» »

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Vanich ::

Ker mi gre zvok ventilatorjev vedno bolj in bolj na kurac, se mi zadnje čase v glavi vedno pogosteje pojavljajo ideje tipa:

"zakaj pa ne bi nabavu eno vodno hlajenje, a Pepca ?"
"zakva, zakva, a ?"
in pa
"kuga koji kurac je gun flek na stropu nad omaro ?"

In sem se odloču malo pogledat za vodnimi hlajenji, ki so ta trenutek popularni. Klele morem oment, da se mi ne da dajat z custom job hlajenji.Zanimajo me samo kompleti v prodaji.

Par dni nazaj je pa Mlacom dal v prodajo nov Zalmanov sistem "Reserator"
Zgleda ful kul, tih je baje tudi v nulo, samo cena ga mau jebe - 43 kSIT. Ma pa nov (pozlačen!) blok, ogromen rezervoar & hladilnik (60 cm - 6.5 kg) pa baje lahko hladi ene par stvari naenkrat.

A je že gdo kupu ta sistem pa zna povedat a je za kej ???

A a ?
:D
  • spremenil: Vanich ()

hooger ::

ejga stari jest ti zrihtam enga k je padu iz vagona.

zrihtam za ene 30ksit sam mi morš povedat, kje si ga vidu, pa kdo ga ma.

Vanich ::

Ejga Hooker, koker vid'm kupuješ LanCity. Jest ga mam, in ni padu niti z vagona niti z kamiona. Edino transformator je crknu, kar bi pa lahko popravu usak štromar. Al pa novga kupiš. Cena ?
Sitnica, stari.

hooger ::

se pravi da napajalnik ne dela.

ali se da uporabiti katerega drugega?

Vanich ::

Verjetno se da, samo tapravo voltažo pa amperažo moreš met. Ma pa drugače zlo fuknen priključek za štrom, nekej tacga koker tastar priključek za tipkovnico, samo po moje to ne bi bil noben problem za vsacga štromarja. Sej mogoče se pa da celo transformator popravit. Kva jest vem.

WinsuckeR ::

Nebi bil rt marjasc ampak- pokvarjenih stvari ne kupuj ker nikol ne veš kaj je res šlo:( .

Kleto ::

A je tole vodno za kej? A to je radiator, rezervoar pa pumpa v enem?
Kleto

krucymucy ::

A je tole vodno za kej? A to je radiator, rezervoar pa pumpa v enem?

v testu je bilo stopinjo manj kot pa z gigabyte-ovim heat-pipe sistemom (ki je baje nemarno glasen) ... je pa res da je tiho ... nobenega venta, nic ...

Kleto ::

Se pravi za en k****. Kaj pa če bi kšn vent gor dau?
Kleto

Reso ::

Na CeBitu sem videl ta rezervar in zgleda čudovito. Lepe oblike in barva je tudi lepa. Ko sem ga potipal je bil zelo malo topel.

TribesMan ::

jest sem že razmišljal da bi namesto stranice za osnovno ploščo uporabil eno ogromno hladilno rebro (dimenzije 60*45cm višina reber okoli 4cm in razmak reber 1cm) not bi nafrezal par kanalov in naredil en pokrov... pol pa sam še bloki in pumpa... definitivno bi blo bolje kot zalmanovo heatpipe ohišje... težko pa približno glih tolk... Sam ni ga čez Lado in 2 * 12cm venta (po možnosti z pod 20dB hrupa)... luksuz..

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

mene pa nasplošno o vodnih zanima če se črpalk ne sliši?

kuglvinkl ::

review

Noise

Here comes the best part when it comes to the cooling, namely the noise. As you might have noticed that is the whole point with this product, to be quiet and still perform rather good, the performance there was nothing wrong with and the level of noise is ridiculously low. The only thing that could be making any sound at all is the pump, but even that is completely silent. You have to lay your ear against the reserator and feel the vibrations to be able to hear if the pump is on or not, you can't practically hear it otherwise. This is because of that Zalman has chosen a very quiet pump, but also that it is being hushed by a big aluminum pipe. I can't do anything but congratulate Zalman when it comes to the level of noise, it doesn't get any quieter then this.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

če bi k temu dodal še mod napajalnika (vodno hlajenje njega) pa da bi imel ta najtatišje diske.. hmm neslišnost na pohodu :)
jaz bi samo še neki rešitev za napajalnik potreboval.. ker za c566 nisem rabil dosti da sem vse skupaj utišal na pune nizko raven.

ZaFo ::

Dej link do teh testov. Kolega iz mb ga je kupu par dni nazaj. Je reku da ma temp. okol 20°C. Sam ne vem, al je to mislu plato al proc (nima pojma u racunalnikih). Tut za plato je nizka temp., glede na to da ma sam pasivno.
Aja, ma Athlon 1700@2500.

Bi blo mozno. Ce ma kako aktivno hlajenje vode, bi blo mozn. Ce ma pa sam kak izmenjevalnik toplote, na katerega piha vent., pol pa sigurno nima taksne toplotne odvodosti.

burkiburke ::

KOlega je verjetno mislil na sobno temperaturo ;) .

Saladin ::

Pepca, a še vedno prodajaš razbit Reserator ?
Isto velja za tebe, Hooger.

Prosim za hiter odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Dejancek ::

To bo dan ja, ko bo še vedno LAIK verjel, da na idle pri sobni temperaturi ima 18 stopinj :D

U Rusiji in Sibiriji je to 110% mogoče :))

Hux ::

Pa kaj z tem zalmanom bol ohladis kot z Temi blki iz coolpcja?

ZaFo ::

Če maš kakšno aktivno obliko hlajenja, potem gre. Drugače pa itaq ne. Sam s temle reseratorjem so pa res dobri rezultati. Ful naviti kompi majo 30°.

Boki_ ::

Js mam še eno idejo, kako izbolšat tega (P)reseratorja. Rezervoar z rebri, to je tisti stožec, bi obdal s kako cevjo podobnega r in na vrh dal 120mm vent, da bi vleku skoz zrak. Sam me zanima kako lahko tisto tako hladi, k se mi zdi malo čudna zasnova tistega vodnega bloka.
I'm back

Hux ::

Cuj si preprican da je ucinkovit? Gledenato da je hladil svohnega 1700xpja. Kaj se pa zgodi pri kakem AMDju 64?
Mene bi res zanimala temperatura tega procesorja z raznimi vrstami vodnih hlajenjev. Tisto ko sem vceraj vido je blo 55C z rezastorjem. Kar je blo 5 stopinj nizje kot z normalnim luftnim.

ZaFo ::

klik

Predlagam da si to prebereš. Člouk ma 26-30°C pri P42,6@3,0.
A ma kdo take temp. z home made hlajenjem?

Kaj je rezastor

Dejancek ::

ZaFo :

Zakaj se pa ti tolk obremenjuješ s tem ?!


Pozabil si da Ta Jajcesator hladi samo eno stvar in to je proc ! :\
Pozabil si tud da Jajcesator ima volumen 6l ! :\

Pomislil pa nisi :

1. Denar
2. Home made aka. Eddy in Cool-Pc so skoraj 2x ceneje
3. Primerjaj ti home made hladilnik in Jajcesator hladilnik Kolk ? 5 l minimalne razlike
4. Sedaj pa poskusi home made in Jajcesator z isitmi karateristikami
5. Rezultat bo vsem znan

Konc debate >:D

F*ck, Just my Opinion !
Wasn`t me :P

Hux ::

In kaj si htel stem povedat zaj? Da so nizje temperature z rezastorjem kot z trenutnimi homemade od cool pcja itd?

Kaj ta P4 cloclkjen zere tolko majn kot neklokjen AMD 64 ker ce oni v testu ga ni pod 50 spravo. CLICK!


Sicer jaz ti priporocam da si kupis en mali hladilnik in das Resastor boiler not :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Dejancek ::

Ne hotu sem povedat, da folk dela bedne primerjave....

Najprej dej dve različni zadevi na iste elemente(nevem kako bi se izrazil sedaj) in potem delaj teste ....

In verjem da Jajcesator ne zmaga .... :D

ZaFo ::

No, sej je okej. Js mam itaq home made. Lada pa hydor L30.

Hux ::

Te si bom pa na sobni radjator priklopo pumpo. Tak nikol nedela lol. :D

b0r1s ::

Jaz sem si kupil zadevo...zgleda zelo impresivno (veliko bolj kot na slikah in raznih opisih :)) ) Tover zgleda ful dober in barva mi je tudi zelo vsec...da se ne menimo o vodnem bloku, ki je pozlacen spodaj - se sveti tako, da se lahko v njem gledas kot v ogledalu (oz. se bolj :D ).
Ni pa zadeva mamenjena navijanju - vsaj ne nekemu extremnemu - jaz imam bartona 2500+ navitega na 3200+ pri 1.7v in imam temperaturo proca 48 stopinj, ko je v sobi res toplo. Pri 2300MHz in 1.75v pa je bla temperatura 50stopinj. S tem, da imam dva sistemska venta (spredaj not-zadaj ven)
Je pa zadeva popolnoma neslisna.
Jaz razmisljam, da bom dal na vrhu toverja en ys-techov tih 120 vent pa malo mocnejso pumpo (kaksno Hydor L30 ali kaj podobnega) in to bo to 8-)
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

DjTonic ::

L30 je skorajda malce predivja za tega zalmana. Če že potem max kakšno L20.

MadMicka ::

Jaz sm si glih te dni nabavu pasivno vodno hlajenje innovatek in sm zlo zadovoljen. Zadeva dela čist potihm, pa tud navit se da proc bolj kokr, če maš sam zračno hlajenje.

Mam pa AMD Atholon 2400 + (2000 MHz) , dela mi stabilno na 2256 MHz. Super!

b0r1s ::

@DjTonic
vem, da je l30 divja, ampak jaz bi potem dal se block na NB in grafo, pa tudi comp bi mel kaksen meter nizje od toverja (kar sedaj pri tej pumpi ni mozno - ne folga)

@Medena
A 48st se ti zdi velik? Zdej sem navil se za 100MHz in temperatura se je dvignila iz 48 na 51 stopinj in je konstanta ze eno uro (tako da verjetno kej visje ne bo)
Ah, pa se to sem pozabil povedat...jaz imam tover postavljen 20 cm stran od zadnjega dela 19 CRT monitorja (iiyama), ker drugje trenutno nimam prostora - tako da se zaradi tega tover bolj slabo hladi :\

Sej pravim, da za navijanje ni zadeva, ker je cisto pasivno hlajeno vse - s kaksnim 120 ventom in boljso termalno pasto (jaz sem namazal kr eno noname, ker nimajo nikjer v mb AS5) bi bila temp. dosti nizja..
evo, pa se slikca
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0r1s ()

Hux ::

Kako pa je to inovatek klajenje? Jaz sem mislo da si vodno hlajenje nabavim zato da vec ventilatorjev nerabim in bo tiho. Te pa vidim naslikah da mate sprednostran razzagano pa 5 ventilatorjev pred hladilnikom ;((. Torej kak se ohladi kaj sploh bolse ce mas en vlki najvecji hladilnik noter v toverju brez ventilatorjev? Ker zaj se ze pocasi sprasujem zakaj bi sploh 50 jurjev metal za vodno ce se vedno ventilatorji zraven pihajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Eddy ::

@Hux

Bistvo je v tem da imaš 120 mm ventilator in da je ta na 5V kar je cca 1000 obratov. To pa je praktično neslišno...
www.ekwaterblocks.com

kuglvinkl ::

MEDENA, če se ne začneš obnašat po pravilh, bo šiba pela. Digitalna sicer, ampak, bo pela. Če te kaj zanima, PM ali pritožbe (če misliš tle jamrat, ti bom brisal).

Ne smeti mi s PM v temah, ne klikaj po smilih, ne preklinjaj.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Hux, jaz nimam nobenga ventilatorja, razen seveda tistega v napajalniku. Predvsem zaradi hrupa sm vzel pasivno vodno hlajenje, v drugi vrsti pa je navijanje, ki je gotovo boljše kot pri zračnem hlajenju in slabše kot pri aktivnem vodnem hlajenju. Na zunanji strani kište mam pritrjen ličen hladilnik poln reber, črpalka in rezervar pa sta v sami kišti, tko da zadeva poleg tega, da dobr dela, še coolsko zgleda.

kuglvinkl ::

Micka, dej prlimi kakšno slikco.
Your focus determines your reallity

flisko ::

A nebi bilo najenostavnejše nardit takole,in sicer nardil bi luknjo v steno in računalnik preselil v drugo sobo ,pa naj tam ropoče.:D :D :D :D

Nejc Pintar ::

to majo narejen na nekaterih šolah in javnih točkah, vendar ne zaradi tišine ampak zaradi kraj ;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

MadMicka ::






Če koga kej zanima, mu rade volje vse povem :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

steev ::

Kuk maš pa kej temperature, pa kakšen sistem maš?
:|

MadMicka ::

Mam Radeon 9700 pro, pa AMD Athlon 2000@2257 MHz pa 512 MB rama, pa plato Abit NF-7. Problem pri navijanju mi dela ram, ker dela max na 346 MHz, ampak niti ni to tolk pomembn, ker sistem je zaenkrat zadost hitr za tisto, kar jaz rabm.

Temperaturo pa mam na CPU od 38 do 45 C, v sistemu pa nekaj stopinj manj.

Wox ::

Kaj pa je to za hladilnika? Kje se ga da nabavit?

dixi ::

Inovatek je po moje top kar se tiče vodnih hlajenj. Tud kvarjo se ne ker je kon koncev Nemški produkt. V sloveniji to prodaja in montira firma Ventis. Mislim da na netu nimajo nič, dobiš jih pa po telefonu 01 5654051.
Aja mimo grede Jaz mam njihovo aktivno vodno hlajenje ki dela totalno tiho in mam 2,8 intela navitga 1:1 na 3,7. Procesor nikoli ne preseže 35 C.

PiPe ::

Micka! tole pa zgleda high-tech za spremembo... kje kaksn link z opisi testi ipd?

MadMicka ::

Pipe, tuki maš en link za čist nov review, drugač pa mal pogugli, pa boš najdu primerjalne teste in kar je tega....

http://www.viperlair.com/reviews/case_c...

OZZY ::

Jaz sem razmišljal nekaj v tej smeri, da bi poizkusil sam nenako naredit nekaj podobnega kot je ta zalmanov preservator. Mel sem namen kupit alu profile pri maliju pa pol dobit enga, ki vari aluminij. Samo Nisem najdu časa ker sem preveč z izpiti zaposlen.
Moj bi mel cc 2 m2 hladilne površine pa mao manj kot 5 L prostornine.

A kdo poznaj kje varijo aluminij pa kok kej to pride. mal za info.
Go with the flow.

LordWorm ::

Definativno kul zadeva.Enkrat bom zihr nabavu,da bo hladil cpu pa grafo.Pol pa se en dober Chieftech ohisje da se diska in psuja nebo slisal.
Samo kako to da je na tem testu izmeril 40db s tem reseratorjem??

Btw a je uredu ce athlona xp1800+ (nenavit) furas pri 57 stopinjah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordWorm ()

drrupnik ::

Kolko te je prišo ta radiator ki ga maš na stranici ?

Good Guy ::

Kok vode pa natočiš tle notr 1o litrov ? :D :P
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
374069 (3354) asus
»

Zalman Reserator ZM-WB2 vs ZM-WB3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161606 (1316) Ales.Doler
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835326 (4238) mimax
»

Vodno hlajenje termaltake

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482548 (1656) BaRtMaN
»

Pomoč glede gradnje sistema pasivnega vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162670 (2408) Saladin

Več podobnih tem