» »

Plačilo vrtca

Plačilo vrtca

««
«
1 / 11
»»

Sined9 ::

Zdravo. Nam so ponovno dvignili ceno vrtca s 1.5 tako da je položnica sedaj okroglih 300 eur. Meni so to zdi čisti rop, upoštevajoč da sem nekje slišal da bi naj bilo kar 52% mamic samohranilk pri izdajanju odločb. Kakšno je vaše mnenje?

teslam2 ::

ni fer ker mas pol manj k js

Lonsarg ::

Edini dobri način za preprečit izigravanja je, da so vrtci pač v celoti kriti za vse, nobenih računic in nič.

Sem videl računico da je zgolj 300 miljonov potrebnih na leto da bi vsem krili v celoti, in če mečemo 5 miljard v Covid bi lahko še 300 miljonov v rodnost glede na to da je problem... Prispevek za vrtec itak najbolj boli ravno zaposlene in ravno med zaposlenimi je najmanjša rodnost. Pa še plačevanje vrtca marsikdo rad uproabi za izgovor da prepriča sebe ali ženo, da še ne bi imel otroka oziroma da sploh ne bi imel otroka. Tak da to bi res bilo za uredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jure14 ::

Kaj pa solidarnost?
Kaj se pa to pravi, da bi zdravnik enako plačal vrtca, ko hišnik?
Pa Mesecu se scufa čist! Kordiša oa infarkt stisne.

IL_DIAVOLO ::

Pravilno, naj se postavi standarde tako visoko, da ne bo vsak revez imel pravico do froca, ki ga ne more živeti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Old Spice ::

Jaz plačujem 495 eur in hkrati dobimo 0 EUR otroškega dodatka. Pa še pol plače dam državi. Važno da smo fer.

feryz ::

Preveliko plačo imaš. Pol jo šenkaj nekomu in boš imel vrtec poceni in otroške doklade.

Old Spice ::

Pa še socialen flet v centru za povrh. Luksuz je bit pri nas reven.

kriptobog ::

Sined9 je izjavil:

Zdravo. Nam so ponovno dvignili ceno vrtca s 1.5 tako da je položnica sedaj okroglih 300 eur. Meni so to zdi čisti rop, upoštevajoč da sem nekje slišal da bi naj bilo kar 52% mamic samohranilk pri izdajanju odločb. Kakšno je vaše mnenje?


Kje je vrtec 300? Takoj podpisem za tako ugoden vrtec. Jaz placam 590 + 60 za prehrano...

IL_DIAVOLO ::

Old Spice je izjavil:

Pa še socialen flet v centru za povrh. Luksuz je bit pri nas reven.


Posebej ce se reven spraviš froca delat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

NuMaN ::

Širjenje genov pač.

Nikoli ne veš, mogoče bo ta froc kdaj bogat, čeprav je verjetnost za to manjša.

Utk ::

kriptobog je izjavil:

Sined9 je izjavil:

Zdravo. Nam so ponovno dvignili ceno vrtca s 1.5 tako da je položnica sedaj okroglih 300 eur. Meni so to zdi čisti rop, upoštevajoč da sem nekje slišal da bi naj bilo kar 52% mamic samohranilk pri izdajanju odločb. Kakšno je vaše mnenje?


Kje je vrtec 300? Takoj podpisem za tako ugoden vrtec. Jaz placam 590 + 60 za prehrano...

590 je polna cena, če si še tako bogat, plačaš 77% tega, razen če nisi sposoben izpolnit enga obrazca.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Sined9 je izjavil:

Zdravo. Nam so ponovno dvignili ceno vrtca s 1.5 tako da je položnica sedaj okroglih 300 eur. Meni so to zdi čisti rop, upoštevajoč da sem nekje slišal da bi naj bilo kar 52% mamic samohranilk pri izdajanju odločb. Kakšno je vaše mnenje?


Kje je vrtec 300? Takoj podpisem za tako ugoden vrtec. Jaz placam 590 + 60 za prehrano...

590 je polna cena, če si še tako bogat, plačaš 77% tega, razen če nisi sposoben izpolnit enga obrazca.


Obcina pac ne sofinancira privat vrtcev. Zakaj privat vrtec? Ker drugega nisem dobil, ker imajo scoialkarji prednost, predvsem brezposelni.

Utk ::

Potem se ne delaj bedastega kater vrtec je cenejši.
V vukojebinah razširijo vrtec v enem letu, če zmanjka placa...kje imate tako nesposobno občino, da so privat vrtci brez koncesije biznis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ViperR ::

A kdo ve kako poteka izračun za plačilo? Pred par tedni sem namreč na novo prejel izračun kjer ao bili uporabljeni podatki iz 2021..? Sem pričakoval, da bodo iz 2022 kjer sem imel dosti višje prihodke, pa me zanima, ali lahko pošljem decembra ponoven izračun kjer bodo še vedno uporabljeni 2021 podatki in si podaljšam ugodnosti za pol leta?

Utk ::

Ja, zdaj so vzeli iz 21, ampak odločba velja do takrat kot piše, nimaš ti kaj pošiljat za nov obračun, to bojo zavrnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Tody ::

CSD ima en rac sistem, kjer vpise tvoje in tvoje partnerke podatke in se zapodi v vse baze in izpljune pač neki.

Kripotobog je pa na Tenerifih in mu španci ne dajo zastonj vrtca ;) pr njegovih miljonih mu ne bo hudega...

GupeM ::

Lonsarg je izjavil:

Prispevek za vrtec itak najbolj boli ravno zaposlene in ravno med zaposlenimi je najmanjša rodnost.

Pa ne samo to. Ravno zaposleni s(m)o tisti, ki vrtec tudi rabimo (no, naši otroci). Tisti, ki so cele dneve doma, ga ne potrebujejo. Dobijo ga pa ravno tisti.

estons ::

OP, če te moti cena vrtca, imej otroka doma, ga hrani, pedenaj in se ukvarjaj z njim še tistih 8h/dan kolikor je v vrtcu. Aja, pa na socializacijo ne pozabi.

300 evrov je je*eni drobiž za tisto, kar delajo vzgojiteljice (in redki vzgojitelji).

Kaj te pri tem motijo mamice samohranilke, ki so v tem sistemu itak je*ena stranka (minimalne preživnine, ki jih pogosto očetje niti ne plačajo, obenem pa same krijejo skoraj vse stroške in prevzemajo skoraj vso skrb, kljub obveznostim očeta "na papirju"), mi ni čisto jasno, ampak mogoče probaj sam pri sebi razčistiti, da ti ne bodo vedno drugi krivi za vse.

Trupl0 ::

estons je izjavil:

OP, če te moti cena vrtca, imej otroka doma, ga hrani, pedenaj in se ukvarjaj z njim še tistih 8h/dan kolikor je v vrtcu. Aja, pa na socializacijo ne pozabi.

300 evrov je je*eni drobiž za tisto, kar delajo vzgojiteljice (in redki vzgojitelji).

Kaj te pri tem motijo mamice samohranilke, ki so v tem sistemu itak je*ena stranka (minimalne preživnine, ki jih pogosto očetje niti ne plačajo, obenem pa same krijejo skoraj vse stroške in prevzemajo skoraj vso skrb, kljub obveznostim očeta "na papirju"), mi ni čisto jasno, ampak mogoče probaj sam pri sebi razčistiti, da ti ne bodo vedno drugi krivi za vse.


nekateri delajo 176 ur na mesec in dobijo 600e s tem, da jim še država doplača do minimalne plače.

Če se gremo tako kaj je drobiž napram, kar delajo vzgojiteljice koliko šele dobijo komunalni delavci plače, k hendlajo tvoje sranje...recimo

Oskrba starostnika za cel mesec 24 ur na dan pa stane jurja...vrtec pa 600e.
s tem, da sestre v domu za ostarele ne dobijo takih plač kolikor dobijo vzgojiteljice....
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

chucki ::

Vrtci bi morali biti brezplacni, ker najbol udari srednji sloj. Bogatas ima 500 eur, tisti ki delajo na crno in vlecejo socko pa zastonj.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Edini dobri način za preprečit izigravanja je, da so vrtci pač v celoti kriti za vse, nobenih računic in nič.

Sem videl računico da je zgolj 300 miljonov potrebnih na leto da bi vsem krili v celoti, in če mečemo 5 miljard v Covid bi lahko še 300 miljonov v rodnost glede na to da je problem... Prispevek za vrtec itak najbolj boli ravno zaposlene in ravno med zaposlenimi je najmanjša rodnost. Pa še plačevanje vrtca marsikdo rad uproabi za izgovor da prepriča sebe ali ženo, da še ne bi imel otroka oziroma da sploh ne bi imel otroka. Tak da to bi res bilo za uredit.



Ne, edini smiselni ukrep bi bil da je vrtec enako zaračunan za VSAKEGA OTROKA, pri dohodnini pa damo olajšavo za oba starša... Tako bi tisti ki so brezposelni morali vzet otroke iz vrtcev in jih čuvat doma namesto da imajo ravno oni free vrtce in ravno zasedajo prostor drugim... narobe Svet

Trupl0 je izjavil:

estons je izjavil:

OP, če te moti cena vrtca, imej otroka doma, ga hrani, pedenaj in se ukvarjaj z njim še tistih 8h/dan kolikor je v vrtcu. Aja, pa na socializacijo ne pozabi.

300 evrov je je*eni drobiž za tisto, kar delajo vzgojiteljice (in redki vzgojitelji).

Kaj te pri tem motijo mamice samohranilke, ki so v tem sistemu itak je*ena stranka (minimalne preživnine, ki jih pogosto očetje niti ne plačajo, obenem pa same krijejo skoraj vse stroške in prevzemajo skoraj vso skrb, kljub obveznostim očeta "na papirju"), mi ni čisto jasno, ampak mogoče probaj sam pri sebi razčistiti, da ti ne bodo vedno drugi krivi za vse.


nekateri delajo 176 ur na mesec in dobijo 600e s tem, da jim še država doplača do minimalne plače.

Če se gremo tako kaj je drobiž napram, kar delajo vzgojiteljice koliko šele dobijo komunalni delavci plače, k hendlajo tvoje sranje...recimo

Oskrba starostnika za cel mesec 24 ur na dan pa stane jurja...vrtec pa 600e.
s tem, da sestre v domu za ostarele ne dobijo takih plač kolikor dobijo vzgojiteljice....


FAK NO, dajte se izobrazit, država NIKOMUR ne doplačuje do minimalne plače... to naredi podjetje... No če je zaposlovalec država potem ona doplača ja, ampak to je logično.

Če pa maš ti lokal privatnik pač, pa maš lahko 100 doplačil do minimalca to država nič ne pošlje keša
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Trupl0 ::

doplačuje kvečjem država, saj ona edina lahko igra nezakonito.
Vsak delodajalec pa mora izplačati vsaj minimalno plačo...

PS: pa tiste, ki imajo v vrtcu otroke, zastonj, medtem ona leži doma cele dneve.. pride jih pa iskat v novem mercedesu ali pa bmwju... je veliko. Ampak kaj, ko pogled CSDja seže samo do okna pisarne
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

Mato989 ::

PS: pa tiste, ki imajo v vrtcu otroke, zastonj, medtem ona leži doma cele dneve.. pride jih pa iskat v novem mercedesu ali pa bmwju... je veliko. Ampak kaj, ko pogled CSDja seže samo do okna pisarne


Tu je problem spet logike teh naših olajšav in zakonov.

Preprosto bi morala cena vrtca biti ENAKA ZA VSE... recimo 300EUR/otroka Potem pa obema staršema vsakemu 150EUR/dohodninske olajšave na mesec za otroka... oziroma lahko damo tudi olajšave pri prispevkih/dohodnini

Na tak način naenkrat izbacimo sleparje ki nič ne delajo imajo free vrtec in bi lahko pazili otroka doma... naj plačajo pa dobijo pri plači nazaj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Blinder ::

Sined9 je izjavil:

Zdravo. Nam so ponovno dvignili ceno vrtca s 1.5 tako da je položnica sedaj okroglih 300 eur. Meni so to zdi čisti rop, upoštevajoč da sem nekje slišal da bi naj bilo kar 52% mamic samohranilk pri izdajanju odločb. Kakšno je vaše mnenje?


tudi na to negativno vpliva feminizem
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

stara mama ::

Mato989 je izjavil:

PS: pa tiste, ki imajo v vrtcu otroke, zastonj, medtem ona leži doma cele dneve.. pride jih pa iskat v novem mercedesu ali pa bmwju... je veliko. Ampak kaj, ko pogled CSDja seže samo do okna pisarne


Tu je problem spet logike teh naših olajšav in zakonov.

Preprosto bi morala cena vrtca biti ENAKA ZA VSE... recimo 300EUR/otroka Potem pa obema staršema vsakemu 150EUR/dohodninske olajšave na mesec za otroka... oziroma lahko damo tudi olajšave pri prispevkih/dohodnini

Na tak način naenkrat izbacimo sleparje ki nič ne delajo imajo free vrtec in bi lahko pazili otroka doma... naj plačajo pa dobijo pri plači nazaj.

Boš mogu dat x2 na vse tvoje cifre.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

PS: pa tiste, ki imajo v vrtcu otroke, zastonj, medtem ona leži doma cele dneve.. pride jih pa iskat v novem mercedesu ali pa bmwju... je veliko. Ampak kaj, ko pogled CSDja seže samo do okna pisarne


Tu je problem spet logike teh naših olajšav in zakonov.

Preprosto bi morala cena vrtca biti ENAKA ZA VSE... recimo 300EUR/otroka Potem pa obema staršema vsakemu 150EUR/dohodninske olajšave na mesec za otroka... oziroma lahko damo tudi olajšave pri prispevkih/dohodnini

Na tak način naenkrat izbacimo sleparje ki nič ne delajo imajo free vrtec in bi lahko pazili otroka doma... naj plačajo pa dobijo pri plači nazaj.
Očitno davkov in dohodnine ne razumeš čisto nič.

Davčna olajšava ti zniža davčno osnovo za obračun dohodnine.

Utk ::

Vsak bi moral plačat polno ceno vrtca. Če se ti potem še zmeraj splača hodit v službo, ker tam več zaslužiš, super. Če ne, tudi super, boš doma čuval svoje otroke, vzgojiteljica pa svoje.
Drugo pa je, če je polna cena 600 evrov res upravičena. Z malo konkurence bi morda hitro izkazalo, da ni.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PS: pa tiste, ki imajo v vrtcu otroke, zastonj, medtem ona leži doma cele dneve.. pride jih pa iskat v novem mercedesu ali pa bmwju... je veliko. Ampak kaj, ko pogled CSDja seže samo do okna pisarne


Tu je problem spet logike teh naših olajšav in zakonov.

Preprosto bi morala cena vrtca biti ENAKA ZA VSE... recimo 300EUR/otroka Potem pa obema staršema vsakemu 150EUR/dohodninske olajšave na mesec za otroka... oziroma lahko damo tudi olajšave pri prispevkih/dohodnini

Na tak način naenkrat izbacimo sleparje ki nič ne delajo imajo free vrtec in bi lahko pazili otroka doma... naj plačajo pa dobijo pri plači nazaj.
Očitno davkov in dohodnine ne razumeš čisto nič.

Davčna olajšava ti zniža davčno osnovo za obračun dohodnine.


Saj nima veze, pač se da davčne olajšave za nek znesek... ni to point ali bi moral napisat drugače, bistvo je da pri PLAČI zaposleni ki ima otroka dobi 150EUR več kot nekdo ki ga nima...

Na tak način bi rešili vse sleparje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

5erson ::

JPD se sicer spozna na vse, ampak tukaj ima morda celo prav: https://damijan.org/2022/04/15/enak-otr...

Sined9 ::

estons je izjavil:

OP, če te moti cena vrtca, imej otroka doma, ga hrani, pedenaj in se ukvarjaj z njim še tistih 8h/dan kolikor je v vrtcu. Aja, pa na socializacijo ne pozabi.

300 evrov je je*eni drobiž za tisto, kar delajo vzgojiteljice (in redki vzgojitelji).

Kaj te pri tem motijo mamice samohranilke, ki so v tem sistemu itak je*ena stranka (minimalne preživnine, ki jih pogosto očetje niti ne plačajo, obenem pa same krijejo skoraj vse stroške in prevzemajo skoraj vso skrb, kljub obveznostim očeta "na papirju"), mi ni čisto jasno, ampak mogoče probaj sam pri sebi razčistiti, da ti ne bodo vedno drugi krivi za vse.


Si sploh prebral kar si napisal? Kaj me moti? To da plačujem za druge ki izkoriščajo sistem? Res mislis, da je realno vsaka druga mamica samohranilka? Da je vsak drug par v Sloveniji ločen?

hipertija ::

Sined9 je izjavil:

estons je izjavil:

OP, če te moti cena vrtca, imej otroka doma, ga hrani, pedenaj in se ukvarjaj z njim še tistih 8h/dan kolikor je v vrtcu. Aja, pa na socializacijo ne pozabi.

300 evrov je je*eni drobiž za tisto, kar delajo vzgojiteljice (in redki vzgojitelji).

Kaj te pri tem motijo mamice samohranilke, ki so v tem sistemu itak je*ena stranka (minimalne preživnine, ki jih pogosto očetje niti ne plačajo, obenem pa same krijejo skoraj vse stroške in prevzemajo skoraj vso skrb, kljub obveznostim očeta "na papirju"), mi ni čisto jasno, ampak mogoče probaj sam pri sebi razčistiti, da ti ne bodo vedno drugi krivi za vse.


Si sploh prebral kar si napisal? Kaj me moti? To da plačujem za druge ki izkoriščajo sistem? Res mislis, da je realno vsaka druga mamica samohranilka? Da je vsak drug par v Sloveniji ločen?

Pa tudi to, da očetje ne bi preživnin plačevali je za lase privlečeno. Če so postopki jasni, potem ni vprašanja, če plača ali ne...
Prekle za kurnk

Lamoo ::

Sined9 je izjavil:

estons je izjavil:

OP, če te moti cena vrtca, imej otroka doma, ga hrani, pedenaj in se ukvarjaj z njim še tistih 8h/dan kolikor je v vrtcu. Aja, pa na socializacijo ne pozabi.

300 evrov je je*eni drobiž za tisto, kar delajo vzgojiteljice (in redki vzgojitelji).

Kaj te pri tem motijo mamice samohranilke, ki so v tem sistemu itak je*ena stranka (minimalne preživnine, ki jih pogosto očetje niti ne plačajo, obenem pa same krijejo skoraj vse stroške in prevzemajo skoraj vso skrb, kljub obveznostim očeta "na papirju"), mi ni čisto jasno, ampak mogoče probaj sam pri sebi razčistiti, da ti ne bodo vedno drugi krivi za vse.


Si sploh prebral kar si napisal? Kaj me moti? To da plačujem za druge ki izkoriščajo sistem? Res mislis, da je realno vsaka druga mamica samohranilka? Da je vsak drug par v Sloveniji ločen?


Tu se pa strinjam s tabo. Enako plačujemo davke tudi za vse ostale, ki se jim izogibajo. Samo omenim, da naslednjič privatnika, ki vam predlaga "na roko" raje na gobec.

donvito ::

Samo omenim, da naslednjič privatnika, ki vam predlaga "na roko" raje na gobec.

Ni potrebe, ti samo reci, da želiš uraden račun. :|:)

chucki ::

Utk je izjavil:

Vsak bi moral plačat polno ceno vrtca. Če se ti potem še zmeraj splača hodit v službo, ker tam več zaslužiš, super. Če ne, tudi super, boš doma čuval svoje otroke, vzgojiteljica pa svoje.
Drugo pa je, če je polna cena 600 evrov res upravičena. Z malo konkurence bi morda hitro izkazalo, da ni.


Napaka. Otroci morajo v vrtec, sploh takasni ki ne dobijo primerne vzgoje doma, da jo vsaj tam.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Mato989 ::

chucki je izjavil:

Utk je izjavil:

Vsak bi moral plačat polno ceno vrtca. Če se ti potem še zmeraj splača hodit v službo, ker tam več zaslužiš, super. Če ne, tudi super, boš doma čuval svoje otroke, vzgojiteljica pa svoje.
Drugo pa je, če je polna cena 600 evrov res upravičena. Z malo konkurence bi morda hitro izkazalo, da ni.


Napaka. Otroci morajo v vrtec, sploh takasni ki ne dobijo primerne vzgoje doma, da jo vsaj tam.


Jap, čimprej v indoktrinacijo v vrtec :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Napaka. Otroci morajo v vrtec, sploh takasni ki ne dobijo primerne vzgoje doma, da jo vsaj tam.

Takšni, ki nimajo primerne vzgoje doma, so prvi od teh, ki ne hodijo v vrtec niti zdaj.
To ali naj hodi v vrtec ali ne, ni stvar države, država mora dat možnost, super, ampak ta možnost mora bit za vse enaka, kot je šolanje, in to je mogoče samo s polno ceno (ali pa zastonj in obvezno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Napaka. Otroci morajo v vrtec, sploh takasni ki ne dobijo primerne vzgoje doma, da jo vsaj tam.

Takšni, ki nimajo primerne vzgoje doma, so prvi od teh, ki ne hodijo v vrtec niti zdaj.
To ali naj hodi v vrtec ali ne, ni stvar države, država mora dat možnost, super, ampak ta možnost mora bit za vse enaka, kot je šolanje, in to je mogoče samo s polno ceno (ali pa zastonj in obvezno).


Tako je... zato pa pravim potrebno je dat isto ceno vrtca za vse, potem pa dat dohodninsko olajšavo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

Ista cena za vse: 0,00€

Mato989 ::

Moe_Lester je izjavil:

Ista cena za vse: 0,00€


Ja, če bodo starši več davkov plačali...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Kaj se zgodi z nezaposlenimi starši mi je pravzaprav vseeno (jaz bi itak namesto socialne podpore uvedel s strani države garnatirano delo in kdor hoče kak EUR dobit naj pač dela ta garantirana dela, kdor ne dela naj dobi 0EUR), ampak se zavedam da politično je to občutljiva tema in težko kake spremembe tukaj delat.

Kaj bi pa politično šlo skozi in kar bi definitivno bilo za naredit pa je davčno in tudi s stroški razbremeniti zaposlene starše in to konkretno: vsi vrtci zastonj za zaposlene plus dodatna olajšava ki prinese vsaj 500EUR manj davka na mesec na otroka (če bo samo en starš zaposlen manj, naj delata oba če hočeta polno olajšavo). Mimogrede bi še fino zaj. še tiste starše ki delajo na črno, ker bi jim zaradi dela na črno oljašava manj denarja prinesla. Evo ubite 4 muhe na en mah (večja rodnost, bolj fer, manj izigravanja, manj dela na črno), kjer je zdaj stranka ki bo to v program dala, Levica dela žal pretežno za nezaposlene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nekikr ::

donvito je izjavil:

Samo omenim, da naslednjič privatnika, ki vam predlaga "na roko" raje na gobec.

Ni potrebe, ti samo reci, da želiš uraden račun. :|:)

In potem bo denarja dovolj za vse, nič čakalnih vrst, lepe ceste, hitri vlaki. Eni ste pa res naivni otroci.

darkolord ::

Lonsarg, in kaj ti koristi zmanjšanje dela na črno, če daš tako visoke olajšave, da skoraj ukineš obdavčitev plač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Lonsarg ::

Delo na črno trenutno trikrat ukrade državo, na dobičku, na prispevkih za razne vrtce pa še na DDVju. Tak da tudi če vse te prispevke in dobičke odstraniš se še vedno zelo splača zmanjšati delo na črno zaradi 22% DDV.

Ampak da delo na črno minimaliziraš je poleg kontrole vsekakor tudi motivacijo treba zmanjšati. In en konkretni ukrep za motivacijo bi bil kot predlagano, da socialne prispevke popolnoma ločiš od dobička/prihodka ki ga ljudje masovno fejkajo in vse socialne prispevke za zaposlene urejaš z olajšavami na davek na plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Kaj se zgodi z nezaposlenimi starši mi je pravzaprav vseeno (jaz bi itak namesto socialne podpore uvedel s strani države garnatirano delo in kdor hoče kak EUR dobit naj pač dela ta garantirana dela, kdor ne dela naj dobi 0EUR), ampak se zavedam da politično je to občutljiva tema in težko kake spremembe tukaj delat.

Kaj bi pa politično šlo skozi in kar bi definitivno bilo za naredit pa je davčno in tudi s stroški razbremeniti zaposlene starše in to konkretno: vsi vrtci zastonj za zaposlene plus dodatna olajšava ki prinese vsaj 500EUR manj davka na mesec na otroka (če bo samo en starš zaposlen manj, naj delata oba če hočeta polno olajšavo). Mimogrede bi še fino zaj. še tiste starše ki delajo na črno, ker bi jim zaradi dela na črno oljašava manj denarja prinesla. Evo ubite 4 muhe na en mah (večja rodnost, bolj fer, manj izigravanja, manj dela na črno), kjer je zdaj stranka ki bo to v program dala, Levica dela žal pretežno za nezaposlene.



Boljse je placljive vrtce in olajsava.... Ker pol duplo zajebes vse ki ne delajo in froce stepajo pa dodatke ukinit pa spet okajsavo naj dobijo starci za isti bruto dosti visje neto tudi naj prispevke subvencionira drzava bo bolje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Lonsarg je izjavil:

Delo na črno trenutno trikrat ukrade državo, na dobičku, na prispevkih za razne vrtce pa še na DDVju. Tak da tudi če vse te prispevke in dobičke odstraniš se še vedno zelo splača zmanjšati delo na črno zaradi 22% DDV.

Ampak da delo na črno minimaliziraš je poleg kontrole vsekakor tudi motivacijo treba zmanjšati. In en konkretni ukrep za motivacijo bi bil kot predlagano, da socialne prispevke popolnoma ločiš od dobička/prihodka ki ga ljudje masovno fejkajo in vse socialne prispevke za zaposlene urejaš z olajšavami na davek na plače.
Se strinjam, da se splača zmanjšati "delo na črno"*. Ampak se ne strinjam, da bi nižanje prispevkov "delo na črno" kakorkoli znižalo.

Nekdo, ki je bil zaposlen in je utajal davke, bo to počel še naprej, samo da bo plačal še manj prispevkov.
Nekdo, ki ni bil zaposlen in je utajal davke, bo to počel še naprej, samo da se bo zaposlil in plačal malo/nič prispevkov.

*verjetno pri "delu na črno" mislimo neizdajanje računov

Lonsarg ::

Ja ampak če bo nekdo z delom na črno prišparal 500EUR na mesec in je prej prišparal 1000EUR na mesec je to gotovo manjša motivacija da se to sploh gre (sploh če hkrati še kontrolo povišamo) in hkrati tudi manj nefer, ker proti tistemu ki ne goljufa namesto 1000EUR profitira "zgolj" še 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Ja ampak če bo nekdo z delom na črno prišparal 500EUR na mesec in je prej prišparal 1000EUR na mesec je to gotovo manjša motivacija da se to sploh gre (sploh če hkrati še kontrolo povišamo) in hkrati tudi manj nefer, ker proti tistemu ki ne goljufa namesto 1000EUR profitira "zgolj" še 500EUR.



Zato pa je dooosti bolje da vrtec za vsakega froca placas 300eur pol pa dobi zaposlen stars vsak 150eur visji neto

Na tak nacin najbolj sfukas lenuha

Enamo z dokladami nic nakazat pri placi visji neto

Naenkrat ne bo vec sleparjenja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TehDucky ::

Mene pride privat varstvo trenutno cca 240 eur s prehrano, 130 eur da zraven občina.

Naslednje šolsko leto gre v javni vrtec, pa sem na meji med 5 in 6 razredom (nisem še dobil izračuna), torej bo 210 ali 260 eur plačilo vrtca.

Privat imam to prednost, da ima to soseda 2 hiši stran, medtem ko je javni dobrih 5min z avtom.
Bo pa pri javnem prednost to, da bo drugi imel zastonj, pa 1h dlje je odprt, kar bi mi velikokrat prav prišlo sploh poleti, pa dopustov nimajo (pri privat 2x 14 dni zaprto poleti), tako da ne rabim alternativnega varstva.

Glugy ::

Lonsarg je izjavil:

Edini dobri način za preprečit izigravanja je, da so vrtci pač v celoti kriti za vse, nobenih računic in nič..

no potem bodo pa izigraval državo ki bo denar dala. če država da denar pomeni da ga mi damo z davki. pomen da bo država nekje mogla denar manj porabit, mogoče pri zdravstvu z raznimi košaricami pravic al pa pri participaciji ob zdravstveni oskrbi.

vse je drago dandanes. nevem kaj bi bla sploh ena smiselna rešitev. čim manj korupcije sam ja k da bo to uspel.
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imeti denar na računu ali ne? Furs,csd,vrtec

Oddelek: Loža
302238 (879) LapD
»

Koliko dejansko "stane" otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37333081 (24548) WizzardOfOZ
»

Vpis v vrtec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010283 (8437) Daliborg

Zasebni vrtci? Hvala, ne!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12218153 (16005) jype
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15630572 (24340) krneki0001

Več podobnih tem