» »

Prenos IP naslova, ali je to mogoče?

Prenos IP naslova, ali je to mogoče?

neverjetni99 ::

Zdravo,

imam sledeč primer. Znanka se bo v kratkem selila. Iz stare lokacije na novo. Ima firmo in ima statičen IP naslov, da se povezuje v različne trgovine itd.. ima ADSL od Telekoma. Na novi lokaciji je potegjena optika, če je Telekom ponudnik ne vem. Zanima me slednje, ali je možno prenesti IP naslov? Ker je jamrala kaki strošek bo finančno, da ji v vseh trgovinah, s katerimi posluje, spremenijo IP naslov.

lp

Tody ::

Dej to mal razlož, a to ma apije vezane na ip al kaj? Sliši se kot neko napol it security vprašanje... Ip se ne da prenašat vsak isp ma svoj range. Torej ce bo ostala na Telekomu potem vrjetno ne bo težav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

neverjetni99 ::

Ne vem, ni mi znala razložit. Nisem pa še bil pri njej da bi pogledal, če se remote povezuje do blagajn (saj ima računodovski servis). Saj v tem primeru če je preko remote dekstopa, njen IP ne igra vloge ali?

Torej niti če je enak ponudnik, se ne da prenesti IP naslova?

nokken ::

Odvisno. Med ponudniki se definitivno ne da prenasati IP-jev (pustimo tistih par ki imajo PI, BGP itd. ker tisti ne bi sprasevali teh stvari). Pri samem ponudniku pa odvisno od tehnologije priklopa in ustrezljivosti ponudnika, v veliki vecini primerov pa ne (vsaj za stranke na DSL/FTTH/catv).

d4vid ::

Jaz sem ob prehodu iz adsl na RUNE optiko pri A1 obdržal statični IP naslov. Najprej sem dobil nek drug IP, po parih dneh pa nazaj svojega starega. Brez kakih dogovorov ali karkoli.

Najbrž imajo to možnost tudi pri selitvi, ampak če ostaneš pri istem ponudniku. Sploh poslovni uporabniki.

Drugače pa naslovi vprašanje na telekom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Jure14 ::

neverjetni99 je izjavil:

Ne vem, ni mi znala razložit. Nisem pa še bil pri njej da bi pogledal, če se remote povezuje do blagajn (saj ima računodovski servis). Saj v tem primeru če je preko remote dekstopa, njen IP ne igra vloge ali?

Seveda (lahko) njen IP igra vlogo. Mogoče klienti dovoljujeo povezavo samo z določenega IPja.

c3p0 ::

Da bi bil to strošek je pa malo čudna. To spada v neka vsakodnevna vzdrževalna opravila in če tak minimalni poseg plačaš, te gotovo dobro nategujejo tudi drugje.

Znotraj istega ponudnika se načeloma da, če gre tehnično skozi, ni pa nujno (ali se jim ne da).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329609 (30065) ignats
»

Varnost statičnega IP? Davčna blagajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7615698 (13320) Er333
»

Remote Desktop

Oddelek: Omrežja in internet
202864 (2261) Yacksy
»

IP po e-posti

Oddelek: Pomoč in nasveti
262307 (1815) detroit
»

povezava na oddaljen rač

Oddelek: Programska oprema
131582 (1404) waters

Več podobnih tem