» »

2800 barthon?

2800 barthon?

cole-22 ::

Nameravam kupita ta procesor pa me zanima , ker je mnozilnik zaklenjen na 12.5 in ce hocem imeti FSB na min. 200 in to je ze 2500MHz.Zdej me pa zanima,ce bo bilo tukaj stabilno mal velik se mi ze zdi 2500MHz?Imel bom pa zracno hlajenje??Al se mi bol pol splaca 2600 uzet ker ima mnozilnik na 11.5??Pa nima zdej cena veze!Kako je kaj z temi barthoni 2800 in naprej!A se splaca?Ma nima zdej veze cena!A se splaca 2800 al ne?

boštjan ::

ne,kupi 2500+,kjer je množilnik 11 in boš komaj pri 227FSB prekoračo 2500MHz. upam,da maš kaki kick ass cooler ala SP97 in 92mm vent za take frekvence,ker boš ziher moral voltažo zvišat na 2.0

Dr_M ::

ja pa mal prspari pa kup bartona 2600 ce te tok skrbi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cole-22 ::

Ja nevem,ce sta me razumela kaj sm hotel povedat!Sj meni ni nujno da bom mel 2500MHz zaradi mene je ok tudi ce bi na 2300MHZ deloval stabilno pa bi bilo uredu!Samo ce uzamem barthona 2800 ki ima mnozilnik na 12.5 in ce hocem imeti FSB na 200 je to ze 2500MHZ in nemorem imeti manj od 2500MHz razen ce bom dal FSB pod 200 kar pa nocem.Zdej me pa zanima ce bi potem dal na 12.5×200=2500MHz a potem bi moral ze voltazo dajat na 2.0??Ker ce je tako sigurno nebom uzel 2800!

boštjan ::

cole-22,mislim da ti nisi mene razumel.višji kot bo množilnik,težje boš visoke fsb dosego.zato sem ti priporočal 2500+.in ja če boš hotel gnat na 2500MHz,bo treba minimalno 1,95 voltaže in zatp sem te vprašo po cooleru

cole-22 ::

Ja cooler mam ZALMAN CNPS7000A-AlCu!

boštjan ::

ja to bi znalo še bit ok.ne trdim pa do bo res tako.
v podpisu vidim,da maš 2600+,a nisi zadovoljen z njim

cole-22 ::

Ni barthon!

bond007 ::

Tist predpomnilnik se en kurc pozna - zakaj ma pol barton tolk nižjo frekvenco pa isto oznako? - predvsem zarad fsbja(to nared glavno razliko, predpomnilnik pa...)
Je pa res, da se da po večini bartone bolš navit.
Pomoje se ti ne splača menjavat..

cole-22 ::

Kaj pol se mi splaca uzet barthona al ne??

Tic ::

BARTON in ne Barthon, Burton, Boorton ali kaj podobnega. ;)
persona civitas ;>

TribesMan ::

No sej vemo za kir proc gre.

Back to topic.

Mislim da je bolje da izbereš med 2500+ ali 2600+, efekt bo enak ali pa še boljši. Za manj denarja.

Druga stvar okoli pomnilnika pa je taka. Predpomnilnik pri bartonu se popolnoma nič ne pozna v raznih sintetičnih testih (ala SiSoft Sandra), medtem ko v 3D in ostalih malo bolj šivljenskih aplikacijah tistih dodatnih 256kb pomilnika naredi podoben efekt kot 100MHz več na Tbreadu.

Torej za 3dMarke je Barton na enaki frekvenci zagotovo boljši od Tbreada.

V kombinaciji z FSBjem nad 220MHz pa je zadeva že prav svinjsko hitra :) za ta denar seveda.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

Kaj pol se mi splaca uzet barthona al ne??

glede na to,da si že s tem procom prilezo do 220MHz FSB,se ti ziher ne splača,ker ne boš občuto nekega hudega pospeška.

KameHameHa ::

Ja jaz mam 2800 bartona pa sem ful zadovoln z njim,ker do sedaj kaj sem navijal mi je deloval normalno na nekaj
cez 2400 MHZ pa se niti nisem fsb dvigoval na več kot 200 ampak samo malo množilnik dvigoval dokler je delovalo.:D

cole-22 ::

Ok zdej mam 2600 bartona in mam problem skos mi piska ce Fsb dvignem in moram bios resiterat!A morm ze takoj voltazo dvigovat??Pomoje bi mogl delat brez!Helllppp!!!Povejte na kaksne nastavitve naj dam oziroma naj probam!Mojo konfiguracijo pa vidite na podpisu!

kuglvinkl ::

Brez panike.
Your focus determines your reallity

cole-22 ::

Ja sj panike ni sam nevem zakaj mi piska?A ma kdo ksne pametne predloge na kok nej probam nastimat
?;(

boštjan ::

kaj pa če bi samo reset tipko stisno.ker tudi meni na abitki začne piskat ko V proca prestavim na 1,875,pa pol samo tipka reset in vola,vse ok. pri kolkem FSB pa ti začne piskat?

cole-22 ::

Ne pri meni je cist drugac.
Npr:do 180FSB "DELA" normalno brez voltaze!Ampak to,da dela ne mislim,da bi delal stabilno ampak,da se windowsi zalaufajo!Ce grem nad 180FSB se windowsi sploh nocejo zalaufati ali pa mi zacne piskat odvisno do koliko zvisam FSB.Na 190 FSB se mi recimo prizgejo windowsi sele na 1.9v na 200FSB se pa nocejo prizgati niti na 2.050v(na vec splh nisem probaval)Zdej nevem a so moji rami tok zanic 2× 512 twinmos (ni winbond) al je pa kaj drugega narobe!Ker na prejsnjemu procesorju se tega ni dogajalo( ni bil barton) sem ga dal lahko na 2400MHz pa se je racunalnik zagnal normalno, vendar ni bilo stabilno.Sedaj se mi pa sploh ne prizge na 11.5×200=2300MHz.Pomojem bi se moralo zagnati brez problema samo pac nebi bilo stabilno meni e pa se zagnati noce:'( :( Kaj lahko storim?A so zaradi tega krivi rami?Moram kupiti nove?Hellpppp me!!;(

boštjan ::

če so ti prej rami delali normalno na 200MHz sinhrono s CPU,zdaj pa ne ko maš drugi CPU pol ziher ne bi jaz rame krivil. možno je da si tudi cooler napačno naložo gor,pa prihaja do velikih temperatur

GUFY ::

Lahko da si dobil procesor, ki se na tojo žalost slabo navija.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342929 (15713) peter_ki
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016391 (4582) Pyr0Beast
»

12X in 12.5 Multi ne delata (NF7-S)

Oddelek: Navijanje
361706 (1229) Goldee
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644131 (3555) mtosev
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132149 (15754) K0K0

Več podobnih tem