» »

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

cortez ::

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800


Zanima me, katero ploščo naj kupim, da bo najbolj iskoristila procesor athlon 2800+ ???

ker imam 2 rama po 256MB 333 MHz bi mel rad plato z Dual Channelom .

Katero čipovje ? Via _ nForce 2 Ultra400 _ (SiS najbrž ne?)

Nagibam se bolj k Nforce čipovju- baje je boljše za AMD kot Via.


Ogledano mam Gigabyte 7N400L/L1 nForce2U DualDDR ATA133 Lan ?

A je to dobra plata?

Ka pa te plate :

1. ABIT KV7 KT600 AGP8X SATA Raid Lan

2. ASUS A7N8X-X NForce2-400 AGP ATA133 Lan (a je to isto čipovje kot pr Gigabytu?, boljše, slabše?)

3. GIGABYTE 7VT600 1394 KT600 2SATARaid 2ATA133

4. ASUS A7V600-X VIAKT600 AGP8X SATA LAN



lepa Hvala za Vaše odgovore

lp,

cortez
:D 8-O :\


P.S kupu sm 1 disk Ata133 160GB

Tilen ::

kaj pa abitova NF7-S ?o tem nisi razmisljal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bajro ::

ASUS a7n8x-x lep pozdrav

KiLLeeY ::

a7n8x-x odpade ce hoce met rame v dual nacinu, ker ta plata nima nforce 2 ultra chipseta

Tilen ::

naj vzame abitko NF7-S mu garantiram da nebo zaloval po nakupu :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mesoreznica ::

Če ne misliš veliko navijat potem ASUS A7N8X-X.

LP

Tilen ::

a ti ne razumes da ta plata NIMA DUAL CHANNEL on pa IMA 2 ploscka RAM-a in HOCE dual channel. kaj ti ni jasno?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mesoreznica ::

Pa kakšen dual chanel no. Prepustnost dual chanel rama 333 MHz je 5.4 GB/s, njegov proc pa zmore max okoli 3 GB/s. V singlu ima njegov ram 2.7 GB/sec.

Nobene izgube tule.

Malo prevelik boom delate iz tega dual chanela. Jaz ga imam pa nobenega poslabšanja ne vidm če ploščice postavim v single chanel. Noben test ne pokaže neke omembe vredne razlike.

LP

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

s tem se strinjam da neke velike razlike ni ... se pac drzim topica in podajam to kar oseba zahteva :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Urajmal ::

@mesoreznica: ne drži popolnoma kar praviš. rami v dual channelu prepuščajo podatke s 128biti na enojnem pa samo z 64 biti. Vrži si sisoft sandro gor pa testiraj memory bandwith pa boš opazil razliko (btw jaz na moji kišti z dvema 3200mhz moduloma po 256mb dosežem hitrost pri 200fsbju okrog 3000mb/s medtem ko pa imam v drugi kišti sam en nek noname modul po 512mb in je prepustnost max 2300mb/s)



ali pa se motim...naj me kdo popravi...;)

@cortez: sam imam ta procesor na abitki nf7-s 2.0 in mi glado igra pri 2535MHz;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urajmal ()

Tilen ::

tako velike razlike ni ... jaz sm z mojimi testiral in je blo okol 100MB/s najvec razlike oz 80 MB/s
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mesoreznica ::

@ Tad3j definitivno je dual chanel hitrejši.

Preberi še enkrat moj prejšni post. Fora je v tem, da proc tega ne izkoristi in ti v bistvu nič ne pomaga. Samo novi pentiumi so sposobni izkoristit prepustnost Dual chanel rama.

LP

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

ok zdaj pa pretiravas ! zakaj pol na socket A platah splho delajo dual channel? za brez veze ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mesoreznica ::

Prodaja, prodaja ..

LP

Dr_M ::

fantje...predn se pobijete, pejte najprej nastudirat kako dela alphin EV6 vodilo in kako intelov QDR...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Kupi Nofrce 2 plato.

Kupi Epox 8RDA+ za 20.'000 SIT na mimovrste, ker je boljsa od Asusove samo kako stvar manj ima, ki pa je ti ne bos rabil ali pa NF7 brez SATA za enak denar.

Obe plati sta dobri, 8RDA+ pa ima se Firewire, ki je dobra zadeva. 8RDA+ je stabilna in se dobro navija. NF7 je podobna zadeva.

Pozabi ASUSA, ki ni vreden tistega denarja, Gigabytke na Nforce 2 so predrage in kdaj se komu res bedno navijajo.. v vsakem primeru pa niso vredne svojega denarja, dual channel se v praksi pozna minimalno ampak je vseeno cipset boljsi od viinega...

Ce procesor ze imas potem naredi tako.
Ce procesorja se nimas utihni in pojdi v jae z 68.000 SIT in vzami v akciji komplet AMDja 64 in Asrock plate.

Cist tok simpl. Sej se ni treba pobijat vsakic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Urajmal ::

sure Dr_M ampak najprej dual channel... em... ja to je dobro vprašanje zakaj so dali dual za amdje ven... pač... glede pospešitve je pa tako za amdje 7% izboljšanje za pentiume pa 50%+ tako kot je reko mesoreznica znajo p4 izkoristit dual... res pa da ne boš mogel navijat tako dobro če boš imej navaden chanel...

Tilen ::

Tad3j to pa ni res :) v dual channlu bi se naj slabse navijalo pa se to pr men ne drzi ! 220 FSB komot v dual.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

V dual channelu se navija malce slabse, kot ce das v single sam se vedno je Nforce 2 prava izbira. Primerjat tu zdaj to z Intelom nima smisla, ker je pri tem pac dalec spredaj.

cortez ::

Ma zakej bi vsi kr neki navijal ???

rabim predvsem stabilen sistem, OC ni tko bistven, pa tud sate ne rabim (160GB ata133) in (Very Imp.) zaščito pred pregrevanjem akka COP in podobno !

btw :A se že dobi Sata konektorji, ki bi šli preko pci vodila ? (sam inf. me zanima, v primeru če nimaš sate, pab rabu)



baje je nForce 2 Ultra400 2 generacija nvidia čipovij. Razlika v Dual Ch (pohitri rame za 3% če maš 2 ista)

Spomina mam 2 x po 512 MB PC3200 (400MHz DDR)


pc pa naj bi se rabu predvsem za razne 3Dmax,PShop,ACAD in ostalo arhitetsko šaro.

Hvala za odgovore,


lp

cortez
:D :\ :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Caligula ::

Kot sem ti napisal. Epox 8RDA+ ali NF7. Obe odlicni, 20.000 SIT pa se program 8rdavcore lahko uporabljas in tako iz windowsov navijas ali odvijas kar je odlicno, ker vecino casa ne rabis ful procesorske moci in ga odvijes in zmanjsas voltazo in s tem nizas temperature, lahko upocasnis vente in tako utisas zadeve,..

Vzami eno izmed teh dveh plat. Sam imam Epox 8rda+ in je zelo stabilna in prijetna pa firewire prav pride-sploh ce bos kdaj digitalno kamero uporabljal.

Pa poceni sta.

mesoreznica ::

@Caligula jaz imam Epox 8rda+ in se res navija kot po maslu.

Samo če ga navijanje ne zanima kaj mu bo Epox.

Mogoče sem malo staromoden, samo še zmeraj najbolj zaupam Asusovim platam kar se zanesljivosti tiče.:8)

Kar se tiče pa dual chanel-a pri AMD-ju je to zame isti trik kot 8x AGP pri Gf4 MX.:\ :\

@Cortez z nobeno od plat, ki si jih naštel ne boš falil. Poglej katera ponuja največ bombončkov in izberi tisto.

LP

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Mesoreznica, v tesu je bila Epox ocenjena kot bolj stabilna od Asusa. Epox je rock solid. Pa se cenejsi. Precej cenejsi.

Asus je firma, ki ma zadnji dve leti marketinsko strategijo s katero se zeli dvignit na visjo cenovno lestvico kakor ostali Tajvanci. Prav z namenom, da kasirajo od folka, ki verjame, da je drazje vedno boljse. Asus je dobra firma. Sam dobri so tuki vsi. Asus ni najboljsi.

In ni vreden tistega denarja.

Sej so vsi zadovoljni z njim, z Epoxom pa tudi. Ampak pol je bolj vzet tistega, ki je pri tem cenejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Urajmal ::

@cortez: zdaj ne vem če bi ti neko asusko priporočal če hočeš met zaščito pred pregretjem. Lansko leto sem delal pri Comtronu v MB in sem sestavil cca. 20 kompov na dan, ti kompi pa so mogli bit še testirani to smo delali čez noč in ko smo en prižgan comp prestavljali se je vent odpel asus COP pa ga ni vgasnil tako da smo zadevo samo še lepo "zabrisali v keson"...

@Caligula: ko sem imel samo en modul sploh nisem mogel dost navijat zdaj imam 2 in fsb na 220 laufa bp...

Dr_M ::

zascito pred pregretjem majo ze use plate...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mesoreznica ::

Ma ja saj.:D

Sicer pa naj izbere kar hoče.

LP

Dead_Eye ::

Meni na 8rda+ V1.1(una prva) ne delata 2x512MB rama skupaj, ne v dual ne v single channel (zmrzujejo igre). Res da modula nista enaka, pa vseeno.....
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova MAMAPLATA (glede na mojo konfiguracijo) ?

Oddelek: Kaj kupiti
261298 (953) Dr_M
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241581 (1219) smirnof
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930498 (17093) Jaffa
»

Epox 8rda+ ali Asus A7N8X-X

Oddelek: Kaj kupiti
91149 (1075) TribesMan
»

Gigabyte ali abit ali asus

Oddelek: Kaj kupiti
151235 (974) Keyser Soze

Več podobnih tem