» »

Albanščina in srbščina v šolah ?

Albanščina in srbščina v šolah ?

1 2
3
»

Scaramouche3 ::

Utk je izjavil:

Zelo povprečen picopek speče vsaj 200 pic na dan. Če bi dobil picopek pol evra več na pico, bi jih imel picopekov kot listja. Pice so se v par letih podražale za 5 evrov, pa pol evra od tega ni šlo picopeku...

Podobno je povsod. Stanovanja so šla za dvakrat gor, pa delavec ni dobil niti 50 evrov na meter več. Itd.


Kar nočeš povedat,da mora lastnik plačati material tudi za 40%več! Poglej kako so se podražile cene živil v dveh letih!

Glugy ::

Definitivno je skrb države da skrbi za svoj uradni jezik in ga kot takega tud promovira ( pod to spadajo tud jeziki avtohotonih prebivalcev, ne pa tud priseljencev ). Jeziki bivše skupne države žal to niso. Lahko pa država bivše skupne države financira promocijo svojega jezika v tujini, torej v Sloveniji. So stvari in pogledi s katerimi se strinjam z Levico ampak to je ena izmed teh s katerimi se ne strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Utk ::

Scaramouche3 je izjavil:

Utk je izjavil:

Zelo povprečen picopek speče vsaj 200 pic na dan. Če bi dobil picopek pol evra več na pico, bi jih imel picopekov kot listja. Pice so se v par letih podražale za 5 evrov, pa pol evra od tega ni šlo picopeku...

Podobno je povsod. Stanovanja so šla za dvakrat gor, pa delavec ni dobil niti 50 evrov na meter več. Itd.


Kar nočeš povedat,da mora lastnik plačati material tudi za 40%več! Poglej kako so se podražile cene živil v dveh letih!

Material za pico je prej stal 2 evra. Če zdaj 3, so what? Problem je drugje, podražili so se privezi in vikendi na morju, zato je šlo gor, ne pa zarad dražje pica šunke. Kakorkoli, pri takih podražitvah se bi moral najt tudi nek drobiž za konkretno povišico zaposlenim. Ker to da zdaj lastniki služijo samo za inflacijo več kot prej malo dvomim...

No, in ker je ravno tema kot je, imamo zdaj problem ko lastniki raje uvažajo Albance kot pa da bi konkretno dvignili plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

lynxslo5 ::

Meni je najbolj fascinantno to, kako se ex yu narodi doli na jugu sovražijo med sabo, se celo pobijajo med sabo in imajo vsakih deset let vojno. Tukaj v Sloveniji pa držijo skupaj in nas hočejo Slovence uničit in nam vsiliti tujo kulturo in tuje balkanske jezike. Edino v Sloveniji Srbi in Albanci podpirajo eden drugega.

Tašner Vatovcu pa njegovi levičarski klikerji v glavi itak ne delajo. On si je celo izmislil in laže, da so te ex yu manjšine nekakšni konstitutivni narodi v Sloveniji, da smo jim nekaj obljubili ob osamosvojitvi. Ničesar jim nismo obljubili, saj jim ničesar nismo dožni. Srbi, Albanci in ostali niso nikakršen konstitutiven element v Sloveniji. Oni so tukaj ekonomska emigracija, ravno tako kot Turki v Nemčiji ali Pakistanci v Angliji.

V Sloveniji je edini konstitutiven narod slovenski narod, edini dve avtohtnoni manjšini pa sta madžarska in italijanska.

Te isti levičarji pa na partizanskih proslavah pojejo "na Slovenskem smo mi gospodar". Jaz bi jih vprašal, kdo je za njih na Slovenskem gospodar? Slovenci ali Srbi in Albanci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Scaramouche3 ::

lynxslo5 je izjavil:

Edino v Sloveniji Srbi in Albanci podpirajo eden drugega.



Kakšne basine, glede na to da sem srbskega porekla, ne poznam enega kot jaz da se druži z njimi, da se razume in ima politične skupne stike!
Vi avtohtoni ste pa smešni, ne vidite da imamo skupnega nasprotnike, če bodo Albanci postali tukaj lepa številka, bodo hoteli novo Kosovo!

mtosev ::

Mene osebno nič ne moti, da se učijo svojega jezika, če bodo znali tudi slovensko. Jaz znam še HR.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IL_DIAVOLO ::

Ima, da zrecitira za a4 list slo besedila s šumniki. Vse ostalo naterat iz države!

Če so tu, se bodo učili našega jezika ali pa nazaj v njhovo ciganijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Scaramouche3 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ima, da zrecitira


Koji jezik, naš ili vaš? LOL

Kayzon ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Naj uvedejo, da socialno pomoč lahko dobi samo Slovenec in pa tistitujci, ki imajo uradno opravljen izpit iz slovenščine.
Se bodo hitro vsi šipci in srbini naučili slovensko. Če se pa ne bodo hoteli, se lahko pa poberejo ven iz države.


Pa neprofitna stanovanja za slovenske druzine! Tko vids da jih 3/4 dobi ciganija iz dol..

Scaramouche3 je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Edino v Sloveniji Srbi in Albanci podpirajo eden drugega.



Kakšne basine, glede na to da sem srbskega porekla, ne poznam enega kot jaz da se druži z njimi, da se razume in ima politične skupne stike!
Vi avtohtoni ste pa smešni, ne vidite da imamo skupnega nasprotnike, če bodo Albanci postali tukaj lepa številka, bodo hoteli novo Kosovo!


Oprosti ali si se zmotil in mislis da si turskega porekla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kayzon ()

Scaramouche3 ::

Kayzon je izjavil:



Oprosti ali si se zmotil in mislis da si turskega porekla?


Kaj Turki tukaj niso harali?
Manjka zgodovina?

Tur%C5%A1ki vpadi @ Wikipedia
Posledice turških vpadov na slovensko ozemlje so bile za prebivalstvo zelo hude. Po ocenah so Turki do leta 1508 ubili ali odpeljali okoli 200.000 ljudi. Turki so slovenske in druge ujetnike prodajali na trgih za sužnje. Nekateri sužnji so se še naprej ukvarjali s poljedelstvom, saj jim je bilo tako določeno.

In raziskave genetike Srbov ne kažejo turške genetike!

https://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyy...

Dobijeni rezultati takođe demantuju uobičajenu tezu da je tokom osmanske vladavine došlo do unosa ipsilon hromozoma koji bi uticao na našu genetičku strukturu.

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Kaj pocne tako ponosen mortoloz tukaj v sloveniji? Se jaz sam ki sem po ocetu srb,ne cutim potrebe da na vsakem koraku oznanjam to.

Scaramouche3 ::

Kayzon je izjavil:

Kaj pocne tako ponosen mortoloz tukaj v sloveniji? Se jaz sam ki sem po ocetu srb,ne cutim potrebe da na vsakem koraku oznanjam to.


Seveda si, zato pljuvaš Srbe!

IL_DIAVOLO ::

Scaramouche3 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ima, da zrecitira


Koji jezik, naš ili vaš? LOL


Moj ;)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kayzon ::

Scaramouche3 je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Kaj pocne tako ponosen mortoloz tukaj v sloveniji? Se jaz sam ki sem po ocetu srb,ne cutim potrebe da na vsakem koraku oznanjam to.


Seveda si, zato pljuvaš Srbe!


Pljuvam zgolj po cefurjih tukaj,moj pokojni oce Sinisa vas tudi ni maral,ker se navadne pijavke.

Utk ::

Jaz predvsem ne razumem tega ponosa...če bi jaz prišel iz neke failane države v civilizacijo, bi se potrudil sam od sebe zblendat s pametnejšimi od svojih. Zakaj bi tam fural neko svojo sceno, če sem pa pobegnil od nje? Ampak južnjaki imajo drugačen mindset. Oni ostanejo ponosni na svoje...na kaj, na to da so zjebali države, da je blo treba it drugam? Pa je isto z vsemi od Hrvaške do Turčije pa še naprej. Ni razlike.

scipascapa ::

V 2-3 generacijah bomo/boste manjšina....mene ne bo več.

botatust43 ::

Asimilacija bo zajebana, en narod poln samega sebe, drugi pa komaj iz plemenske skupnosti.

Scaramouche3 ::

Utk je izjavil:

Jaz predvsem ne razumem tega ponosa...če bi jaz prišel iz neke failane države v civilizacijo, bi se potrudil sam od sebe zblendat s pametnejšimi od svojih. Zakaj bi tam fural neko svojo sceno, če sem pa pobegnil od nje? Ampak južnjaki imajo drugačen mindset. Oni ostanejo ponosni na svoje...na kaj, na to da so zjebali države, da je blo treba it drugam? Pa je isto z vsemi od Hrvaške do Turčije pa še naprej. Ni razlike.


Sej niso vsi, pa tukaj treba nekaj povedat, če nekdo pride sem kot nek delavec, se druži samo z delavci,saj se tud Slovenec noče z njim družiti, tko da ni čudno da ne znajo, potem druga gen ni več ista!

111111111111 ::

PovemVfaco je izjavil:


Bo stisnu pravi šefe od Nsi ministrantov, ja




Tako je treba. Ti si Faca, da si z nami.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Sej niso vsi, pa tukaj treba nekaj povedat, če nekdo pride sem kot nek delavec, se druži samo z delavci,saj se tud Slovenec noče z njim družiti, tko da ni čudno da ne znajo, potem druga gen ni več ista!

Malo je takih, da se ne bi hoteli družit z njimi samo zato, ker so tujci. Imajo pa drugačne navade, tega ne morejo spremenit čez noč, in težko najde nekdo interes v druženje z njimi. Slovenci se družijo ob šanku in ob mešalcu, to njim po službi ne diši najbolj. Neke kavice v dnevnih sobah, to ni naša scena. Pa že tako ponavadi ne dobivaš novih prijatljov po 30im. Pa sej ni nič narobe, naj vsak dela kar hoče, samo pravim, da neko srbsko kričanje kako je Luka Srb, čeprav je že njegov foter rojen v Sloveniji, in je glede na stare starše 1/4 Srba, je precej bedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

AgJ1 ::

Fantje, kdor še ni skapiral, glavni problem Slovenije je to, da protislovenski elementi v rokah držijo medije. Ta protislovenskost čist slučajno sovpada s proruskostjo (režimsko) in ko danes odprem komentarje pod člankom o pogrebu Navalnega, mi gre na bruhanje, ker mi je kristalno jasno, da se dopuščajo zgolj FSB požegnani komentarji, ostalo se večinoma briše.

Tako da obravnava katerekoli teme v Sloveniji - vključno s to tukaj - je odvisna od gatekeeperjev kot je RTV. Lahko pizdite kolikor hočete, dokler je stanje na RTV takšno, ne boste dosegli ničesar.

Miki N ::

AgJ1 je izjavil:

in ko danes odprem komentarje pod člankom


Ampak sori, to je nerazumno. Pa saj veš, da so RTV komentatorji - razen Pacota - kup rusofilov? Zakaj bi torej tja hodil?

Lol, to je tako kot če bi v Lepeni ali Kleti pričakoval šinf čez Jajota. In ja tudi njega plačujemo, tako kot RTV. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Bellator ::

Utk je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Utk je izjavil:

Zelo povprečen picopek speče vsaj 200 pic na dan. Če bi dobil picopek pol evra več na pico, bi jih imel picopekov kot listja. Pice so se v par letih podražale za 5 evrov, pa pol evra od tega ni šlo picopeku...

Podobno je povsod. Stanovanja so šla za dvakrat gor, pa delavec ni dobil niti 50 evrov na meter več. Itd.


Kar nočeš povedat,da mora lastnik plačati material tudi za 40%več! Poglej kako so se podražile cene živil v dveh letih!

Material za pico je prej stal 2 evra. Če zdaj 3, so what? Problem je drugje, podražili so se privezi in vikendi na morju, zato je šlo gor, ne pa zarad dražje pica šunke. Kakorkoli, pri takih podražitvah se bi moral najt tudi nek drobiž za konkretno povišico zaposlenim. Ker to da zdaj lastniki služijo samo za inflacijo več kot prej malo dvomim...

No, in ker je ravno tema kot je, imamo zdaj problem ko lastniki raje uvažajo Albance kot pa da bi konkretno dvignili plače.


Či bi bilo temu res tako, bi vsi imeli picerije :)) 100 pic morda lahko speče povprečen picopek, jih pa gostinec toliko težje proda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

AgJ1 ::

Miki N je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

in ko danes odprem komentarje pod člankom


Ampak sori, to je nerazumno. Pa saj veš, da so RTV komentatorji - razen Pacota - kup rusofilov? Zakaj bi torej tja hodil?

Lol, to je tako kot če bi v Lepeni ali Kleti pričakoval šinf čez Jajota. In ja tudi njega plačujemo, tako kot RTV. :))

Ma dej se nehi sprenevedat. Na RTV komentarjih je FSB zato, ker se drugo briše. Članki so dokaj OK, komentarji pa so na videz dovoljeni, da se ljudi demotivira in gaslighta, ker se večina ustraši, ko bere tako nagnusno proputinovske komentarje, ki predstavljajo večino komentarjev. Večina si lahko potem misli, da je z njimi nekaj narobe in je tiho.
Medij pa se lahko s članki kaže pred EU, “ker komentarjev itak nihče ne bere”.

miha98 ::

Frisn primer je talum kidricevo.

Talum išče jugo delavce za proizvodnjo? A naši pa niso ok ali kako? Jaz sem drugač se tudi prijavil za delo v Talumu ( leta 17, 18) pa me niti povohali niso??? :0 čudna reč kako imajo to tam...

WizzardOfOZ ::

naši hočejo preveč s tem ko bi radi vsaj inimalca.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DSmidgy ::

Prihajam iz okolja, kjer nas je bilo pol iz slovenskogovorečih družin in pol iz drugih republik Jugoslavije. In kar sem opazil je, da jih je iz drugih republik kakšna polovica imela težave z razumevanjem slovenščine. Druga polovica pa so imeli vredu ocene ali pa so bili odličnjaki(nje). Verjetno pri določenih tudi doma govorili srbohrvaško, v šoli pa pa bil pouk slovenščine prilagojen nam, ki smo slovensko že govorili. In potem niso mogli slediti pouku, kar se je odrazilo v slabih ocenah ali pa ponavljanju letnika.
Tako da je uvedba srbohrvaščine, namesto prilagojenega programa učenja slovenščine za tujce, zanje in za državo medvedja usluga. Namesto da bomo imele na koncu izobražen kader in integriran v vse sloje družbe, glede na njihove dejanske zmožnosti, bo več nekvalificiranih delavcev in socialnih problemov.

Vanich ::

V Velenju se imajo prav fino z določenimi mladimi priseljenci.

Sožitje korana z pištolo na policijski sliki zaseženih predmetov, nam malo namigne, za koga se tukaj gre. Velenjčani bi pa prav gotovo znali povedati še kaj več o tem.

Invictus ::

Jarno je izjavil:

Ampak resnično. Nekateri so tukaj zgolj nekaj časa, skupaj z otroci, ki so načeloma prikrajšani za učenje domačega jezika.
Po drugi strani pa obremenjujejo otroke in kadre, IMO si bodo še kaj izmislili.
Nadarjeni posamezniki bodo najbrž svojo priložnost/zaposlitev iskali kod drugod, kot pa v šolstvu.

Domači jezik tukaj je slovenščina...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T440 ::

Bog nam pomagaj.
Čez par let bomo zaradi levičarjev morali ažurirati zaznamke na šljoteh.kom

Jarno ::

Invictus je izjavil:

Jarno je izjavil:

Ampak resnično. Nekateri so tukaj zgolj nekaj časa, skupaj z otroci, ki so načeloma prikrajšani za učenje domačega jezika.
Po drugi strani pa obremenjujejo otroke in kadre, IMO si bodo še kaj izmislili.
Nadarjeni posamezniki bodo najbrž svojo priložnost/zaposlitev iskali kod drugod, kot pa v šolstvu.

Domači jezik tukaj je slovenščina...


V devetdesetih so imeli otroci begunci iz Bosne na naših šolah tudi nekaj pouka v svojem jeziku, seveda z drugim naborom učiteljev.
Osebno me ne bi motilo, še bi se v primernih situacijah (ko je več otrok etnično usklajenih) npr. v popoldanskem času učili še česa v lastnem jeziku.
Ampak obremenjevati redne učne ure in ustaljene kadre je preveč.
#65W!

Jnou ::

Saj imajo to lahko v raznih društvih kot vse ostale izvenšolske dejavnosti.

PacificBlue ::

T440 je izjavil:

Bog nam pomagaj.
Čez par let bomo zaradi levičarjev morali ažurirati zaznamke na šljoteh.kom


Pretiravaš. Tam kjer hodim na kebab, me po slovensko vpraša, ko naročim: A je za tukaj, ali za po peš?

Horas ::

PacificBlue je izjavil:

T440 je izjavil:

Bog nam pomagaj.
Čez par let bomo zaradi levičarjev morali ažurirati zaznamke na šljoteh.kom


Pretiravaš. Tam kjer hodim na kebab, me po slovensko vpraša, ko naročim: A je za tukaj, ali za po peš?


ful težko se je blo naučit takega stavka. dej ga vpraš naj ti mal razloži od kod mu meso, iz česa je in ti naj lepo po slovenskp razloži :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

WizzardOfOZ ::

Če ima ventilator na stropu, ga vprašaj, če golobe melje. Ti bo še kulturo razložil. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

V devetdesetih so imeli otroci begunci iz Bosne na naših šolah tudi nekaj pouka v svojem jeziku, seveda z drugim naborom učiteljev.

To je čist nekaj drugega, oni so bili pravi begunci, začasno tu, za njih se je pričakovalo, da se bojo vrnili v Bosno, ko bo konec vojne, in velika večina se je, ali so pa šli naprej na zahod. Za šiptarje se ve, da ne bojo šli nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

AgJ1 ::

Jarno je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jarno je izjavil:

Ampak resnično. Nekateri so tukaj zgolj nekaj časa, skupaj z otroci, ki so načeloma prikrajšani za učenje domačega jezika.
Po drugi strani pa obremenjujejo otroke in kadre, IMO si bodo še kaj izmislili.
Nadarjeni posamezniki bodo najbrž svojo priložnost/zaposlitev iskali kod drugod, kot pa v šolstvu.

Domači jezik tukaj je slovenščina...


V devetdesetih so imeli otroci begunci iz Bosne na naših šolah tudi nekaj pouka v svojem jeziku, seveda z drugim naborom učiteljev.
Osebno me ne bi motilo, še bi se v primernih situacijah (ko je več otrok etnično usklajenih) npr. v popoldanskem času učili še česa v lastnem jeziku.
Ampak obremenjevati redne učne ure in ustaljene kadre je preveč.

V osnovi država ni dobrodelna ustanova za tuje državljane. Naša država mora predpostaviti, da bodo vsi ti ljudje ostali tukaj in torej olajšati njihovo integracijo v naši državi. Ostalo je dejansko kontraproduktivno in res neumno zapravljanje davkoplačevalskega denarja.

Miki N ::

T440 je izjavil:

Bog nam pomagaj.
Čez par let bomo zaradi levičarjev morali ažurirati zaznamke na šljoteh.kom


Eh sam smajlijem se doda une bele kapce pa bo. ;)

AgJ1 ::

Vatikan mode, torej.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srbohrvaščina v Sloveniji danes in nekoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13613909 (11014) VelkBla

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927259 (24511) dzinks63
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115313 (12709) perlica
»

Uvedba srbščine v OŠ - jezikovno in kulturno nasilje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12916011 (13871) w00tnes

Več podobnih tem