» »

Katere cevi priporočate

Katere cevi priporočate

SleepLess ::

Katere cevi priporočate za vodno hlajenje. Pa kje bi jih lahko dobil. Ne zanima me širini pa to, bolj me zanima iz kakšnega materiala naj bodo in kje v lj se lahko dobijo.

msmiha ::

Silikonske cevi. Dobil jih boš pa tam ko prodajajo akvarije.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Yacksy ::

Silikonske so drage. Najcenej cev je povsem navadna, za zalivanje vrta. Meni čisto dobro služi.

Fora silikonske cevi je, da se ful lepše zvija. Jaz imam itak baker na ovinkih, tako da mi je vseeno. Sem hotel dat sam za prvo silo navadno cev, na koncu je pa ostala.

Keyser Soze ::

Silikonje drag ko žafran. 2 tisoč/m pri cevi premera 12/16mm.

Ampak je pa OK zadeva, ker se da namestit tudi na kakšne priključke večjih premerov, kjer bi moral za navadne PVC cevi dobiti kakšen adapter.

Meni so bolj všeč silikonske. SAmo rajši ne mislim na to, da sem dal 4 jurje za 2 metra cevi. Brrrr:'(
OM, F, G!

GUFY ::

Silikonske>:D

burkiburke ::

Poliuretanske:) !
Dobre strani: najkvalitetnejše, najdaljša življenska doba, priporočljive za vse priključke, zelo gibčne- beri: lahko speljaš hud ovinek:D , nič porozne.
Edina slaba stran je kaj so uporabne dimenzije samo 10/8mm in 8/6mm (zunanji/notranji premer).

QuickShot ::

Tisti s silikonskimi boste pa vsi imeli poškodbe ledvic in jeter zaradi vdihavanja antifriza>:D

GUFY ::

burkiburke: Zakaj pa ni možno dobiti teh cevi z notranjim premerom 12 mm?:\

QuickShot: Ta je pa močna>:D >:D >:D .

ru7 ::

Quickshot: LOL

Jst dam glas za silikonske.

burkiburke ::

oj Gufy, ne vem, tiste cevi se uporabljajo za pnevmatiko pa mogoče ne rabe tolikšen notranji premer. "Najboljše kar sem najdel je 12/9mm in to modra cev, če je pa prozorna je pa takoj 12/8 pa spet nisi nich naredil;( . Res bi bilo fajn da obstaja poliuretanska prozorna cev 12/10 ali še kakšen večji premer...

mazy ::

burki.... js sm nabavo to cev 10/8 premera in nebi reku da se z njo neki ekstra ovinke da delat ker je trda in če jo bolj zviješ se kr prpogne in ni pol pretoka skor več.

TribesMan ::

Silikonske so definitivno veliko boljše kot ostalo. Se ne prepogibajo pretirani, se raztenejo kot čigum (glih dons sem cev z notrjanjim premeron 13mm nataknil na T člen za cev z notranjim premeron 16mm, pa je šla brez problemov gor, premer T člena je 18mm! Tud ni bojazni da bi počla al kej podobnega.) To da so rahlo porozne ni nikakršna težava, prej boste zaradi pasivnega kajenja zbolel kot pa zaradi vdihavanja antifriza, ker so cevi porozne.

Edino kar me rahlo moti je to da niso popolnima prozorne...

Ampak vsega ne moreš met.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Vse slabosti Silikona pa odpravite s Tygonom, huda zadeva samo jo je težko dobit, cena v tujini je približno taka kot za silikon, aja pa vse prednosti silikona obdrži :)
Sicer pa meni je silikon še vedno najbolj všeč, če ne drugega že sam po sebi dosti bolj tesni in večinoma ne rabiš niti objemk.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

mene pa nekaj moti na silikonu, ma ne vem, ce je to to, kar mislim, da je.

pumpa (pretocno, hydor L30) vsak teden dobi not kaksen mehurcek, kot da bi luft skozi cev not potegnila in potem jo moram vsak teden strest, da spravim zrak do T clena. mi je cudno vse skup to... zrak ne more nikjer drugje not prit, kot skozi cev - sem blesav?

s PVC je blo vse vredu. pa voda tudi dokaj hitro hlapi skozi silikon.

TribesMan ::

Vasko zrak ne verjamem da bi prehajal skoti stene V cevi... je pa res da voda čez stene rahlo hlapi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Silikonske cevi z notranjim premerom 13mm. Kje ste pa to staknili??

Men je silikon všeč ker se da lepo upogibati. Pa lahko ga navlečeš na priključke oz. fittinge.

Kje pa drugače vi kupujete bakrene fittinge.

Jaz bi rad dobil bakreni lok 180° 15mm. Doslej sem vse bakrene fitinge kupil v Merkurju na Viču. A imajo kje bolj pestro ponudbo v Ljubljani??

P.S.: Kje ste pa antifriz staknili. V kakšni mali embalaži. Recimo liter. Ker 5 litrov ga ravno ne rabim.
OM, F, G!

mazy ::

antifriz se recimo dobi na pumpi in to keri kol al petrol al pa omw čist vseen je. in celo po liter košta pa okol 800sit

TribesMan ::

Silikonske cevi z notranjim premerom 13mm. Kje ste pa to staknili??


No pa 1/2" če ti to kej več pomeni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Dobro Antifirz so imeli samo po 5 litrov. Pač lokalna pumpa.

Glede tistih 13mm sem se pa zmotil. Sem napak pomislil, da imam jaz silikonske cevi z zunanjim premerom 12mm. Pa niso. So kar 12mm notranji premer ter 16 zunanji.
OM, F, G!

mazy ::

mogl bi met po liter antifriz, lahk da jim ga je sfalil

TribesMan ::

Keyser:

1/2*25.4mm=12.7mm, kar pa je bližje 13mm, kot pa 12mm... Je pa res da so te cevi ponavadi bolj na tesno narejene... no whatever, jest sem pač preračunal... Ker ko sem kupoval T-ćlen sem imel na voljo takega za cevi z notranjim premerom 12mm, ki je imel luknjo 9mm, in takega za cevi z notranjim premerom 16mm, ki je imel luknjo 13mm... Zato sem uzel večjega da nimam ozkega grla v liniji pretoka... Pač malenkosti odločajo. Definitivno pa poliuretanskih cevi nikoli ne raztegneš toliko kot silikonskih, saj bodo počile, kar pri silikonsklih ni glih proble. To sem hotel jest povedat....

Kir antifriz si pa vzel? morphling zelo hvali petrolovega pink G13, na OMWju majo modrega...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Tu ti mene nisi razumel. Jaz sem ful iskal silikonske cevi z večjim premerom. In zato sem rekel, kje si staknil 13mm notranji premer.
Sam potem sem ugotovil, da mam tudi jaz slednje cevi. Pol colske, 12mm ali 13mm. Isto sranje. Nič izrednega oz. kakšen večji premer.

Če pa navajamo njihove dimenzije v metričnem sistemu, se mi zdi da je standard 12mm.

Drugače pa sem enkrat delal v eni firmi kot študent (Austrochem) ko so pripeljali cele šleparje antifriza. Tist je bil tud v redu ni bil tako zelo gost. Pa je imel vseeno boljše lastnosti kot petrolov. Bom šel kar tja kupit en liter. PA skoraj pol cenejši kot petrolov je.
OM, F, G!

SleepLess ::

no na koncu sem kupil neke bolj poceni cevi, saj silikonskih nisem našel v nobeni trgovoni. So kar solidne (mislim da so tiste za kake pipe al pa kaj takege) in tudi zvijejo se za 180 brez problema. Ampak ko si bom še kupil NB blok mislim vse cevi menjat za silikonse, tak da bi prosil če poveste kje se to dobi. Aja pa kje dobiš 1/2" T člen, ker jaz ga nisem mogel dobit. Najmašnji kaj se ga dobil je bil nekje 16mm in sem potli to malo improviziral da je to šlo vse gor.:D

GUFY ::

Če si iz Ljubljane se silikonske cevi sigurno dobijo v Astri za Bežigradom.:D

QuickShot ::

Lahko pa naročiš pri cool-pc samo plačaš 500 sit poštnine.

frenk ::

l in t člene dobiš v merkurju...imenujejo se fitingi;)

SleepLess ::

saj sem kupil v merkurju ampak niso meli manjših :\ no pa saj sem sedaj vredu zrihtal

DimmniBurek ::

Jest mam možnost dobit navadne PVC cevke z notranjim premerom 12mm alpa 13mm, morda tudi še kšne več, pa me zanima kere nej vzamem, pr katerih je najboljši pretok če mam pumpo L20?

OwcA ::

Večji kot je premer, manj restriktivno bo, kar pa ne pomeni nujno večjega pretoka, le manjši tlak.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

burkiburke ::

do 12-13mm so uporabni notranji premeri...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Jackalovi vodni bloki II.

Oddelek: Novice / Nova vsebina
222585 (2585) Romčy
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018376 (6476) Jackass
»

Vodno hlajenje in prenasanje ohisja -> pomoc

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91327 (1173) WhiteWolf
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838847 (6559) Jackass
»

Pomagajte mi pri priključkih za vodne bloke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131166 (923) burkiburke

Več podobnih tem