» »

Življenje v Ljubljani

Življenje v Ljubljani

feryz ::

Ufff, kakšen argument.
Kot da bi spraševal, kaj se tebi ljubi.

Matheus ::

feryz je izjavil:

No pa daj.
Najdi 20 kolegov, nabavite zalogo in pojdite ob polnoči na Slovensko žurat. S kitaro.
Me zanima koliko časa boste.


V mojih letih je malo težko nabrat 20 kolegov, da gremo ven pit. Pa tudi grem raje v kakšno dobro restavracijo kaj pojest, kot pa se ga nažirat z alkoholom.

Se pa dostikrat sprehodim čez Kongresni trg, in mladina veselo pije in se veseli ob Sidru ali na travi. Tudi plaža je zelo živahna.

Skratka nabijaš... Ne razumem pa, zakaj se lažeš takšne stvari. Kaj je tvoj namen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Gagatronix ::

Itak da nabija, ce pa ze desetletja ni bil v Ljubljani, jaz pa tu zivim ze desetletja. :))

Pri mojih letih se rajsi s kakim od kolegov pri meni ali njemu doma dobiva, spijeva kako pivo, kako receva. Naziranje z alkoholom pa mi nikdar ni bilo v interesu.

feryz ::

Vem, saj to vam hočem povedati.
V časih, ki so za vedno minili, jih niti nisi rabil. Šel si ven, sam, v paru, teh ... in se priključil obstoječim.
Danes je to nepredstavljivo.

Matheus ::

feryz je izjavil:

Vem, saj to vam hočem povedati.
V časih, ki so za vedno minili, jih niti nisi rabil. Šel si ven, sam, v paru, teh ... in se priključil obstoječim.
Danes je to nepredstavljivo.


Kaj kurca ma sprememba družbe veze s to temo in Ljubljano kot mestom? In tudi danes greš lahko v paru ven in spoznaš ljudi za druženje. Pač kr neki res...

Gagatronix ::

Popolnoma odvisno kam gres. Za novo leto sem sel na Metelkovo pogledat po dolgih letih in srecal par super grucic folka.

MIHAc27 ::

Kake bereš.. da rabiš 2500€ minimum al pa da je še 5000€ na mesec premalo za selit se v LJ.
Ja prav, če tko pravite. Raje ne bom povedal koliko imam plače. Je pa 650€ najemnine na mesec zelo velik kos le te.

V LJ sem bil v Šiški, Zalogu in Rudniku. Vsak konec ima seveda kake svoje pluse, minuse ampak povsod bi živel spet.
Potem sem bil samo 3 leta izven LJ cca 15km. Sem obupal. Gneča vsako jutro, ob četrtkih in petkih zagotovo še za domov. Rabiš 1h + parking plačevat. Ma j*beš to. Sedaj imam avtobus pred nosom, v 20 minutah sem v centru v pol ure pa v službi.
Vmes berem knjigo ali si vrtam po nosu. Če je lep vreme grem lahko z kolesom, porabim skoraj isto časa.

Najemnine v LJ so visoke, ampak saj so čedalje hujše tudi 30km izven.

Kot omenjeno mikrolokacija je pomembna. Če bi se selil, bi gledal, kaj je od infrastrukture tam, predvsem pa da je samo 1 avtobus do službe, brez kakega prestopanja. Potem pa itak od tebe odvisno kaj rabiš. Maš froce, rabiš vrtec, OŠ?

Itak, če bi dobil dobro službo v Kočevju, pa pocen stanovanje, bi šel živet tudi tja. Ne bi se pa vozil po 1h in več vsak dan. Kaj se komu splača mora razčistit pri sebi. Pač plača-stroški mora ostati čim več. Za par 100€ profita izgubit vsak dan uro dve zaradi vožnje... zame ne hvala.

Kodrnusa ::

Zivel v Lj od rojstva do 35 leta. Se zmeraj hodim do 3x na teden v Lj (sport, druzenje, mama probam zdruzit).
Razumem Feryza kaj govori. Ven sem zacel hodit (lokali, diskacil) leta 95 pa do kakega 2005. Takrat je bilo noro dogajanja in zabave (k4, eldorado, palma, central...), Kamorkoli si sel polno ljudi (predvsem bab :) ), zavave kolikor ces. Tudi se je dalo poceni cez pridt. Pilo se je na preserci, pri krizankah, pol pa dalje. Danes nobene zabave vec, par diskotek pa nekih polovičnih lokalov kjer so vecinoma turisti, pa cene podivjane.
Vse kolege imam iz Ljubljane, se druzimo ob sportu, in nobeden ni zadovoljen z zivljenjem v Lj. Vsi bi se preselili ce ne bi imeli his, stanovanj, sluzb v Lj. Promet, azilanti, neprilagojeni tujci, turisti, visoke cene...
Kar je eden napisal s parkingi tudi drzi. Zivel v bs3 (bezugrad) in vem kako smo ze vcasih iskali parking. Sedaj so rampe in ce prides zvecer po 10i se zna zgoditi da ni parkinga pol se pa jebes kaj pa kako. Se ure je serif zoki postavil pri vrtcu kjer si lahko vcasih parkiral.
O smogu in megli ne bomo zgubljal besed ker vsak ki je kdaj prezivel zimo v lj ve da je to najhuje jar se lahko zgodi in se vsako leto. Vec tednov megle po večkrat.
O prometu ne bom zgubljal besed, ker he vsako leto huje. Gradijo stolpnice, infrastuktura pa ista ostaja
Sem se preselil 15 minut iz lj kjer imam dosti trave in zelenja okoli pa bazen za otroke, pa ljubi mir, pa parking, pa megle ne gledam. Posta sola, vrtec, vlak bus vse okoli mene v radiusu 1km.

Rekel bi da kot mlademu he ljubljana dosti ok, se najde kaj za početi, ko dobis otroke, sam gasa ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

bciciban ::

lasyvy je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Komentiral sem izjave seljacin iz LJ, ki se imajo za nekaj več od Jozata iz Kungote.

Boš seljačino iz sela, pokomentiral tudi, kakšna seljačina si sam? Ki se imaš za več od ljubljančanov, kljub temu, da si Joža iz Kungote?

3p je izjavil:


Bo plača toliko višja, da boš pokril strošek skoraj 2x dražjega "kvadrata" stanovanja kot drugod? Povprečne plače v Ljubljani niso toliko višje. Če ne dobiš recimo 500EUR višje plače kot v, recimo, Mariboru, se selitev ekonomsko ne izplača.


Na en pomemben faktor si pozabil, bo tvoje življenje efektivno toliko krajše, ker boš dnevno izgubil dve ure do službe? Ker to znese skoraj en mesec življenja manj na leto (20 dni za volanom).

Recimo, samo na hitro preračunano, pripravljen si izgubiti 4 leta življenja, zato, da boš živel nekje na selu in se vozil v Ljubljano v službo? In ko bi lahko vsaj bral/igral igre/... v avtobusu, ampak večina komediantov se raje gužva na cesti in bulji skozi okno, zraven pa posluša topoumne radijske postaje... še kar grozno, kako malo ljudem pomeni lastno življenje.

Meni se zdi tistih 500 eurov prava malenkost napram 15 minut s kolesom do sluzbe. Pa kavica in rogljiček vmes.


V Ljubljani pa boš izgubil 4 leta življenja zaradi onesnaženega zraka ?

Pod črto si torej na istem :))

Gagatronix ::

Predvsem mi je hecno kako nekateri samo zuranje in popivanje omenjate. :)) Res niso stvari s katerimi bi se normalen clovek hvalil.

l0g1t3ch ::

Jaz bi sam to povedal da je Škofja Loka najboljš.

Hvala.

Matheus ::

Gagatronix je izjavil:

Predvsem mi je hecno kako nekateri samo zuranje in popivanje omenjate. :)) Res niso stvari s katerimi bi se normalen clovek hvalil.


Pazi to. Kodrnusa totalno skurcal nočno življenje v Ljubljani, potem pa zaključi svojo poved takole: "Rekel bi da kot mlademu je ljubljana dosti ok, se najde kaj za početi, ko dobis otroke, sam gasa ven." 8-)

Pravi, da on in njegovi prijatelji vsi želijo ven iz Ljubljane. In zakaj ne greste Kodrnusa? Prodaš v LJ, dobiš lep denar in kjerkoli (razen na obali in samem obrobju mesta) kupiš hišo s parcelo.

Aja kar naenkrat je Ljubljana boljša alternativa :))

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz bi sam to povedal da je Škofja Loka najboljš.

Hvala.


Škofja Loka je kar kul ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Gagatronix ::

Mislim, zame nikdar ni bil smisel vecera da se ga usujem ko kanta, potem pa si grem unicevati sluh in voh v diskace. Vedno sem se rajsi s kolegi dobil v bliznjem lokalu za kako pivo. Lokal kjer ti glasbe ne nabijajo v usesa s 120 decibeli.

l0g1t3ch ::

Če sem še malo resen...
V firmi, ki ima sedež v LJ skoraj nimamo zaposlenega nobenega ljubljančana*. Imamo pa folk iz KP pa do Lendav in vse vmes. Večina pa jih je Ljubljanska okolica, Domžale, Mengeš, Kamnik Medvode, Grosuplje,... Teh je pa vsaj polovico.


*nekaj mladih živi v Ljubljani ampak so še v tistih letih ko so v najemu s cimri, pa večinoma so originalno iz drugih krajev.

Aja recimo moj prejšni šef je imel hišo v Ljubljani, podedovano od staršev. Jo je prodal in se odselil nekam proti Ivančni gorici. Pravi da Ljubljana ni kraj za vzgajat otroke.
Pa ravno sedaj je eden iz moje skupine kupil hišo v Bregu ob Savi, 40 let je preživel v Šiški, sedaj pa gre ven, pravi da preden mu mularija zapade v droge.

Skratka, to je kar očiten trend tako v prejšni kot trenutni firmi, da se ljudje ko imajo otroke pogosto poberejo ven iz LJ. Ali je res tako grozno ne vem. Samo opažanje pač

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Kodrnusa ::

Matheus je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Predvsem mi je hecno kako nekateri samo zuranje in popivanje omenjate. :)) Res niso stvari s katerimi bi se normalen clovek hvalil.


Pazi to. Kodrnusa totalno skurcal nočno življenje v Ljubljani, potem pa zaključi svojo poved takole: "Rekel bi da kot mlademu je ljubljana dosti ok, se najde kaj za početi, ko dobis otroke, sam gasa ven." 8-)

Pravi, da on in njegovi prijatelji vsi želijo ven iz Ljubljane. In zakaj ne greste Kodrnusa? Prodaš v LJ, dobiš lep denar in kjerkoli (razen na obali in samem obrobju mesta) kupiš hišo s parcelo.

Aja kar naenkrat je Ljubljana boljša alternativa :))

l0g1t3ch je izjavil:

Jaz bi sam to povedal da je Škofja Loka najboljš.

Hvala.


Škofja Loka je kar kul ja.


Nauci se brat! Skurcal sem ga za primerjavo kako je bilo vcasih. In ja mladi lahko bolje zivijo v lj kot v zgornjem Dupleku. Imas lokale, telovadnice, fitnese, predvsem kar potrebujejo mladi - druge mlade, sole... Je pa dan in noc proti vcasih.

Jaz sem sel ven iz Lj (15 minut), 2 kolega mata bejbe ki ne vozita avta in imata sluzbe v centru lj (klinicni, gledališče), in ni variante da gresta ven (uporabljata kolo, lpp), eden je sel v Stanežiče, eden je s koroske pa bi se pobral ven sam je zena zagreta ljubljancanka tako da no go. Pa se enkrat nauci se brat! Vsi imajo sluzbe v Lj, se pravi da je neracionalno se selit ven. Kar pa ne pomeni da uzivajo v lj. Vsi imamo otroke

Ko smo bili mladi smo se druzil ga zural (ja tud napil se ga), sportal in babe lovil. Mislim da je to poanta mladosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Matheus ::

Izgovori.

johnnyyy ::

l0g1t3ch je izjavil:

Če sem še malo resen...
V firmi, ki ima sedež v LJ skoraj nimamo zaposlenega nobenega ljubljančana*. Imamo pa folk iz KP pa do Lendav in vse vmes. Večina pa jih je Ljubljanska okolica, Domžale, Mengeš, Kamnik Medvode, Grosuplje,... Teh je pa vsaj polovico.


*nekaj mladih živi v Ljubljani ampak so še v tistih letih ko so v najemu s cimri, pa večinoma so originalno iz drugih krajev.

Aja recimo moj prejšni šef je imel hišo v Ljubljani, podedovano od staršev. Jo je prodal in se odselil nekam proti Ivančni gorici. Pravi da Ljubljana ni kraj za vzgajat otroke.
Pa ravno sedaj je eden iz moje skupine kupil hišo v Bregu ob Savi, 40 let je preživel v Šiški, sedaj pa gre ven, pravi da preden mu mularija zapade v droge.

Skratka, to je kar očiten trend tako v prejšni kot trenutni firmi, da se ljudje ko imajo otroke pogosto poberejo ven iz LJ. Ali je res tako grozno ne vem. Samo opažanje pač

Kolikor sam spoznavam ljudi, bi rekel, da je Ljublana, kot neki vampi - eni jo imajo zelo radi drugi jo pa videti ne morejo. Zelo velikokrat dobiš neke razloge za in proti, ki so precej na majavih tleh. Ena izmed teh so tudi droge, kjer se nekdo preseli 20km iz LJ in argumentira, da se je preselil ker so v LJ droge. Ma nemoj, tudi v naši rodni grudi se ve kje dobiš robo. :D

Pri majhnih otrocih mi je v LJ predvsem všeč infrastruktura - igrala, vrtci in igrišča, ki so res na vsakem koraku. Nekajkrat so me reševale tudi lekarne, saj so dlje časa odprte poleg tega jih je več. Tudi trgovine so na vsakem koraku. Te stvari sem sam izkoriščal na način, da sem šel z otroci na igrala, potem pa še sproti v trgovino. Večji trgovski centri imajo pokrite garaže kar je idealno pozimi z otroci, ko ne rabiš dežnikov itd. Enkrat se spomnim, da sva šla z malim od doma, do pisarne in v trgovino - zunaj je padal sneg bila je plundra, midva pa iz garaže v garažo.

Je pa slaba stran teh igral in igrišč to, da tam otroci ne bodo spletli nekih kolegialnih vezi, ker je otrok preveč in starši menjamo lokacije. Pri nas v vasi smo imeli eno igrišče in če si pol leta hodil tja si poznal vse. Tukaj npr. ne poznam nikogar, obrazi se menjajo hitreje, kot uspem registrirati. Velikokrat se zgodi, da imaš blizu vrtec/zdravstveni dom a spet ni tako blizu, da ob dežju ne bi študiral ali vzameš avto.

Tako da na koncu se moraš odločit med takšnimi plusi in minusi, kjer je na koncu vse odvisno od tebe - kaj ti je prioriteta, kaj si želiš itd.

lasyvy ::

Kodrnusa je izjavil:

O prometu ne bom zgubljal besed, ker he vsako leto huje. Gradijo stolpnice, infrastuktura pa ista ostaja
Sem se preselil 15 minut iz lj kjer imam dosti trave in zelenja okoli pa bazen za otroke, pa ljubi mir, pa parking, pa megle ne gledam. Posta sola, vrtec, vlak bus vse okoli mene v radiusu 1km.

Jaz bi pa ravno o prometu, ki ga ti delaš govoril. Vas bo treba take "s svežim zrakom" malo omejiti, da se boste lepo spravili na LPP. Prihaja kmalu, tudi v mesto 15 minut stran.

bciciban je izjavil:

V Ljubljani pa boš izgubil 4 leta življenja zaradi onesnaženega zraka ?

Pod črto si torej na istem :))


Na vasi pa zaradi pesticidov. Tako, da si glede tega res na istem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

lasyvy ::

feryz je izjavil:

Žuranja zunaj praktično ni. Sterilno in odbijajoče.


Ja, generacije so se zamenjale, če pomislim, koliko smo ga mi prežurali in ko gledam sterilno mladino, ki ves čas buli v telefone in se čudi, kako, da nima bejbe...

Ampak to nima veze z Ljubljano, sicer, če se spomniš (pa se seveda ne, ker Mariborčani o Ljubljani pač ne veste kaj dosti), je bil pred "opankarjem" center kar precej mrtev. Pa uredil je toliko stvari, da si ga želimo dosmrtno, buh mu daj zdravje, da ne dobimo slučajno kakšnega Kanglerja ali kakšnega drugega desničarskega barbara.

Mislim, a je tako težko primerjati kaj se je zgodilo z mestom od začetka vladavine Zokija v Ljubljani ali Kanglerja v Mariboru? Prva cveti, drugi razpada. To pove vse o "opankarju". Samo želite si ga lahko.

l0g1t3ch je izjavil:

sedaj pa gre ven, pravi da preden mu mularija zapade v droge.


Mah to malo ljudi romantika zagrabi, kako lepo je bilo, ko so bili še mladi, pa na vasi, pa ko so do šole bosi po 2m snegu hodili 20km na sosednji hrib.

Droge so samo izgovor, tako ali tako bo na srednjo šolo hodil v mesto in tam bo dobil vse kar si bo želel. Ne pomaga nobena vas ali karkoli drugega, samo vzgoja, to pa imaš lahko tako v Ljubljani kot na vasi.

Edina stvar, ki jo je res učinkovito naredil za otroke je, da bojo verjetno brez partnerja dokler se ne odselijo od doma, kar bo verjetno pri 45.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

gruntfürmich ::

izgleda da v ljubljani nočejo biti edino retardirani redneki, ki ne znajo uporabljat javnega prometa in so totalno asocialni. ker če nekdo reče da mu nobeden ne bo težil, to pomeni da je tak človek neprilagojen in asocialen.

takšni kar bodite v plesnivih grapah. raje imam albance za sosede to takšne slovence.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

l0g1t3ch ::

lasyvy je izjavil:


l0g1t3ch je izjavil:

sedaj pa gre ven, pravi da preden mu mularija zapade v droge.


Mah to malo ljudi romantika zagrabi, kako lepo je bilo, ko so bili še mladi, pa na vasi, pa ko so do šole bosi po 2m snegu hodili 20km na sosednji hrib.

Droge so samo izgovor, tako ali tako bo na srednjo šolo hodil v mesto in tam bo dobil vse kar si bo želel. Ne pomaga nobena vas ali karkoli drugega, samo vzgoja, to pa imaš lahko tako v Ljubljani kot na vasi.

Edina stvar, ki jo je res učinkovito naredil za otroke je, da bojo verjetno brez partnerja dokler se ne odselijo od doma, kar bo verjetno pri 45.


Je rojen ljubljančan tak da dvomim da ma neko nostalgijo po hribih. Tudi bivši šef je bil rojen Ljubljančan.

To so pač samo moja opažanja v dveh različnih kolektivih, da je folk po tistem ko je imel familijo začel razmišljat da gre ven iz LJ.

gruntfürmich je izjavil:

izgleda da v ljubljani nočejo biti edino retardirani redneki, ki ne znajo uporabljat javnega prometa in so totalno asocialni. ker če nekdo reče da mu nobeden ne bo težil, to pomeni da je tak človek neprilagojen in asocialen.

takšni kar bodite v plesnivih grapah. raje imam albance za sosede to takšne slovence.



Med plesnivo grapo in Ljubljano je še ogromno drugih možnosti. S takimi zapisi samo pokažeš svojo omejenost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

lasyvy ::

l0g1t3ch je izjavil:

Je rojen ljubljančan tak da dvomim da ma neko nostalgijo po hribih. Tudi bivši šef je bil rojen Ljubljančan.

To so pač samo moja opažanja v dveh različnih kolektivih, da je folk po tistem ko je imel familijo začel razmišljat da gre ven iz LJ.


Ja, to je pa druga opcija. Da gre za nekoga, ki še nikoli ni videl, kako fucked up je življenje "na vasi", vedno se je vozil samo skozi in si mislil, kako čudovito je, če imaš tiste rdeče rožice na ganku in ptički žvrgolijo, pa gozd je zraven (ki mu je tudi služil samo za sprehode, enkrat na teden po uro ali dve).

Če bi mu dal tisto hišo, vrt in gank v Rožni dolini, misliš, da bi zamenjal? ;)

l0g1t3ch ::

lasyvy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Je rojen ljubljančan tak da dvomim da ma neko nostalgijo po hribih. Tudi bivši šef je bil rojen Ljubljančan.

To so pač samo moja opažanja v dveh različnih kolektivih, da je folk po tistem ko je imel familijo začel razmišljat da gre ven iz LJ.


Ja, to je pa druga opcija. Da gre za nekoga, ki še nikoli ni videl, kako fucked up je življenje "na vasi", vedno se je vozil samo skozi in si mislil, kako čudovito je, če imaš tiste rdeče rožice na ganku in ptički žvrgolijo, pa gozd je zraven (ki mu je tudi služil samo za sprehode, enkrat na teden po uro ali dve).

Če bi mu dal tisto hišo, vrt in gank v Rožni dolini, misliš, da bi zamenjal? ;)


Eden je bil v kodeljevem, drugi v šiški. Je rožna res toliko boljša ? Včasih ko smo bili študenti je bil tam kar kraval :)

Mato989 ::

Debata je popolnoma zašla... bistvo je v tem da to da se preseliš v LJ mora biti finančno podprto z toliko boljšo plačo da je smiselno.

To je 90% logike... ostalih 10% doprinese če res tako nujno rabiš ali želiš nekaj kar izven LJ ni ??? (opera????)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lasyvy ::

l0g1t3ch je izjavil:

lasyvy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Je rojen ljubljančan tak da dvomim da ma neko nostalgijo po hribih. Tudi bivši šef je bil rojen Ljubljančan.

To so pač samo moja opažanja v dveh različnih kolektivih, da je folk po tistem ko je imel familijo začel razmišljat da gre ven iz LJ.


Ja, to je pa druga opcija. Da gre za nekoga, ki še nikoli ni videl, kako fucked up je življenje "na vasi", vedno se je vozil samo skozi in si mislil, kako čudovito je, če imaš tiste rdeče rožice na ganku in ptički žvrgolijo, pa gozd je zraven (ki mu je tudi služil samo za sprehode, enkrat na teden po uro ali dve).

Če bi mu dal tisto hišo, vrt in gank v Rožni dolini, misliš, da bi zamenjal? ;)


Eden je bil v kodeljevem, drugi v šiški. Je rožna res toliko boljša ? Včasih ko smo bili študenti je bil tam kar kraval :)


Seveda, če ste bili pa v študentskem... če tam ne bi bil kraval, bi bilo že kar konkretno čudno.

Rožna zaradi bližine gozda, ajde, pa naj bo štepanc. Sicer pa glede rožne, cene hiš poglej, pa ti bo vse jasno.

Mato989 je izjavil:

Debata je popolnoma zašla... bistvo je v tem da to da se preseliš v LJ mora biti finančno podprto z toliko boljšo plačo da je smiselno.

Ne bo držalo. Dokler nimam osebnega šoferja (pa še takrat ne), ni šans, da se preselim nekam, kjer se bom do službe vlačil več kot 15 minut. Tisti, ki tega nikoli niso imeli, ne vedo, koliko pomeni tista ura in več, ki jo vržeš direktno v smeti v avtu.

Mato989 je izjavil:

To je 90% logike... ostalih 10% doprinese če res tako nujno rabiš ali želiš nekaj kar izven LJ ni ??? (opera????)

Ne. Vse kar je na vasi imaš tudi v Ljubljani (ok, smrad po gnojnici je težko najti), obratno ne velja. Vprašanje je, ali imaš denar za to.

In ja, opera je zakon, drama tudi, to, da greš lahko po karkoli, kamorkoli s kolesom enako. Da greš lahko s prijatelji (večina starejših jih nima, pa je potem vseeno) na pivo, pa ti ni treba šteti požirke piva, da ne boš napihal tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

l0g1t3ch ::

Smo bruhali tudi po ulicah, z zelo lepimi hišami. Tudi pijani smo se drli po ulicah z zelo lepimi hišami. Verjetno imajo zato take cene :)

Zna pa biti da je danes bolj mir, ko folk sam še telefone gleda.

P.S. kaj je zate vas ? Verjetno nek zaselek s 5imi hišami nekje v hribih ? Obstaja ogromno krajev, nekdanjih vasi, ki so se že napol zlila z mesti in tam že 20 let ni nobenega kmeta. So pa prijetni kraji za živet z vsem na dosegu roku (peš/kolo).

lasyvy je izjavil:


Ne bo držalo. Dokler nimam osebnega šoferja (pa še takrat ne), ni šans, da se preselim nekam, kjer se bom do službe vlačil več kot 15 minut. Tisti, ki tega nikoli niso imeli, ne vedo, koliko pomeni tista ura in več, ki jo vržeš direktno v smeti v avtu.

Delo od doma za mnoge reši ta problem. Jaz grem 1x na teden v LJ in imam 30 min vožnje. 4x na teden jo imam 0 ;)

lasyvy je izjavil:


Mato989 je izjavil:

To je 90% logike... ostalih 10% doprinese če res tako nujno rabiš ali želiš nekaj kar izven LJ ni ??? (opera????)

Ne. Vse kar je na vasi imaš tudi v Ljubljani (ok, smrad po gnojnici je težko najti), obratno ne velja. Vprašanje je, ali imaš denar za to.

In ja, opera je zakon, drama tudi, to, da greš lahko po karkoli, kamorkoli s kolesom enako. Da greš lahko s prijatelji (večina starejših jih nima, pa je potem vseeno) na pivo, pa ti ni treba šteti požirke piva, da ne boš napihal tudi.




Tudi v vonju gnoja lahko uživaš v Ljubljani :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

l0g1t3ch ::

Kmetija sredi LJ
46.07053165170295, 14.480555124245171

lasyvy ::

l0g1t3ch je izjavil:

Smo bruhali tudi po ulicah, z zelo lepimi hišami. Tudi pijani smo se drli po ulicah z zelo lepimi hišami. Verjetno imajo zato take cene :)

Zna pa biti da je danes bolj mir, ko folk sam še telefone gleda.

P.S. kaj je zate vas ? Verjetno nek zaselek s 5imi hišami nekje v hribih ? Obstaja ogromno krajev, nekdanjih vasi, ki so se že napol zlila z mesti in tam že 20 let ni nobenega kmeta. So pa prijetni kraji za živet z vsem na dosegu roku (peš/kolo).


Ja, saj na vasi tudi znajo bruhati po ulicah. Ne jih imeti za tako nerazvite no... Ampak veš kaj je pri tem najlepše? Ko bruhaš po ulici v Ljubljani, te ne obirajo še celo leto zaradi tega (oz. ne zaradi tega ampak pač dolgčas preganjajo).

"Vas je podeželsko naselje, ki je izrazito agrarnega značaja ter nima pomembnejših upravnih, političnih,... funkcij, dejavnosti in ustanov."

l0g1t3ch je izjavil:




Tudi v vonju gnoja lahko uživaš v Ljubljani :))


Ja, saj sem rekel, težko ga je najti, ampak lahko tudi to dobiš. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

GummyBear ::

Po več kot 15 letih življenja v Ljubljani lahko povem naslednje:

+ prednost: bližina nakupovalnih središč in vseh možnih storitev; predvsem pa več izbire kot v kateremkoli drugem slovenskem mestu;
+ prednost: središče dogajanja - če te zanimajo koncerti, tečaji in razni drugi dogodki;
+ prednost: imaš veliko 15-minutnih središč (t.j. na razdalji 15 minut hoje od doma imaš vse kar potrebuješ);
- slabost: na drug konec mesta se voziš enako dolgo kot iz obrobja Ljubljane do državne meje;
- slabost: nikoli ne boš finančno sposoben za nakup lastne nepremičnine v znotraj LJ ali v njeni bližini;
- slabost: veliko je tujcev (ne samo sosednih narodov, ampak tudi takih z daljnjega juga ali vzhoda) in čudakov;

Zaključek:
Če nisi izjema (dedovanje, neverjetno plačana služba, zadetek na lotu itd.), boš obsojen na večni najem, ki bo vsako leto dražji, hišna pravila pa vse strožja. Po parih letih najema se bo lastnik odločil, da stanovanja ne bo več oddajal in se boš moral izselit. Seliti se vsakih par let na drugo lokacijo ni prijetno, kakor tudi ne iskanje drugega stanovanja (ni vsako stanovanje primerno). Zanesljivost/stabilnost najema je torej vprašljiva. Razmisli tudi, koliko denarja boš zapravil za najem v recimo 10 letih. V tem času bi že odplačal nekaj kredita za svojo nepremičnino. Razmisli o udobju, ki ga nudi lastna nepremičnina in tistim, ki ga imaš v najemu. Za marsikoga je tako cenejša ura vožnje v prestolnico, kakor pa bivanje v njej. Ne pravim, da je prijetno 2 uri dnevno sedeti za volanom, ampak to je dosegljivo/izvedljivo in marsikomu lažje kakor pa biti v najemu. Če si kdaj prej bil vozač (migriral kot srednješolec ali študent), ti vožnja ne bo predstavljala nekega izziva. Če pa si vse življenje Ljubljančan in si imel vse na razdalji 5 minut hoje od doma, potem ti je 1 ura vožnje (v eno smer!) nekaj nepredstavljivega.

Nasvet: Probaj se Ljubljani v čim večjem loku izogniti. Če to ni možno, probaj izpeljat tako, da jo vidiš samo tistih 8 ur, ko si v službi.

johnnyyy ::

l0g1t3ch je izjavil:

Eden je bil v kodeljevem, drugi v šiški. Je rožna res toliko boljša ? Včasih ko smo bili študenti je bil tam kar kraval :)

Rožna velja za veliko Ljubljančanov za bolj "elitno" iz tega vidika je za njih "boljša". Za tiste, ki smo se v LJ preselili iz večjih vukojebin, je Šiška, Šentvid, Rožna itd. isti drek. :)

energetik ::

lasyvy je izjavil:


Ne bo držalo. Dokler nimam osebnega šoferja (pa še takrat ne), ni šans, da se preselim nekam, kjer se bom do službe vlačil več kot 15 minut. Tisti, ki tega nikoli niso imeli, ne vedo, koliko pomeni tista ura in več, ki jo vržeš direktno v smeti v avtu.

Mato989 je izjavil:

To je 90% logike... ostalih 10% doprinese če res tako nujno rabiš ali želiš nekaj kar izven LJ ni ??? (opera????)

Ne. Vse kar je na vasi imaš tudi v Ljubljani (ok, smrad po gnojnici je težko najti), obratno ne velja. Vprašanje je, ali imaš denar za to.

In ja, opera je zakon, drama tudi, to, da greš lahko po karkoli, kamorkoli s kolesom enako. Da greš lahko s prijatelji (večina starejših jih nima, pa je potem vseeno) na pivo, pa ti ni treba šteti požirke piva, da ne boš napihal tudi.
Lej, ko sem še živel direktno v centru (Slovenska), sem hodil na šiht peš 12-15min. Sedaj živim 15km iz centra v bajti, do šihta na drugi lokaciji pa imam 27km. Porabim v povprečju 25min z avtom v eno smer. To je nekje dodatnih 20min tja+nazaj glede na moje začetno stanje. Ni nobena katastrofa. Bivanje izven LJ mi odtehta to.

Je res, prvotni razlog, zakaj sem se preselil iz LJ je bil, da nisem imel sredstev za samostojno bajto znotraj ringa. Skoraj enako velik razlog pa je bil, da nisem hotel več živeti v LJ, ker mi gre že od mladosti neznansko na živce gužva, hrup in omejevanje. Vedno sem hotel pobegniti iz LJ. Pa kot rečeno sem od rojstva 35 let živel v neposredni bližini Križank. V samostojni bajti. Pa so nam nabili potopne količke, da noben ni mogel več na obisk. Pa so nam vzeli lastne smetnjake in zgradili potopne, da moraš trogat smeti 300m stran. Pa kolona, takoj ko se hočeš odpeljat od doma. Črepinje in kozlanje za vogalom. Klinc gleda vse to.

Aja, pivo s prijatelji ali sam raje spijem na svoji terasi pred bajto, pa mi tudi ni treba gruntati če bom napihal. S tem da pijem vrhunsko pivo za 3x nižjo ceno kot v nekem bifeju v centru.
vires in numeris

Mato989 ::

Ne. Vse kar je na vasi imaš tudi v Ljubljani (ok, smrad po gnojnici je težko najti), obratno ne velja. Vprašanje je, ali imaš denar za to.

In ja, opera je zakon, drama tudi, to, da greš lahko po karkoli, kamorkoli s kolesom enako. Da greš lahko s prijatelji (večina starejših jih nima, pa je potem vseeno) na pivo, pa ti ni treba šteti požirke piva, da ne boš napihal tudi.


Jaz imam na Ptuju z kolesom dosegljivo vse razen LeClerca ki je v MB, v Opero in Dramo pa ne hodim zato je to irelevantno... torej kaj točno ima LJ kar nek Maribor ali Koper ali Celje nimajo? Kaj tako nujnega da bi zaradi tega plačal x2 ceno nepremičnine.

1. odgovor ki je smiselno racionalen = višina plače ki jo v LJ dobiš
2. odgovor ki je smiselno racionalen je da imaš tam vse prijatelje in družino (ampak potem si itak že od malega Ljubljančan in je točka spet irelevantna)

Ne bo držalo. Dokler nimam osebnega šoferja (pa še takrat ne), ni šans, da se preselim nekam, kjer se bom do službe vlačil več kot 15 minut. Tisti, ki tega nikoli niso imeli, ne vedo, koliko pomeni tista ura in več, ki jo vržeš direktno v smeti v avtu.


Ampak to nima veze z LJ... če imaš šiht v Celju potem točka pade... ampak tu je govora zakaj bi nekdo šel IZVEN LJ se preselit v LJ ker je tam dobil šiht... ja, če bo zaradi tega šihta pokril selitev(najemnino ali nakup) in mu bo še zmeraj ostalo viška ptoem je smiselno racionalno drugače neumno...

Če dobiš v MBju kjer si doma 1.200 NETO v LJ pa 1.400 NETO pač se ne seliš v LJ, ker ti bo po izdatkih ostalo manj kot v MB pri nižji plači in o tem je govora
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

lasyvy ::

GummyBear je izjavil:


- slabost: na drug konec mesta se voziš enako dolgo kot iz obrobja Ljubljane do državne meje;

Neumnost, pol ure imaš po diagonali s kolesom. Ljubljana je ravno prav velika, da ni neobvladljiva.

GummyBear je izjavil:


- slabost: nikoli ne boš finančno sposoben za nakup lastne nepremičnine v znotraj LJ ali v njeni bližini;


Če se OP spogleduje z Ljubljano, potem verjetno je finančno sposoben. Ali bo lahko za ta denar imel tako hišo kot v Halozah? Ne.

GummyBear je izjavil:


- slabost: veliko je tujcev (ne samo sosednih narodov, ampak tudi takih z daljnjega juga ali vzhoda) in čudakov;


Tujci niso problem, razen, če imaš sam problem v glavi. Oz. si čudak. Slovenci so bistveno večji problem.

GummyBear je izjavil:


Če si kdaj prej bil vozač (migriral kot srednješolec ali študent), ti vožnja ne bo predstavljala nekega izziva.


Velika razlika je, ali se voziš na avtobusu in zraven bereš knjigo (gledaš film, igraš igrice, delaš za šiht,...) ali pa si srečen udeleženec kolone, ki se ne premika, družbo pa ti dela radio.

GummyBear je izjavil:


Če pa si vse življenje Ljubljančan in si imel vse na razdalji 5 minut hoje od doma, potem ti je 1 ura vožnje (v eno smer!) nekaj nepredstavljivega.


Seveda, to je 2 uri na dan stran vrženega časa (da sploh ne omenjam, ko zraven pizdiš čez druge voznike itd.), če jih prišteješ k delovniku, dobiš 10 ur, recimo, da spiš po normativih 7 ur, smo že na 17, se pravi imaš efektivno od dneva samo še 7 ur, od tega dnevne svetlobe 4 ali manj. Nepredstavljivo. Saj ne rečem, če bi medmestni potniški promet deloval, da bi lahko kaj pametnega počel medtem, ko se voziš, tako kot pa je, hvala lepa.

Da sploh ne omenjamo, da se bo Ljubljana prej ko slej zaprla za promet dnevnih migracij (pač trend v svetu), tako, da boš imel najlepše iz obeh svetov. Cijazenje do Ljubljane in nato še cijazenje z avtobusom (ki bo zaradi manjše gužve hitrejši).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

l0g1t3ch ::

lasyvy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Smo bruhali tudi po ulicah, z zelo lepimi hišami. Tudi pijani smo se drli po ulicah z zelo lepimi hišami. Verjetno imajo zato take cene :)

Zna pa biti da je danes bolj mir, ko folk sam še telefone gleda.

P.S. kaj je zate vas ? Verjetno nek zaselek s 5imi hišami nekje v hribih ? Obstaja ogromno krajev, nekdanjih vasi, ki so se že napol zlila z mesti in tam že 20 let ni nobenega kmeta. So pa prijetni kraji za živet z vsem na dosegu roku (peš/kolo).


Ja, saj na vasi tudi znajo bruhati po ulicah. Ne jih imeti za tako nerazvite no... Ampak veš kaj je pri tem najlepše? Ko bruhaš po ulici v Ljubljani, te ne obirajo še celo leto zaradi tega (oz. ne zaradi tega ampak pač dolgčas preganjajo).

"Vas je podeželsko naselje, ki je izrazito agrarnega značaja ter nima pomembnejših upravnih, političnih,... funkcij, dejavnosti in ustanov."



No ampak v takih pravih vaseh živi zelo malo ljudi, ker so pač male.

Nek čas sem živel v manjšem kraju pri Kranju, nekoč vas danes že počasi postaja del Kranja.
V rangu 500m sem imel
- vrtec 2x
- oš. devetletka
- busna postaja 2x
- frizer
- mercator
- slščičarno
- kafič 2x
- gostilna
- picerija

Kmetije že dolgo ni bilo nobene. Folk se je brigal zase, precej je bilo itak na novo priseljenih. Optiko so potegnili že 2012. Največji minus je bilo nekaj "kurjačev" ki so pozimi zasramdili vse z kurjenjem slabih drv in svinjarije v pečeh. Ampak ta problem se reši ko taki stari prdci pomrejo ali pa jih sreča pamet in namestijo TČ ali plin.

Ampak ja, vsak je imel ta kraj za vas, čeprav je prenehal biti tista stereotipna kmečka vas že 30 let nazaj. Tudi do kranja si mel redne buse ali pa si bil s kolesom tam v 15ih minutah.

Sem bil pa rojen v taki pravi mali hribovski vasi tako, da vem razliko. Tam pa res sosednje vedo več o tebi kot veš sam :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

lasyvy ::

l0g1t3ch je izjavil:

...


Šentjur poglej. Ma ga ni denarja, da grem tja živet. Potem živiš v mestu, ki pa pravzaprav ni mesto, fašeš vse negativne lastnosti mesta in nobene pozitivne "vasi". Gunclje. Vse na drugi strani Ižanke, Domžale, Mengeš, JJSelo,...

O vasi govorim zato, ker mi je edina pozitivna lastnost, da si dejansko stran od ljudi, na relativno samem. Ta "naselja" zlita z mestom (ampak še vedno v p.m.), kjer je poplava hiš je pa neprimerno slabše od vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

l0g1t3ch ::

lasyvy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

...


Šentjur poglej. Ma ga ni denarja, da grem tja živet. Potem živiš v mestu, ki pa pravzaprav ni mesto, fašeš vse negativne lastnosti mesta in nobene pozitivne "vasi". Gunclje. Vse na drugi strani Ižanke, Domžale,...

O vasi govorim zato, ker mi je edina pozitivna lastnost, da si dejansko stran od ljudi, na relativno samem. Ta "naselja" zlita z mestom (ampak še vedno v p.m.), kjer je poplava hiš je pa neprimerno slabše od vsega.


Zakaj bi bila "poplava" 500 hiš slabša od "poplave" tisoče zgradb večjega mesta ?
Vse pogosto rabljene storitve so bile v rangu 500m. Do vseh si prišel po urejenih pločnikih oz. po ulicah kjer je bilo praktično 0 prometa. Do Kranja si mel z busom ravno nekje toliko kot iz šiške do centra. Ja kranj je po svetovnih merilih vukojebina ampak v slovniji je pač tretje največje mesto tako da se ne strinjam da si to nekje v p.m.

Nekje v p.m. si ko si v hribovskem zaselku, kjer imaš 7km da sploh prideš do prvega ne bistveno večjega naselja :))

Aja pa nevem zakaj bi bil na vasi stran od ljudi. Vasi so nastale tam kjer se je nabralo nekaj hiš na kupu. Nič nisi stran od ljudi, msicer jih imaš manj okoli sebe ampak so vedno isti pa vse vedo o tebi :)) Kar imaš ti za vas je ubistvu neka samotna kmetija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

lasyvy ::

l0g1t3ch je izjavil:

lasyvy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

...


Šentjur poglej. Ma ga ni denarja, da grem tja živet. Potem živiš v mestu, ki pa pravzaprav ni mesto, fašeš vse negativne lastnosti mesta in nobene pozitivne "vasi". Gunclje. Vse na drugi strani Ižanke, Domžale,...

O vasi govorim zato, ker mi je edina pozitivna lastnost, da si dejansko stran od ljudi, na relativno samem. Ta "naselja" zlita z mestom (ampak še vedno v p.m.), kjer je poplava hiš je pa neprimerno slabše od vsega.


Zakaj bi bila "poplava" 500 hiš slabša od "poplave" tisoče zgradb večjega mesta ?
Vse pogosto rabljene storitve so bile v rangu 500m. Do vseh si prišel po urejenih pločnikih oz. po ulicah kjer je bilo praktično 0 prometa. Do Kranja si mel z busom ravno nekje toliko kot iz šiške do centra. Ja kranj je po svetovnih merilih vukojebina ampak v slovniji je pač tretje največje mesto tako da se ne strinjam da si to nekje v p.m.

Nekje v p.m. si ko si v hribovskem zaselku, kjer imaš 7km da sploh prideš do prvega ne bistveno večjega naselja :))


Nisem o Kranju govoril. In sorry, Šentjur je v p.m.

l0g1t3ch je izjavil:

Aja pa nevem zakaj bi bil na vasi stran od ljudi. Vasi so nastale tam kjer se je nabralo nekaj hiš na kupu. Nič nisi stran od ljudi, msicer jih imaš manj okoli sebe ampak so vedno isti pa vse vedo o tebi :)) Kar imaš ti za vas je ubistvu neka samotna kmetija.


Žal se ne da živeti brez infrastrukture, ergo ni samotna kmetija.

Utk ::

Če kdo rabi razlog, da se NE preseli v Ljubljano, naj samo prebere izpade nekaterih Ljubljančanov v tej temi. Mislim da take kmetavzarje težko najdeš v največjih sibirskih vukojebinah.

l0g1t3ch ::

@lasyvy
Ampak ubistvu mi nisi ničesar odgovoril. Jaz sem ti podal primer kraja kjer imaš na 500m vse za day to day življenje in bližino večjega mesta. Zakaj bi bilo to slabše od vsega ?

Tudi o vaseh imaš popolnoma zgrešeno predstavo. Male kmetije, ki so bile nekoč pri vsaki hiši v vasi, to je že davno nerentabilno in izumira s svetlobno hitrostjo.

lasyvy ::

Utk je izjavil:

Če kdo rabi razlog, da se NE preseli v Ljubljano, naj samo prebere izpade nekaterih Ljubljančanov v tej temi. Mislim da take kmetavzarje težko najdeš v največjih sibirskih vukojebinah.


Ja, in potem se preselijo iz sibirske, pardon, štajerske vukojebine v Ljubljano in dobiš stereotip ljubljančana, ki ga imaš tako rad.

l0g1t3ch je izjavil:

@lasyvy
Ampak ubistvu mi nisi ničesar odgovoril. Jaz sem ti podal primer kraja kjer imaš na 500m vse za day to day življenje in bližino večjega mesta. Zakaj bi bilo to slabše od vsega ?

Vse sem ti povedal že nazačetku pa še kar forsiraš "nekaj". Imaš vse kar je v kurcu v mestu in kar je v kurcu "na vasi". Skratka najslabše iz obeh svetov.

l0g1t3ch je izjavil:

Tudi o vaseh imaš popolnoma zgrešeno predstavo. Male kmetije, ki so bile nekoč pri vsaki hiši v vasi, to je že davno nerentabilno in izumira s svetlobno hitrostjo.

Moja predstava je čisto vredu. Sem kje omenil kmetijo, ne spomnim se...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

bciciban ::

lasyvy je izjavil:


l0g1t3ch je izjavil:

@lasyvy
Ampak ubistvu mi nisi ničesar odgovoril. Jaz sem ti podal primer kraja kjer imaš na 500m vse za day to day življenje in bližino večjega mesta. Zakaj bi bilo to slabše od vsega ?

Vse sem ti povedal že nazačetku pa še kar forsiraš "nekaj". Imaš vse kar je v kurcu v mestu in kar je v kurcu "na vasi". Skratka najslabše iz obeh svetov.


Kaj ni prednost Ljubljane da imaš vse na dosegu roke? Torej če imaš v radiju 500m vse našteto imaš ubistvu najboljše kar ponuja Ljubljana. Torej najboljše iz obeh svetov.

Imaš infrastrukturo in storitve -> prednost ljubljane
Imaš manj ljudi, manj gužve, manj hrupa -> prednost podeželja

Torej ?

lasyvy je izjavil:


bciciban je izjavil:

V Ljubljani pa boš izgubil 4 leta življenja zaradi onesnaženega zraka ?

Pod črto si torej na istem :))


Na vasi pa zaradi pesticidov. Tako, da si glede tega res na istem.


Onesnažen zrak od prometa, pm10 delci in podobno je po mnenju stroke odgovoren za res veliko število bolezni in temu se v Ljubljani ne boš izognil

Pesticidom po drugi strani se lahko izogneš z lahkoto. Življenje izven LJ ne pomeni da živiš sredi polja koruze ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

lasyvy ::

bciciban je izjavil:

lasyvy je izjavil:


l0g1t3ch je izjavil:

@lasyvy
Ampak ubistvu mi nisi ničesar odgovoril. Jaz sem ti podal primer kraja kjer imaš na 500m vse za day to day življenje in bližino večjega mesta. Zakaj bi bilo to slabše od vsega ?

Vse sem ti povedal že nazačetku pa še kar forsiraš "nekaj". Imaš vse kar je v kurcu v mestu in kar je v kurcu "na vasi". Skratka najslabše iz obeh svetov.


Kaj ni prednost Ljubljane da imaš vse na dosegu roke? Torej če imaš v radiju 500m vse našteto imaš ubistvu najboljše kar ponuja Ljubljana. Torej najboljše iz obeh svetov.

Imaš infrastrukturo in storitve -> prednost ljubljane
Imaš manj ljudi, manj gužve, manj hrupa -> prednost podeželja

Torej ?


Razloži mi prosim, koliko ljudi in koliko hrupa vidiš, če se postaviš na poljubno mesto v Ljubljani. 300.000 verjetno ne. Pa jaz nekako obvoznice ne slišim. Torej koliko?

No dajta genija, razložita mi, zakaj so hiše tam cenejše? Ker je enako, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

Mato989 ::

lasyvy je izjavil:

bciciban je izjavil:

lasyvy je izjavil:


l0g1t3ch je izjavil:

@lasyvy
Ampak ubistvu mi nisi ničesar odgovoril. Jaz sem ti podal primer kraja kjer imaš na 500m vse za day to day življenje in bližino večjega mesta. Zakaj bi bilo to slabše od vsega ?

Vse sem ti povedal že nazačetku pa še kar forsiraš "nekaj". Imaš vse kar je v kurcu v mestu in kar je v kurcu "na vasi". Skratka najslabše iz obeh svetov.


Kaj ni prednost Ljubljane da imaš vse na dosegu roke? Torej če imaš v radiju 500m vse našteto imaš ubistvu najboljše kar ponuja Ljubljana. Torej najboljše iz obeh svetov.

Imaš infrastrukturo in storitve -> prednost ljubljane
Imaš manj ljudi, manj gužve, manj hrupa -> prednost podeželja

Torej ?


Razloži mi prosim, koliko ljudi in koliko hrupa vidiš, če se postaviš na poljubno mesto v Ljubljani. 300.000 verjetno ne. Pa jaz nekako obvoznice ne slišim. Torej koliko?

No dajta genija, razložita mi, zakaj so hiše tam cenejše? Ker je enako, mar ne?


Ne vem postavi se v center mesta nekje na tržaško zraven železniške in busne in povej koliko ljudi vidiš in koliko prometa? Zagotov več kot v nekaj dneh na Ptuju ali v Krškem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

lasyvy ::

Mato989 je izjavil:

Ne vem postavi se v center mesta nekje na tržaško zraven železniške in busne in povej koliko ljudi vidiš in koliko prometa? Zagotov več kot v nekaj dneh na Ptuju ali v Krškem...


Čakaj, on je dal za primerjavo Kranj, ti pa zdaj govoriš o nerazvitih predelih, kjer je eden za po vrhu še napolnjen s štajerci. Tega ne moreš sploh primerjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

Mato989 ::

lasyvy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne vem postavi se v center mesta nekje na tržaško zraven železniške in busne in povej koliko ljudi vidiš in koliko prometa? Zagotov več kot v nekaj dneh na Ptuju ali v Krškem...


Čakaj, on je dal za primerjavo Kranj, ti pa zdaj govoriš o nerazvitih predelih, kjer je eden za po vrhu še napolnjen s štajerci. Tega ne moreš sploh primerjat.


V primerjavi je cela druga Slovenija razen LJ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lasyvy ::

Mato989 je izjavil:

lasyvy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne vem postavi se v center mesta nekje na tržaško zraven železniške in busne in povej koliko ljudi vidiš in koliko prometa? Zagotov več kot v nekaj dneh na Ptuju ali v Krškem...


Čakaj, on je dal za primerjavo Kranj, ti pa zdaj govoriš o nerazvitih predelih, kjer je eden za po vrhu še napolnjen s štajerci. Tega ne moreš sploh primerjat.


V primerjavi je cela druga Slovenija razen LJ...


Žal ne bo šlo. Prvič je Ptuj bolj Hrvaška kot Slovenija in drugič, ti primerjaš neobstoječo infrastrukturo tam z obstoječo infrastrukturo tu. Kako boš to primerjal?

Gagatronix ::

johnnyyy je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Eden je bil v kodeljevem, drugi v šiški. Je rožna res toliko boljša ? Včasih ko smo bili študenti je bil tam kar kraval :)

Rožna velja za veliko Ljubljančanov za bolj "elitno" iz tega vidika je za njih "boljša". Za tiste, ki smo se v LJ preselili iz večjih vukojebin, je Šiška, Šentvid, Rožna itd. isti drek. :)


Rozna dolina je sloves elitne soseske dobila takrat, ko je bila zgrajena, se pravi v 20-ih letih 20. stoletja.

Siso ::

Raj sm u šiški u stolpnci,vsaj razgled je,kot pa u dolini rož,moj pogled na lokacjo....

Kodrnusa ::

lasyvy je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

O prometu ne bom zgubljal besed, ker he vsako leto huje. Gradijo stolpnice, infrastuktura pa ista ostaja
Sem se preselil 15 minut iz lj kjer imam dosti trave in zelenja okoli pa bazen za otroke, pa ljubi mir, pa parking, pa megle ne gledam. Posta sola, vrtec, vlak bus vse okoli mene v radiusu 1km.

Jaz bi pa ravno o prometu, ki ga ti delaš govoril. Vas bo treba take "s svežim zrakom" malo omejiti, da se boste lepo spravili na LPP. Prihaja kmalu, tudi v mesto 15 minut stran.

bciciban je izjavil:

V Ljubljani pa boš izgubil 4 leta življenja zaradi onesnaženega zraka ?

Pod črto si torej na istem :))


Na vasi pa zaradi pesticidov. Tako, da si glede tega res na istem.

Jaz imam se zmeraj "ljubljansko" osebno tko da mene ne gane ce zelite take s svežim zrakom zjebat. Lpp pa ne bom vec uporabljal, ker imam travme se iz srednje sole ko sem se vozil iz bezigrada do poljanske po 45 min prav tako nazaj.

T440 ::

Mislim, da si kar dobro, z eno besedo, povzel povprečnega ljubljančana.
Travme.
Nekateri jih zdravijo zdaj tu na forumu, nekateri popivajo po Rožni dolini, eni pa si gradijo vikende v odmaknjenih gozdovih. Vsak se proba pocajtat po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56253480 (14626) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520156 (12457) link_up
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938563 (31432)          
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35179726 (70613) Unknown_001

Več podobnih tem