» »

XP2100+ ne deluje niti na 142FSB?! HELP

XP2100+ ne deluje niti na 142FSB?! HELP

muren ::

A ima še kdo tak problem? imam Epox 8rda, RAM=PC2700-deluje na 200MHz BP, Athlon 2100+ Palomino jedro...če navijem na 142fsb al pa več, se ugaša comp oz BlueScreen IRQL not less or equal ;(( !Poskušal sem različne RAM timinge, voltaže itd. pa brez uspeha.Mal sramotno, da Athlona ne more človek navit niti za 100MHz:( ! HELP

jest10 ::

Ja veš palomino se slabo navija. In ta je še zadnji v seriji tako da kaj velik ne moreš pričakovati od njega.

Pa imaš ram sinhrono s FSB?

muren ::

ja sinhrono laufa..sej sm probu že vse možne kombinacije pa brez uspeha...sej ja OK-CPU je že tko dost hitr ampak ne vem kje je problem, kaj pa če je plata?? Uh pa še neki je.To se mi dogaja zadnje dni: Prižgem kišto in po 2 minutah al pa še prej, se CPU tkooo segreje, da sm fasal opeklino na prstu, k sm se dotaknu hladilnika(vent deluje).Valjda pol se kišta obes oz.ugasne! Zihr je okol 100 temperatura tist moment:O Zgleda tko, kot da bi ene 60amperov čez cpu teklo..To se zgodi vsake tolk časa, drugač je pa temp CPU-ja okol 47 stopinj..A se komu kej sanja??
LP

Golden eye ::

to je pa neki zlo narobe glede temperature. Poglej če je hldailnik prav gor dan??

hasek ::

kaj pa ce bi ga odklenil bi ga lahko bol navil ????????

SSH ::

S tem da je temparitura izredno visoka se sprijazni, ker to je za PALONIMO procesorje značilno. Ma pa zelooo nizko napetost, torej če uspeš dvignit napetost na 1.75V
pa bolše hlajenje si dobi ga boš komot navil. Pa če ti je bi te proso da procesor vun vzameš, pa mi stepping napišeš. Kar vse znake ki so na oni črni nalepki, al pa na jedru gor mi prepiši pa ti bom povedal do kod se navije, ker je dost odvisno od jedra. Palonimo procesorji imajo v večini AGOGA jedro, ki pa se ne navija dobro, in so jih izdelovali samo do 2.1+, kar pa ne pomeni da se ga ne da navit, kajti jaz sem ga iz 1.9+ navil na 2.6+.:D

T(he) Boss ::

No, bom pa se jaz pristavil svoj procesor sem :D, jaz pa imam palomina 2000+, trenutno pa sem v fazi odklepanja mnozilnika, samo nikoli ni casa, ker te more bit rac izklopljen:\ . Tukaj pa je slika, kaj sem nasel, ko sem napisal stevilke iz procesorja v neki program, al neko internet stran

muren ::

POzdrav !
Lohka povem, da je jedro AGOIA..to vem iz glave8-) .Ko bom pa hlajenje offnal, pa povem komplet oznako!
LP

muren ::

Zdravo!
Evo CPU sem vzel ven, tako da imam stepping..
AX2100DMT3C
AGOIA0208CPBW
Y7830520265
Upam, da mi lohka poveš, kolk se da navit tega palominota :D ..
LP

MEDENA ::

AX2100DMT3C

DMT3C se uber slabo navija......morda na 145 * X ...množilnik

xenon74 ::

jep DMT3C=Palomino ima default voltažo na 1.75V, izdelan je v 0.18nm in oddaja cca 72W toplote. Ti procesorji se nikoli niso nevemkako dobro navijali oz. se sploh niso navijali. Lahko sicer poskusiš z boljšim hladilnikom ampak kakšne hude frekvence ne boš dosegal. Če ga odkleneš boš lahko po mili volji spreminjal množilnik. Kakšno imaš pa napajanje, tisto nihanje temperature lahko zlahka povzorča nihanje napetosti ?

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062817 (25240) GaS
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705166 (3997) Pyr0Beast
»

MSI K7T TURBO + AMD ATHLON XP 1800

Oddelek: Strojna oprema
18973 (791) moj_nick
»

Močno navijanje z odklenjenim razmerjem System/PCI (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
573732 (2984) R33D3M33R
»

moj Athlon XP 1466@2000???

Oddelek: Navijanje
171350 (930) subz

Več podobnih tem