» »

Katero digitalno (video)kamero priporočate?

Katero digitalno (video)kamero priporočate?

pin29 ::

Torej glede na razmerje cena/kvaliteta.
Pa dobr bi blo če neb bla dražja od 140k sit. :)

Sam sm iskal, pa bol mal mnenj in testov našu, pa me zanima kake mate izkušnje na sploh z dig. kamerami in katere so vredne nakupa?

Hvala za pomoč!

LP

Caligula ::

Absolutno Panasonic NV-DS60.

Majhna, da pase v zep, odlicna slika, lahka, odlicna baterija in vgrajena luc. To so anjpomembnejsi elementi.
Resnicno.
Cena v BOFu in Harveyu 125.000 SIT, lahko pa se malo pocakas, ker bodo cene zagotovo se mal padle. Lahko pa probas pri svercerju, ki jo zrohta za kakih 90-95.000 SIT.

Druga izbira pa je JVC GR-D23, ki je nekako podobna zadeva a ima vec opticnega zooma a izgleda, da baterijo skuri v kake pol ure, Panasonic pa vec kot eni uri pri enaki uporabi. Tako da ma malo boljso optiko a vecjo porabo baterije.

V Enaa je v akciji s torbico in tremi kasetami 119.000 SIT.

Razlog, da ne jemlji drugih nasvetov :D

Se vsak je z svojo kamero relativno zadovoljen samo skoraj vsak kamere prakticno nikoli ne uporablja po tem ko jo enkrat kupi, ker so prevelike za met pogosto s sabo.

Ti dve sta tako majhni, da greta v vecji zep in samo tako ma nakup kamere sploh smisel. Drugace ti bo doma na polici gnila. Verjemi.

Pa lucka je OBVEZNA!

Skratka izberi eno izmed teh dveh. Panasonica vidis v Zivo v BOFu, Biigbangu v Harveyu pa majo kar priklopljeno, da jo lahko primes in se igras z njo.

Realist ::

Nekateri mamo vecjo kamero pa jo vseeno uporabljamo. Sam imam sony digital8 kamero, s katero sem zelo zadovoljen in mi je ni prolem vzet kam naokoli. Ima 25x zoom kar je velik plus. Pac je velika, pa tezja samo je pa vseeno lazje z njo snemat saj se roka manj trese. Sej ne rabis vsakega koraka posnet. Se mi zdi da na tak nacin s temi malimi kamerami posnames eno goro brezveznih posnetkov, tresocih..krneki.. opazam pri ljudeh z digifotkici...Da je treba sklocat na veliko in pol se vse to spravi in fora .. nikol se ne pogleda. Za moje pojme je boljse da so posneetki bolj kakovostni kot pa da jih je vecin z raznimi mini/microdv kamerami bolj tezko posnames. Ponavadi jim manjka zoom. To je zelo pomembno.. ne mores vedno biti blizu akcije, tako pa kamero (ce nimas mirne roke) nekam naslocnis das max zoom in imas vse cisto pred sabo. Ponavadi gre na velikost lec tudi kvaliteta le teh...

Caligula ::

Mah, sem mel vcasih veliko, pa vsak kolega ki ma vecjo kamero, jo je v zivljenju uporabljal po enkrat na leto.

Kolega k je nabavu tega PAnasonica jo ma skos s sabo. Tok je velka k konkreten digitalni fotoaparat in dost bol uporabna. Vsakih par dni kej ful odbitga posname in to vedno gledamo. Pa nikol ne ves na kaj bos kaksn dan naletu.
Pa eventuelno bo hotu kdaj svojmu(al pa postarjevmu>:D ) frocu pokazat tud kaksn cepec je bil ko je bil mlad pa kake neumnosti je pocel. No ne vseh >:D

Mansa kamera je pac bolj uporabna. Lahk jo uporablas tud kokr digital 8 -se prav parkrat na leto al pa vsak dan cesar z vecjo nebi poceu.. Mas vsaj izbiro.

Jz si bom tud kupu eno izmed teh dveh sam se studiram kero pa kje pa za kok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627357 (4521) surewood
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483995 (3146) nodes
»

Panasonic NV-GS15 (best buy!) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
918638 (5690) pivmik
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636057 (5158) Caligula
»

Digitalna videokamera

Oddelek: Kaj kupiti
291932 (1586) Caligula

Več podobnih tem