» »

Problemi z zagonom (diskom) računalnika z W2K SP3

Problemi z zagonom (diskom) računalnika z W2K SP3

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni.


Imam problem z zagonom računalnika (opreacijski sistem W2K SP3). Začetek zagona je normalen (bios del, tekstovni del zagona W2K, začetna slika W2K), nato pa mi, predno se pojavi log-in ekran, gor vrže moder ekran z napisom UNACESSIBLE_BOOT_DEVICE in priporočilo čekiranja s CHKDSK /F.

Sestava računalnika:

1. Osn. plošča ECS ELITE K7S5A Ver. 3.1
2. Pomnilnik: 1GB (2 modula po 512 MB)
3. Grafika LeadTek GF2/Pro 64MB Vram
4. Mrežna LevelOne (Model:? (Ta poceni)

Diskovje:

Kanal IDE0:

MASTER:
Maxtor 6Y080P0 (80GB).Nov disk razdeljen na 2 Particiji. Disk C 10GB Vsebuje OS in Pagefile
Disk D 70GB. Vsebuje programsko opremo in podatke.

SLAVE:
Maxtor 6L040J2 (40GB). Prvotni disk. Prav tako razdeljen na dve particiji.
Disk E 10GB Vsebuje OS in Pagefile
Disk F 30GB. Vsebuje programsko opremo in podatke.
Tega diska (na srečo) še nisem počistil in preformatiral

Kanal IDE1:
CDRW TEAC W542E



Prvi pojav napake:
Izveden normalni shut down, nakar je prišlo do samodejnega restarta računalnika in do zgoraj opisanega pojava. Računalnik ni ščiten z antivirusnim programom, im pa nameščen firewall. E pošta je ščitena s stari ponudnika interneta (triera). Torej obstaja možnost virusa (računalnik je bil dan pred pojavom preskeniran z AdAware in Trend Micro HouseCall internetnim antivirus sevisom, virusi niso bili najdeni)

Do sedaj izvedeni ukrepi:
Poskušal sem narediti recovery sistema z intalacijskega CD-ja za W2K. Nimam emergency recovery diska (Dokaz, da sem idijot!). Poskusil sem s pomočjo console recoveryja in iskanjem operacijskega sistema. Recovery je našel W2K na drugem disku in me postavil v konzolni način dela. Navaden CHKDSK prizadetega diska ni našel napak, CHKDSK /P pa se je prekinil s sporočilom, da je na disku ena ali več napak. Ukaz DIR vrne nekaj v stilu "file enumeration error"
Zamenjal sem SLAVE/MASTER jumperje in startal računalnik s starega diska (sedaj pišem to na tako zagnanem stroju). Odzivnost file explorerja je zelo slaba, vendar najde problematični disk (obe particiji). Pri poskusu pregleda direktorijev mi pri particiji z OS napiše "Error performing inpage operation", pri particij s podatki pa "The disk structure is corrupted and unreadable"

Želim predvsem rešiti podatke s particije s podatki (sedaj bom poskusil z Active@ File Recovery 3.0, ki sem ga potegnik s tucows), nato izvesti low-level format in vse skupaj na novo namestiti). Prosim za nasvete, kako se lotiti tega.

LP

Jože

bmandelj ::

ja zgleda kot da se razsula particija

daj not drug disk instaliraj windows naredi backup in postavi vse na novo
ali pa formatiraj eno particijo na kateri je os toliko da se postavi in potem daj na drug disk vse podatke in potem formatiraj tisti disk ki si pravkar naredil backup
LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmandelj ()

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

Zadeva še ni rešena. Sem mašino dvignil z inštalacijo W2K, ki sem jo imel na sekundarnem disku (sem samo jumperje za MASTER/SLAVE na obeh diskih zamenjal), problem je pa v tem, da ne morem brati s particij problematičnega diska, čeprav sistem razpozna, da ima disk dve particiji, to je pa tudi vse.

Torej, dekleta in fanje, ako ima kdo izkušnje z data recovery z diskov, ki imajo poškodovane zapise o datotekah (Recimo temu FAT tabele), prosim za pomoč!.


LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
294512 (4017) inbox
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627833 (6917) buneech
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515859 (4972) bajsibajsi
»

Racunalnik ne vidi vec particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
91377 (1223) Kunte
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212166 (1948) CaqKa

Več podobnih tem