» »

Mobitelov internet hitrejši v Visti kot v XP ? Je to mogoce?!

Mobitelov internet hitrejši v Visti kot v XP ? Je to mogoce?!

Cokolesnik ::

Za testiranje hitrosti povezave sem uporabil spletno aplikacijo na Arnesu: http://ndt.arnes.si/ .

Za dostop do interneta uporabljam Mobitelov USB modem, ki uporablja klasično dial-up povezavo (kot klicni modem).

Rezultati so neverjetni, saj ob nespremenjenih okoliščinah (jakost signala, čas preizkusa in strojno programske specifikacije računalnika) pokažejo povsem različne rezultate.

V Visti namreč modem doseže hitrost okoli 1 Mbit uploada in okoli 3,5 Mbit downloada.

V XPjih je rezultat vidno slabši - do okoli 256 kbit UL in okoli 1 Mbit DL.

Je nemara kriva tehnologija protokolov in drugih programskih komponent v XP-jih, nemara gonilnik modema?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

bibip ::

Kolikokrat si pa testiral?

Cokolesnik ::

Preizkus sem večkrat ponovil, rezultati so več ali manj podobni, vsekakor pa se hitrost v XP-jih niti pod razno ne približa tisti v Visti.

Pravzaprav me je v test prisilil občutek, ko je Outlook v XPjih vidno počasneje pošiljal sporočila s priponko kot isti Outlook v Visti.

Veliko mi daje misliti cel kup člankov po spletu, kjer z modifikacijo registra in vrednosti v TCP/IP protokolu uporabniki XPjev bojda "pospešijo" delovanje klicnih povezav.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

bibip ::

Hecno. No, to pa tudi mene zanima, če bo še kdo kaj komentiral.

Yacksy ::

Kriv bi znal biti tudi gonilnik za modem.
Kateri modem pa uporabljaš?
Shit happens

Cokolesnik ::

Novatel Wireless - Ovation MC930D.

Malce nenavadno, ampak gonilnik (namestitveni program pravzaprav) je enak tako za Visto kot XPje: http://www.novatelwireless.com/index.ph...

Pri rubriki za Vista gonilnik je sicer še ena datoteka, ki naj bi še dodatno izkoristila hitrost modema, a pri namestitvi na Vista SP1 uporabnik dobi opozorilo, da popravek ni potreben - verjetno so ga že implementirali v sklopu SP1.

Ampak kot pravkar vidim, tale popravek za visto oz. link na več podrobnih informacij v nadaljevanju, mi pravi, da je treba v XPjih te zadeve ročno modificirati (za popolno izrabo modema namreč) in sicer:

Note Windows XP does not support the TCP receive window auto tuning feature. Instead, a static value may be configured in the registry to try to improve throughout. For more information, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
314053 (http://support.microsoft.com/kb/314053/ ) TCP/IP and NBT configuration parameters for Windows XP


Verjetno bo uspelo, poročam... :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

tilenn ::

V XPjih je default MTU 1480, v Vista pa ima res auto tuning oziroma nastavljeno 1492.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilenn ()

flashridr ::

Evo jst mam tudi internet neomejeno pa laufam na XP-jih pa je povezava v redu.
Še izpisek iz arnesa
running 10s outbound test (client-to-server [C2S]) . . . . . 1.27Mb/s
running 10s inbound test (server-to-client [S2C]) . . . . . . 3.64Mb/s

krneki0001 ::

To da v visti net hitreje dela sem napisal že kake 2 leti nazaj, ko sem iz 2003 prešaltal na visto in je to že takrat delovalo hitreje. raziskoval nisem nikoli zakaj je tako, ampak sem vesel da tako dela.

Pesimist ::

recieve windows si povecaj v windows XP z TCP optimizer pa ima da dela isto hitro ce ne hitreje, ker Vistin avtotuning tudi ni najbolsi. http://www.speedguide.net/downloads.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264802 (64394) Seljak
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610330 (8214) MrStein
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314185 (10535) Ziga Dolhar
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730858 (16592) oldguy
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015547 (10826) tinlad3n

Več podobnih tem