biksa po moje s temi kao certifikati, glede na to da vecina kist ima napis "graficna po izbiri" ;)


Izbira GPU je zaenkrat veljavna samo na 3 modelih, ki so od dobavitelja, saj uporabljamo njihovo certificirano ogrodje. Smo pa trenutno v dogovarjanju, da bomo objavili še 2 modela, ki bosta imela certificirano ogrodje z Ryzen 7950X in intel 13900K, kjer se bo lahko izbiralo grafične RTX 4090/4080/4070
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja vnaprej sestavljenih računalnikov se prepoveduje - Potrebna pridobitev certif (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18718429 (5075) RedDrake
»

Zakaj se stalno priporoča FunTech ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596544 (3487) MIHAc27
»

Kje naj kupim računalnik po meri

Oddelek: Kaj kupiti
334103 (2868) Machete
»

Računalniške trgovine, kjer ti sestavijo izbrane komponente

Oddelek: Kaj kupiti
427651 (6158) zagi555555
»

Nakup po želji sestavljenega računalnika v Sloveniji ne bo več možen! (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
554115562 (94416) BlueRunner

Več podobnih tem