» »

A ima kdo asus a7v600-x matično ploščo ? in

A ima kdo asus a7v600-x matično ploščo ? in

cortez ::

Zanima me ta plošča asus a7v600-x, zato mi prosim povejte če je dobra. Vem da je čip kt 600 (a ma via še kakšno novejše čipovje kot to za athlone? ), vendar ma dosti dodatkov (q-fan, music lite in podobno)

Gledu sem tud abit nf7-ima kdo- kakšne so izkušnje izkušnje?

Kaj svetujete? Hvala za odg. -e,

Lp, Cortez :))
  • spremenil: gkovac ()

delfinus ::

VIA plosce so solidne plosce z veliko opreme, slabost je, da ne mores zaklenit PCI/AGP frekvence, ko zelis overklokati. Torej se ti frekvenca za AGP in PCI kartice in komponente na VIA ploscah dviguje sorazmerno s povecevanjem FSB procesorja kar vodi v nestabilnosti. VIA so super plosce, ko zelis procesor poganjati na default frekvenci. Sem imel nekoc Gigabyte GA7VT600-1394 super plosca z veliko opreme, ampak ker sem zelel overclockati sem izbral pac NForce2 plosce in sicer NF7-S, ki je nekoliko drazja, a glede opcij v biosu, dobra podpora, razsierjenost plosce je bila to prava izbira. Seveda se da super overclockat, ce imas v njej tudi dobre komponente, kot sta dober ram in dober PSU. Seveda mroas poskrbeti tudi za hlajenje.

Torej VIA da ce ne bos overclockal, NFroce2 v primeru da bos. Vsekakor bi se jaz na tvojem mestu odlocil za NF7 ali NF7-S, ki ima se SATA in pa Firewire poleg, kar pa tudi pride zelo prav.

lp, D.

kajzer ::

A bi na tej plati (z VIA chipsetom) vse vredu delalo (grafa in disk), če bi povečal fsb iz privzetih 166MHz na 200MHz? S tem bi bila frekveca AGP-ja 80MHz, PCI-ja pa 40MHz.

delfinus ::

Ne bi delovalo sploh. Racunalnik ti sploh ne bi postal. Sam sem to poskusil in je bil black screen. PCI/AGP na 40/80 je cisto prevec out of spec. Kar sem najdlje prisel je bilo na FSB 192MHz (Gigabyte GA-7VT600-1394), ampak tudi tu mi ni vedno postal PC.

Ravno to o cemer govoris je problem VIA.

OmegaM ::

Imam A7V600(brez X al pa SE), in mi je ni zal.Navijam glih ne.

LP

G[e]c ::

Jest mam pa tocn to plosco z kt600 chipsetom. Tkole je jest sm jo zamenju ker sem mel prej kt133a chipset pa sdram gor. Zdej sm lepo kupu 512 ddrama pa xp1800 sm obdrzu in dal vse skup na to plato.
Za enkrat mi vse lepo dela. Imaš pa tudi Sata raid gor.

Dr_M ::

ce mas prave stvari lepo delajo tut pri agp 80mhz+ in pci 40mhz+.
kako mislte da se je ucas navijal, ko ni blo se teh lockov??
sam je pa res, ce mas ksno ATI graficno dost vec kot do ene 75mhz na agp vodilu ne bos prsu, medtem ko nvidie delajo cez 100mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cortez ::

zanima me predvsem ta funkcija pri Asusih : ASUS Instant Music Lite kako sploh zgleda to delovanje????

Ker če je to kr neki, bi pole rajši kupu Abit NF7 (samo pravjo, da dobiš pri abitih full švoj dodatno opremo, na to mislim kable in ostalo?) A morda kdo ve, kolko USB 2.0 ima ta abit NF7?


hvala za odg.


lp,

cortez

8-O :\ :\

Tilen ::

jao jao in se 1x jao! kje si to prebral? poleg abitke dobis se dodatni USB da ga vtaknes v PCI rezo torej vse skupaj je to hmm moment ..:) 4x USB 2.0 pol pa mas se neki ..ah naj slike govorijo:





lp, Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

amigo_no1 ::

OmegaM ::

Imam podobno plsoco, namrec asus a7v600 brez X in sem zelo zadpovoljen z njo, laufa vse na default
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

amigo_no1 ::

Kateri disk imaš (sata2 mogoče :D ) ?

OmegaM ::

Imam WD 200 GB SATA ( ni SATA 2) mislim pa da bi sata 2 moral tudi normalno delati

Aja, kar je tecno tu je to, da ce hoces naloziti win gor na sata disk moras prej imeti disketico da nalozis gonilnike pa pol gre brez tezav
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

amigo_no1 ::

ASUS A7V600-X --->Sata II
V teoriji bi moral , v praksi pa imajo nekatere stare matične pl. problem z "autospeed negotiation" , kot lepo piše tukaj:

http://tinyurl.com/yvfhks

Tako da moraš (z jumperjem ali programsko) spremeniti SATA način v samem disku iz sata2 na sata1.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova MAMAPLATA (glede na mojo konfiguracijo) ?

Oddelek: Kaj kupiti
261305 (960) Dr_M
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261354 (1172) Dead_Eye
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241584 (1222) smirnof
»

MAtična plošča za AMD?!?

Oddelek: Strojna oprema
9932 (827) boštjan
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492156 (1282) tac

Več podobnih tem