» »

Autorun

Autorun

CCD ::

OK, da vidmo kaki mojstri ste. Kdo zna nardit CD autorun za HTML ki se odpre v privzetem brskalniku maksimizirano in da je čimbolj preprosto?

Lunik ::

najbolj preprosto je, da narediš
autorun.inf:
[autorun]

OPEN=start.bat


in

start.bat:
autorun.html

Za fullscreen morem pa še ugotivit.. :)

webcreator ::

Hja jst sicer ne vem kak bi to sam z autorunom naredu de bi blo maximizirano, ti pa priporočam programčk Autoplay Menu Studio. To je taka luštna stvar k ne sam, da lahk to nardiš, lahk tud naštimaš kake uvodne menuje, tud kako instalacijo na disk ..., uglavnem zelo koristno!. Kje ga pa najdeš se pa ne spomnem ..., mal pobrskaj. :D:D
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

CCD ::

J3sT, sem se poglobil v zadevo in našel zelo preprosto rešitev.
Kar se tiče autoruna imaš prav. Autorun lahko zažene samo .com, .bat in .exe fajle. Tako da je res Open=start.bat
Potem pa drugi del verjetno ne bo delal ker se .bat file izvaja v Dos-u in če napišeš tam ime datoteke je ne bo zagnal v Windowsih. Gre malo drugače:
Na CD-ju na katerem je pač html morajo bit 3 datoteke:
autorun (open=start.bat)
start.bat
start.exe
Kje dobiti start.exe? V WINDOWS\COMMAND folderju, ki ga ma sigurno vsak z Windowsi. Ta start.exe je po mojem mnenju v bistvu Zaženi v meniju Start. Kakorkoli, v .bat fileju je treba vpisat nekako naslednje:
start.exe /maximized mojwebpage.html
in to je vse. mojwebpage.html se zažene maksimiziran v privzetem internet brskalniku. To je vedno enako, razen če sta mojwebpage.html in start.exe nameščena v poddirektoriju na CD-ju. Potem moramo vpisati še poddirektorij:
poddirektorij\start.exe /maximized poddirektorij\mojwebpage.html

That's it!:D

Lunik ::

omas: pa vseeno dela :D
Kar naredi start.bat z textom start.htm in ga postavi v isto mapo kot start.htm pa ga zaženi. Čarovnija? Našel sem preprostejšo rešitev od tebe :D8-)
Ne vem, ampak meni dela...

CCD ::

Meni vrže ven Napačen ukaz ali napačno ime datoteke. Ne vem kako to tebi dela.

Lunik ::

jest tudi ne vem kako mi dela, ampak dela mi... :D

CCD ::

Očitno to dela le na Win2000 sistemu in zato rešitev ni najboljša, ker ni univerzalna.:'(Bi bla pa vsekakor najbolj easy...:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch skripta požene prevečkrat

Oddelek: Programiranje
171940 (775) krneki0001
»

Antivirus, ki je "ugoden" (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
515705 (4253) zmaki
»

cue in bin file-i

Oddelek: Programska oprema
51002 (922) rorcange
»

Autorun.ini

Oddelek: Programiranje
5856 (828) Vesoljc
»

Autorun?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101225 (1115) bastadu

Več podobnih tem