» »

Pomoč pri ponovni namestitvi ME

Pomoč pri ponovni namestitvi ME

MaD_Mavr0 ::

Imam veliki problem;">;(

3 mesece so mi Windowsi ME delali popolnoma normalno, nakar so se sedaj pričele dogajati čudne stvari. Naprej moram zapisati, da sem tudi inštaliral Norton Antivirus 2001 + last definition update.

:\

>> Ko sem hotel inštalirati neki program, mi je norton javil, da je v kompresiranem fileju virus W95.Hybris.worm. Pa sem ga delital pa je ok-blo. Ko pa sem restartal Win ME-je pa mi je v mapi :

C:_RESTOREARHIVES v fajlu FS105.cab našel ta isti virus -> in glej ga zlomka; na tem sistemskem fajlu ne morem nič ne repair, quarantene, delete -> skratka nič ne pustijo [probal sem marsikaj pa ga ne moreš odstraniti]

1. Poleg tega pa mi ob zagonu bilo katerega programa, igre, ... javijo vinsi napako v EXE fajlih [ti kao povzročajo napako v kerem od sistemskih fajlov (kernell32, ....) zapišejo windows Me na okno z rdečim krogecom in belim križem]

Imam 45Gb disk in 3 particije C:Sistem programi; D: Programi, Dokumenti, Grafika; E:Igre,Mp3`s, Grafika, Web Design,...


>> Zato sprašujem kaj narediti ??

A. FORMATIRATI PA NA NOVO GOR POSTAVITI D: in e: izbrisal samo nujno potrebne stvari....(nekaj mora nujno ostati)

B. PO VEČIH FULL SYSTEM SKANIH NI NIKJER DRUGEGA VIRUSA KOT TA V CAB FAJLU ->

C. Pomagajte MI PROSIM !!

MaD_Mavr0 ::

***************** / MOJ HARDWERE + SOFTWERE SYSTEM / ******************************

AMD 800 [8x100]; average temp 39°C max temp. 58°C

ABIT KT7a; Bios ver. WZ

256 Mb Ram;

45 Gb IBM ATA 100 @7200rpm

ATI RADEON 64Mb DDR VIVO; drivers ver. 4.13.7075;
core 160 - now 180[Power strip]

SB LIVE 5.1 + DTT 2200

WINDOWS ME Via 4in1 drivers 4.29;

Corel DRAW10, Adobe Photoshop 6, Macromedia Dream+Flash, itd.
*****************************************************************************************************

V vseh možnih zadevah mi javlja napake, pa tudi normalne zadeve ne laufajo več (npr auto run za insert cd,...)

KAJ STORITI :'(?

PoMaGaJte Mi !!!

Paramedic ::

Zbriši samo winse. Prej pa probi restorearhives al kako že, zbrisat. Ne vem...
End transmission.

Jeebs ::

No ja, najbolš bo da najprej onemogočiš System Restore (START+SETTINGS+CONTROL PANEL+SYSTEM+PERFORMANCE+FILE SYSTEM+TROUBLESHOOTING+DISABLE SYSTEM RESTORE), pol pa gor naložiš Norton System Works 2001 (obvezno ta verzija!!!) pa pol še z njim spucaš vse skup (Norton Antivirus Scan, System Doctor in še vse kar ti srce poželi). Če pa pol še zmer ne bo delal si pa v deep sheet pa bo treba vse programe pa Winse re-install. Predlagam tudi da WinME cd zabrišeš v smeti pa si dobiš 98SE al pa Win2k.:))
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

glavic ::

nekje sm bral : ce je ksn virus k ne sfukava hardwera, pa se ga ne mores resit tudi ce bi formatiral je najbolj, da ponovno postavis particije, kar ti ga zagotovo popuca. :\
Musselli bizi

MaD_Mavr0 ::

Tko sem naredil:
1. sformatiral vse particije
2. na novo gor postavil nove particije - jih tudi formatiral
3. sedaj pa (najlepši del) -> PONOVNO VSE GOR POSTAVIT

A je možno, da je virus tudi tako skrit da ga z NAV 2001, z zadnjimi definition fajli ne morem videti ?? oz. ali so lahko tudi v doc - pa da mi ga ne najde full scan...

Kr sem si vseeno zapeko 2 CDeja BACKUPA OD STARE MAŠINE; sam brez kakršnega koli zip ali exe fajla....

:|

miranpozar ::

Mad: upam, da ne boš ponovno inštaliral WinME... daj raje Win98SE!
Če virus je, ga bo Norton našel, tako da tu ni panike!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Klemenn ::

Če formatiraš ti virus ne zgine, Saj men ni:D

MaD_Mavr0 ::

Takole sem naredil:

Sformatiral particije; jih pretvoril v eno (kr tako za hec) uporabil magično
finto v FDISKU imenovano MBR [ki mimogrede povedano zapiše na novo boot sekvenco diska -> tu lahko "prezimijo virusi"] komanda je
C:\fdisk /mbr :D

In potem na novo postavil particije ter sistem in vse ostalo . . .

Hvala vsem;

>> Power is nothing without CONTROL>:D <<


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvojni xp-ji

Oddelek: Operacijski sistemi
141228 (918) 2g00d4u
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171558 (1285) @ljash
»

Particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
191456 (1260) Wolverine
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151468 (1326) Spajky
»

winME restore mapa

Oddelek: Pomoč in nasveti
212471 (2013) Jeronimo

Več podobnih tem