» »

ali kdo dela z glasbenimi programi???

ali kdo dela z glasbenimi programi???

matrix2 ::

Zanima me ali kdo na tem forumu pozna in pa tudi dela z glasbenimi programi kot so Cubase, Cakewalk ali ACID in podobno? Rabil bi par informacij recimo konkretno za program Cakewalk in ACID. Kateri program bi bil najboljši za izedlovanje elektronske glasbe in seveda obdelavo Sampleov? Sedaj imam ACID, ki se mi zdi dokaj soliden vendar, če kdo pozna še kaj boljšega bi bilo dobrodošlo...

nere ::

cakewalka in acida ne poznam ravno

pred nedavnim sem začel uporabljat nuendo, ki je zelo podoben cubaseu in je kar v redu, rabiš pa skoraj nujno še kašne plug-ine zraven, npr. battery, halion in kak synth
čene prej sem uporabljal impulse tracker in sem ter tja tudi fruityloops
za sample editor pa sound forge, čeprav je baje wavelab najbolj profi, samo meni ni všeč

dosti ljudi hvali tudi reason, sam ga pa nisem še zares uporabljal

dkrast ::

Torej; najprej se moraš odločiti, KAKO glasbo in NA KAKŠEN NAČIN boš obdeloval glasbo. Če boš delal z glasbo tako, da boš prvo naredil midi file in potem iz tega wave potem rabiš cubase ali Cakewalk (trenutno mi je bolj všeč Cubase), če ba boš delal s sampli, potem ti svetujem kaj drugega npr. acid, Reason, fruity loops ali podobno. Za sample ti priporočam npr. sound forge ali pa celo audacity, ki je zastonj! Odločiti se moraš tudi za drugo stvar: če boš uporabljal original programe je ena debata, če pa boš uporabljal ******** programe pa povsem druga debata.

Gost ::

Sem totalen amater, a za izdelavo elektronske glasbe uporabljam Cubase SX in Reason. Reason je za začetnike krasen, Cubase moraš pa precej preštudirati. Programa lahko uporabljaš v simbiozi, se pravi oba naenkrat (preko Cubase-a teče Reason). Cubase lahko npr. kupiš v Big Bangu, vendar pazi da ti ne uturijo kake stare verzije. Najnovejša mislim, da je Cubase SX 2.;)
Lep pozdrav!

matrix2 ::

tudi jaz že kar nekaj let uporabljam Cubase in mislim, da za editiranje midijev in wave datotek ni boljšga. Za sample pa imam trenutno ACID 4.0, ki se mi zdi odličen. Če kdo dela z njim bi imel nekaj vprašanj?

Vprašal bi, kako se dodajajo efekti, recimo po delčkih in ne da imam potem čez celo stezo reverb ali pa delay, ker to je pri Cubaseu mogoče tukaj pa še nisem našel. Je možen v ACID-u tudi kakšen remix ali pa moraš uvoziti v kakšen bolj zmogljiv program in tam do konca popraviti. Ker pri ACID sem zasledil, da ni sub grup saj bi bilo delo zelo olajšano sedaj pa imam odprtih 12 stez in bi rabil 21˝ monitor:D

matrix2 ::

nič mrk:D

puto ::

reason 2,5 uporabljam

je zelo v redu program

omogoča nasneti vokale, posneto kitaro itd

uporabljam samo za bobn loope, ki so krasni
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem program za izdelovanje glasbe

Oddelek: Programska oprema
215839 (3725) Wolfox
»

Zvočna kartica :optimum cena - kvaliteta

Oddelek: Kaj kupiti
402852 (2254) mte
»

Pro zvočna kartica

Oddelek: Zvok in slika
242854 (2411) codegen
»

program za muziko ia

Oddelek: Programska oprema
71756 (1653) BroTheR
»

Glasba - Ustvarjanje

Oddelek: Sedem umetnosti
463048 (2610) tha_man

Več podobnih tem