» »

.co.si / .com.si ? in zakaj ne ?

.co.si / .com.si ? in zakaj ne ?

shadow ::

ne razumem arnesa zakaj ne more po vzoru nekaterih drzav nardit komercjalne poddomene .co.si al pa .com.si ... mislm men se zdijo moroni .. tisti predlogi ki jih zbirajo tam so pa tut ignorirani pomoje .. sploh .. moroni kaj nej recem ? je kdo za kasno peticijo (ceprov vem da se ne splaca prot vetru scat ampak vseen) ... hmm ?

Dalmatinc ::

Sej se bo domena si skomercjalizirala:\

whatson ::

Saj čas bi že bil da bi naredili kaj na tem področju... me prav zanima kakšne bojo cene *si domen... če bojo slučajno na prodaj...

Matty ::

Takole... ne verjamem, da se bo domena .si popolno skomercializirala... po moje bo arnes naredil nekaj podobnega kot so pa naredili hrvati...

Po novem lahko tam vsak registrira domeno, ki mu je vsec... sam ne pod .hr, ampak pod ustrezno poddomeno... tako so osebne domene from.hr, iz.hr, biznis npr. podjetje.com.hr in tako dalje... pod .hr so se vedno ohranili stroga pravila

Vec info tukaj

blue96 ::

no se milosevci si je ustimal koncnico co.yu, pa princ charles co.uk pa tako naprej. mi smo pac zgube, ne mores pomagat?!;(:\
.

PaJo ::

Ja jaz sem tudi za to da se uvedejo nekase pod domene, kakor je shadow predlagal, pac tudi navaden folk bi rad prisel do domen s koncnico .si, saj na ta ancin tudi predstavljas nacijo, sploh ce mas kaksen super page ki ti uspeva v svetovnem merilu. Res nevem zakaj so tako zelo omejena pravila;(

Upam da se bo to cimprej normaliziralo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Elemen_T ::

Ja...to glede domene .si je zelo nesprejemljivo - nevem zakaj Arnes o tem tako redko spregovori. Sicer pa je sedaj nov predsednik in si mogoče lahko obetamo še kaj novega razen 0889 8-)

Matty ::

elemen_T... nov predsednik telekoma nima cist nc pri domenah... vglavnem, telekom nima niti za burek glasa pri domenah :D IANA je pred casom podelila pravice za dodeljevanje domen ARNESu, ki je tudi edina organizacija v Sloveniji, ki lahko odloca o nacinu podeljevanja domen, tudi o internih pravilih... Drugace je pa vec o tej razpravi tudi na tem linku. Treba se je pa zavedat, da ko je enkrat storjena ena radikalna sprememba na tem podrocju, poti nazaj ni vec... In ARNES se pravzato boji nardit kaksno vecjo spremembo, v tem mu tudi dam prav... ker bilo bi popolno nesmiselno razno trgovanje z domeno .si kot je to z .com, .org in .net. (ceprav bi eni radi tud tko mal zasluzili), ker to ne obstaja prakticno pri nobeni dvockrovni drzavni domeni (pustimo razne .tv, .cc, .nu pri miru, to so poglavje zase)

ahac ::

Sej ne rabmo domen kot so .co.si ali .com.si!
Če je v .de, .it, .at in takih dovolj prostora za vse bo pa tudi v .si! Res ni treba komplicirat. Naj Arnes prodaja domene za kakšne 3000sit/leto pa bo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Loki ::

OK, sam ce ti zakupis eno domeno, na katero ime obstaja firma, ki pa se nima strani, lahko nastanejo komplikacije.
Ce hoce ta firma naenkrat met stran, te lahko tozi, ker si ji prevzel domeno (ce je slucajno imefirme.si), lahko te tozi, da si domeno kupil, da bi jih izsiljeval...

Prevec pizdarij - nej bo kar co.si...
I left my wallet in El Segundo

Elemen_T ::

Matty: Tudi Arnes je pred kratkim zamenjal predsednik če še ne veš 8-)

ahac ::

Roberto:
Če firma do sedaj še nima svoje .si domene si jo pa tudi ne zasluži.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

blue96 ::

no, lahko pa bi nudili tudi .edu -education , npr. za študente in tko.

so vohrne barabe, vsi državniki. gremo jih na volitvah zamenjat!;(>:D
.

ahac ::

Pa še .pro.si za prostitucijo. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matty ::

element_T... tega nisem vedel, se vedno sem pa mnenja, da to nima nic s sefom Telekoma!!!!

Drugac pa, po moje bo Arnes naredu nekaj podobnega kar so naredili Hrvati...

ahac... domena .pro je ena izmed 7 najbolj verjetnih novih genericnih vrhnjih domen... sam ne za prostitucijo >:D Druge so .biz, .name, .info ter .aero, .museum, .coop.
Vec info... KLIK

blue96 ::

mozno bi bilo tudi .fuck

jaz bi takoj registriral www.mulc.fuck

se prilega, ane.

hehe, kolk smo nesramni:\:D
.

abcde7 ::

Že da je cnejš tarifa je dolg trajal... Kva šele to...:'(

Matty ::

Mulc... poglej na new.net

Fuck sicer nimas, mas pa xxx :8)

ahac ::

Pri new.net je pa ena druga fora.
Ti dobiš npr. domeno krneki.game.new.net
Če browser podpira new.net (DLaš plugin) ali če ga podpira ISP (ne rabiš plugina v browser) domena izgleda kot krneki.game

Sam kaj bo pa ko bojo enkrat določl eno od teh domen kot tapravo domeno???
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matty ::

Takrat bodo tisti, ki so registrirali take domene preprosto izviseli... verjetno... :D

Elemen_T ::

Matty: Telekoma jaz niti omenil nisem...:\

Pakc ::

ali kdo ve kaj več novega o tem če bodo kakšne slovenske .com.si domene uveljavljene, pa ne zato da .si ni dostopna, ampak so vsa "enostavna" imena že skoraj zasedena.

blackbfm ::

Upam da ne bojo, ker to je pa res najbol butasta stvar:P

ahac ::

.com in .de domene so veliko bolj zasedene kot .si, ampak se vseeno dnevno pojavljajo nove strani z dobrimi imeni. Samo malo domišljije je treba imet...

Sicer pa.. kdor ima enostavnoime.si bi tudi enostavnoime.com.si takoj vzel. A misliš, da ti bodo kar pustil registrirat domene v stilu nlb.com.si ali kaj podobnega?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ziga Dolhar ::

com.si je že registrirana ...
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL domena - iztek in neobveščanje

Oddelek: Omrežja in internet
292829 (2278) krho
»

Slovenci registrirajo premalo domen

Oddelek: Loža
162253 (1715) jype
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666686 (5343) Soprano
»

Novi znaki v imenih domen

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172842 (2842) BuDi79
»

.SI domene

Oddelek: Omrežja in internet
243108 (2856) outsider

Več podobnih tem