» »

Albanščina in srbščina v šolah ?

Albanščina in srbščina v šolah ?

1
2
3

bciciban ::

Boj se zakonov, ki "nič ne spreminjajo".

Ker:
a) so nepotrebna birokracija
b) hočejo ti nekaj zarinit potiho od zadaj. Brez vazelina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

PovemVfaco ::

Utk je izjavil:

Tudi ni videti, da se mularija ne bi integrirala - vsi nosijo iste cunje in buljijo v mobitele. Med mladimi muslimankami prakticno ni vec pokritih, med starejsimi se jih se najde nekaj, ampak ponavadi so to prva generacija.

In, ja, na ulici slisis skoraj vec jugoslovanscine in turscine kot pa nemscine.

Sam sebe negiraš.


Na severu nisi integriran, če samo nemško govoriš, še posebej ženske te ekspresno hitro integrirajo med svoje noge, če znaš in uporabiš še kdaj kaj bolj eksotičnega, vsaj jaz mam take izkušnje.

111111111111 ::

St235 je izjavil:


Torej moramo ukinit poucevanje tujih jezikov po zgledu madzarske in irana?

saj se lahko priseljneci učijo angleščine.

PovemVfaco je izjavil:

Na severu nisi integriran, če samo nemško govoriš, še posebej ženske te ekspresno hitro integrirajo med svoje noge, če znaš in uporabiš še kdaj kaj bolj eksotičnega, vsaj jaz mam take izkušnje.

Glede na tvoje pisanje, z ženskami nimaš izkušenj. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

AgJ1 ::

PovemVfaco je izjavil:

Utk je izjavil:

Tudi ni videti, da se mularija ne bi integrirala - vsi nosijo iste cunje in buljijo v mobitele. Med mladimi muslimankami prakticno ni vec pokritih, med starejsimi se jih se najde nekaj, ampak ponavadi so to prva generacija.

In, ja, na ulici slisis skoraj vec jugoslovanscine in turscine kot pa nemscine.

Sam sebe negiraš.


Na severu nisi integriran, če samo nemško govoriš, še posebej ženske te ekspresno hitro integrirajo med svoje noge, če znaš in uporabiš še kdaj kaj bolj eksotičnega, vsaj jaz mam take izkušnje.

Tvoje fantazijske izkušnje z babicami nikogar ne zanimajo.

PovemVfaco ::

Zadnjič sm se res z eno mlado babico dobil, 46 let, je ravno njena hči dobila sina (tokrat ni bil moj), sam sej lahk nmest tega tud o mlajših kaj napišem, z njimi sem bolj pogosto aktiven..

111111111111 je izjavil:


Glede na tvoje pisanje, z ženskami nimaš izkušenj. :D


Zakaj pa svoje žene ne prištevaš med ženske? To mi je res čudno.

AgJ1 ::

PovemVfaco je izjavil:

Zadnjič sm se res z eno mlado babico dobil, 46 let, je ravno njena hči dobila sina (tokrat ni bil moj), sam sej lahk nmest tega tud o mlajših kaj napišem, z njimi sem bolj pogosto aktiven..

111111111111 je izjavil:


Glede na tvoje pisanje, z ženskami nimaš izkušenj. :D


Zakaj pa svoje žene ne prištevaš med ženske? To mi je res čudno.

Ma dej, v bistvu stanuješ v domu za ostarele in fantaziraš o cimrah. Ostalo si pa izmisliš na osnovi fantazij iz mladosti.

PovemVfaco ::

Jz sm precej mlad, lahko nehaš o starih descih fantazirat.

FireSnake ::

Levica nazaj v Jugo:
https://siol.net/novice/slovenija/alban...
Pajaci!

Učiš se angleščine, kitajščine, francoščine, nemščine ali kaj podobnega.
Ne učiš se pa jezikov nekdanje Jugoslavije, ki je že dolgo ni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AgJ1 ::

PovemVfaco je izjavil:

Jz sm precej mlad, lahko nehaš o starih descih fantazirat.

Ti si edini, ki vsepovsod piše o mamah drugih forumašev. Nekatere so zagotovo 70, 80, 90 let stare. Zato je logičen sklep, da si stanovalec doma za ostarele, ki fantazira o cimrah.

BigBangStar ::

Strogo proti! Naj ta jezik dodajo k predmetu oz. k dopolnilnemu predmetu, ne pa pod obvezni predmet. Še malo, pa bomo čez 20 let imeli dvojezično slovenščino, ker se bo sem gor preselila cela srbija in albanija.

PovemVfaco ::

AgJ1 je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

Jz sm precej mlad, lahko nehaš o starih descih fantazirat.

Ti si edini, ki vsepovsod piše o mamah drugih forumašev. Nekatere so zagotovo 70, 80, 90 let stare. Zato je logičen sklep, da si stanovalec doma za ostarele, ki fantazira o cimrah.


Jaz dejansko poznam pretežno mame mlajših forumašev, še več pa deklet in prijateljic. Če si ti stari fosil z 90 let staro mamo, še ne pomeni, da so vsi, še manj pa, da sm tud jaz.

AgJ1 ::

PovemVfaco je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

Jz sm precej mlad, lahko nehaš o starih descih fantazirat.

Ti si edini, ki vsepovsod piše o mamah drugih forumašev. Nekatere so zagotovo 70, 80, 90 let stare. Zato je logičen sklep, da si stanovalec doma za ostarele, ki fantazira o cimrah.


Jaz dejansko poznam pretežno mame mlajših forumašev, še več pa deklet in prijateljic. Če si ti stari fosil z 90 let staro mamo, še ne pomeni, da so vsi, še manj pa, da sm tud jaz.

Kaj zdaj, a zdaj pa naenkrat ne veš več? Ti poznaš v najboljšem primeru svojo mamo, še bolj verjetno si pa … stanovalec doma za ostarele, ki fantazira o cimrah …

Blinder ::

Scaramouche3 je izjavil:

Zakaj potem ni odpora do nemškega,italijanskega?
So to ''naši'' jeziki?


italjani v sloveniji so enaki kot slovenci. Južnjaki pa so pač čefurji in se jih iz letala opazi, da so drugačni
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Vanich ()

mtosev ::

Kaj sploh definira kdo je čefur? Res me zanima kakšni so kriteriji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

chucki ::

Bemwfl...mečka....žele na glavi pa posedanje po lokalih :D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Invictus ::

Proti temu...

Če se nočejo naučiti slovensko, naj se pač izselijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

asdf_jklc ::

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni. Potrditev tega, da imas v slivenski greznici vsak kurac, ki ni slovenc vec pravic kot slovenc. Banda levicarska je za v zapor.

WizzardOfOZ ::

Naj uvedejo, da socialno pomoč lahko dobi samo Slovenec in pa tistitujci, ki imajo uradno opravljen izpit iz slovenščine.
Se bodo hitro vsi šipci in srbini naučili slovensko. Če se pa ne bodo hoteli, se lahko pa poberejo ven iz države.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

BigBangStar ::

asdf_jklc je izjavil:

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni. Potrditev tega, da imas v slivenski greznici vsak kurac, ki ni slovenc vec pravic kot slovenc. Banda levicarska je za v zapor.

Tako je to, če je na oblasti vedno več onih od tam dol. Samo poglejte koliko politikov imamo s priimkom na IĆ. Ni čudno, da bodo naredili vse, da še našo državo spremenijo v balkansko.

WizzardOfOZ ::

Tukaj se pozna razlika med živalmi in ljudmi, ker živali nikoli debila ne postavijo za glavnega v krdelu!
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Naj uvedejo, da socialno pomoč lahko dobi samo Slovenec in pa tistitujci, ki imajo uradno opravljen izpit iz slovenščine.
Se bodo hitro vsi šipci in srbini naučili slovensko. Če se pa ne bodo hoteli, se lahko pa poberejo ven iz države.

Plus 5 let delovne dobe V SLOVENIJI in brez uvoza širše družine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

Obstajajo delovna mesta v luki koper, kjer vodje ne znajo slovensko.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Kaj sploh definira kdo je čefur? Res me zanima kakšni so kriteriji.


Reči mu, naj pove besedo L in poslušaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

111111111111 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Naj uvedejo, da socialno pomoč lahko dobi samo Slovenec in pa tistitujci, ki imajo uradno opravljen izpit iz slovenščine.
Se bodo hitro vsi šipci in srbini naučili slovensko. Če se pa ne bodo hoteli, se lahko pa poberejo ven iz države.

Se podpišem. Stisnit jih je treba, da se prilagodijo. Bomo takoj prihranili za tolmače in prevajalce.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PovemVfaco ::

111111111111 je izjavil:


Se podpišem. Stisnit jih je treba, da se prilagodijo.


Bo stisnu pravi šefe od Nsi ministrantov, ja



AgJ1 ::

A to se Jajo rokuje s tvojim best frendom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

PovemVfaco ::

Ne, moja pravnuka sta obadva, na moji 125-letnici je blo posneto, buh te nima rad.

AgJ1 ::

PovemVfaco je izjavil:

Ne, moja pravnuka sta obadva, na moji 125-letnici je blo posneto, buh te nima rad.

Ja ok, lepo :))

miha98 ::

deco16 je izjavil:

miha98 je izjavil:

Kje v Avstriji pa slišiš jugo jezik?


Verjetno je to šala. Ni ga voznika avtobusa/delavca v trgovini/medicinske sestre/čistilke in še marsikoga ki nebi bil jugo. Pa sej ni problem sam glede na to da sem živel nekaj časa tam pač vem kako je to. Tolk je to ok da se ne skrivajo čist nič.


Joj se posipam s pepelom. Pozabil sem, da sem pred par leti bil na razgovoru v Wundshuhu pred Gradcem pri Engelmayer d.o.o. za dostavljalca. Tam sem videl enega slovenca pa enega hrvata. Ja pozabil čist... Ostali pa so bili ---> vstavi kar želiš ... Turki, Arabci, Afričani... Jooj kaj je ostalo od prave Avstrije nekoč.... Sploh so predeli kje v Avstriji kjer še so sami Avstrijci?

Scaramouche3 ::

Če bo Slovenija dolgoročno hotela preživeti, to mislim 50-100 let, bodo migracije potrebne in to kar obsežne!

Veliko avtohtonih se tukaj kretensko postavlja v svojo ksenofobno obliko,ne razume pa da nas je veliko ki smo exyu in smo bolj a slo strani kot na strani nekih migrantov, ki se jezika nočejo naučit, moram reči zelo malo!

Treba biti pa previden pri opažanju, v mojem Mercatorju sem videl spremembo, ko so novi mladi prišli in je bilo točno to, par Srbov in dva Albanca, tri leta kasneje, ne opaziš da so bili kdaj na Jugu!

Tisti, ki tukaj z lahko žalite exyu populacije, zavedajte se da vam voda v grlo teče in kmalu ne boste zmogli vzeti več, razen iz Afrike,Azije in Arabije!

Še kolcalo se vam bo po njih!

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Ampak resnično. Nekateri so tukaj zgolj nekaj časa, skupaj z otroci, ki so načeloma prikrajšani za učenje domačega jezika.
Po drugi strani pa obremenjujejo otroke in kadre, IMO si bodo še kaj izmislili.
Nadarjeni posamezniki bodo najbrž svojo priložnost/zaposlitev iskali kod drugod, kot pa v šolstvu.
#65W!

PacificBlue ::

V Šoštanju je, ne bom mogoče pretiraval in rekel polovica ampak velik del prebivalcev in otrok v šoli albanske narodnosti.
Jaz nimam težav, če so ljudje normalni.
Niti z njihovim jezikom, če se znajo sporazumevati tudi v slovenskem jeziku.

Polda ::

Če bi radi materinski jezik naj gredo domov.
Levica gnoji pa na volitvah dobili ubogih 5% in ugrabili vlado tisti woke Holob je en navaden brezhrbtenični woke pofukl.

Valvoline ::

Scaramouche3 je izjavil:

Če bo Slovenija dolgoročno hotela preživeti, to mislim 50-100 let, bodo migracije potrebne in to kar obsežne!

Veliko avtohtonih se tukaj kretensko postavlja v svojo ksenofobno obliko,ne razume pa da nas je veliko ki smo exyu in smo bolj a slo strani kot na strani nekih migrantov, ki se jezika nočejo naučit, moram reči zelo malo!

Treba biti pa previden pri opažanju, v mojem Mercatorju sem videl spremembo, ko so novi mladi prišli in je bilo točno to, par Srbov in dva Albanca, tri leta kasneje, ne opaziš da so bili kdaj na Jugu!

Tisti, ki tukaj z lahko žalite exyu populacije, zavedajte se da vam voda v grlo teče in kmalu ne boste zmogli vzeti več, razen iz Afrike,Azije in Arabije!

Še kolcalo se vam bo po njih!

Ah kje pa. 3/4 balkanovicev sploh pa siptarji po desetletjih bivanja in dela v slo ne znajo beknit par besed v slov. pa vsako leto je slabse.

miha98 je izjavil:

deco16 je izjavil:

miha98 je izjavil:

Kje v Avstriji pa slišiš jugo jezik?


Verjetno je to šala. Ni ga voznika avtobusa/delavca v trgovini/medicinske sestre/čistilke in še marsikoga ki nebi bil jugo. Pa sej ni problem sam glede na to da sem živel nekaj časa tam pač vem kako je to. Tolk je to ok da se ne skrivajo čist nič.


Joj se posipam s pepelom. Pozabil sem, da sem pred par leti bil na razgovoru v Wundshuhu pred Gradcem pri Engelmayer d.o.o. za dostavljalca. Tam sem videl enega slovenca pa enega hrvata. Ja pozabil čist... Ostali pa so bili ---> vstavi kar želiš ... Turki, Arabci, Afričani... Jooj kaj je ostalo od prave Avstrije nekoč.... Sploh so predeli kje v Avstriji kjer še so sami Avstrijci?

Z to razliko da v AT ne dobis siht ce ne znas svabsko (zaenkrat se). Tudi za operaterja lopate ne. V slo pa iscejo suznje in trenutni trend na zaposlitvenih razgovorih je uporaba srbohrvascine. Vse za poceni suznja. Frisn primer je talum kidricevo.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Valvoline je izjavil:


Ah kje pa. 3/4 balkanovicev sploh pa siptarji po desetletjih bivanja in dela v slo ne znajo beknit par besed v slov. pa vsako leto je slabse.


Kolega je šel v Miami in je bil šokiran,da so cele soseske, kjer ne znajo angleško,samo imajo Ameri kar dobre stoletne izkušnje s tem, prva gene je šibka in če smo iskreni se noben noče z njo družiti, taki kot ti sploh ne, potem pa pričakujete da znajo jezik!
Druga gen mora v šolo,igra se na igrišču z avtohtonimi, mora znati, in tretja je že čudna za južnjake, ne znajo več jezika, veliko jih priimke zato spremeni!

Valvoline ::

Dokler se 100.000 folka vsak dan fura cez mejo me nihce ne more prepricat da ni kadra ter da potrebujemo uvoz suznjev. Sploh pa pri ponujenih placah za prakticno ves kader IV ter V stopnja k je pod vsakem nivoju mizerije. Kar je treba naredit je takoj zapret meje, dvignat place za najmanj 100% da se nasi dnevni migranti zaposlijo nazaj v slo, morda se vrnejp domov se trajno izseljeni, pa se kak jodlar prso delat pr nas za spremembo.
;((

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Valvoline je izjavil:

Dokler se 100.000 folka vsak dan fura cez mejo me nihce ne more prepricat da ni kadra ter da potrebujemo uvoz suznjev. Sploh pa pri ponujenih placah za prakticno ves kader IV ter V stopnja k je pod vsakem nivoju mizerije. Kar je treba naredit je takoj yapret meje, dvignat place za najmanj 100% da se dnevni migranti zaposlijo v slo, morda se vrnejp domov se trajno izseljeni, pa se kak jodlar prso delat pr nas za spremembo.
;((


Se strinjam ampak samo polovično, večina avtohtonih nebo šlo delat na gradbišče ali biti snežilke, delati v komunali itd tudi če ga plačaš trojno!
Taki kot ti bi radi da en avtohton to dela,samo ne ti in tvoji otroci, drug isto misli, potem pa prideš na eno majhno številko ljudi, rabiš pa veliko več!

Valvoline ::

Scaramouche3 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Dokler se 100.000 folka vsak dan fura cez mejo me nihce ne more prepricat da ni kadra ter da potrebujemo uvoz suznjev. Sploh pa pri ponujenih placah za prakticno ves kader IV ter V stopnja k je pod vsakem nivoju mizerije. Kar je treba naredit je takoj yapret meje, dvignat place za najmanj 100% da se dnevni migranti zaposlijo v slo, morda se vrnejp domov se trajno izseljeni, pa se kak jodlar prso delat pr nas za spremembo.
;((


Se strinjam ampak samo polovično, večina avtohtonih nebo šlo delat na gradbišče ali biti snežilke, delati v komunali itd tudi če ga plačaš trojno!
Taki kot ti bi radi da en avtohton to dela,samo ne ti in tvoji otroci, drug isto misli, potem pa prideš na eno majhno številko ljudi, rabiš pa veliko več!

Ko bo smetar gradbenik, zidar, itn bil primerno placan brez skrbi da bo vec kot dovolj kandidatov za delo. Primerna placa je nekaj na nivoju dohtarja ali sodnika, da se razumemo. Saj ce ne bi bilo dumpinga z uvozenimi suznji bi verjetno place omenjenega kadra ze zdavnej presegle zdravniske ter sodnise. tako kot je danes imamo zacarani krog, tudi potomci suznjev nocejo opravljat delovnih mest njihovih starsev.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Valvoline je izjavil:


Ko bo smetar gradbenik, zidar, itn bil primerno placan brez skrbi da bo vec kot dovolj kandidatov za delo. Primerna placa je nekaj na nivoju dohtarja ali sodnika, da se razumemo. Saj ce ne bi bilo dumpinga z uvozenimi suznji bi verjetno place omenjenega kadra ze zdavnej presegle zdravniske ter sodnise. tako kot je danes imamo zacarani krog, tudi potomci suznjev nocejo opravljat delovnih mest njihovih starsev.


Leta nazaj sem bil pri kolegu, ki ima pizzerijo, in je rekel da se je njegov oče pogovarjal z enimi zaposlenimi v neki firmi in jih vprašal koliko dobijo, pa so bili zrihtani v nulo, pa so rekli da dobijo tok kot njegov picopek če deliš na pol!
Pa je bil šokiran da bodo raje toliko manj služili!

To je isto v VB, vsak hoče svoje otroke na fax in da ne delajo fizična dela, ker so stigma!
Enako kot ti in te razumem, moj fotr je pršu iz Srbije in tukaj fax končal, ni šans da bi zmogel mene videti da delam fizično!
In tudi to je res kar si napisal, starši ki so delali ta dela, so otrokom konstantno težili,da ne padejo v isto sranje!
Kaj šele avtohton kot it!
Dokler ta dela ne robotiziramo, bo tako kot je bilo desetletja,pridejo Bosanci na gradbišču,šiptarji v burek in slaštičarnah,,,

Valvoline ::

Ah spet klasicno nabijanje o famoznih placah picopekov k v bistvu delajo za nek drobiz ranga 10e na uro od petka do svetka vsak vikend vcasih tudi po 12 ur na dan. Ko bo picopek sluzil realnih 100e na uro (10x minimalca), pa tudi gradbenik, smetar in vsi ostali *deficitarni* se lahko oglasis. Garantiram da pri takih placah tudi avtohtonih ne bo nikoli zmanjkalo.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Valvoline je izjavil:

Ah spet klasicno nabijanje o famoznih placah picopekov k v bistvu delajo za nek drobiz ranga 10e na uro od petka do svetka vsak vikend vcasih tudi po 12 ur na dan. Ko bo picopek sluzil realnih 100e na uro (10x minimalca), pa tudi gradbenik, smetar in vsi ostali *deficitarni* se lahko oglasis. Garantiram da pri takih placah tudi avtohtonih ne bo nikoli zmanjkalo.


Garantiraš s čim? Ne gre se za plačo ampak stigmo! Ki vpliva na to kako te družba gleda in to nočeš priznati! Sam to nočeš in tudi za svoje otroke ne! Isto misli drug avtohton in tako naprej! Potem morajo vzeti tisti ki to morajo in to so migranti!
Saj je v Ameriki isto!
Poglej koliko velike so plače inštalaterjev in voznikov, služijo po 100000$ letno pa še vedno veliko Američanov to noče delati,raje delajo za manj,samo da ni fizično!
Imajo pa veliko potrebo po obrtniških delavcih!

Valvoline ::

Scaramouche3 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ah spet klasicno nabijanje o famoznih placah picopekov k v bistvu delajo za nek drobiz ranga 10e na uro od petka do svetka vsak vikend vcasih tudi po 12 ur na dan. Ko bo picopek sluzil realnih 100e na uro (10x minimalca), pa tudi gradbenik, smetar in vsi ostali *deficitarni* se lahko oglasis. Garantiram da pri takih placah tudi avtohtonih ne bo nikoli zmanjkalo.


Garantiraš s čim? Ne gre se za plačo ampak stigmo! Ki vpliva na to kako te družba gleda in to nočeš priznati! Sam to nočeš in tudi za svoje otroke ne! Isto misli drug avtohton in tako naprej! Potem morajo vzeti tisti ki to morajo in to so migranti!
Saj je v Ameriki isto!
Poglej koliko velike so plače inštalaterjev in voznikov, služijo po 100000$ letno pa še vedno veliko Američanov to noče delati,raje delajo za manj,samo da ni fizično!
Imajo pa veliko potrebo po obrtniških delavcih!

Za ameriske pogoje absolutno premalo, placa voznika mora bit na nivoju ali visja kt jo ima predsednik ZDA ali vrhovni sodnik. Steber sodobne druzbe je transport, long haul vozniki bi moral globalno v splosno stavko da se nihce ne vraca nazaj dokler se ne ponudi primerna placa. Ce se transport ustavi mas razpad sistema v manj kot 1 tednu. Seven figure salaries for the stem and hgv drivers. 100.000 bi morala bit mesecna ne letna placa. Fkin shrink racuna 500-1000 dolarjev na uro.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Valvoline je izjavil:


Za ameriske pogoje absolutno premalo, placa voznika mora bit na nivoju ali visja kt jo ima predsednik ZDA ali vrhovni sodnik. Steber sodobne druzbe je transport, vozniki bi moral globalno v splosno stavko da se nihce ne vraca nazaj dokler se ne ponudi primerna placa. Ce se transport ustavi mas razpad sistema v manj kot 1 tednu. Seven figure salaries for the stem and hgv drivers.


Če ljudje z fakulteto služijo manj in ne delajo fizično delo, potem ni! Vuci vole kad nemaš škole, in teh je koliko hočeš!
In vsako delo je nujno, brez intelekta, se produkt ne zgradi!
In če daš 400000 na leto potem ti firma propade,denar ne raste na nebu!

To so naredili v Kaliforniji, samo malo so dvignili minimalca in je veliko majhnih firm odpustilo delavce, ker za to da so dali parim več v firmi,so morali par odpustiti!

Ti očitno ne razumeš da ni vsaka firma Apple in morajo prov od nekje denar dobiti, in potem to razdeliti med zaposlene in če imaš malo firmo z transportom, plačaš veliko za mehanizacijo, popravila,bencin in voznike, moraš še imeti plan za vnaprej kjer boš za 10 let spet moral kupovati novo mehanizacijo!
Če bi jim dajal po 400k na leto nebi zmogel!

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Ce lahko posiljevalci tipkovnic sluzijo po 500k+ da ne govorimo o sportnikih, holivudskih zvezdah, raznih ytuberjev in podobno, se bo naslo tudi za primerne place 1mil+ letno za voznike hgv ter za ves deficitarni stem kader. Jih ni ker so podplacani, osnova kapitalizma. Evropa je se bolj ujeta z perpetuum dumpingilium, na racun desetletij izkoriscanja suznjev iz vzhodnih ex komunajzarskih drzav.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Valvoline je izjavil:

Ce lahko posiljevalci tipkovnic sluzijo po 500k+ da ne govorimo o sportnikih, holivudskih zvezdah, raznih ytuberjev in podobno, se bo naslo tudi za primerne place 1mil+ letno za voznike hgv ter za ves deficitarni stem kader. Jih ni ker so podplacani, osnova kapitalizma.


Vidim da nisi delal v gradbeni ali transportni firmi in vidim da ne poznaš groznih stroškov ki so v primerjavi z nekom ki rabi samo računalnik in tipka kodo!

Valvoline ::

Scaramouche3 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ce lahko posiljevalci tipkovnic sluzijo po 500k+ da ne govorimo o sportnikih, holivudskih zvezdah, raznih ytuberjev in podobno, se bo naslo tudi za primerne place 1mil+ letno za voznike hgv ter za ves deficitarni stem kader. Jih ni ker so podplacani, osnova kapitalizma.


Vidim da nisi delal v gradbeni ali transportni firmi in vidim da ne poznaš groznih stroškov ki so v primerjavi z nekom ki rabi samo računalnik in tipka kodo!

Za raziko od tebe sem delal v obeh branzah, imam vse kategorije tudi koda 95. Z veseljem se poprimem za lopato vendar ne za manj kot 5000 neto mesecno (placa na nivoju premierja), za max 6 ur na dan. Enako velja za soferaj. Ekola sem ti se podal odgovor zakaj ni kadra. Ce kdo isce gradbene delavce ali voznike ponuja pa 10x minimalca v bruto se grem takoj prijavit. No problemo.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Valvoline je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ce lahko posiljevalci tipkovnic sluzijo po 500k+ da ne govorimo o sportnikih, holivudskih zvezdah, raznih ytuberjev in podobno, se bo naslo tudi za primerne place 1mil+ letno za voznike hgv ter za ves deficitarni stem kader. Jih ni ker so podplacani, osnova kapitalizma.


Vidim da nisi delal v gradbeni ali transportni firmi in vidim da ne poznaš groznih stroškov ki so v primerjavi z nekom ki rabi samo računalnik in tipka kodo!

Za raziko od tebe sem delal v obeh branzah, imam vse kategorije tudi koda 95. Z veseljem se poprimem za lopato vendar ne za manj kot 5000 neto mesecno (placa na nivoju premierja), za max 6 ur na dan. Enako velja za soferaj. Ekola sem ti se podal odgovor zakaj ni kadra.


Če bi delal v računovodstvu ali pa v višji sferi, kjer vidiš koliko gre za mehanizacijo in sprotna popravila nebi take klatil!

Valvoline ::

Scaramouche3 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ce lahko posiljevalci tipkovnic sluzijo po 500k+ da ne govorimo o sportnikih, holivudskih zvezdah, raznih ytuberjev in podobno, se bo naslo tudi za primerne place 1mil+ letno za voznike hgv ter za ves deficitarni stem kader. Jih ni ker so podplacani, osnova kapitalizma.


Vidim da nisi delal v gradbeni ali transportni firmi in vidim da ne poznaš groznih stroškov ki so v primerjavi z nekom ki rabi samo računalnik in tipka kodo!

Za raziko od tebe sem delal v obeh branzah, imam vse kategorije tudi koda 95. Z veseljem se poprimem za lopato vendar ne za manj kot 5000 neto mesecno (placa na nivoju premierja), za max 6 ur na dan. Enako velja za soferaj. Ekola sem ti se podal odgovor zakaj ni kadra.


Če bi delal v računovodstvu ali pa v višji sferi, kjer vidiš koliko gre za mehanizacijo in sprotna popravila nebi take klatil!

Racunovodstvo me ne zanima, ti pravis da ni kadra jaz pravim da je le placat je treba ustrezno. V drzavi je vsaj 1/2 odvecnega gnoja v JU/JS razna kvazi delovna mesta ala sekretarji, podsekretarji, razni kvazi svetovalci, nevladni fikusi in podobno, zacuda za ta gnoj denarja nikol ne zmanjka. Ta kvazi delvna mesta za se bolj kvazi kader k jih zaseda bo treba enkrat ukinit, davke znizat, place deficitarnih v gospodarstvu najmanj podeseterit pa bo, po sistemu poklicna placa > placa premierja.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Valvoline je izjavil:

Ce lahko posiljevalci tipkovnic sluzijo po 500k+ da ne govorimo o sportnikih, holivudskih zvezdah, raznih ytuberjev in podobno, se bo naslo tudi za primerne place 1mil+ letno za voznike hgv ter za ves deficitarni stem kader. Jih ni ker so podplacani, osnova kapitalizma. Evropa je se bolj ujeta z perpetuum dumpingilium, na racun desetletij izkoriscanja suznjev iz vzhodnih ex komunajzarskih drzav.

Koliko voznikov, picopdkov, snazilk, gradbenih delavcev in komunalcev imas zaposlenih in jih placujes 10x minimalne place? A nobegega? Kdo bi si misli!.

Utk ::

Zelo povprečen picopek speče vsaj 200 pic na dan. Če bi dobil picopek pol evra več na pico, bi jih imel picopekov kot listja. Pice so se v par letih podražale za 5 evrov, pa pol evra od tega ni šlo picopeku...

Podobno je povsod. Stanovanja so šla za dvakrat gor, pa delavec ni dobil niti 50 evrov na meter več. Itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srbohrvaščina v Sloveniji danes in nekoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13613907 (11012) VelkBla

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927256 (24508) dzinks63
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115313 (12709) perlica
»

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12916009 (13869) w00tnes

Več podobnih tem