» »

Življenje v Ljubljani

Življenje v Ljubljani

Pat_MaGroin ::

Se enkrat pocasi preberi mojo izjavo. Sej bo.

Scaramouche3 ::

Matheus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Se enkrat pocasi preberi mojo izjavo. Sej bo.


Edini nadutež v tej temi si trenutno ti, ironično tega obtožuješ Ljubljančane. Povsod po svetu si skakal (verjamemo ti itak ne), pa vseeno največji zahojenec tule.

Te boli, ful boli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Pat_MaGroin ::

Mislim da je avtor teme dobil odgovor glede selitve v LJ :))).

Matheus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Mislim da je avtor teme dobil odgovor glede selitve v LJ :))).


Jaz tudi tako mislim. Izvedel je, da zahojenci živijo izven Ljubljane in komentirajo, kot, da mesto poznajo, čeprav v Ljubljani niso bili že 10+ let :D

Pat_MaGroin ::

3 ure nazaj sem bil v LJ :)).

Lepa je, Šiška mi je recimo arhitekturni presežek :)).

Matheus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

3 ure nazaj sem bil v LJ :)).

Lepa je, Šiška mi je recimo arhitekturni presežek :)).


Moskva ti je bila tudi presežek, pa favele v Rio De Jeneiru? Pejt hitro pobrskat na Google Maps.

Dej klovn, umakn se sam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Scaramouche3 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

3 ure nazaj sem bil v LJ :)).

Lepa je, Šiška mi je recimo arhitekturni presežek :)).


Daj sliko svojega kraja, da vidimo to mojstrovino kmečke arhitekture....
Se upaš?

Pat_MaGroin ::

Favel me ni blo strah, ker sem Šiške navajen. Za nekatere je pa kr kulturni šok ja :))

Scaramouche3 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

3 ure nazaj sem bil v LJ :)).

Lepa je, Šiška mi je recimo arhitekturni presežek :)).


Daj sliko svojega kraja, da vidimo to mojstrovino kmečke arhitekture....
Se upaš?


Sem ti napisal, Situla. Razgled cudovit :))

Zgodovina sprememb…

Matheus ::

Lastnega kraja ga je sram 8-)

Scaramouche3 ::

Matheus je izjavil:

Lastnega kraja ga je sram 8-)

Očitno, od tod tudi pljuvanje...

PacificBlue ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Komentiral sem izjave seljacin iz LJ, ki se imajo za nekaj več od Jozata iz Kungote.


Sem bil v nedeljo na Lovrenskih jezerih, kjer je naraven habitat pa ni dovoljeno hodit izven lesenih poti, pa tudi nevarno ker je globok mulj..pa se je nasel eden starejsi ljubljancan(po govorici) in sel do kolen bos v tist drek pa vmes govoril da za dober denar tudi preplava cez.;((

Badwolff ::

Nivo debate na nivoju komentarjev na PozarReport. S tem, da se tam ne pretvarjajo, da so intelektualci.

Vključno z ultraksenofobijo in homofobijo.

Nk, kot v vsaki temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Scaramouche3 ::

Badwolff je izjavil:

Nivo debate na nivoju komentarjev na PozarReport. S tem, da se tam ne pretvarjajo, da so intelektualci.

Misliš tam se ne pretvarjajo da so ksenofobi..Mislim da so tukaj kar zelo odkriti....

2dark ::

Pat_MaGroin je izjavil:


Sem ti napisal, Situla. Razgled cudovit :))


Na železniško? Lol.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Matheus ::

Trolla... Kraja, kjer živi ne želi izdati. Ga je sram 8-)

lasyvy ::

Jure14 je izjavil:

lasyvy je izjavil:


Bom počakal Jure14, da mi pove, kako dober starš je... ;)

Priznam, od korone še nisem bil notri.
Otroka pa pravita temno rjava vrata, pa prva desno so menda izgubljeni/najdeni predmeti.
Pred Majdo pa z mulcem hodiva žogo brcat, ker Prežih nima igrišča.


Daj vzami ju malo v roke, precej njunih tezav si naštel. Ampak ja, na nivoju otrok iz Prežihovega Voranca, hochstaplerski starši in razvajeni otroci brez osnovnih znanj, kot je v/izven, levo/desno... tako, da ti verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

lasyvy ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Nazadnje sem imel stalen naslov v Situli, potem pa v ZDA.

New York
San Francisco
Cape Town
Madrid
Valencia
Rio de Janero
Moskva

To je bilanca zadnjih 10 let življenja pred covidom.

A bo, moji dragi Ljubljančani iz socialnih blokov na Viču? :)


Uf, pa nisi nič odnesel od potovanj? Nekako naj bi dala človeku širino, ampak tebi je očitno niso, še vedno tekmuješ katera vukojebina je bolj vukojebinasta.

Stran vržen denar... zahtevaj denar od agencije nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

Zakaj bi človek živel v Ljubljani?
Ker je z avto samo dobre pol ure do Povelj, a ne? mislim, de.

lasyvy ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Komentiral sem izjave seljacin iz LJ, ki se imajo za nekaj več od Jozata iz Kungote.

Boš seljačino iz sela, pokomentiral tudi, kakšna seljačina si sam? Ki se imaš za več od ljubljančanov, kljub temu, da si Joža iz Kungote?

3p je izjavil:


Bo plača toliko višja, da boš pokril strošek skoraj 2x dražjega "kvadrata" stanovanja kot drugod? Povprečne plače v Ljubljani niso toliko višje. Če ne dobiš recimo 500EUR višje plače kot v, recimo, Mariboru, se selitev ekonomsko ne izplača.


Na en pomemben faktor si pozabil, bo tvoje življenje efektivno toliko krajše, ker boš dnevno izgubil dve ure do službe? Ker to znese skoraj en mesec življenja manj na leto (20 dni za volanom).

Recimo, samo na hitro preračunano, pripravljen si izgubiti 4 leta življenja, zato, da boš živel nekje na selu in se vozil v Ljubljano v službo? In ko bi lahko vsaj bral/igral igre/... v avtobusu, ampak večina komediantov se raje gužva na cesti in bulji skozi okno, zraven pa posluša topoumne radijske postaje... še kar grozno, kako malo ljudem pomeni lastno življenje.

Meni se zdi tistih 500 eurov prava malenkost napram 15 minut s kolesom do sluzbe. Pa kavica in rogljiček vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

Kva je bolje drgač - Bizovik al' Gunclje? V Guncljah je blizu do rugby igrišča, Bizovika pa ne poznam toliko... Kak nasvet?

lasyvy ::

T440 je izjavil:

Kva je bolje drgač - Bizovik al' Gunclje? V Guncljah je blizu do rugby igrišča, Bizovika pa ne poznam toliko... Kak nasvet?

Takoj, ko si izven razdalje, ki jo lahko večino dni v letu prevoziš v službo s kolesom/lpp, si na izgubi, ker se boš drenjal s tistimi iz Kranja na isti cesti. Tako, da je vseeno, če se v primeru te izbire preseliš na Jesenice. Rezultat bo marginalno slabši, cena stanovanja pa veliko nižja.

In jaz se na tvojem mestu, ne bi zanašal, da bo Ljubljana na veke vekov zastonj za migracijski promet. Vedno več mest v tujini zaračunava uvoz, počasi bo tudi Ljubljana zajahala ta vlak.

Če mene vprašaš, znotraj ringa ali pa je čisto vseeno kje si - in, če že ne moreš znotraj ringa, preveri razdaljo do postajališč železnic in medmestnega prometa, danes je v kurcu ampak, ko se bo enkrat začelo zaračunavati uvoz v mesto, bi se znal okrepiti. In takrat ne bo vseeno ali imaš do njega 5 minut s kolesom ali 20 minut vožnje, da greš nato lahko na P+R.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

Se pravi iz Bizovika se gre v mest po istem terenu kot iz Jesenic?

Čudno izbiraš poti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

lasyvy ::

T440 je izjavil:

Se pravi iz Bizovika se gre v mest po istem terenu kot iz Jesenic?

Čudno izbiraš poti...

Ne poznam jih, ker ne rabim. Grem peš do službe.

T440 ::

Kako pa kaj rekreacija?
Na Krimu so menda medvedje, v Povljah pa jih zaenkrat še ni...

Plus za Povlje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

lasyvy ::

T440 je izjavil:

Kako pa kaj rekreacija?
Na Krimu so menda medvedje, v Povljah pa jih zaenkrat še ni...

Itak kot vsak maloumen narcis na koncu kot hrček tečeš v fitnesu, se hvališ s športno uro in žreš proteine, tako, da je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

Fitnesi so bolj v Ljubljani popularni, iz Povelj se jih kaj veliko ne vozi na trak laufat.. Kar je spet plus za Povlje..

lasyvy ::

T440 je izjavil:

Fitnesi so bolj v Ljubljani popularni, iz Povelj se jih kaj veliko ne vozi na trak laufat.. Kar je spet plus za Povlje..

Pač ne poznaš zeitgeista. Poglej posnetke poplav v Ljubnem, vas sredi hribov in gozdov, lokalci pa jamrajo čez izgubljen fitnes.

Če ne hodiš vanj si nula, te župnik s prižnice objavi. Če misliš, da si v Lj v kurcu, počakaj, da spoznaš vaške navade, kjer se ti vsak kreten vtakne v vsako poro tvojega življenja...

Saj ne, da je ravno vsak meščan navdušen nad bivanjem v mestu. Samo bivanje med kopico nizkointeligentnih "čudnežev", ki iz čistega dolgčasa šimfajo vse kar ni njihovo, je toliko hujše.

Zato se pa naseliš znotraj ringa, vikend si pa postaviš čim dlje od kakršnekoli vasi. Da čim manj gledaš podpovprečne ljudi, v mestu se zgubijo v množici, na provinci pa z oddaljenostjo od kogarkoli živega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

Seveda, zunaj ljubljane so posluša župnika s prižnice, znotraj ringa pa Jankovića z magistrata. Tako preprosto je življenje, res.

lasyvy ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Miško, sem 4 leta drkal to pot, najprej se prebit do obvoznice, in potem na izhodu za Škofljico čakat do Rudnika.

Seveda, če si mazohist, si šel pa čez center z avtom :).

Sej vem, da vam ITjevcem, ki hodite naokoli oblečeni v Hervis robo in merrel superge, je vseeno, kako pridete na job s kolesom, eni pa se tega ne gremo :).


Ja, zato pa izgubljaj življenje in denar v vsakodnevni gužvi. Kdo misliš, da je bolj neumen?

T440 je izjavil:

Seveda, zunaj ljubljane so posluša župnika s prižnice, znotraj ringa pa Jankovića z magistrata. Tako preprosto je življenje, res.

Ne vem, očitno si res moten, če hodiš poslušati Jankoviča z magistrata. Je vse vredu s tabo? Ne poznam nikogar, ki bi to počel, verjetno samo največji vaški idioti. Pa od teh, ni nihče tako nor.

Jankoviča ne poslušaš, samo uživaš v urejenem mestu in mu želiš še veliko let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

Ti iz IT, si že skompajlal aplikacijo za sneg kidat?

lasyvy ::

T440 je izjavil:

Ti iz IT, si že skompajlal aplikacijo za sneg kidat?

Zakaj pa bi? Vidiš, za to pa imamo Jankoviča in mestne službe, kar imaš okrog hiše pa pustiš, da skopni, avta itak ne rabiš, greš na LPP, če je slabo vreme pa je... Je glede snega/poplav/tornadov/plazov/neurij/toče bolj švoh v Ljubljani, še plundre ni.

Čakaj... pa ne... da bi ti rad povedal... da moraš kidat??!!! Ne me hebat, daj povej mi, a pri vas zdravniki še spuščajo kri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

Skratka, spet plusi za Povlje...

lasyvy ::

Moram reči, da mi je fascinantno, cene nepremičnin v Ljubljani naraščajo iz leta v leto, ubogi kmečki ljudje pa si še vedno mislijo, da to ni zaradi urejenosti in nivoja bivanja, neeee, tukaj je neka zarota, tačas, ko se ure vozijo v koloni v Ljubljano in iz nje... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

lasyvy ::

T440 je izjavil:

Skratka, spet plusi za Povlje...

Mimogrede, ko avto peljem do Preše, dobim nadomestnega, kaj pa ti? Ti da kolo? Tricikelj? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

T440 ::

No, viš...
Še tricikel ne znaš pravilno napisat' pa boš razsvetljenega ljubljančana špilal :))
Pa ne mi reč't da k Preši voziš? Pripelješ svoje olje s seboj? tebe že ne bodo z oljem iz soda s 500% maržo jebal, ne?

Noben iz Povelj ne vozi k Preši, spet plus za Povlje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

lasyvy ::

T440 je izjavil:

No, viš...
Še tricikel ne znaš pravilno napisat' pa boš razsvetljenega ljubljančana špilal :))
Pa ne mi reč't da k Preši voziš? Pripelješ svoje olje s seboj? tebe že ne bodo z oljem iz soda s 500% maržo jebal, ne?

Noben iz Povelj ne vozi k Preši, spet plus za Povlje!

Seveda, ker dobite tricikel(j)... ima posebno ponudbo za Ljubljančane, vedno da nadomestno vozilo. Kaj, vam ne? Naj uganem, vi vozite avtomobile v Bosno? Ker je ceneje, če jih pelješ, k tistemu, ki vam jih je prodal? Pa količinski popust in podobno?

Saj vas razumem, sosed, pa še temu je več do ljubljančanov, kot da se z vami tedne bocka za popust, potem pa še mesece, da mu dejansko plačate, nato ga pa še celo leto šimfate... vem, boli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

Gagatronix ::

NYC ima kul energijo za obisk, ni pa mesto v katerem bi hotel zivet. V Moskvi pa sem zivel malo vec kot leto in pol. Pa dobrega pol leta v Nagoyi.

lasyvy ::

Gagatronix je izjavil:

NYC ima kul energijo za obisk, ni pa mesto v katerem bi hotel zivet. V Moskvi pa sem zivel malo vec kot leto in pol. Pa dobrega pol leta v Nagoyi.

Moskva tudi ni ravno presežek, je za videti, ampak enako kot NY - s tem, da NY ni za videti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

Gagatronix ::

Ne, sploh district v katerem sem jaz zivel. :) Center nekako je, ampak moskovska predmestja so pa distopicne nocne more.

lasyvy ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, sploh district v katerem sem jaz zivel. :) Center nekako je, ampak moskovska predmestja so pa distopicne nocne more.

Enako sranje kot NY. Enkrat nam je taxist ustavil, naj se spokamo notri in nas zastonj peljal iz soseske, ker smo na daleč smrdeli po turistih, za zraven nam jih je pa še napel, če smo nori, da se tam sprehajamo ponoči. Še vedno ne vem točno, kje je to bilo, smo bili kar precej "pod gasom" :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lasyvy ()

feryz ::

Ljubljana je bila vredna greha desetletja nazaj. Pred opankarjem in ostalimi novodobnimi političnimi opicami.
Sem bival dve leti pod Rožnikom in eno leto na Rojčevi. Non stop smo ga žgali, žur je bil kamorkoli si šel. Jugiča sem lahko pustil kjerkoli. Đabe.
Se spomnim, kako smo parkirali na Jamovi. Si ga usadil kamorkoli. Še potem, ko so začeli listke tlačiti za brisalce. Kakih 100 sem jih zbral. Nikoli plačal, nikoli nič od tega. Prometa je bilo itak malo.
Ali pa sredi noči, trdi kot akse, na pomfri zraven Name. Gužva za popizdit, med tednom ob dveh ponoči. Pojedel si in šel naprej po oštarijah ali žurih kar tako, na ulici.
Danes je Ljubljana mrzla, neprijazna ponoči. Žuranja zunaj praktično ni. Sterilno in odbijajoče.

Gagatronix ::

Zuranje zunaj seveda je, samo lokacije so se spremenile. Aja, pa hvaljenje s tem kako si popival je mogoce kul v kaki vaski vukojebini, ali pa med blesavimi najstniki.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ne predstavljaš si. Kamorkoli si šel, se je kaj dogajalo.
Pojdi danes oz. jutri ob dveh zjutraj po Ljubljani in poročaj o nočnem življenju izven dveh ali treh lokalov. Ti takoj povem, da nimaš kaj poročati. Že če bosta dva na kupu, ju bodo policaji razgnali. Ker bo instantno nekdo prijavil motenje javnega miru.
Včasih je bila vsakih 100 metrov druga grupa ljudi, veseljakov.

Gagatronix ::

Ne hodim sredi noci okrog.

feryz ::

Jasno, saj ti niti dovolijo ne.
Bilo pa prošlo.
Eni smo videli boljše čase, drugi jih ne boste nikoli.

Ljubljana je bila doživetje med leti 1990 in 2000. Kdor jo je doživel, že ve o čem govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Gagatronix ::

Kurac mi ne dovolijo. Samo ti imas neke blesave ideje. Ti je alkohol cisto skuril mozgane ?

Matheus ::

feryz je izjavil:

Jasno, saj ti niti dovolijo ne.
Bilo pa prošlo.
Eno smo videli boljše čase, drugi jih ne boste nikoli.


Jap, takoj te zaprejo v zapor, če nekdo poizkuša žurati...

feryz ::

No pa daj.
Najdi 20 kolegov, nabavite zalogo in pojdite ob polnoči na Slovensko žurat. S kitaro.
Me zanima koliko časa boste.

Gagatronix ::

Pri mojih letih se mi res ne da v center hodit sredi noci. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56254030 (15176) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520363 (12664) link_up
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938804 (31673)          
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35180112 (70999) Unknown_001

Več podobnih tem