» »

prigode računalničarjev :)

prigode računalničarjev :)

«
1
2

kn3z007 ::

ker delam v firmi v kateri je dnevno mali milijon telefonov vsak dan slišiš takšne in drugačne bedarije. zadnjič je po telefonu stranko zanimalo kje bi lahko dobila zvočno izolirano omarico za vsoj matrični tiskalnik, saj naj bi prišel nov zakon o povzročanju hrupa. Ne manjka tudi takih, ki dvd-je tlačijo v cd pogone, menjavanje kartuš med premikanjem glav,... Vglavnem takšne in drugačne komedije. Tisti, ki delate v podobnih službah, zanimajo me vaše prigode saj jih sigurno ni malo.8-)8-)8-)
Lp
kn3z007

www.geneza.com
  • spremenilo: kn3z007 ()

jetam ::

Da ne bi govorili o debilizmih prodajalcev...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Matek ::

Jest mam enga frenda, ki je cel dan nekaj snemal z neta in pisal v Wordu in obdeloval slike, tko da se mu je ram ful napolnu, pol pa je zvečer inštaliru H&D pa šel igrat, pa mu je ful štekal, pol pa je mene poklical kaj naj nardi da ful šteka in počasi dela pa sem reku naj overclocka >:D

in se seveda ponudil za pomoč, ampak ne, on bo sam, on je profič. Pa je šel in zagnal na novo računalnik, v biosu spremenil multiplier za svojega Celerona, resetiral in kazalo mu je še vedno, da je Celeron 433 in on je mislil, da to zmeraj tak piše in da je on super overclockal, H&D pa je delal gladko, zakaj? ker je z resetom spraznu ram in vse je bolšdelal. Pol je en mesec al dva mislu da ma overclockanega, dokler nisem jest prišo k njemu in reko, ej a nisi ti overclockal? ja sem. Ma kaku, če je vse po starem vidiš da piše Celeron 433, pa mi ni verjel, komaj sem ga prepričal.



In vsi so srečno živeli do konca svojih dni in overclockajo še danes, če že niso umrli...

kn3z007 ::

Jaz nisem prodajalec. na svojem področju pa sem dovolj podkovan, da znam vsakemu svetovati in ga postaviti na prave tire.

Dobrodošli tudi komentarji kupcev o neznanju prodajalcev.

Mogoče bo zadevo prebral kak diretore in "uvedel" spremewmbe v svojem podjetju. Torej komentarji dobrodošli!!



:D:D

Matek ::

Aja pa enga frenda mam, ki me je prašu, če mu po e-mailu pošljem NFS5, brez heca!:D

miha ::

Ne bote verjeli da so taki loleki, tudi na Fakulteti za Rač. in inf. v Mb.
Ne zna si poskat gonilnikov pa hodi v 3 letnik UNI-ja

kn3z007 ::

ja no sej se tudi taki najdejo. A ima mogoče kako ultra strupeno linijo ali je to blontnost? Meni je že pred leti en kolega na eno disketo "posnel" legendarni (zame) DUNE.
:D

kn3z007 ::

DUNE pa zasede en cede. Blontnost sosedov. V svetem prepričanju, da mi je pomagal je hotel na koncu še 3 pire za "uslugo".
:D8-)

Matek ::

Pa prodajalci nekateri so ful debilni, predvsem ženske (brez zamere, TinkaPinka & Co.), ne vse, ampak določene, enkrat sem prišu po nek poceni joypad za frenda za rojstn dan v shop, pa najdem nekega low-end od Geniusa, pa je pisalo gor "jojstik genius", sem se zgrozil, pokazal na njega in reku da bom kupu, pa je prodajalka rekla, kaj bi mel fantek, aha tisti jojstik, to smo zdej ene nove dobili ki so super, ampak so mal dragi, tale je 3.000 SIT. pa sem reku da bom vzel neglede na ceno, da sem zdej šparu, pa gre baba v skladišče, prinese pad in zraven nek cd in praša: " A tale disketa gre zraven"?:D

kn3z007 ::

Upam, da nas ženske ne bojo kastrirale za te besede.:D Sem bil poleti v eni rac. trgovini, ki je imela eno ful iber mnogo hudo prodajalko. Minič, rdeče tangice, doooolge noge, modre oči. Sicer v obraz ni bila nič posebnega, ampak celotno gledano ocena 4 od 5. Um... zdej smo že pri puncah.... No v glavnem ženska je bila ful pametna. Znala je vse odgovore na moja vprašanja. Samo še tel. bi mi morala dati pa bi znala vse.:D:D. Imaš pa tudi extreme, ko ne ve kaj je compact disc, rečeš pa da hočeš cd jo pa obda zelena avra.:)) No, tudi nekateri moški delajo bedarije. Sestavim rac. v eni firmi za 200k pa mi da not ta staro rivo tnt. V računalnik za 200k SIT. Daah.

kn3z007 ::

Še dobro da se toliko spoznam na take zadeve da mi ne prodajajo buče. Sem se samo obrnil predračun pa v najbližji koš.;((:)):D

Matek ::

kak pa veš da ma rdeče tangice?:D

Matek ::

Ja meni je tud en frend dal Word 97 na disketo. (bližnjico):D

kn3z007 ::

Mi je uspelo videti, ker mi je rito kazala, ko je jemala papir iz omare. Sej veš ena noga malo u luftu, druga na tleh, minič pa sam malo gor zleze. Koncentracija je v sobi takoj padla na nulo. :D:D Aja, pa ko se je vstala je dala noge ful na razen. Pa jih ni čisto nič skrivala.

kn3z007 ::

povej mi mail pa ti pošljem nekaj podobnega. He he he :D8-)

andrej ::

alien-w ::

mojmu frendu se je zgodil, da mu je hotel prijatelj prodat grafično. Prinesel mu je CD voodoo driverjev.
Ko je ta človek reku, kje je kartica ga je model samo čudno pogledal in rekel: kaksna kartica? Grafično na CD! ZAKON! jest bi od pirata eno geforce ultro za 1000SIT!:D

miranpozar ::

Sicer sem ta link že nekajkrat posredoval, a je trenutek zopet pravi: Computer stupidities:D

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

malinavc ::

ko sm jst šov kupovat skener...Pridem v trgovino, vidim da majo Umax Astra 2000U, pa rečem prodajalki mal za foro: A mate skenerje? ona pa...Ne samo optične čitalce...Pol pa rečem a Umax Astro 2000u mate? ona pa...Ne samo ta model imamo na zalogi in mi pokaže na Umax astro 2000u...jao...

MRtwister ::

folk na svetu je povecini debilen, samo poglejte top shopovce8-O8-O

kn3z007 ::

Ja tisti, ki v tistem top shopu kupujejo so itak izjeme. Nastek očala: je en tip ustrelil policaja v očala, pa je preživel. Ga z veseljem še jaz enkrat ustrelim v očala. Me zanima če se bo pobral. Jao meni. Vsakodnevne bedarije. Pa bugi fish, pojoči plevel,... Malinavc, ti si očitno naletek na unikatni izdelek (prodajalka). Blontnost brez meja. Ampak kot sem že napisal zgoraj o prodajalki s katero sem se pogovarjal, izjeme obstajajo.Aja pa še to: kupil bi tiskalnik, tisti ki ima zraven kartuše..... :D

Lp
kn3z007

www.geneza.com

Rott-von-weiler ::

meni je en kolega ki dela v rač. trgovini reko da so imeli stranko ki je kupila rač. pol pa jih je od doma klicala da rač. ne dela pa da je vse priklučla pa pride serviser pogleda pa je blo vse ok samo mamika je pozabla start gumb stisnit.
pa taki primeri ko folk računalnika ni na štrom priklopo pa so samo čakali kaj bo bo najbolj pa jih je čudlo da je v trgovini stvar laufala doma pri njih pa ne:'(:'(:'(:'(

kn3z007 ::

danes je prišel sis. admin in reče enemu: pritisni shut down in logoff, potem se pa nazaj prijavi. No po dolgem razmišljanju dotičnega osebka se odloči, da bo pritisnil shut down. Ker sem vedel, a ne bo znal narediti tega kar mu je admin rekel, sem seveda opazoval. No tip je ugasnil računalnik, zato, da se je lahko še 1x prijavil. in to se zgodi takemu, ki dela v računalniški firmi. Amen.:D

Ribicija ::

Še ena iz moje strani.
Smo imeli zadnjič stranko, ki si je na lasercu HP 1100 uničila grelno enoto, ker je nekak v laserc prišel edigs.
Ženske so nekak spirntale dokumente in ko so videle da so se kje zmotile so popravile na listu z edigsom potem pa list dale še enkrat v printer. No in tako so si na koncu uničile printer in naredile stroškov za 60 kSIT.
Njena razlaga pa je bila da ji noben rekel da tega ne sme. SMEH
Ljudje so naravnost neumni.
lp

Tomi ::

Sicer ne delam v trgovini, ampak če bi imel čas, bi brez problema. Drugače stanujem v bloku, in vedno ima kdo od sosedov kakšen problem. Nekaj največjih cvetk: enemu sem dvakrat v treh dneh nanovo namestil Okna, ker človek računalnik uspel v nekaj urah napolniti z vsemi mogočimi in nemogočimi gonilniki, igrami, in čudnim programjem. Taisti človek je spet enkrat prišel, da si namešča Okna, pa ne ve kode, če imam kakšno? Mislim, toliko kot je različnih verzij Oken na piratskih CD-jih, pa misli, da imam ravno njegovo kodo. No, eden me je prosil, če mu pošljem cca. 20 mp3-jev po pošti...
Pa zadnjič pri Jerovšku kupim printer, in notri ni bilo kabla za na printer port. Grem naslednji dan po kabel, pa reče, da mi ga ne more dati, ker jih nima! No, potem je šel ponj, potem pa težil, da kako bo pa naslednjemu dal kabel, ker ga je iz novega printerja vzel:\. Kje je tu logika?
metrodusa.blogspot.com

Loki ::

En je enkrat hotel, da mu instaliram WIndows 2000 Pro na racunalniku z 32 mb RAMA.
I left my wallet in El Segundo

asteroidk ::

roberto: men so win2k pro delal na 32mb rama 1 mesc pol sm se jh pa navelicou :D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Cr00k ::

jst pa take bedake izrabljujem :)...mel sem graf. zaviralnik i740 :)...pa sm modelu prodal za 7kSIT :)...ko je blo to u trgovin 6kSIT...potem sem graf. se enkrat odkupu ot njega k sm jo nucu..za okol 2-4kSIT..:)..potem je pa prsou pa je reku bi nucu mal hitrejso graf. kratico (meu je ati 4mb)..pa sm mu jo prodal za 5kSIT :))....jst k se na to spomnem me pobere :))....lol

PIII850 ::

Strokovna pomoč Telekoma!!

Vsaih sem delu za eno izmed racunalniskih revij. In tako smo dobili na test ISDN pakete. Telekomove seveda. In nam ni Stolmanovga modema uspelo spravit na 128K. Nikakor!!! In potem pokličem tehnicno pomoc od telekoma. Tip mi po telefonu zatezi kaj vse sem naredil???
Ali ste naredili to (1)? SEM, Ali ste naredili to(2)? SEM in ali ste naredili to(3)? SEM. Kaj pa ste tudi to (4) sprobali??? SEM.
In po teh vprasanjih meni tip rece, tako sedaj pa dela. jz njemu (ker pac ni delalo) recem da ne dela. PAZI!!! Tip meni: ja sedaj bi moglo delati, če ne dela pač ne dela. Hvala Nasvidenje!!! ?????????????????? Toliko o telekomovi strokovni pomoči!!! :)))) Bedaki

Blue3D ::

Stric je hotel kupiti racunalnik in me en vecer poklice da bi mu kaj priporocal nekaj do 230 ksit, ves vesel doma pripravljam predracune in razlicne kombinacije.
Na koncu, bult blentavi, ni imel potrplenja in je na lastno roko sel v trgovino v KOVINO TEHNO auuuuuuu.
Rac. sistem brez ekrana 227 ksit. In kaj je not ?
p3 677
maticna qdi z graficno od intela 740 in sb on board
64 rama
15 g diska fujitsu
cdrom
Ko sem to vido me je skoraj kap, zaklal bi hudice kak so ga nategnili.
To je kaka 2 tedna nazaj.

Caboose ::

Jaz mam tud eno...
Poslušam tak po trgovini (informativni dnevi 1 leto nazaj- jerovšek)....
Pa kliče eden, da se mu je podpora za kavo zlomla...Pa reče prodajalec:kaj ma to zveze z nami?
Reče oni: Če sem ga pa pri vas kupil... Prodajalec ne ve kaj bi..pa gre z onim domov... Mi še dalje nabijamo UT medtem, ko se oni vrne...prvo kaj je naredu je blo AAAAAHAHAHHAHAHAHHAHAHa nato pa je obrazložil sodelavcem... Podstavek za kavo je bil kdo drug kot podstavek za CD-je...:D:D:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

tejo ::

Če prav zastopim je kavo položil na odprta vratca cd-roma.

Loki ::

Hja asteroidk delajo ze, delajo ampak t i tut za vsako stvar meljejo 5 min po disku (ne-ptimizirani).
I left my wallet in El Segundo

Caboose ::

Prav si razumel...:D:)):)
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

McHregec ::

najboljš da si nabav tišji tiskalnik :D:D:D

darh ::

folk je glup... poskrbimo da tak tudi ostane


>:D>:D>:D
Excuses are useless! Results are priceless!

mojsterpeter ::

hehe ene par je res cvetk tule ampak lahko bi bil ta topic v loži

DeLonghi ::

ja res je... Luni prosim, ce tole prestavis v Ložo
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

luni ::

DeLonghi wow, long time no c :)

Drugace pa mas prav, to sodi pod Lozo, samo zaenkrat Pimoz e ni zrihtal prestavljanja... Primoz daj prosim porihtaj.
Artificial Intelligentia

andro ::

Jaz mam sošolca v 2.letniku gim. ki si je vzel informatiko za izbirni predmet pa nam profesor pokaže disk pa vpraša če vemo kaj je to on pa veselo reče CD-rom.
:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

asteroidk ::

zdele sm se spomnu...

mam sosolca (8 klass osnouna sola) k je izjavu da bo celerona pa cdrom 40x iz neta potegnu :D:D:D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Caboose ::

Nawem, kako lahko eni take glupe vun sekajo?? Uno z Diskom pa seka ne! Če bi hteli se nebi mogli tak originalno spomnit...>:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

kn3z007 ::

Upam, da to ne bo prebral sosed :) :)

Par let nazaj (pribl. 2 leti) je moj sosed kupil 486/100. vau, vidiš to ti je pa pentium. nategnil so ga na suho. No čez pol leta mu je začel crkovati cd-rom. Ko se ga ni dalo več odpreti na gumb, ga je moral odpreti z "strokovnim" udarcem iz zgornje strani. Ko se je cd-rom le odpru, ga je z roko moral držati, da se ni zaprl. Ko je vstavil cd notri, ga je moral ročno zapreti in z roko držati dokler cd roma ni prebral. Firma je bila kar ena leva nikad čuo firma. Zdaj pa poseduje 600 mhz, zrihtal sem mu pa jaz. Da poberem zasluge :) :).
:D:D:D
Lp
kn3z007

www.geneza.com

tintorel ::

Jaz sem bil tudi priča eni taki "techno-freak" sceni:
Grem po burek, pa vidim v kotu šipca ki se matra na glasbenem stolpu najcenejše sorte (radio tuner še na roke, nič digitalnega, na vrhu klasičen gramofon). Med prsti ga je jebala ročica gramofona, ker mu je igla cikcak plesala po ...nisem verjel svojim očem...CD plošči!!!. Nekdo je revežu povedall da je na CD-ju glasba, kako se pa pride do zvoka pa ne....

anxieux ::

pazte to:
mojmu frendu je en vegovc hotu na vsak način prodat grafično ati-ja. pa se ga je ta frend usmilu in un tip mu prnese cd z atijevmi gonilniki in mu še reče da bo tole res pocen dobu. je mojga frenda kap zadela, pa še zdej leži u kliničnem...:D
~Let The HammerFall~

srale ::

mate pa zares hude izkušnje..kolega je kupovau komp pa so mu v neki firmu uturili hardversko kartico za dekodiranje dvd-ja..saj sploh nebi bilo nič problema če nebi bila v sistemu atlon 750 ter 256 rama..izhod na grafični na tv ter vsi možni izhodi na zvočni...razlaga trgovca??ker pač softverski predvajalnik pač nebi zadosti naredu sam...raje ne povem v kateri firmi se je to zgodilo..če vam povem se bo po moje večini tukaj napisanim ses svet...
bw:prodam 2 metra kabelskega modema ter slabico za pohitriteu dostopa do neta...

luni ::

srale ti kr povej... ce se bo komu sesul svet, se bo tistem prodajalcu... samo take svinjske zadeve se nasploh ful dogajajo... recimo ko pride en tip s starim pentiumom al pa kakim cyrixom in hoce kupit skener, pa mu prodajalec brez pomislekov uturi takega na USB pogon... pac "preslisi" konfiguracijo uorabnika... sranje!
Artificial Intelligentia

bzagozen ::

Mene je en kolega par let nazaj vprašal, če mu lahk zrihtam internet na disketah.
:)

TiMe25 ::

Poznam tipa, ki je bil živčen kr mu je internet delal zlo počas, pol pa gre pa reboot-a comp. samo v DOS način pa vpiše :

format internet :

..... ql

TiMe it's always on my side !

Lith ::

He he, evo moje stranke v servisu:



1.) - men pa ne dela tiskalnik (epson za 25k SIT).

jaz: kaj pa točno ne dela (se ne prižge, ni nastavljen na računalnik, ne tiska, papirja ne vleče...)

- ne dela

jaz: ???? halo .... prejšnji odg.

- ne printa

ok, imate tiskalnik s seboj (da pogledam)

- ne

!!!! pa kaj je potem narobe

- bi lahko nekdo prišel to popravit domov

!!!! NE !!!!

- potem ga bom pa vrgel v smeti

OK, prav lepo ga odložite ... prinese ga čez 2 dni meni f servis in kupi novega (ker se mu je tako mudilo imet zanesljiv, dober tiskalnik za printat seminarsko). Pogledam njegovega 'pokvarjenega', vse lepo dela, samo kartuše niso več polne (barvne še nekaj) in lepo dam noter novo črno in barvno ... kre...a vprašam kaj mu je bilo narobe, da tega sam ni moral povedat, pa bi rešil problem z novo barvo (sicer res stane cel nov tiskalnik malo več kot samo 2 kartuše), pa reče da ni nič printal, samo mulc je kakšne 2 ali 3 barvne slike (A4) printal, pa niso bile v redu, potem pa je dal čiščenje (porabi 10% kartuše pri epsonih) in to 3x potem pa ni več delalo ?????



2.) - meni pa ne dela CD-ROM (po 2 dneh ko ga je imel novega doma)

OK, kaj pa je narobe?

- ne zna snemat CDjev (to mi je rekel)

?????? :))

¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prigode računalniških serviserjev/administratorjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37445300 (10984) cortez
»

JAE Celje....

Oddelek: Loža
373336 (2088) Tody
»

kaj sledi po 45 dneh od uveljavitve garancije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
754603 (3379) cpu
»

Vsiljivi prodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
514514 (3587) Brane2
»

Najbolj neumen odgovor:) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810657 (6357) fRiK0

Več podobnih tem