» »

ECS K7S5A + Athlon XP 1.33 GHz

ECS K7S5A + Athlon XP 1.33 GHz

ilanium ::

Pozdrav.
Imam priložnost gostiti kombinacijo, napisano v naslovu. Sedaj me resnično zanima, kako bi zadevico še malce pospešil. V BIOS -u imam namreč na voljo samo kombinacije 100/133 133/133 in 100/100 za FSB. Ima kdo mogoče kakšen link do kakšnega boljšega BIOSa? Je XP mogoče zaklenjen? Hvala vnaprej!

BC3 ::

tuki maš beta bios (100/133, 112/112, 124/124, 133/133,138/138, 133/166, 150/150 FSB)
množilnika pa ne morš spreminjat

BC3 ::

lahko pa tko spreminjaš množilnik (če se ti da)

Paramedic ::

Dej 133/133, če misliš da ti bo delal RAM in CPU na 133 FSB, in če maš dobro hlajenje.
End transmission.

Milko ::

ilanium: kok mas kej temperaturo CPUja?

ilanium ::

Bom mal sprobal predlagane zadevice, hvala.
Temperatura procesorja je ob maksimalni obremenitvi 51 stopinj. Glede na to da je termodioda direktno v sredici procesorja, se mi zdi kar zgledna. Posebej zato, ker imam eno čist levo termalno pasto in tihi Vulcano 5 4500 RPM. Pa vi?

ilanium ::

Hmm, zdele sem eno uro obremenjeval procesor z SETI-jem. V MBM -ju mi piše konstanto 51', ko grem pa v BIOS mi napiše od sistema 28' od procesorja pa 39'. Smešno... Ker senzor naštimam v MBMju?

BC3 ::

men tut MBM ne kaže prou zdj mam pa CpuCool pa je kr uredu se mi zdi

Mobidick ::

Tukaj imaš verzijo, kjer je že plata ECS K7S5A notri, tak da neboš rabo kaj dosti štelat. Meni dela.:)
The future is digital!

js ::

kolk počasnejša pa je ta kombinacija kot z via kt266A osnovno plato?

BC3 ::

tok kokr je cenejša (dost)
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

PeTe13 ::

Ni take razlike med KT266A, okol 5-7%
Capitalism stole my virginity!

eraserr ::

ja sam athlon XP ima termalno diodo v jedru, sem pa v testu prebral, da ima plošča v sredini socketa tudi klasično termalno tipalo(ki pa je dokaj nenatančno dodajam jaz) vprašanje je ali plošča zna brat z diode iz jedra a se opira na tisto v socketu. če si pa dal arctic silver termalno pasto gor pa to ni ena leva pasta...

VASkO ::

mislim, da se nobena plata, ki je trenutno na trziscu, se ne ve brati interne diode v novih procesorjih - potrebno je ponovno nacrtovanje plate, ne pa samo sprememba BIOSa, tako so rekli na EPOXovem news strezniku.

mmmsss ::

Jest mam tud tako konfiguracijo, sam nisem preprican a mam xp notr, hladilnika pa se mi tud ne da dol dajat. Kako bi definitivno zvedu ker procesor mam? Zbudi se kot Athlon 4 procesor, WCPUID pa mi kaze Athlon 4 model 6 procesor:\

ChiefThunder ::

sej to je prov; athlon 4, palomino, xp....
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

eraserr ::

ko se mašina zbudi ti mora čit na začetku tam ko se bios loada napisat da mas athlon xp recimo 1500 (1.33 GHz) če ti napiše samo athlon maš pomoje thunderbirda.

ilanium ::

Pozdrav. Meni napiše AMD Athlon 4, in to je 200% XP procesor. Kar se tiče temperature, je zdaj neverjetno ugodna - v mirovanju 37' in v polni obremenitvi 42'. Tole zadevca kar sama zahteva da jo mal navijem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom Socket A

Oddelek: Novice / Procesorji
444193 (3068) Azrael
»

Elite K7S5A

Oddelek: Navijanje
311507 (1206) _Dejan_
»

ECSKA DA ali NE

Oddelek: Kaj kupiti
221422 (990) Boky
»

Sandra memory test na ECS K75A

Oddelek: Pomoč in nasveti
91201 (995) Boky
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201284 (905) g0Run7

Več podobnih tem