» »

Računalnik ob zagonu 5 minut zmrzne,a je problem ADSL?

Računalnik ob zagonu 5 minut zmrzne,a je problem ADSL?

gonilnik ::

Odkar imam ADSL, mi računalnik ko ga prižgem približno 5 minut štrajka.Ne morem se povezat na net in če slučajno kliknem na connect to:, potem vse zašteka za 5 minut.Nato vse dela o.k.
A ve kdo mogoče v čem bi bil problem?
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

S-Master ::

to težavo imam jaz tudi, vendar vem, da treba napisat pri povezavah neke številke kot npr. 279.34.32. .... oz. nekaj takega.. če kdo ve katere so te številke in kam točno jih vpisat mi napišite takoj! ;((

:))

Vikking ::

o tem je na slo-techu napisan obširen članek, sicer se pa ta nastavitev nahaja tukile:

http://www.slo-tech.com/clanki/03020/03...

nstaviš tako, pa ti računalnik ne bo več zamrznu za kako minutko.

S-Master ::

nahjlepšha zahvala! :))

gonilnik ::

Vikking hvala za pomoč samo si malo zgrešil.Tisto ne pomaga kaj dosti.Sem pa našel tole:
Odpreš "My Computer", klikneš z desnim gumbom na "My network places", izbereš "Properties", v okvirčku izbereš "Internet Protocol (TCP/IP)" klikneš na gumb "Properties", spremeniš nastavitev iz "Obtain an IP address automatically" v "Use the following IP adress", vpišeš za "IP address" npr. 192.168.0.1, za "Subnet Mask" pa 255.255.255.0. Potrdiš nastavitve s klikom na OK in vse bi moralo delovati normalno ob naslednjem zagonu računalnika.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

S-Master ::

saj to sem tudi jaz naredil :\

saj to tudi piše pri tistem linku :\

MrStein ::

Če imaš winXP, potem zbriši SiOL-ov program za ADSL in uporabi tisto kar ima XP zraven.

Za problem freeza pa je več rešitev.

Najbolj simpl je to ( le če imaš en PC, brez ruterja ) :
- v mrežnih nastavitvah za ethernet kartico ( ne za ADSL povezavo !!! ) odkljukaj protokol TCP/IP ( tako da NE bo izbran )
Potem ne rabiš čisto nič nastavljat.

LP,
stein

P.S.: Pametnjakovičem, ki bi trdili da to ne dela : stavim svojo plačo, da dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Popeye ::

A si slucajno nezaposlen???:D

MrStein ::

OK, zaokrožimo na 100 jurjev, oziroma da ne bo nesporazumov 100.000,00 SIT

ToniT ::

MrStein:
P.S.: Pametnjakovičem, ki bi trdili da to ne dela : stavim svojo plačo, da dela.


Seveda dela... Samo potem lokalna mreža ne dela.

MrStein ::

"en PC, brez ruterja" -> ni lokalne mreže

borutn ::

Hola!

Sm imel isti problem. Treba je narest Network Bridge. Nardiš ga tko da greš na Control Panel pa Network and Internet Connection pa Network Connections pol pa Set up a home or small office connection; pol pa mal probi se ne spomnem več; no mal je treba poskust men ni u prvo ratal:) ni pa glih težko!

AJA: pa to vela za XP-je

MrStein ::

"bridging" je povezava dveh ethernet segmentov. Tip nič ni rekel da ima več mrež. Ni rekel niti da ima več PC-jev.

gonilnik ::

Pri meni so na adsl priključeni 3 compi uporabljam pa switch.
Še vedno mi ni ratalo.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Urajmal ::

Mislim da bo to zaden odgovor ki si ga želite upam da ne bom sfalil.:D

Pojdite na Start-Connect to-Show all connections in na mrežno kartico (pazi NE na ADSL povezavo) nastavite IP 192.168.42.42 (podmaska 255.255.255.0). To je to sprobajte ponovno zagnat comp in mislim da vam ne bo več štrajkal... :D

Brez kakršnegakoli bridga :\

Urajmal ::

Sicer ne vem kako bi se to obneslo v lokalni mreži ampak špila pa 100% :\

MrStein ::

In to "malenkost" poveš šele zdaj ?
Prav ti je da ti še vedno ne dela.

Zdaj pa lepo povej, kaj imaš , kaj je s čim povezano in na vsakem PC pojdi v START -> Connect to -> Show All Connections in za vsako ikono tam daj properties in opiši kaj vidiš na navihku "Networking" oz. na "General" če prvega ni.
Tam še pojdi na Properties of TCP/IP.

Tudi na vsakem PC poženi ukaz "ipconfig /all" in pošlji kar izpiše.

Potem pa ti bomo povedali kaj je narobe.

LP,
stein

gonilnik ::

Tad3j tvoj nasvet ne deluje, sem pravkar sprobal pa je isto.
MrStein kaj je res važno kakšna compa sta še priključena na switch?Vsaj jaz mislim da ne.
Vezano imamo po shemi a(v navodilih od slo-techa)Vsak računalnik ima svojo povezavo z internetom (svoj zunanji IP), ukvarjanje z ICSjem v tem primeru ni potrebno.
Drugače pa imam v Network conections dvoje:
Efficient Networks Enternet P.P.P.o.E Adapter
ter
SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gonilnik ()

MrStein ::

Če ne misliš dostopati do drugih PC-jev, potem res ni pomembno, da so tam.
V tem primeru v lastnostih od "SiS 900" kartice okljukaj na prvi strani vse storitve v spisku ( tako da bodo BREZ kljukice ).
Če imaš še vedno težave, pošlji nastavitve od "Efficient Networks ..." . To imaš tisto od SiOL-a inštalirano, a ne ?
Če imas windows XP ( nisem zasledil da si kje omenil ), potem to zbriši (odinstaliraj) . Ob naslednji priložnosti lahko poveš kaki OS imaš.

LP,
stein

Urajmal ::

Jaoooooo ;(( .... samo ko sem jaz zvedel za to - sprobal mi je 100% špilalo al nisis kaj prav naredil al pa maš izredno počasen komp :\

Urajmal ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

gonilnik ::

MrStein imam winXp in instalirano tisti cd od siola.Bi pa rad kasneje vzpostavil mrežo z sosedom.
Tad3j ni problem v počasnosti compa,imam AMD 1200 proc in 512 ddr rama.
V network connections imam
Dial up in v njem dve povezavi(arnes in voljo)
ter
Lan or High-Speed Internet ter Local Area Connection 3 (Efficient Networks Enternet P.P.P.o.E Adapter)
in
Local Area Connection(SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter)
Broadbanda tako kot imaš Tad3j sploh nimam
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

MrStein ::

Če imaš WinXP potem tisti softver od SiOL-a ne rabiš. Zbriši ga. Če pokličeš SiOL , ti bodo rekli enako.

gonilnik ::

Tad3j in MrStein najlepša hvala za pomoč.
Sem zbrisal tisto od siola ter potem ustvaril povezavo.
Nato pa sem naredil tako kot mi je rekel Tad3j.
In stvar dela :D :D :D

Še enkrat najlepša hvala za vajino pomoč in trud.
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

Urajmal ::

Voila odgovor ki si ga potreboval ... btw jaz mam tudi athlona 1200 mhz, 256 ddr on nforce2 :D :D
Tak da se bi mi mal čudn zdelo če ne bi ti delalo vse, ker mam jaz za pol počasnejši računlnik ... pa špila vse okey ... :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se mi resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
81511 (1318) Parsifalius
»

ADSL problem

Oddelek: Omrežja in internet
6841 (724) boss-tech
»

Adsl povezava

Oddelek: Programska oprema
171605 (1251) zvitorepec
»

Nenavadno dolgo zaganjajne winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
261586 (1179) Dean2
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222173 (1947) TribesMan

Več podobnih tem