» »

Pobarvati radoiator da ali ne ?!

Pobarvati radoiator da ali ne ?!

Primoz78 ::

Od kolega sem dobil kar dobro ohranjen radiator od yugota, uspelo mi ga je kar precej dobro ocistiti a se vedno ne zgleda prevec lepo :| ...a se ga splacat pobarvati ali vsaj polakirati? A bi bile hude izgube pri odvajanju toplote ce bi ga pobarval z tankim slojem laka ali barve...? Kako barvo/lak naj uporabim?

Lp Primoz

ali3n ::

Pred časom mi je mojster Mali (dela alu rebra in ohišja - www.mali-sp.si) na podobno vprašanje odgovoril - lahko pobarvaš, a se pojavijo izgube do 25%.:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Primoz78 ::

Ufff...to je kar precej 8-O ....kako se pol obnesejo pa tisti ki so kupljeni pa so pobarvani...kot npr. Black ice pro ipd....

thx za odgovor.

Lp Primoz

ali3n ::

čist nič ti ne znam pomagat - vem sam to kar mi je reku majstr (gre za barvanje s sprayi, pištolami,...)...
druga zgodba so električni nanosi (aloksiranje itd...) - tam so menda izgube precej manjše..
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dr_M ::

odvisno kako barvas, s cim in kaj. npr aluminij precej biols oddaja toploto ce je temne (crne) barve kot pa ce je naravne srebrne barve. je pa res da ce barvas z navadno barvo, pa to ne drzi vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mloncar ::

neki me zanima.. ..pri kolegu doma se ukvarjajo z galvanizacijo (nikanje) vodovodnih členou, pa me zanima, če bi se velik poznal, če bi moj radiator od yugo dau ponikljat?? kakšna je primarjava (glede na toplotno prevodnost) med bakrom in nikljem??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

TribesMan ::

Galvanska obdelava bi prinesla minimalne izgube (do 5% slabši rezultati), bo pa radiator veliko lepši zgledal, če bo nikljan, ali mogoče kromiran, kot pa zoksidirano bakren...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mloncar ::

samo en problem se je pojavu... ...rja! rebra so čist rjasta.. ..s čim jo naj odstranim?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

TribesMan ::

Karkoli, kar vsebuje kislino v kakršnikoli obliki. Recimo čist navadn kis deluje ok, sam moreš hitro pa dobro sprat po uporabi, ker drugače bo spet nazaj oksidiral. Druga možnost je kokakola, al pa kečap, al pa WC čistilo (sam tole je agresivno in moreš pazit da ti ne požre hladilnika)... Izbira je malo da ne omejena. Najbolje bo da zadevo potopiš v izbrano čistilo, potem pa z kako staro zobno ščetko poščetkaš...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Primoz78 ::

Jaz sem ga kar precej ocistil z kisom kot je ze napisal TribesMan. Pustil se ga par urc mocit v kisu pa parkrat fejst spral z vroco vodo, pol sem vse skupi pa z tisto krpico za posodo pomivat ( tista ki je sestavljena kot iz nekih zick). Drugace pa mislim da ti ga pred galvanizacijo ze sami dajo v kislino...porocam cez par ur ker bom poklical eno firmo ki galvanizira...

Lp Primoz

Primoz78 ::

Torej klical sem eno firmo kjer galvanizirajo, in so mi dejali sledece: Galvanizacija ni primerna, ker bi niti ne primla v globino, vprasljivo pa je koliko bi se primla ker se ne da temeljito ocistit radiatorja. Kot drugo pa bi bila predraga za to in redko kdo "baje" galvanizira ( nikla) take stvari. Najbolj se splaca ( cenovno / kvaliteta ) kar pobarvat z kakio korocink barvo ali kaj podobnega....

To je to, odlocitev pa prepustim posamezniku , ceprav sem sam se vedno v dilemi...:\

mihec87 ::

Hm torej ti radiatorji cez nekaj cajta zacnejo oksidirati ceprav so v kisti.

VASkO ::

meni nic ne oksidira radiator. sem mel yugeca 2 leti lepo spucanega (baker+medenina) pa ni nic oksidiral se zdaj. zdaj imam pa ladinega pa je isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569136 (37205) lufy
»

Grafična kartica in kontakti z matično

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161169 (858) Eddy
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711666 (8728) Privatnik
»

Pritrditev ventov na radiator...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181158 (961) boštjan
»

Vroča rebra na r8500 gpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9951 (791) SkyNet

Več podobnih tem