» »

Vračilo Štipendije

Vračilo Štipendije

kai0 ::

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede postopkov CSD-jev pri vračilu štipendije. Z 1.10.2023 se je ukinilo moje štipendijsko razmerje. Jaz sem že nekaj dni pred tem podal prošnjo da se mi napoti odločba za vračilo štipendije, na katero nisem dobil odgovora. Zato sem se odločil poklicat na mojo enoto, kjer mi je bilo povedano da ima center 2 meseca za obravnavo moje prošnje, ter da mi pošljejo odločbo. No ta 2 meseca sta se spremenila v 7. Mene pa zdaj zanima če se lahko na karkoli skličem za odpis dolga štipendije, glede na to, da te prošnje niso bile obravnavane v tem roku, katerem so mi ga sporočili. Me zanima tudi, če je kdo od Vas uspešno si odpisal dolg štipendije (iz razloga ki ni invalidnost ali telesne poškodbe).

Hvala Vam vnaprej za odgovore

tony1 ::

Zaradi zamude je ne bodo odpisali...

Zoisovih štipendistov, ki niso končali predbolonjskega študija niso terjali tudi skoraj celo desetletje, in povsem brez drame so potem sprejeli potrdila o diplomiranju šele po koncu izvajanja predbolonjskih programov... Te reči se počasi vrtijo, ponavadi z nekaj motiva solidarnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Lejga ::

kai0 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede postopkov CSD-jev pri vračilu štipendije. Z 1.10.2023 se je ukinilo moje štipendijsko razmerje. Jaz sem že nekaj dni pred tem podal prošnjo da se mi napoti odločba za vračilo štipendije, na katero nisem dobil odgovora. Zato sem se odločil poklicat na mojo enoto, kjer mi je bilo povedano da ima center 2 meseca za obravnavo moje prošnje, ter da mi pošljejo odločbo. No ta 2 meseca sta se spremenila v 7. Mene pa zdaj zanima če se lahko na karkoli skličem za odpis dolga štipendije, glede na to, da te prošnje niso bile obravnavane v tem roku, katerem so mi ga sporočili. Me zanima tudi, če je kdo od Vas uspešno si odpisal dolg štipendije (iz razloga ki ni invalidnost ali telesne poškodbe).

Hvala Vam vnaprej za odgovore


Jaz nisem vrnil nič, je pa bilo tako da sem napisal prošnjo, ki očitno ni bila napisana po kriterijih za odpis in mi je po krajšem pogovru z referentko ona sama predlagala, da bo ona napisala, tako kot je treba in da je 99% možnost za uspeh. Sedaj se sprašuješ zakaj, ker mi je ona rekla da sem edini normalni, ki ga je imela v obravnavi tisti teden (najin pogovor je trajal več kot pol ure in je odf...a vse parazite, ki so trakali na vrata). Državi sem vrnil x-krat, kot mi je odpisala znesek štipendije. Sem pa imel sodelavca, ki je resno bil opravičen (nagnali so ga iz doma, živel je na ulici), pa ni šel na CSD in se pogovoril o tem, je moral vse vrniti, bodi proaktiven, ne čakat da drugi rešijo tvoj problem.

tony1 ::

OP, tole si 10x preberi:
"bodi proaktiven, ne čakat da drugi rešijo tvoj problem."

Birokrati vseh vrst so lahko presenetljivo razumni in kooperativni, če le dobijo občutek, da je na drugi strani približno normalen človek, "ki bi rad zadeve zrihtal". Zdaj, če s predlogom za odpis pa tako, ampak važno je, da daješ vtis, ki se njim zdi pozitiven.

Atos ::

Še en, ki poudarja naslednje:
"bodi proaktiven, ne čakat da drugi rešijo tvoj problem."

Sam sem tudi imel Zoisovo štipendijo za študij. Po dveh letih študija sem ugotovil, da sem se vpisal na študij, ki pač ni bil za mene. Takoj, ko sem prišel do tega spoznanja, sem med drugim obvestil tudi CSD, da bi se želel prepisati na drugo študijsko smer, na drugo fakulteto. Uslužbenka CSD-ja me je poklicala na pogovor, kjer sva se vse dogovorila in mi je takrat povedala, da v kolikor končam vse letnike na novi študijski smeri za katere sem prejemal Zoisovo štipendijo, mi ne bo potrebno nič vračati. In tako je tudi bilo.

Ko sem na novi študijski smeri končal letnike, za katere sem dobival Zoisovo štipendijo na stari, so me celo poklicali, če bi želel ponovno vložiti prošnjo za nadalnje prejemanje Zoisove štipendije, pa sam se potem zahvalil in rekel, da raje ne (ima tudi Zoisova svoje omejitve, ki so bile takrat ključne - predvsem to, da vsaj takrat nisi smel biti lastnik ali solastnik podjetja).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917475816 (15544) History
»

Vračilo štipendije

Oddelek: Loža
277852 (4841) 111111111111
»

Vrnitev državne štipendije

Oddelek: Loža
3113391 (10330) MadMicka
»

Vračanje štipendije, si lahko kaj sami vzamejo z računa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7833642 (13845) next3steps
»

vračilo štipendije

Oddelek: Šola
267763 (4983) St235

Več podobnih tem