» »

Express One Si in njihov odnos glede dostav

Express One Si in njihov odnos glede dostav

««
12 / 14
»»

GupeM ::

Mogoče tako, da je ob 11:45 pozvonil pri tebi, tebe pa ni bilo doma. A misliš, da se bo vsako minuto probal nazaj vozit, pa zvonil, če si slučajno doma?

Ne zagovarjam EO kurirjev, ampak neumni komentarji so pa še slabši od EO.

miko22 ::

Mene res ni blo, je pa žena bila cel dan doma. Ni ga bilo.
Lahko pojasniš, zakaj je moj komentar neumen?

GupeM ::

Zato, ker informacije da je bila žena doma, nisi podal. S to informacijo komentar postane povsem legitimen in razumen. Bi "popizdil" tudi jaz.

Furbo ::

miko22 je izjavil:

 dostava

dostava



Ne vem kako je tip že ob 11:45 vedel, da ne bo mogel dostaviti do 18 ure.

Enostavno, ni vzel paketa zate s seboj, ko so premetavali pakete med kombiji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gregor P ::

Hudiča! Pravkar sem dobil sporočilo, da mi bodo dostavili Amazonov paket z EXO dostavo in mene ne bo doma; še dobro da imam domofon prevezan na telefon, če seveda ne bo šlo za "lažno dostavo" :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

OK.d ::

Furbo je izjavil:

OK.d je izjavil:

Pri nas imamo tudi takega dostavljalca od ExpressOne, kateri pozvoni in pusti paket (H&R), sicer ne vem zakaj sploh zvoni če ni nikogar doma.

Ja, kako si drzne ne biti jasnoviden in porabljati tvojo elektriko za brezveze. Dafak.

Ko ti PES-i hodijo okoli hiš in dostavljalec vrže paket kar na prag, kar kliče po nepotrebnih problemih.
LPOK.d

bauci ::

V ponedeljek naročil na Electronics4you. Danes zjutraj dobil obvestilo na Viber in e-pošto o dostavi. Pripeljal v času kot je bilo napisano. Je pozvonil. Vse bp. Dolenjska.

Gregor P ::

Ok paket je bil uspešno dostavljen. So pustili pred vrati in pozvonili ter takoj "ušli" - sem videl na kameri:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

OK.d ::

To je to H&R:P
LPOK.d

CyberPunk ::

Pa kaj je s temi diletantskimi Express One - že druga pošiljka, ki je nekam izginila... Na telefon se ne javlja ne kontaktni center ne dostavljalci.

Pridem do paketomata, kjer naj bi bil moj paket. Tapnem na SMS in mi javi, da je čas za prevzem potekel. ;( A imajo pol dneva notri ali kaj...

Nazadnje je pa vrgel v en paketomat, ki je ene pet kilometrov stran. Še dobro, da sem imel tisti dan pot mimo.

Proti njim so zdaj še DPD in GLS premium specialci.

kraner1 ::

STRANKE KI NE DOBIJO PAKETOV, NAJ PODAJO PRIJAVO NA POLICIJO IN TRŽNI INŠPEKTORAT, LAHKO TUDI ANONIMNO

Cr00k ::

CyberPunk je izjavil:

Pa kaj je s temi diletantskimi Express One - že druga pošiljka, ki je nekam izginila... Na telefon se ne javlja ne kontaktni center ne dostavljalci.

Pridem do paketomata, kjer naj bi bil moj paket. Tapnem na SMS in mi javi, da je čas za prevzem potekel. ;( A imajo pol dneva notri ali kaj...

Nazadnje je pa vrgel v en paketomat, ki je ene pet kilometrov stran. Še dobro, da sem imel tisti dan pot mimo.

Proti njim so zdaj še DPD in GLS premium specialci.



Tri dni naj bi bil čas v paketniku...

GupeM ::

Meni so zdaj že trikrat dostavili, sicer pravočasno, ampak kar pustijo na sosedovem avtu za brisalcem, ker gre za večstanovanjsko hišo. Nič ne pokliče, nič ne pozvoni, ...

Ampak, če se s sosedom ne bi v redu razumeli bi bilo pa kaj?

k4vz0024 ::

Dokler je za njih dostavljala Pošta Slovenije je bilo v redu! Sedaj spet stari problemi...ker so kurirji enostavno preobremenjeni. Če EO ne zmore funkcionirati naj zaprejo štacuno!

mzakelj ::

Danes dobil klic da je zame paket. Sem samo izustil : Prosim na Petrol. In je bilo rešeno. Brez komplikacij. Nasplošno nisem imel nikoli slabih izkušenj z njimi.

borotalko ::

Sam si naročam pakete v službo in nimam nobenih pripomb, vedno so prijazni.

delavec44 ::

mzakelj je izjavil:

Danes dobil klic da je zame paket. Sem samo izustil : Prosim na Petrol. In je bilo rešeno. Brez komplikacij. Nasplošno nisem imel nikoli slabih izkušenj z njimi.


Na Petrolu kaj dodatno računajo?

SambaShare ::

k4vz0024 je izjavil:

Dokler je za njih dostavljala Pošta Slovenije je bilo v redu!


Saj še vedno, samo kdo bi vedel po kakšnem ključu.

hotig ::

delavec44 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Danes dobil klic da je zame paket. Sem samo izustil : Prosim na Petrol. In je bilo rešeno. Brez komplikacij. Nasplošno nisem imel nikoli slabih izkušenj z njimi.


Na Petrolu kaj dodatno računajo?


Za EO ne! Sicer je moja izkušnja iz decembra in takrat niso, lahko pa da kej spremenijo. Mislim da tudi GLS ali DPD ali nevem keri že na začetku niso računali nič, pa so potem spremenili. Najbolje, da vprašaš dostavljalca po telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

V-i-p ::

Jaz sem kak mesec nazaj plačal na Petrolu nekih 0,65EUR, pojma pa nimam ali je bil paket od EO, DPD, GLS,...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

dr.Akula ::

Prevzem paketa od Express one na Petrolu je zastonj. Za DPD je 30 centov, za ostale ne vem.
ni podatka

Ganon ::

Cenik storitev prevzema paketov
Cena z DDV
Vročanja DPD 0,30 €
Vročanja GLS 0,45 €
Vročanja Pošta Slovenije 0,45 €
Obdelava odkupnine DPD 0,85 €
Obdelava odkupnine GLS 1,05 €
Obdelava odkupnine Pošta Slovenije 1,05 €

delavec44 ::

Hvala za info vsem. GLS ali Pošto dam raje v njihov paketnik, ki je blizu. Za ostale pa koristna informacija.

mtosev ::

Pred dnevi mi je prispel paket iz aliexpressa in je bilo vse vredi z dostavo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mzakelj ::

delavec44 je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Danes dobil klic da je zame paket. Sem samo izustil : Prosim na Petrol. In je bilo rešeno. Brez komplikacij. Nasplošno nisem imel nikoli slabih izkušenj z njimi.


Na Petrolu kaj dodatno računajo?


Do sedaj mi še niso nič. Ponavadi dobim male paketke dopoldne. In včeraj ko sem dobil spet sva se zmenila z kurirjem da mi samo sms spusti z besedo : PETROL . In oba veva zakaj se gre :)
Danes je ob ene pol enih zavzvonil sms z sporočilom : PETROL

Daniel ::

Tudi meni danes spet pripeljal 2 paketa brez težav.

CyberPunk ::

Po mojih izkušnja z EO je tako, da ko pride SMS, ne smem čisto nič šlatal in preusmerjat, ker potem jim bo vse zmešalo. Počakati na klic in potem urejati. Sem dvakrat uporabil preko linka v SMS preusmeritev, nazadnje na Petrol, ampak izgleda da imajo nekaj narobe nastavljeno in je njihov sistem dojel Petrolovo pumpo kot moj naslov, saj "nisem bil doma"... in naslednji SMS sploh nima več vklopljene opcije za preusmeritve, zgolj klic centra ali dostavljalca.

Gregor P ::

Tudi pri Pošti Slovenije ti lahko pri izpisu informacij o sledenju pošiljke piše "Neuspešen poskus vročitve pošiljke" (oz. na Amazonu: Der Transportdienst hat versucht zuzustellen. / The recipient was not present. Please find more information here.); kar recimo v tem konkretnem primeru ni bilo logično, ker sem prvič bil doma, drugič, gre pa za tako majhen paket/pismo, ki bi ga lahko poštar mirno pustil v poštnem kaselcu (sploh pa, če bi bilo nujnega za podpisat oz. je paket večji in te ni doma, ti ga običajno pusti na pošti). In ko sem dejansko potem klical na pošto so mi rekli, da v resnici sploh še ni bilo tega poskusa dostave, ampak da je kurir to samo vpisal, ker še ni mogel dostaviti pošiljke na ta dan in da bo ta dostavljena v naslednjih dneh.;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Furbo ::

Jaz imam tudi zdajle 'neuspel poskus vročitve' s strani UPS.
Menda me ne najdejo med stanovalci.
Med stanovalci moje enostanovanjske hiše. :))
Pač, nekomu se ne da furati v moje rovte.
Pri Express One se mi to še ni zgodilo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Irbis ::

Zadnje tedne mi EO gladko dostavlja. Nekaj pošiljk so preusmerili na Pošto, nekaj so jih dostavili sami, skupaj enih 10 pošiljk.
In odkar sem jih pred novim letom enkrat telefonsko usmeril na varno mesto v eno škatlo za hišo, ko me ravno ni bilo doma, se zdaj vse pošiljke avtomatsko znajdejo tam, nobenega klica, nobenega zvonjenja (pa delam od doma). Sem se pač navadil, da ko dobim SMS, grem lepo čez kakšno uro pogledat za hišo, ali je kaj prišlo.

MIHAc27 ::

Saj po moje po enem rajonu vedno isti vozi. Dokler se ne zamenja bo pač vedel za to točko.

Mene malce moti samo, da mi pakete pušča na okenski polici. Nazadnje jo je delno zbasal v nabiralnik, ampak se jo je dalo dobit ven brez odpiranja. Če te pol dneva ni okoli, lahko hitro koga kaj zamika. Smo malce iz ulice ampak spet ne toliko, da ne bi kdo opazil paketa.
Čakam še en GLS paket, ki sem ga raje preusmeril na paketomat. Je le za 100€ knjig notri.

Motion ::

A expressone dostavlja tudi v soboto?

joman ::

da,meni so dostavili v soboto

Machete ::

Jaz bom pozoren, da prepovem pošiljateljem, da uprobljajo Express One. Tako neorganizirane firme ne mislim plačevat, še manj čakat in gledat idiotske auto generirane maile, da pošiljka ni bila dostavljena.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

2dark ::

Sam ne poslujem s tisitmi, ki ne uporabljajo POšte SLovenije, Intereurope, UPS iN DHL..

Express one, GLS in DPD gredo direkt na ignore. Se pa prodajalci posložujejo zahrgtne prakse, ker ni omenjeno, kdo bo dostavljal. To vidiš šele, ko zadevo plačaš. V tem primeru se pač ne prevzame paketa.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Machete ::

Ja pa če rabim. Ne naročujem nekaj, kar lahko ne prevzamem in se potem zajebavam z denarjem.
Drugače pa sta DPD in GLS meni super. Nisem še imel težave.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AvtoR ::

Meni je EO včeraj dostavil paket v vrednosti dobrih 500€. Hči je bila doma, pa niti pozvonil ni. Je pustil paket pred vrati na glavni ulici. VTF! Še dobro, da sem ga videl na kameri in potem poklical domov hči, da je pospravila paket s ceste...

OK.d ::

Temu se reče H&R, znana praksa dostavljalcev EO:P
LPOK.d

delavec44 ::

2dark je izjavil:

Sam ne poslujem s tisitmi, ki ne uporabljajo POšte SLovenije, Intereurope, UPS iN DHL..

Express one, GLS in DPD gredo direkt na ignore. Se pa prodajalci posložujejo zahrgtne prakse, ker ni omenjeno, kdo bo dostavljal. To vidiš šele, ko zadevo plačaš. V tem primeru se pač ne prevzame paketa.



GLS v paketomat je drugače super.

V-i-p ::

Meni isto. Če pogledam na vse skupaj, mi je GLS še najljubši. Dobim SMS z linkom, naredim preusmeritev v paketomat in zadeva rešena. Ajd, lahko bi imeli app ampak ok.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Cr00k ::

Če smo iskreni so (vsaj) v LJ postavili nekaj dodatnih paketnikov in je malo bolj praktično... ne vem pa če so kaj poštimali customer support, da npr. ne kličeš dva tedna. K sreči nisem imel nobenih "scen".

energetik ::

AvtoR je izjavil:

Meni je EO včeraj dostavil paket v vrednosti dobrih 500€. Hči je bila doma, pa niti pozvonil ni. Je pustil paket pred vrati na glavni ulici. VTF! Še dobro, da sem ga videl na kameri in potem poklical domov hči, da je pospravila paket s ceste...

Enako pri meni, dostava z AmazonDE. Za par 100€ robe pustili pred vrati brez 1 samega klica ali obvestila. Slučajno opazil na Amazon računu, da je paket dostavljen in dostava podpisana z moje strani. WTF? Poslal mejl s pritožbo, seveda niti glasu od njih nazaj.
Po drugi strani - enako se je zadnjič zgodilo pri UPS dostavi, s tem da so dali paket na stranski vhod, kjer slučajno 2 dni nisem šel mimo, ves ta čas je par 100€ ležalo na tleh, vsem dostopno, pa še dež je bil.
Zato bom poskusil z mejlom na Amazon, pa naj oni pritisnejo na svojo dostavo.
vires in numeris

Bellzmet ::

Isto pri meni. Paket je pustil kar na tleh pred vrati in ko sem šel potem v tracing gledat je pisalo "prevzeto"!? Kamot bi paket nekdo vzel.

starfotr ::

Se vidi, da je Slovenija ena sama dolina šentflorjanska.

A mislite, da bo en amazon mikromenedžiral en ups ali pa eo?

Pa jebe se njim. Vedo, da določen % pošiljk se izgubi, uniči itd. Nihče se ne sekira glede tega. Je vse vkalkulirano v ceno.

Ni to boomer Janez Novak s.p., da bi se mikromenedžiralo vse skupaj.

Bellzmet ::

Ja tukaj ni težava, da se je paket izgubil. Ni se izgubil. "Podpisal" si, da si prevzel, on ga pa pusti pred vrati in ga lahko kdo ukrade. In kako boš potem koga prepričal, da nisi dobil paketa, če je v trackingu zavedeno kot prevzeto?

starfotr ::

Mislim, da zaenkrat še nismo v US, kjer se to dogaja stalno, da odvržejo pakete na verando in da jih pokradejo ko srake.

V primeru kraje pokličeš policijo in podaš prijavo. Lahko tudi tožiš, da so ponaredili tvoj podpis.

Ali pa preprosto glasuješ z denarnico in ne kupuješ tam, kjer imajo dostavno službo eo.

koyotee ::

Če se ne javiš na njihov klic ti pripeljejo domov, če ne pa najdejo 101 izgovor, da ti pustijo nekje na prevzemnem mestu.

starfotr je izjavil:

Mislim, da zaenkrat še nismo v US, kjer se to dogaja stalno, da odvržejo pakete na verando in da jih pokradejo ko srake.

V primeru kraje pokličeš policijo in podaš prijavo. Lahko tudi tožiš, da so ponaredili tvoj podpis.

Ali pa preprosto glasuješ z denarnico in ne kupuješ tam, kjer imajo dostavno službo eo.


Problem je, ker ima amazon dostavo preko EO.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

starfotr ::

koyotee je izjavil:



Problem je, ker ima amazon dostavo preko EO.


Ali pa preprosto glasuješ z denarnico in ne kupuješ tam, kjer imajo dostavno službo eo.

energetik ::

Bellzmet je izjavil:

Ja tukaj ni težava, da se je paket izgubil. Ni se izgubil. "Podpisal" si, da si prevzel, on ga pa pusti pred vrati in ga lahko kdo ukrade. In kako boš potem koga prepričal, da nisi dobil paketa, če je v trackingu zavedeno kot prevzeto?
Meni je to bolj kritično, da piše pri dostavi "signed by ...". Očitno je dovolj neka kraca, ki jo nariše dostavljalec.
vires in numeris

Pithlit ::

energetik je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ja tukaj ni težava, da se je paket izgubil. Ni se izgubil. "Podpisal" si, da si prevzel, on ga pa pusti pred vrati in ga lahko kdo ukrade. In kako boš potem koga prepričal, da nisi dobil paketa, če je v trackingu zavedeno kot prevzeto?
Meni je to bolj kritično, da piše pri dostavi "signed by ...". Očitno je dovolj neka kraca, ki jo nariše dostavljalec.

Ja ker na un ekran z 2s laga se s prstom vsi podpisujemo tko kot na papir. Tehnologija v tem primeru pač ni na nivoju. No, odvisno od podpisa, I guess.

Ja, tista kraca je od skoz dovolj. Tudi ko na poštem okencu izpolnjuješ uno "datum z besedo..." lahko za sabo pustiš kraco.
Life is as complicated as we make it...
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic4you (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017626 (425) d12345
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807670 (3567) AndrejO
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545969 (16810) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310323 (8321) Zelnick

Več podobnih tem