» »

Express One Si in njihov odnos glede dostav

Express One Si in njihov odnos glede dostav

««
11 / 14
»»

OldSkul ::

borisk je izjavil:

očitno se tudi samo zavedajo, da ne zmorejo, ker med prazniki mi je en AE dostavila pošta, čeprav bi ga mogli EO. očitno so iz mađarske pripeljali v mb, naprej pa z PS, vsaj po sledenju je tako.


Nekatera območja očitno nimajo dobro pokrite s podizvajalci. Zaradi slabega plačila jih je težko dobiti. Na našem koncu nekih težav z dostavami ni (GLS, DPD, Express), je pa res, da sem 1km od avtoceste...

borisk ::

ne, je mešano, en paket ki je priepljal org EO (direkt zaposlen, ker sem imel burno debato o njihovem delu, pa je reku da pač je kak je, da nimajo ljudi, ampak šefi so gluhi, pa da gre drugam), drugega pa PS

zpza ::

EO ti so komedija - nezanesljivi in tudi kaj hudega truda ne vlagajo niti tisti na centrali, če ti jih uspe dobiti...
jaz jih danes kličem zjutraj in prosim,da mi dajo kodo za prevzem paketa iz paketomata, kamor naj bi včeraj dostavljalec samovoljno odložil paket, medtem ko sem ga jaz čakala doma, da ga prinese.
In ženska, ki mi je včeraj rekla,da je paket v paketomatu, je danes, ko sem prosila za kodo za prevzem, ugotovila,da ga ni v paketomatu, ampak je na enem izmed prevzemnih mest, samo da oni ne vedo na katerem.... da bodo poizvedli in da me še danes pokličejo...
potem jim že nisem nič več zaupala, ker še tisto kar povedo se izkaže, da ne drži - grem pa lepo sama poiščem telefonske vseh prevzemnih mest in začnem klicati s prošnjo če mi lahko pogledajo, če je paket zame pri njih... že na najbližjem petrolu mojemu naslovu sem našla svoj paket. Prijazni zaposleni na petrolu rečem - da prosim, da naj ga da posebej na stran in ga pod nobenim pogojem slučajno naj ne izroča zaposlenim od EO, če se slučajno kdo oglasi s tako zahtevo, ker ga pridem jaz osebno iskati in to danes...
Paket sem prevzela na petrolu... medtem sem od centrale EO dobila mail, da so oni poslali poizvedovanje, kje se nahaja paket, odgovora pa še nimajo...
KOMEDIJA... res...
po liniji najmanjšega odpora...medtem ko sem jaz sama našla paket in ga tudi dvignila, oni še vedno poizvedujejo uradno kje je in se jim o tem sploh ne sanja...
sploh ne vem ali naj jim napišem, da sem sama našla paket in ga tudi prevzela ali ne...

v glavnem - glavno,da ga imam po vsej sagi... v prihodnje pa upam,da bo v čimmanjšem primeru EO dostavljalec mojih paketov, in če slučajno bo - si ga obvezno sama kar določim za dostavo na petrolovo pumpo - in jih bom tam dvigovala... po mojem zna biti tako še najmanj težav.

kixs ::

Seveda jim napisi, da si paket nasla in prevzela. Sicer bodo se za tvoj paket porabljali resurse in bomo drugi na slabsem.

zpza ::

sem jim napisala... čeprav kot rečeno, jaz nimam občutka, da bi se ti ljudje, ki so tam zaposleni kaj ekstra trudili kakršnokoli težavo stranke rešiti...
se mi zdi,da gre vse po liniji najmanjšega odpora...

kixs ::

Verjetno je premalo zaposlenih in potem gre vse v franze...

Se moja sveza izkusnja...

Konec oktobra sem pri AliExpressu kupil 7 stvari. Dva paketa sta bila dostavljena hitro (2-3 tedne) in seveda preko EO. Potem je bil pa en zdruzen paket s petimi narocili. Tega ni bilo do roka. Sledenje je kazalo zadnjo spremembo 13.11.2023. Poizvedba na madzarski EO je bila povratna informacija, da je zadeva na EO Slovenija. Mail na EO SLO ni dal nobenega odgovora. Cakal sem do zadnjega in se malo cez, glede na AE roke in potem zahteval vracilo denarja zaradi nedostave, kar je bilo odobreno - ce sem dobil kak € nazaj, pa niti ne vem.

Vmes sem narocil se par stvari in je vse prislo dokaj hitro 2-3 tedne.

Vceraj dobim MSG, da Posta pripravlja en paket za mene od ExpressOne. Meni nic jasno. Danes je bilo dostavljeno in to ravno tisti izgubljeni zdruzen paket petih narocil. Se nisem preveril stanja.

Vmes sem eno rec rabil in sem hotel se enkrat narocit od istega prodajalca. Saj je imel zadnjic dober feedback. Hocem se enkrat kupit in preverim feedback. Dobrega od zadnjic nisem nasel, novi so bili slabi... tako se nisem odlocil za nakup. Me pa zanima kaj mi je poslal - nove ali rabljene cipe. Ce so rabljeni, potem so zelo verjetno zanic - taksne so zadnje ocene.

Sicer pa cakam en paket iz Nemcije, ki gre preko Avstrije in do zdaj je bil zadnji kurir v Sloveniji prav EO. Od tega prodajalca je zaenkrat se vedno bilo vse BP - dostavljeno iz Nemcije v 2-3 dneh. Torej mora biti pri meni v ponedeljek ali torek - upam. In da bo v dobrem stanju.

predi ::

Meni so pred kratkim dostavili ~10 kg paket brez kakšnih posebnih problemov. Dostavljavec se sicer ni držal transportnih navodil na paketu, ampak je bilo z izdelkom vse v redu. Mi je bilo pa po prebiranju te teme malce neprijetno, ko sem videl, da bo dostavil ravno EO. Dostava je bila hitra, 3-4 dni iz Nemčije, in to na predbožični teden. Paket je bil v rokah EO samo en dan, več ne.

Assass1n ::

Jaz sem danes prejel bp, na viber da v dostavi, poslal sms in me doma pričakalo.
Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

V-i-p ::

A kdo ve, od česa je odvisno, da dobiš na Viber? Samo firbec, ker od EO še nikoli nisem na Viber dobil, od drugih pa že.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

miko22 ::

Danes čakava z ženo paket, ki bi naj dostavil ExpressOne, kot sva dobila obvestilo(za danes seveda). Seveda nič od dostave danes.

miko22 ::

miko22 je izjavil:

Danes čakava z ženo paket, ki bi naj dostavil ExpressOne, kot sva dobila obvestilo(za danes seveda). Seveda nič od dostave danes.

Pa so vseeno pripelali danes. Ne morš verjet :)

49106 ::

Zakaj ne bi mogel verjeti? Delovnika še ni konec, ali pač?

PacificBlue ::

Sicer pa tudi po sobotah(tudi popoldan) vozijo.
Če koga skrbi, ker ni dobil v petek:>

kixs ::

kixs je izjavil:



...

Sicer pa cakam en paket iz Nemcije, ki gre preko Avstrije in do zdaj je bil zadnji kurir v Sloveniji prav EO. Od tega prodajalca je zaenkrat se vedno bilo vse BP - dostavljeno iz Nemcije v 2-3 dneh. Torej mora biti pri meni v ponedeljek ali torek - upam. In da bo v dobrem stanju.


Dostava v ponedeljek dopoldne. Vse BP :)

Urbano#Desno ::

kixs je izjavil:



Vceraj dobim MSG, da Posta pripravlja en paket za mene od ExpressOne. Meni nic jasno. Danes je bilo dostavljeno in to ravno tisti izgubljeni zdruzen paket petih narocil. Se nisem preveril stanja.



Pri meni isto že 2 krat so expres one dali v dostavo pošti.
Enkrat je ločeno isti dan prišel še en paket preko expres one (vse je aliexpress).
Opitimizacija dostave kot se šika. :))

Vuli ::

tudi meni se je to ta teden zgodilo, 2 paketa sta šla na pošto, 2 pa sta ostala na EO, vsi 4 so bili dostavljeni isti dan. :)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

miko22 ::

Jaoo, ta ExpresOne.
preusmeril zadnjič v direct4me paket. Ni upošteval, pa je prinesel domov pred vrata. Sedaj v direct4me je zavedeno. Novega paketa ne morem preusmerit, ker je še tisti kao nedostavljen in čaka...niti preklicat ne morem.
Kaj naret?

starfotr ::

Ja, če si ti EO ne javi, potem pa D4M kontaktiraj in naj uredijo.

stara mama ::

Zanimivo, da imate največje težave ravno v centrih mest, s kupom prevzemnih mest in paketomati.

Urbano#Desno ::

stara mama je izjavil:

Zanimivo, da imate največje težave ravno v centrih mest, s kupom prevzemnih mest in paketomati.


Možno sicer da se sedaj kaj spremenilo, ampak ko sem kuriraj EO ene 2-3 mesece nazaj spraševal če se da kje prevzeti je rekel da ne (razen v njihovem skladišču na rudniku)
Rekel je da ima 1 (z besedo EN) :D paketomat na svoji poti, ki pa skoz poln.

Sem šel enkrat osebno iskat nekaj v njihovo skladišče na rudniku :D hmm zanimiva izkušnja

Pričakujem pa danes en paket , upam da imajo zimske gume.

Bellzmet ::

Dons se jim ne splača vozit.

Gregor P ::

Hudiča, danes čakam vsaj na 4 pakete z ameriškega in nemškega Amazona, na ameriškem sem naročil prioritetno obravnavo in mi jih dostavi UPS; me je pa kar malo strah za tele nemške, ker ne vem še, kdo je dostavljavec :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Urbano#Desno ::

Bellzmet je izjavil:

Dons se jim ne splača vozit.


Poslali so sms da je naloženo.
Zdej a so res štartali ali ne je pa vprašanje :)) ker ponavadi je bil full hitro po sms že pri meni

kixs ::

Danes je pa res cisto obicajen dan...

rafkocare ::

Meni so danes čisto normalno dostavili v Šiško. Pa model je vedno prijazen, je pa res, da sem tudi jaz normalen do njega.

GupeM ::

Ni čisto običajen dan povsod. Iz službe lahko grem preko dveh krožišč. Obe krožišči me pripeljeta na isto cesto. Težava je, da je pred kakšno uro v obeh križiščih stal šlepar. V enem samo eden, v drugem celo dva.

stara mama ::

Standard ob vsakem snegu. Tud men je šleper onemogočal nadaljnjo vožnjo.
Ob takemle snegu bi morala bit prepoved šleperjev glih iz razloga, ker povsod povzročajo prometne zamaške.
Če en avto obstane, se ga ponavadi še da obvozit...

val46 ::

Gregor P je izjavil:

Hudiča, danes čakam vsaj na 4 pakete z ameriškega in nemškega Amazona, na ameriškem sem naročil prioritetno obravnavo in mi jih dostavi UPS; me je pa kar malo strah za tele nemške, ker ne vem še, kdo je dostavljavec :D

Ne vem kako je pri tebi, ampak, če jaz karkoli naročim na nemškem amazonu, al pa kjerkoli drugje iz nemčije, čakam ponavadi še dan ali dva po tistem, ko dobim mail, da je poslano in tudi s katero dostavno službo je poslano. Tko da pomoje se ne sekiraj, danes ne bo...če še tega ne veš, kdo ti naj bi dostavil ;=)

fikus_ ::

Verjetno so te dostave odvisne od dostavljalcev in obsega dostav.
Jaz lahko potrdim uspešno dostavo danes. Zjutraj sem dobil SMS, dopoldne me je dostavljalec poklical, ce lahko pusti na Petrolu (zgleda da imajo pogodbo z njimi), popoldne sem sel iskati paket.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kixs ::

Kaj placas za prevzem na Petrolu? Samo enkrat sem dovolil, da pustijo na Petrolu in potem ko tele gledam, ko rece za doplacat pol evra ali nekaj takega.

dr.Akula ::

DPD ima za doplačat 30 centov. Če EO pusti na Petrolu, je prevzem zastonj.
ni podatka

fikus_ ::

Ni bilo potrebno placat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

SambaShare ::

Kako najlažje pisati pritožbo na amazonu proti tem kekcem? Edino kar najdem je feedback prodajalcu, ki je v mojem primeru tako amazon.

Naj raje grejo nazaj na 12EUR poštnine, pa dobiš paket v 3-4 dnevih, ne pa "enkrat". Mar bi vsaj pustili opcijo standard shipping, pa naj se s temi avstrijskimi cigani ukvarja kdor hoče.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Imel sedaj prvi primer "lažnega" poskusa dostave, sem takoj kontaktiral avstrijsko pošto (ne Amazona) in naslednji dan so me že iskali s paketom.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Yess ::

Moje izkušnje z EO so do sedaj pozitivne, pripeljali so mi kakih 5 dostav v preteklih mesecih, običajno je tisti dan prispelo obvestilo na viber, na začetku me je kurir tudi poklical in sva se dogovorila, da lahko paket pusti, sedaj ni več klicev, dostavljeno je v nabiralnik. Pri eni dostavi se mi je zgodilo, da tisti dan ni bilo dostavljeno, status je bil, da me ni bilo doma (kar ni bilo res), dostavljeno pa je bilo naslednji dan. V zadnjem času mi pakete iz AE različno prinaša ali PS ali EO, ne vem še po kakem pravilu predajajo pošiljke na pošto... Tiste, ki sem prejel s PS so bile manjše, dostavljena z EO je bila združena iz večih.

Kot berem je največja težava ta, da ob nedostavi spreminjajo status, da ni bilo prejemnika doma, kar je dobesedno zavajanje. Lepše in bolj pošteno bi bilo, če bi napisali, da ta dan pač niso uspeli in da dostavijo naslednji dan. To, da samovoljno puščajo pakete na prevzemih mestih mi pa tudi ni jasno, ste prepričani, da niste sami na nek način dopustili tako možnost?

49106 ::

Yess je izjavil:


To, da samovoljno puščajo pakete na prevzemih mestih mi pa tudi ni jasno, ste prepričani, da niste sami na nek način dopustili tako možnost?


Niso edini, to počnejo tudi pri DPD in GLS.

Daniel ::

Pri nas zaenkrat še popolnoma nobenih težav z Express One. Nazadnje naročil na Amazon Business DE in drugo naročilo navaden Amazon DE, oboje dostavil Express One. Edino kar se je zgodilo, je bilo, da sem imel pri enem izdelku, ki bi moral biti dostavljen 1 dan prej, zapisano "Delivery attempted AT", ampak predvidevam, da je to bilo zato, ker so vedeli, da naslednji dan prideta še dva paketa in so prvega zadržali. Sicer malo trapasto, da piše attempted ampak ok.

Pri business paketu pa tracking še sedaj piše, da je v Nemčiji v skladišču, čeprav je bilo dostavljeno 2 dni prej, kot je bilo predvideno, Amazon pa tudi nima Confirm Delivery gumba.

pedalo ::

Paket naj bi kuri EO meni dostavili neki dan v decembru. Komu so dostavili ne vem. Klical sem kurirja, se tisti dan ni oglasil. Naslednji dan sem dobil kurirja in je rekel, da je pustil na Petrolu. Na Petrolu paketa ni bilo. Je pa imel več kot 100 paketov, ki mu jih je EO kurir prinesel z izgovorom, da se ne javijo. Očitno se mu ne de delati. Po nekaj poskusih sem uspel dobiti njihovo support številko, kjer so rekli da je voznik pustil paket na poštnem nabiralniku (v bloku). Očitno se njim to zdi normalno oz. tako prakticirajo. Paketa niso našli, zato so mi po enem mesecu poslali nek dokument s trditvijo, da je bil paket izgubljen. S tem papirjem pa si očitno lahko samo rit obrišem, ker Aliexpress ne bo vrnil denarja, ker imamo zabeleženo, da je paket dostavljen. Očitno tudi oni vejo s kom imajo opravka.

Kaj lahko sploh storim, da dobim teh 50 eur nazaj? Tržna inšpekcija?

darkolord ::

pedalo je izjavil:

Kaj lahko sploh storim, da dobim teh 50 eur nazaj? Tržna inšpekcija?
Tržna inšpekcija jih lahko oglobi, ne more ti pa pomagati pri konkretnem primeru.

Za to bi moral na sodišče.

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

Srečno Rok! Upam da se razvije kaj konkretnega iz tega.
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Nekaj se je vmes verjetno premaknilo, ker je njihove pakete zacela dostavljati Posta.

Tody ::

Pošta dostavlja pakete, ker jim jih oni dajo. Dokler ne bodo zapadli računi neplačani in bodo še to zgubil.

OK.d ::

49106 je izjavil:

Yess je izjavil:


To, da samovoljno puščajo pakete na prevzemih mestih mi pa tudi ni jasno, ste prepričani, da niste sami na nek način dopustili tako možnost?


Niso edini, to počnejo tudi pri DPD in GLS.

Pri nas imamo tudi takega dostavljalca od ExpressOne, kateri pozvoni in pusti paket (H&R), sicer ne vem zakaj sploh zvoni če ni nikogar doma.
LPOK.d

Bellzmet ::

"Izgubljajo" se pomoje paketi večje vrednosti oz. tisti, ki že od zunaj zgleda, da je kaj vrednega notr. Telefoni verjetno največ.

FoxKnox ::

Zanimivo je tudi, da paket pride v njihovo skladišče v MB in dobi slovensko sledilni številko ter se preda Pošti. Obenem pa drug paket, ki dospe v skladišče par ur kasneje, se normalno dostavi na naslov naslednji dan. :O.
Seveda se na tisti paket preko Pošte čaka še 2 do tri dni.
Lahko bi se kaj naučili od Kitajcev o združevanju paketov.

miko22 ::

No, pa da poročam tudi dobro novico o EkspressOne.
Včeraj zvečer sem naročil neko žago na electronic4you. Danes ob 10 uri je ExpressOne že bil tu z žago.

Še sedaj ne morem verjet. Torej se da, če se hoče.

Furbo ::

OK.d je izjavil:

Pri nas imamo tudi takega dostavljalca od ExpressOne, kateri pozvoni in pusti paket (H&R), sicer ne vem zakaj sploh zvoni če ni nikogar doma.

Ja, kako si drzne ne biti jasnoviden in porabljati tvojo elektriko za brezveze. Dafak.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

Kaze da imam jaz srečo na nasem koncu. Ker se jim ni za voziti v hrib, se dogovorim za prevzem na petrolu, kjer mimogrede poberem paket.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

miko22 ::

 dostava

dostava



Ne vem kako je tip že ob 11:45 vedel, da ne bo mogel dostaviti do 18 ure.
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic4you (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017620 (419) d12345
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807666 (3563) AndrejO
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545964 (16805) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310319 (8317) Zelnick

Več podobnih tem